Keresés

Részletes keresés

Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.07.07 0 0 804
DEKO == Debreceni Konzervipari Vallalat :))))
de sejtem, hogy nem errol van szo :))
???

off topic ON
CSULOK.... :)))) latom gyorsan tanulsz :)
off topic OFF

Előzmény: CSÜLÖK (801)
Kevin Creative Commons License 1999.07.07 0 0 803
CSÜLÖK!

DEKO? Ott feleztem szilvát két héten keresztül '79-ben.

Előzmény: CSÜLÖK (801)
BLaci Creative Commons License 1999.07.07 0 0 802
Spejbl és Hurvinyek :)
Előzmény: CSÜLÖK (798)
CSÜLÖK Creative Commons License 1999.07.07 0 0 801
Egyenes derékkal jöttem
Onnan hol nőnek a pálmák...(a guantanaméra dallamára)

A DEKO mond valamit??

offtopic on
Kicsi_Lány ;-) itt az összekacsintás ;-)))
offtopic out

Előzmény: Kicsi_Lany (799)
Kevin Creative Commons License 1999.07.07 0 0 800
Miazifjúűttörők köszöntjükanépet, hogyaszebbjövőfelé megintnagyottlépett. Pufff!!T Ott a fal.
Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.07.07 0 0 799
Minta mokus fenn a fan a zuttoro oly vidam, ajkarol kise fogya nota...
Evek szallana kanyari fak alatt, oly vidam az elet.... :))
CSÜLÖK Creative Commons License 1999.07.07 0 0 798
Tenkes Kapitánya
Rákóczi Hadnagya
Lolka és Bolka vakációzik,Lolka és Bolka a föld körül,Lolka és Bolka a vadnyugaton
Starsky és Hutch
Kántor -csupati örmester,kisfőnök..
A két cseszlovák faszi egy bábfilmben akik mindig valamit barkácsoltak és mindig hülyeség lett a vége
Delta Kudlik julival.
Esti maci mindig szigorúan azonos időben.
A Koltai féle március 15.
István a király élőben szegeden.
bozilla Creative Commons License 1999.07.07 0 0 797
Kortársaim a múltban!
Volt már Kloss kapitány említve?
Hát a Mihál (Mikhál?) úr? Ez egy lengyel
film volt, ami nem éppen a lengyel-tatár
barátságról szólt.
Aztán egy másik lengyel ifjusági film,
ami két fiú kalandjairól szólt:
anyjukhoz mentek a tengerpartra ("anyjához készül Lengyelországba":).
Az egyik fiú piperkőc volt,állandóan kényeskedett és DUDUS-nak szólította
a másik srác, aki meg nagyon vagány volt. Jól kiegészítették egymást.
Volt egy olyan Maigret-sorozat,
amiben a focim olyan volt, hogy megré
a falon gyújtotta meg a gyufáját és utána a pipáját és közben szólt a harmonikaszó.
A kebleknél maradva, ott voltak ugye a
Jancsó-filmek is!
'illa
juci Creative Commons License 1999.07.07 0 0 796
Ez nagyon harasó! Megvan az első strófa!

Előzmény: aaaaav (793)
Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.07.07 0 0 795
off topic on
CSULOK:.... nem vagyok hazudos... irtam mailt, 5 perce elkuldve.... :-pppppppppp ;-)) hali
off topic off
Előzmény: CSÜLÖK (794)
CSÜLÖK Creative Commons License 1999.07.07 0 0 794
Eszembe jutottak az osztálykirándulásokkal egybekötött kötelező gyárlátogatások (BVK,Videoton..)
Nekem egy NEC rádiósmagnóm volt,a lemezeket egy régi zeneszekrényen hallgattam (a mjuzik center őse).
Tv-t meg ugy lehetett nézni ha a polituros szekrény ajtaját megfelelő helyzetbe forgatta és azt a faterék nem vették észre.
Csillagok háborúja képregény - üveg szódásüveg.
Ki emlékszik a konzum szaloncukorra- ki nem állhattam.
Most ezek jutottak eszembe.

offtopic on
Kicsi_Lány csalódnom kellett,hazudós vagy!!
offtopic out

aaaaav Creative Commons License 1999.07.07 0 0 793
Rémusz bácsi!
A kipontozott helyre: "zgyesz", vagyis az egész sor nyers fordításban: itt minden meghalt reggelig, művészi magyarra átültetvén: elcsitult a föld és a ... rét(?) lég(?) fény(?)
Előzmény: Rémusz bácsi (756)
Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.07.07 0 0 792
:))) meg tegnap este elalvas elott jutott eszembe a Donald rago, a Negro (fekete!!) rago ;-7 meg a krumplicukor...
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.07 0 0 791
Mea maxima culpa!!!!!!!!!!!!

A tamaráék télleg az Orionban voltak! (felszállt az orion/benne meklén a parancsnok/stb stb stb)

És a trafikos néni! Hát persze! Egyesével lehetett nála epres laprágót kapni (Dandy márkájú) á 2 ft.

Meg természetesen műanyag indiánt és kávbojt (keze u alakban végződött, és mindenféle fegyvereket - tomahavkot, dárdát, puskát - lehetett bele rakni, amit anyukám lyól fel tudott poszívózni, aztán meg kereshette szegény a porzsákban), hozzávaló lovat, miegymást, és hogy dicsekeggyek is: az NDK-ból átcsempésztünk hozzávaló POST OFFICÉT meg BANKot is, szép színesek voltak. Ja, meg a bátyámnak volt erődje is, csak az akkora volt, hogy nem tuttuk csempészni, nem is tudom, honnan volt az. Meg persze ekhós szekér is volt.

division by zero Creative Commons License 1999.07.06 0 0 790
színesrúd készlet, a kisebb darabok nagyon jók voltak csúzliba...
Bonobo Creative Commons License 1999.07.06 0 0 789
Áthallások az asszoc topicból

A 2000-rol jutott eszembe, hogy kellett rajzolnunk "Milyen lesz az élet 2000-ben" címmel rajzórán; Azon aztán minden volt rakétától Hold-piknikig, mobiltelefon sehol...

Burzsuj-kaszt-beli emlékeimbol bukkan elo a dugó a Szentendrei úton Pest felé nyáreste hogy a "Jó estét Ms. Campbell(Kaktusz virága, stb.) címu vasárnapi 8 órás filmre hazaérjünk; persze így gondolta ezt a többi Moszkvics, Trabi, Waresz is, hátul idegesíto önfeledten brummogó vagy autómárkákat számoló (stip-stop!) gyerekekkel (mint én is), nem is értünk haza, csak Apró elvtárs akinek szirénázva törték az utat...

70'es évek; erdo/gigantposzter, Triglav, Bubiv bútorok a lakásban, Domus, csipkés teríto haránt az Orion tévén, Utánam srácok! Április 4rol szóljon a zének felszabadulva zengjea nép/ érctorkok harsogva zúgjáka szélnek felszaba dítónk ho sine vét! osztálykirándulás faros Ikarusszal, Pajtás fényképezogép (6x6-os papírfilmen), rugós foci, lemezpályán futó felhuzható két kiasutó meg egy busz, három beleszúrható kresztábla, és egy váltó (sárga), és két stop kallantyú (kék és piros). Csehszlovák (?) színes hosszában bevagdosott papírlap, belefuzheto színes papírcsíkok, késobb logikai készlet (4 szín, három síkidom és lukas/nem lukas direkt szorzata!). Java, Babylon, Vero Construc, román faépítokocka.

Ropi.

Úttöro Áruház, animált neon: két úttöro feldobott labdája visszaesve kigyújtja a logo betuit! Toto-lotto, Röltex rózsi. 1975 ( 80?) április negyedikén a nyugdíjbiztosító Váci úti felhokarcolója ablakaiban raszterikusan kiképzett 30 (35) körbekeretezve az alsó, felso szint és a széleken a piros függöny behúzásával alkotott piros keretben. Vörös csillag virágból a 0 kilométerko körül. Ezek nagyon coolak voltak!! ('72 == oltári kafa vóót!)

Emeletes ágy. "óvoda" betui fémbol a kerítéssel és a kapuval szerves egységben a kapu fölött; iskola: üvegtégla fal a folyosó végén (hogy meg is utáltam, pedig most visszatért mint építészeti divat) szünetben énalegszebb lányokközül, egyajelszónk tartósbéke; kis és nagykockako, keramit-kocka burkolat... Mujég. Itt a gumi a rágó a gumi a Donald rágógumi!!! Yokohama fényei.

Trafik, meggyes rágó. Tiki-taki. Hajráf. Borszoknya. Parány. Szódásszifon. Ikervonal. Reggeli krónika ta-ra-ta rattararampam tattararampam tam tam ta--- pipapa ta ta taaaa. Fiam vidd át a lakbért a házmesterékhez (520 Ft.)!

Jaj. öregszünk.

Bonobo

Wulfrumka Creative Commons License 1999.07.06 0 0 788
Most olvasom vegig, prima tropic!

Bob es Bobek! Nagyon jo. "Mert a munka nemesit" Hihi!
Alfa holdbazis: a sarkanyos sutostol tobb evig nem aludtam, pedig azt csak elmontdtak.
Mondok en is jot: Wrungel kapitany!

Wulfrumka Creative Commons License 1999.07.06 0 0 787
Segittseteeeek!

Ez az en topicom! Mondom, miben: asszem 10. sarga Hahota: Dilibill c. kepregeny. Es a dupla serifek. Es iszonyat jo. Es kene! Tizszeres arat fizetek! Vagy csak kolcsonbeszkenelni!

Segitsetek, jo, emberek!?!

division by zero Creative Commons License 1999.07.06 0 0 786
Hú! Jól megindult ez a topic!

Kolobokról jut eszembe...
Mikoszámítógép magazinra emlékeztek?
némi keresgélés után megtaláltam, ime az idézet a 1989/2 számból, Az Olvasó írja rovat:
Kolozsvári Károly, Pilisvörösvár
"Elnézést, hogy levelemmel zavarok, de volna egy ötletem az önök számára. Többször olvastam, már hogy az olvasók kifogásojlják a lapban szereplő listák olvashatóságát. Nos, a javaslatom segít ezen. Nem tudom, ismerik-e az orosz nyelvű gyerekújságot, a "Kolobok"-ot. Ebben mindig van olyan mese, vers, ami meg is szólal. Ezt úgy oldották meg, hogy a szöveget (zenét) hajlékony műanyag lemezre veszik fel. Ezt lehet kismértékben hajlítani (amig el nem törik). Ez a kis lemez egész jó hangminőséget produkál. Gondolom, sejtik már, mire gondolok. Ilyen lemezre felvehetnének olyan programokat, amelyek a lapban megjelennek. Igaz, hogy a lemezjátszó nem számítógépperiféria, de a lemez átjátszható kazettára, vagyis a magnóba helyezve számítógépi felhasználásra alkalmas. A lap sem lenne sokkal drágább, mivel a Kolobok is csak 10-12 forint, és négy ilyen lemezt tartalmaz. Remélem, használni tudják javaslatomat, amely már külföldön bevált."

waces Creative Commons License 1999.07.06 0 0 785
Igen-igen-igen! Ezt a rajzfilmet akartam en is emliteni, de nem jutott eszembe a cime (latom masnak sem:).
Ami meg jo volt az a Manocskas babfilmsorozat (Tade, meg hasonlo hosok). Jamie es a csodalampa (Megvagy-hadnagy).Spejbl es Hurvinek (hat az biztos, hogy nem igy irtak ;) )
Ez volt az igazi szorakozas :D
Előzmény: bozilla (783)
bozilla Creative Commons License 1999.07.06 0 0 784
Ha fedetlen női kebleket akartál látni,
akkor Rajnai András Televíziós mesék
felnőtteknek sorozatát nézted meg.
'lla
bozilla Creative Commons License 1999.07.06 0 0 783
Volt egy rajzfilm, amiben két rosszcsont
kutyakölyök és egy Fidó bácsi nevű felnőttkutya szerepelt.
Volt már a topikban a Bob & Bobek?
És a Pampallíni?
Volt egy román horror-rajzfilm is:
a farkas megdézsmálta a juhász nyáját,
és jutalmul a juhász lakást csinált a
farkasból, először felfújta pumpával,
majd réseket vágott bele ablak gyanánt,
majd koronaként egy kéményt dugott fel
neki. brrrr!!
'lla
Kevin Creative Commons License 1999.07.06 0 0 782
Azért a vasaló sem volt semmi :)))))))
waces Creative Commons License 1999.07.06 0 0 781
IGEN!!! Meg a skodalampa ! Imadom :DD
Előzmény: oops (779)
oops Creative Commons License 1999.07.06 0 0 780
Tudom :)
Előzmény: Kicsi_Lany (773)
oops Creative Commons License 1999.07.06 0 0 779
Pirx: a kávédarálóból animált űrhajó a homok-terepasztalon! A Hungalu egy éves alufóliatermelése a kosztümökön...
Előzmény: waces (778)
waces Creative Commons License 1999.07.06 0 0 778
Hi-hi:) (Imadom ezt a topicot)
A legjobb sorozat a Pirx kapitany kalandjai volt! (Ezt eskuszom most is megneznem. Szem nem marad szarazon :) )
[Emlexem akkortajt adtak eloszor a Madarakat. Persze nem nezhettem meg, csak az ajtofelfanal leselkedve. Hetekig feltem mindentol, aminek szarnya volt :D]
Előzmény: Fandor (764)
Myself Creative Commons License 1999.07.06 0 0 777
Meg is csillagoztam az Xxxx-et, csak elfelejtettem leírni. Szóval nem titok, csak aszongyák rossz szokás az embernek túlzottan azonosítgatni magát a fórumokban. Szóval nem neveletlenség akart lenni.
Előzmény: Myself (776)
Myself Creative Commons License 1999.07.06 0 0 776
Köszike!

Itt a festôi Xxxxx* árnyas irodaépületében éppen most tárgyaltuk át a vizes-zacskók ledobási technikáit... meg az esetleges túlkoros félliteres kakaóknak házmesterek megregulázására való felhasználását. Nem én voltam az elkövetô... nálunk messze volt a járda, és nem voltam az a bátor gyerek. :-)

Előzmény: Kicsi_Lany (775)
Kicsi_Lany Creative Commons License 1999.07.06 0 0 775
:)))) neked is akartam am irni valamit, de meggondoltam magam...
de megiscsak leirom, ez igy korrekt ;-)

Én soha nem akartam felnôtt lenni (sokak szerint nagymértékben össze is jött a dolog)

Nagyon helyes :))))) akkor udv az orokre_gyereknek_maradni klubban ;-)

Előzmény: Myself (774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!