Keresés

Részletes keresés

BonLaci Creative Commons License 2005.02.17 0 0 4355

szisztok. itt vagyunk a repteren most indulunk samuira. ,minden tokeletes, ha hazaerek jelentkezem

Udv. mindenkinek

R-U-D Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4354

Halászhajó (rengeteg volt)

 

R-U-D Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4353

Terülj-terülj asztalkám!

(Baan Panburin, a képen látható: baracuda, polip, redsnapper, cápa és king prawn)

scholli Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4352

A legnagyobb amivel talalkoztunk (akkora volt, mint a tenyerem):

 

 

R-U-D Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4351

Még 2 kép Taoról

 

 

R-U-D Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4350

Koh Phangngan - Thong Nai Pan Noi - Baan Panburi Resort - Seaview bures (2. sor) - 750 THB ( http://www.baanpanburi.com/ vagy www.baanpanburi.bigstep.com)

 

Koh Tao - Ko Tao Cottage - seaview apartman - 1850 BHT (ami a korai foglalásnak köszönhető, mert 2200 THB-t akartak felszámolni) őszintén szólva már csak az ár miatt sem javaslom, de a mellette lévő búváriskolában nagyon jó fejek tanítottak, így maradtunk a kurzus végéig 4 éjszakára, utána rögtön átmentünk a JP Resort-ba - 500 THB.

Taon egyébként mindenkinek ajánlom, ha nem egyedül megy, hogy valaki béreljen motort (150 THB / nap) és járja végig a parti utat (sairee beachen a járdán lehet motorozni) és keressen magának megfelelő szállást. Hely mindig mindenhol lesz (majdnem). Ha nem feltétlenül parton szeretnél megszállni, hanem gyönyörű kilátással rendelkező bungikban, akkor a fő úton indulj el észak felé és amikor tényleg véget ér az út (lejtő, homokos út után), akkor érkeztél meg  a Sairee view resortba (500 THB / éj), ahol a bejáratnál egy komplett bálnacsontváz fogad. Itt voltunk a Hilltop partin, amin szintén felejthetetlen élmény volt.

Ő a tulaj (éppen táncol):

Előzmény: Orsababa (4342)
R-U-D Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4349

Egy nagyobb bogárral azért találkoztunk:

 

Előzmény: baman (4331)
SAgnes Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4348

e' nem valami fair dolog :(((
nem mehetek ennyire hamar ujra szabira !!! :)))))))
Előzmény: Giu-8 (4347)
Giu-8 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4347

Sziasztok!

 

Beszállna vki egy Aerosvit-es repjegybe másodiknak? Ugye a mostani akcióra gondolok... 90e+illeték, ha kettőt veszünk egyszerre.

 

Ha igen: majud@freemail.hu

 

Egy lelkes eddigi olvasó

 

SAgnes Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4346
Konczeyb
:)))


Sipoka
Chanweng, volt ott valami to vagy mi es annak a partjan, a foutca nem tenger fele nezo oldalan
bementunk egy masszazsra es mire ejfel fele kijottunk az utcak kiurultek....csak neztunk,...aztan kiderult h mindenki atvonult oda
ott lattunk mi is travikat es kurvakat es mindenhol uvolotott a szamomra horror zene
( marmint az a fajta amitol labrazast kapok :)) )
de azert erdekes volt
:)))
Előzmény: sipoka (4345)
sipoka Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4345

Ági:-))

 

 Az első ilyen utunknál én is paráztam,h húha nem foglaltunk szállást mi lesz..aztán rájöttem én is,h ez pont így jó..

Az éjszakában merre jártatok Samuin, ami kevésbé tetszett? Egyszer mi is elmentünk bulizni..nekem tetszett mert a fiúk jókat hülyültek és így nekem is feldobták a hangulatom..ráadásul összeakadtak egy-két travival:-)

Előzmény: SAgnes (4343)
konczeyb Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4344

vigyázat fertőzésveszély :)))

 

Pelican

azért az az igazság, hogy elsőkezű információkat tényleg csak ilyen helyekről (fórumok) tud szerezni, az ANTSZ nem tartja számon a cserebogarakat :))

no mindegy, asszem tényleg túltárgyaltuk

Előzmény: SAgnes (4343)
SAgnes Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4343

szia :)))

 

naaaagyon jo volt

amilyen para es "benazas" volt elotte annyira jol sikerult a kintlet :o)

 

az is biztos h a kovetkezonel mar en is hatizsakos leszek :o))

Előzmény: sipoka (4330)
Orsababa Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4342
Szia Rud! Mi jövő héten indulunk,már mi is néztük Koh Panganon ezt az öblöt nagyon tetszettek a képeid és meg szeretnénk kérdezni hogy mennyibe kerüt itt és mennyibe Koh taon a szállás? Előre is köszi!(bungi/éj)
Pelican Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4341
baman:
Ha bogárfóbiás vagy, akkor miért nem nézel utána a várható "veszély"-nek?
Miért minket ugráltatsz? Az hogy nem válaszolt mindenki, aki már járt arrafelé, az csak annyit jelent, hogy normális embernek nem tűnik fel, hogy ott bogarak vannak.
Szerintem. :-)
Előzmény: konczeyb (4339)
Martin28 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4340

 

  valoszinüleg az átlagember átsiklik e téma fölött,én is kértem a tanácsotok 

  januárban kétszer is ez ügybende válasz nem jött.Valoszinüleg ahogy irtad is

  ha valakit nem zavarnak a bogarak,nem is igazán figyel oda a jelenlétükre

  ha csak nem lát vmi számára különlegeset v szokatlant.

Előzmény: konczeyb (4339)
konczeyb Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4339

ez esetben számomra is elkeserítő, hogy első kérésre miért nem segítünk

ok, biztos nincs mindenkinek ideje minden hozzászólást elolvasni

Előzmény: baman (4337)
gyrosman Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4338

Van itt blogger? Mert Cica és Neverminder is éppen kint van és hevesen irogat! :)

http://www.cicasia.freeblog.hu

http://neverminder.freeblog.hu/

baman Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4337
koszonom, koszonom, koszonom! tovabb, tovabb, tovabb! :-)
(latod konczeyb, meg nem szolt hozza mindenki, nekem volt igazam ;-)))
R-U-D Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4336

Phaganon és Taon januárban csekély mennyiségű miniszúnyoggal találkoztunk sötétedés környékén. Ezek csípését először észre sem veszed, majd viszket max 10 percig egy picit utána elmúlik. Szinte észre sem veszed.

 

Más rovarral nem nagyon találkoztunk.

Előzmény: baman (4334)
Martin28 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4335

 szia

 

 bogár,szunyog... ügyben a saját tapasztalatunk a következő volt,

 az elmult két hétben: -bangkokban 2,3,4csillagos szállodában

 semmi 1v. 2 szunyogot leszámitva (a 2* szoba itthon egy gagyi munkásszállo

 szintjén van)

 -szigeten,háncsfalu(ujjnyi lukak a falon) bungiban,légkondi nélkül estére

 4-5szunyog,hajnalra 1-2gekko szerü valami,reggelre semmi. A bungikban

 az ágy körül szunyoghálo van igy Te biztonságban vagy. a szabadban mi csak   

 pillangót láttunk és picuri hangyákat. az erdők mélyén bármi lehet. Engem imádnak

 repülő,vérszivo...élőlények és ennek ellenére 1-2 szunyogcsipéssel megusztam.

 nekem pozitiv csalodás volt más e régioban lévő országgal szemben. 

Előzmény: baman (4334)
baman Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4334
nos, mint vazoltam, en meg ugy gondolom, hogy nem szoltak hozza mind, akik tudnak, mert ehhez mindenki tud, aki ott volt az orszagban. mindenki pedig meg nem szolt hozza a temahoz, tehat nekem van igazam ;-)

es nem az kell, hogy a valaszolokat erzekenyen erintse a tema, nekik csak valaszolni kell. erzekenyen engem erint, ezert kerdezem. es en sem tudom, mit nem lehet ezen erteni. innen magyarorszagrol nezve thailfold tropusi teruletnek tunik annak szamara, aki meg nem jart ott (sot sehol arrafele), es jozan esszel az ember azt feltetelezi, hogy egy teljesen mas kornyezetben mas az elovilag. minden szempontbol (pl. ott el elefant, itt budapesten meg nem), igy jo esellyel rovarok szempontjabol is.

en leirtam, hogy varhatoan mely teruletekre fogunk menni, es termeszetesen nem egy adott negyzetcentimeterre lebontva varom az elemzest, hanem pusztan annyit kerdezek, hogy arrafele milyenek a tapasztalatok. a fauna valtozasa sem lepesenkenti, en sem ugy szeretnem tudni. tehat ez azt jelenti roviden, hogy aki mondjuk volt phuket-en, az igazan elmeselhetne, hogy mit tapasztalt a rovarok kapcsan.

egyszeru kerdes, egyszeru valaszok.

a te valaszodban is tobb ertekelheto mondatot talaltam, ilyesmiket remeltem a tobbiektol is.
Előzmény: konczeyb (4332)
LISI Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4333
Hi, csótány városokban főleg Bkk ban jelentős mennyiségben van jelen, bárhol megjelenhetnek. Szigeteken szúnyog, meg nem is tudom milyen rovarokat láttunk, szép lepkéket, stb. de nem voltak zavaróak, ha vannak gekkók a szobádban azok úgyis megeszik őket.

Előzmény: baman (4331)
konczeyb Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4332

Figyu, úgy gondolom, hogy akik tudtak, azok már hozzászóltak, akiket meg ez a kérdés nem érint ilyen érzékenyen, azok nem figyelték ilyen részletesen.

Igen, minden országban van bogár, de az, hogy Te ebből mennyivel találkozol, az részben rajtad múlik.

Az ún civilizációs bogarakat (csótány, sarokpók) ilyesmi nagyrészt ki lehet kerülni azzal, ha megfelelő szállásra mész. Városban legalább 1000B körül (de már 500B-ért is lehet bogármenteset találni), és bungiban se az átlátszót kell választani, aminek átjön a falán minden ami mozog.

Az átlag felhasználó szerintem megfelelő szállások esetében nem érzékel több bogarat, mint bárhol máshol a világon, vagy nyáron a Balatonnál.

Ha nem akarsz nagyobb pókokkal, vagy bogárinvázióval találkozni, akkor ne menj mocsaras részekre vagy esőerdőbe, máshol nem lehet gond épésszel nézve, persze kivételek mindig lehetnek. Tengerpartból meg van olyan, ahol vannak kisebb repülő bogarak (pl Phuket-Patongon mi találkoztunk éjjel a parton szárnyas hangyákkal, vagy mi a frászokkal), máshol meg semmi nem volt. Függ a helyi klímától, az évszaktól, páratartalomtól, higiéniai viszonyoktól, megmittoménmitől. Nem tudom ezen mit nem lehet érteni, nem tudom, hogy az adott 1km2-es matrixban, ahol eppen egy adott helyen mozogni fogtok van-e valami specialitás, az átlag bogártartalom a légben nem nagyobb, mint bárhol máshol a világon, ahol sok a zöld és helyenként a tenger.

Cserebogárral, és egyéb nehézbombázókkal max az esőerdőben találkoztunk, ott azért előfordultak.

Remélem közelebb jutottál a válaszhoz, és remélem, hogy ahova mentek, ott nem lesz ilyen gondod, nagy rá az esély.

Előzmény: baman (4331)
baman Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4331
nem a szunyogok erdekelnek, sot (de ezt mar leirtam). az viszont meglep, hogy ilyen kevesen szolnak a temahoz, mert ez vagy azt jelenti, hogy egyaltalan nem latott senki rovarokat (ugye az itteniek kozul tobben is jartak thaifoldon? ;-), vagy latott ugyan, de nem erti a kerdes jelentoseget, es azert nem valaszol. az elso eset nagyszeru lenne (azaz, ha tenyleg nincsen semmifele rovar), de elegge valoszinutlen, a masodik viszont kisse szomoru, mert ha arra van energia, hogy mindenki leirja, miszerint "a bananapancake tokszupi volt!", akkor kellene lennie kepessegnek arra is, hogy hasznos informaciokat sajtoljatok ki magatokbol.

tudom es latom, hogy sokan valoban ertekesen toltik ki a rendelkezesukre allo teret, de az en kerdesem nem okozhatna gondot senkinek sem, aki jart mar az orszagban, marpedig itt ez a jellemzo, asszem. aki ott volt, az tud valaszolni arra a kerdesre, hogy latott-e rovarokat, vagy nem. ha igen, milyeneket, mekkorakat, milyen mennyisegben. ha nem, az is ertekes valasz, sot az meg kellemes is :-))

koszonom a figyelmet.
Előzmény: konczeyb (4312)
sipoka Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4330

Szia Ági:-))))

 

 Örülök,h Neked is minden nagyon jól sikerült:-))) Gondolom Te is teljesen feltöltődtél?!:-) Én is mennék már is vissza..sőt haza se kellett volna jönni!!!

 

 RUD..nagyon jók a képeid..ügyik vagytok..sajnos nekünk elég rosszak lettek..vagyis életlenek..szintelenek, amit kint vettünk fényképezőgépet..úgy látszik elég gagyi:-((

Viszont jó nézni a Ti képeiteket, mert újra feltöltődöm én is az élményekkel:-)

Előzmény: SAgnes (4270)
Chimney Creative Commons License 2005.02.16 0 0 4329

Ang Thong Nemzeti Park

Kanchanaburi szállás

 

R-U-D Creative Commons License 2005.02.15 0 0 4328

Koh Tao

 

 

 

 

R-U-D Creative Commons License 2005.02.15 0 0 4327

Thong Nai Pan Noi: Baan Panburi Resort

 

 

 

R-U-D Creative Commons License 2005.02.15 0 0 4326

Thong Nai Pan Noi: Baan Panburi Resort

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!