Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2009.03.17 0 0 808
a behozatali út váltása miatt is valszeg kicsit csúszik a 09 tavasz/nyári kollekció érkezése a boltokba. Az oliworldre raktam fel ízelítőt, hogy nagy vonalakban mik lesznek, Szentem érdemes várni, de zsák szempontból a Deuter Speedlite széria, North Face, és a Camelbak is príma.
innen már lehet rendelni a 09es kollekcióból:
http://www.altecsport.com/article.php?categories=trail&id_sous_categories=2&id_sous_sous_categories=1
Előzmény: Törölt nick (806)
olipapa Creative Commons License 2009.03.17 0 0 807
A Salomon forgalmazása itthon új kereskedőn keresztül folytatódik ettől az év tavaszától. Ez nem tudom mennyibern fogja érinteni a boltok kínálatát. Most abban a boltban és olyan salomon termék van, amit a bolt rendelt. A Salomonnak nincs külön saját üzlete. A mountex et tudom ajánlani, de boltonként itt is variálódik a válszték.
Az én kapcsolatom a céggel nagy valószínűséggel meg fog változni.

Leki: Ugyancsak egy prémium márka itthon. A Hervisben, Deca-ban az alapmodellek fellelhetők. Aszem van egy hazai forgalmazó most már, a Mammut 1 mögötti Tandsportban láttam komoly választékot. Engem az anyacég támogat, nem a magyar kereskedő.
Előzmény: Törölt nick (803)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 806
Cipőt láttam már, de az most nem érdekel. Hátit néznék, de az nincs.
Előzmény: Elm (805)
Elm Creative Commons License 2009.03.17 0 0 805
Mountexben eleg sok minden van, foleg cipok, de ha jol emlekszem a katalogusukra, akkor ruhazat, felszereles is.
Decaban is szoktak elofordulni cuccaik, de valszeg nem a teljes valasztek...
Előzmény: Törölt nick (803)
hurvinek_2 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 804
+ kiegeszitened a valaszt a Leki termekekre vonatkozoan :)
koszi,
h
Előzmény: Törölt nick (803)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.17 0 0 803
Olipapa!

Salomon cuccokat hol lehet látni?
Én itthon elvétve egy-egy darabot látok az üzletekben. Olyan helyet viszont nem tudok, ahol kollekció lenne.
Előzmény: olipapa (383)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.17 0 0 802
Úgy bizony. Mindez gyakorlattal érhető el.
Első körben mindenképp csak egy már ilyennel rendelkező ember/csoport munkájához való csatlakozással lehet ezen az úton elindulni.

Szívesen bevezetek én is bárkit a turistajelzés-festés rejtelmeibe, de pl a Kéktúra - jelvényszerző túramozgalmak topikon többen is vagyunk, akik már sokszor foglalkoztak ilyennel, és biztos vagyok benne, hogy a többiek is segítenének. Előny még, hogy a fenti "közösség" összességében több tájegységben is úgymond otthon van.
Előzmény: Ritchy (799)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.17 0 0 801
Ez így van, de az egyszer rászánt - igaz, nem kis - idő, hosszú távon megtérül, ha a rendező évről évre ugyanazon az útvonalon vezeti sportrendezvényét, hiszen utána évekig nem lesz szükség szalagozásra és annak elbontására a rendezvény után.
Előzmény: carlos80 (800)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 800

Rátapintottál a lényegre!

 

Persze nem túl praktikus az egyedi jelzés, de megnézem, hogy ki az aki ismeretlenként Miskolctapolcáról csontra végig megy a piroson, mert a jelzés lassan úgy néz ki, mint Oli varázsköre. Ott is vannak szép táblák, kellenek is, mert a bánya terjeszkedése miatt kicsit furára sikerült az egész. Tehát még ezt az egyszerű dolgot is ésszel kell! Ha jók a jelzések, még szalagozás se nagyon kell, de pont ezzel van a baj, hogy a jelzések állapota sok helyen katasztrofális.

Előzmény: Joeyline (797)
Ritchy Creative Commons License 2009.03.17 0 0 799
turistajelzésfestő-szakember? :)
Előzmény: Joeyline (797)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.17 0 0 798
Ha a dolog nem megoldható meg mégsem, akkor szalagozás, táblázás, amit természetesen a rendezvény után a lehető leghamarabb el kell távolítani a terepről.
Előzmény: Joeyline (797)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.17 0 0 797
Üdv Mindenkinek!

Először írok ide, de már sokat olvastam ezt a topikot is.
Bizonyára sokan ismernek, és biztosan még többen pedig nem ezen topik aktívái közül. Nem vagyok futó, ellenben 16 éve rendszeresen teljesítménytúrázom és teljesítménytúrákat rendezek. Jelenleg 2db 70 km-esnek vagyok a főrendezője.

Maximálisan Medvegyuval értek egyet abban, hogy lehetőség szerint a hivatalos turistajelzések felújítását, karbantartását kell preferálni bármilyen terepi sportrendezvény útvonalának egyértelműbbé tételéhez, azonban egyáltalán nem mindegy, hogy ez hogy történik.
Ha már turistajelzés-felújítás, akkor csakis precíz, a Magyar Szabványban előírt jelzések elhelyezését tartom elképzelhetőnek, semmi szükség a kontármunkára, azzal csak ártana a rendező az erdőnek és a turistáknak, akik amúgy a sportrendezvényen kívül használják az útvonalat. Ha a rendező nem rendelkezik (még) turistajelzésfestői gyakorlattal, akkor mindenképp kérjen fel segítségre gyakorlott szakembert, akit az illető tájegység területén tevékenykedő természetjáró egyesületekben szinte biztosan fog találni, hiszen általában az egyesületek tartják karban a turistautakat.
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.17 0 0 796
Címvédés lesz?
Előzmény: femina (790)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 795

Köszi!

 

Akkor az egyedi jelzés festést kiszedem, helyette a szalagozást, táblák elhelyezését és a túristajelzés folyamatos karban tartását preferálom.

Előzmény: medvegyu (794)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.17 0 0 794
Szerintem nagyon jó, hogy elkezdted az ötletelést és ötletgyűjtést!

Az alkallmi jelzések nem csak az erdőkezelőt zavarják, de nekünk ,,látogatoknak'' is az a hosszú távú érdekünk, hogy elsődlegesen a turistajelzések legyenek jól karbantartottak és ne legyenek más jelek, amiről nem lehet tudni, hogy mit jelölnek, csak egy verseny erejéig.
Ezért én inkább olyan ajánlást fogalmaznék meg, hogy a versenyszervező - amennyiben a verseny jelzett turistautakon halad - a meglévő turistajelzések megerősítésével, pótlásával javítsa a tájékozódás feltételeit.
Szalagozás ott alkalmazandó, ahol nincs lehetőség jelzések felfestésére, nincsenek alkamas fák, vagy más tereptárgyak. A szalagozást a verseny után a rendezőnek el kell távolítania.

Előzmény: carlos80 (791)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 793
Előzmény: efemm (789)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 792
Idén én fizetek, remélem lesz miből:)
Előzmény: femina (790)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 791

Szia!

 

Ez nem szabályzat, csupán egy ötlegyűjtemény!

 

A szabályzathoz több minden kell, ezért várom a javaslatokat. Futóként megfordultam több száz!!! versenyen és azt hiszem, hogy elég tapasztalatot szereztem, hogy hogyan is nézzen ki egy rendezvény, de ahogy írtad, sok minden kimaradt, nyilván ezeket be kell építeni. Amúgy lehet, hogy nem a legjobb az útvonal  festése, de ahogy elnézem, ez inkább csak nálunk probléma (gondolom nyugaton nincs fakitermelés...)

 

 

"Javaslom, hogy inkább tanulmányozd pl. a "gyalogos teljesítménytúrák szervezési szabályzata" anyagát, a "tájékozódási futás versenyszabályzat"-át, vagy a külföldi terepfutó rendezvények szabályzatait, ajánlásait (pl.), és abból gyúrj össze egy komplexebb anyagot."

 

Ez terepfutó rendezvény, teljesen mások minden téren a paraméterei, mint egy teljesítménytúrának és egy tájfutó (tájékozódási) versenynek. Ezt jó lenne végre megérteni, hogy nem úgy kell terepfutó versenyt rendezni, hogy fogjuk és egy teljesítménytúrát átnevezünk futóversennyé (holnap a kocsimra azért teszek egy Ferrari feliratot :)

 

A javaslataidat természetesen beépítem!

 

Üdv, Carlos

 

femina Creative Commons License 2009.03.16 0 0 790
Tavaly nem hívtalak volna meg? Tényleg?
Előzmény: carlos80 (786)
efemm Creative Commons License 2009.03.16 0 0 789
Bocsánat, hogy kritizállak, de ez így -szerintem- nagyon amatőr és "ötletelős" megközelítése egy terepfutó ajánlás (szabályzat?) alapjainak.

"Festés: Biológiailag lebomló festék használatával a teljes útvonal jelölése megoldható.
Hátránya, hogy gyakran sokáig nem bomlik le. Érdemes szalagozással kombinálni." - ez így, egyben leírva -ajánlásként- kifejezetten káros! Egy erdőben NEM szeretik az erdészek (az erdő tulajdonosa, kezelője), hogyha tőlük független jelek, festések kerülnek a fákra. Ugyanis ők is használnak -a munkájukhoz szükséges- jelzéseket, és a elég gondjuk van az önjelölt festékszórósokból. Nekem konkrétan volt problémám amiatt, hogy egy tisztességesen bejelentett teljesítménytúrám előtti napokban kerültek mindenféle egyéb jelek felfújásra, valamelyik teljesen más rendezvény kapcsán, az erdészettel nem egyeztetve.
A leírásodból teljesen hiányzik a rendezvény tulajdonosi és zöldhatósági engedélyezési része, valamint az egészségügyi biztosítás említése.

Javaslom, hogy inkább tanulmányozd pl. a "gyalogos teljesítménytúrák szervezési szabályzata" anyagát, a "tájékozódási futás versenyszabályzat"-át, vagy a külföldi terepfutó rendezvények szabályzatait, ajánlásait (pl.), és abból gyúrj össze egy komplexebb anyagot.

Előzmény: carlos80 (781)
csanya. Creative Commons License 2009.03.16 0 0 788
Diszkvalifikáció :

- szemetelés

Tök jó lett! Köszi
Előzmény: carlos80 (781)
csanya. Creative Commons License 2009.03.16 0 0 787
Aszem áprilisban tudok menni.
Előzmény: medvegyu (773)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 786
Naná, majd elküldöm Bucek-nek is, hogy legyen pénz sörre :)
Előzmény: femina (785)
femina Creative Commons License 2009.03.16 0 0 785

Szia!

 

 

Látom a női helyezettekre is gondoltál!

Előzmény: carlos80 (783)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.03.16 0 0 784
Népek Tavasza 42 (43,2) 1570 m szint, 6 óra szintidő

Immár harmadjára vágtam neki a maratoni táv leküzdésének. Szombaton a Márciusi Emléktúra 48-as távját gyalogoltam le.
Kovács Karcsival utaztam le Miskolcra. A jó társaságban hamar el is tellt az idő.
Nem terveztem semmit, csak hogy szintidőn belül beérjek.
8:53-kor indultam neki a távnak, mint kiderült már szinte az összes futó elment. Kb. 30-an lehettünk mint kiderült a hosszú távon.
Az elején a szokásos Z- kemény bemelegítő emelkedője. Nem merem nagyon tolni, az elején még menne, de hol van még a vége.. A tetőre érve gyorsan vetek egy pillantást a gyönyörű kilátásra, majd a pontig meg sem állok. Felismernek a videóról, majd jóleső teával kínálnak. (4 km - 414 m - 0:35)
Jól megy a futás úgy érzem, ráállok egy tempóra, ami nem gyenge, félő hogy nem fogom sokáig tartani, de még jólesik. A Z- szerpentinjét természetesen mindenki lecsalja, egyedül én, és a hamarosan utólért Tibet megyünk a helyes úton.
Leérve a Lillafüredi műútra bosszús pillantást vetek még a tetőn megelőzött "sporttársakra", majd tolom tovább immár a S-n. A jobbkanyar ismerős, jön a jó meredek Vesszős. Csodák csodájára végig megfutottam jónéhányak megdöbbenésére. Nem gondoltam volna hogy valaha így megtolom ezt az emelkedőt, de ment.. Felérve a tetőre nagy fújtatás, majd szintben tovább a pár km-re levő ellenőrzőpontig. (13 km - 754 m - 1:38)
Innen elvált a rövidtáv. Egy gyors frissítés, majd neki a rövid de velős emelkedőnek.
Felérve már hó fogad. Innen jön az egyik kedvenc részem, csodás a fenyvesek között a hóban futni. Nemsokára kiérek Jávorkútra, majd irány az emelkedő Bánkútig.
Jól megy most nagyon, a szombati túra után nem gondoltam volna hogy ennyire formában leszek. Eredmények sem voltak nagyon idén futásügyileg, itt volt már az ideje egy jó időnek.
Bánkútra érve ismét megtapasztalom (mint a Barcikán) hogy milyen katasztrófasújtott övezet lett ebből a gyönyörű helyből. Egy jobbost veszek a K- elágazásnál, és frissítek Bánkúton. Innen meredek lejtő a K-rom leágazásáig, tolom is neki erősen. A rom jelzésen emelkedünk, utolérek egy háromfős csapatot. Nyír-kőnél csemegézek a ropiból, majd frissítek a palackomból. (22,2 km - 994 m - 2:45). Bár a térképemen továbbra sincs rajta ez a K-rom jelzés, de bátran haladok tovább, mivel már ismerem ezt a szakaszt. Jön egy meredek emelkedő, képtelenség futni, majd keresztezem a P-t, és robogok tovább lefele. Nehéz itt követni a jelzést, mert iszonyú sár van, és kidőlt fák nehezítik az utat. Két futó kicsit odébb is lyukad ki, és mire észhez kapnak, már előttük vagyok. Erős tempóban érek le Ómassára, majd innen hosszúnak tűnő aszfaltgyilkolás. Garadna előtt visszatér a rövidtáv, és ismét találkozok Jámborral akit még az elején hagytam el. Most nem tökölök itt sem sokat, iszom egy teát, kérek két üres kenyeret, és már ott sem vagyok. (28,2 km - 1074 m - 3:22) Jól megy ez ma.. No de most jön a kemény dió.. A S+ jelzésen föl a Három-kúti völgyön, majd az Aranylépcsőn. Ez cirka 2,5 km-re 350 m szint körül mozog. Az elején még megy a futás, majd beletörődök hogy nem akarok még ma begörcsölni, és tempósabb gyaloglásra váltok át. Hagyom le sorban a rövidtávosokat, de zavaró a szembe folyó víz, és a nagy sár. A tető előtt ismét utólérem Tibetet, majd nagy örömmel tudatom magammal hogy hamarosan vége a szintnek. Így is történik, az Örvény-kőig egy oda-vissza szakasz van. 3 futó igyekszik immár visszafele, és mögöttük VadMalac is megjelenik nemsokára.
Az Örvény-kő tetején kissé leromlott a statisztikám köszönhetően a nagy szintnek, de tudtam hogy már bőven be fogok érni időn belül, és nem stresszeltem mint tavaly. (31,4 km - 1475 m - 3:56)
Visszajövet a műúthoz kissé tanakodok, de hamar rájövök a jó útra, majd három 30-as fiatal futót próbálok lehagyni, de csakazértis nyomják, én meg csakazértis megelőzöm őket. A tempó félelmetes :-) Egy ideig ott jönnek mögöttem, majd meg is előznek, de mindössze addig amíg kb. 100 m múlva vissza nem érünk a műútra, ott bevárják harmadik társukat, és innen már nem is látom többet őket.
Lecsorgok az újabb ellenőrzőpontra. (36,3 km - 1490 m - 4:25)
Innen már nincs messze a cél, én mégis kicsit takaréklángra fogom magam, mert a lábaim már rendesen érzik a távot. Az utolsó emelkedőn még egy jót gyaloglok, majd elérem az utolsó pontot is. (39,4 km - 1560 - 4:44)
Innen viszont végig lejt az út, szóval miért is ne nyomjuk meg a végét lesz ami lesz alapon? El is hagyom az Örvénykőről már visszafele tartó 3 fős csapatot. Zúgok lefele rendesen, kissé nehezen de megelőzöm a rövidtávos gyerekcsoportokat. Pár purdé ci*gyerek beszólogat, de nincs kedvem most megfejelni őket.. Kiérek a műútra, jajj hol van már a cél?? Pár gyerek a normálisabb fajtából futóversenyt imitál mellettem, bíztatom őket, legalább nem unatkozom :) Hamarosan már a célba is vagyok, ahol átveszek egy pár zoknit, egy pólót, egy oklevelet, és egy kitűzőt. Wow!! Az időmmel is elégedett vagyok, egy szombati 48-as után nem hittem hogy sikerülni fog így.. Köszönöm a szervezést, nagyon jó időben egy nagyon jó túrafutáson vettem ismét részt!!

43,27 km - 1570 m - 5:05
carlos80 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 783

Hali!

 

Köszi a gyors reagálást, bele is gyúrom őket. Kicsit hosszú lett, de szerintem használható, viszont egységesen ráhúzni minden rendezvényre nem lehet, mert akkor egy verseny se maradna, viszont remélem fokozatosan minden rendező pipálgat majd belőle és elküldi az észrevételeit, hogy csiszolgassuk.

 

Köszönöm mindenkinek az észrevételeit és várom a továbbiakat. Azután már csak a versenyrendezés van hátra :)))

 

Üdv, Carlos

Előzmény: olipapa (782)
olipapa Creative Commons License 2009.03.16 0 0 782
gyorsan átfutva ami eszembe jutott:
- rajtszám vízálló legyen (sima papír nem ok) A rajtszám mellé a rendező adja a biztostűt
- frekventált figyelemfelhívás hangosbemondóval a rajt időpontjára. (10p, 5p, 2p, 1p a rajtig)
- fontosabb túrístaút kereszteződéshez jó ha kirak a rendező figyelem felhívót, hogy verseny van, figyelmesen túrázzanak, stb.
- a doppingos részhez odaírnám, hogy az is aki a WADA szabályok ellen vét és ott feltüntetett anyagot használ.
- 6 éveseknek sok a 15 Km. A 12 éves kort jelölném meg. (túrázni még ok, de futni sok)
- kizáráshoz: aki rendezővel, versenytárssal, szurkolóval durván, illetlenül beszél, vagy tetlegességet követ el. Aki a rendezőség utasításait a szóbeni figyelmeztetés után sem tartja be.
- versenyt követően 24 órán belül online eredménylista megjelenítése.
- csomagmegőrzés jó ha van a rajt/cél területen

egyébként király!
Előzmény: carlos80 (781)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 781

Hali!

 

Végre sikerült kicsit rendeznem a sorokat. A gyalogos részével nem foglalkoztam, de én valahogy így képzelem egy terepfutó verseny rendezését (persze ez a 100%). Lehet sokminden túlzás benne, de amit lehet, szerintem érdemes megvalósítani.

 

Várom a hozzászólásokat, mert biztos van rajta még mit alakítani.

 

http://www.carlos80.tar.hu/terepfuto_verseny_javaslatok2.pdf

 

Üdv, Carlos

runner42- Creative Commons License 2009.03.16 0 0 780
Sziasztok!
Szombaton a Mátraháza-Kékes-Sirok és vissza útvonalon futottam (?). Az idő szép volt, de valahogy most nem szeretett engem a hegy. Már a Mátraháza-Kékes úton megszenvedtem a nagy sárral és hóval. Bár ott még volt legalább egy nyom, ami Kékes után elfordult, úgyhogy taposnom kellett magamnak. Nehezen haladtam, mert a hó néhol fél méteres is volt. Később néhány helyen kikerülhetetlen bokáig érő víz, sár nehezítette a haladásom. Aztán egy vaskapu esett a lábamra, de szerencsére pár perc pihenő (és káromkodás) után tovább tudtam menni. Aztán jött még egy szép hasas, mert beleakadtam egy kidöntött kerítés földön fekvő drótjába :)
Hogy a jó dolgokról is beszéljek, szerencsére találtam egy forrást, amiből feltöltöttem a zsákomat, különben nagy bajban lettem volna, mert nem terveztem ilyen hosszú időre. Láttam szép szarvasokat, őzeket, muflonokat és néhány ébredező hóvirágot. Kékesről már az aszfalt úton futottam le szégyenszemre...
-Henger- Creative Commons License 2009.03.15 0 0 779

Sziasztok!

 

Ma a szemerkélő eső miatt a HHH-t vettem célba- bringa még pihen.

Hedvig utca-Virágosnyereg, S jel, Téglagyári teteje, Csúcs hegy, Vihar hegy (innen Varázskör), majd a házak után, még Szépvölgyi előtt le balra egy széles ösvényen (sorompó a végén). Innen le FGy-ig. Mindez bő óra alatt. Edzőkörnek sem utolsó.

Ezután papír voltam, és a K majd K3sz úton hagytam el a hegyet. Jóvót!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!