Keresés

Részletes keresés

z.p.e Creative Commons License 2001.04.23 0 0 36
Most el kellet volna tünnie a gombnak ?
Nem csinálta.
Előzmény: SindbaD (34)
SindbaD Creative Commons License 2001.04.23 0 0 35
Bocs ...
Elfelejtettem, hogy az index megeszi a HTML kódot : (
Itt a forrás, a < = {, > = }

{SCRIPT}

function fnHide(oToHide){
window.setTimeout("fnHide2(" + oToHide.id + ")", 3000);
}

function fnHide2(sID){
var o = eval(sID);
o.style.display="none";
}
{/SCRIPT}

{INPUT TYPE=button VALUE="Count Down"
ID="oHideButton" onclick="fnHide(this)"}

Előzmény: z.p.e (33)
SindbaD Creative Commons License 2001.04.23 0 0 34
Nem csináltam még időzítést, de:
Van a window objektumnak egy setTimeOut metódusa, melynek használata:
iTimerID = window.setTimeout(vCode,iMilliSeconds, sLanguage)
(Bemásolom a paraméterek definícióit, meg egy kis példát, ami működik. A példák és a leírás az MSDN-ről van :))
vCode Required. Variant that specifies the function pointer or string that indicates the code to be executed when the specified interval has elapsed.
iMilliSeconds Required. Integer that specifies the number of milliseconds.
sLanguage Required. String that specifies one of the following values: JScript Language is JScript.
VBScript Language is VBScript.
JavaScript Language is JavaScript.
A példa:

ID="oHideButton" onclick="fnHide(this)">


Előzmény: z.p.e (32)
z.p.e Creative Commons License 2001.04.23 0 0 33
Így írtam :
function x()
{
for (i=1;i=500;i++)
setTimeout(k++,500) -a k változóra nem hivatkozik semmi
return i
}
de nem müx
Előzmény: z.p.e (32)
z.p.e Creative Commons License 2001.04.23 0 0 32
Nem akar mükni!
Egyébként VBScriptben,hogy van?
Előzmény: SindbaD (30)
z.p.e Creative Commons License 2001.04.23 0 0 31
THX
kipróba
Előzmény: SindbaD (30)
SindbaD Creative Commons License 2001.04.23 0 0 30
HEllo,
JavaScript szintaxist kevésbé ismerem (VBScriptben dolgozom), de emlékeim szerint a ciklusváltozó helyett kifejezést is használhatsz, akkor pedig hivatkozhatsz a setTimeOut függvényre. Nem biztos, próbáld ki.
Üdv
Előzmény: z.p.e (29)
z.p.e Creative Commons License 2001.04.23 0 0 29
Szóval csak azt akarom,hogy az i értékváltozása időzítve legyen,mondjuk 500 ms -re!
Előzmény: z.p.e (28)
z.p.e Creative Commons License 2001.04.23 0 0 28
Ok mükszik,nagyon köszi !
Azt nem értem még,hogy egy függvényt mért nem tudok időzíteni.
function x()
{
for (i=1;i=500;i++)
return i
}
és hova meg hogyan írjam a setTimeoutot ?
z.p.e Creative Commons License 2001.04.23 0 0 27
THX
Mindjá kipróba,aztán még kérdezek egykét dolgot :)
Előzmény: SindbaD (26)
SindbaD Creative Commons License 2001.04.23 0 0 26
Halihó !
Nem div.id.style.left = xxx, hanem
id.style.left = xxx.
Üdv

Előzmény: z.p.e (25)
z.p.e Creative Commons License 2001.04.23 0 0 25
Beírtam,hogy
div.id_név.style.left = 100
és hibát jelez az explorer és nem csinál semmit.
Előzmény: Mr_Fusion (23)
z.p.e Creative Commons License 2001.04.20 0 0 24
THX
Tehát akkor javascripten belül tudom így kezelni :div_id.style.left = változó ?
Ja egyébként van egy javascript -html -es könyven,de abban csak a layert írják le :(
Előzmény: Mr_Fusion (23)
Mr_Fusion Creative Commons License 2001.04.20 0 0 23
A div_id.style.left illetve a div_id.style.top property-k írásával oda manőverezed a divet, ahová akarod. ('div_id' alatt azt értem, aminek a div-et a tagban az id propertyjével elnevezed.)
Ugyanígy ezek a property-k vissza is adják az aktuális értékeket, csak az IE bunkó módon utána teszi azt is, hogy 'px', úgyhogy azzal még külön lehet kínlódni egy sort, hogy levágd róla, ha esetleg az aktuális koordinátákra számszerűen akarsz hivatkozni (teszem azt összehasonlításnál).
Megérteni szerencsére megérti, ha az új érték megadásánál te számot adsz neki, tehát egyszerűen div_id.style.left=100 a balról számított századik pixelre állítja a div bal szélét, de ha lekérdezed a div_id.style.left-et, akkor '100px'-et fogsz kapni.

Tényleg ennyire nem szokás layert modellezni IE alatt, hogy senki nem tudja, hogy lehet kiváltani a .load metódust...?!

Előzmény: z.p.e (22)
z.p.e Creative Commons License 2001.04.20 0 0 22
THX
Hogy tudok egy Div-es réteget mozgatni egy javascript függvény értéke szerint ?
Előzmény: Mr_Fusion (18)
Ramsay Creative Commons License 2001.04.08 0 0 21
Jo megoldas, bar en jobb' szeretem a layeres (DIV-es) megoldasokat:
( a '{}' zarojel lesz a '<>' helyett, hogy ne nezze HTML-nek a forum a cuccot...)

IE:
{DIV id="loader" style=" position:absolute; left: 1px; top:-1000px; z-index:7"}{IMG id="kep1" src="kep1.jpg"}{IMG id="kep2" src="kep2.jpg"}{/div}
NS:
{layer name="loader" left=1px top=-1000px z-index=7}{IMG name="kep1" src="kep1.jpg"}{IMG name="kep1" src="kep1.jpg"}{/layer}

a ket fenti megoldas semmi mast nem csainal, mint egy kulonallo layerben betolti az osszes kesobb felhasznalando kepet, de kiteszi a lathato teruleten kivulre (top=-1000px)
Ha az oldal minden eleme lejott, akkor az OnLoad('sajat_fuggveny')-cuccal ki lehet pakolni a kepeket a lathato teruletre. (meg mellesleg inicializalni a teljes script-et...:)

Elegge sok izgo-mozgo oldalt kellett csinalnom, ugy, hogy altalaban a kovetkezo elveket kovetem:

1. minden mozgo kep kulon DIV-en (layeren) van, meghozza a lathato teruleten kivulre helyezve meg akkor is, ha 'egybol' szukseg lenne a kepre
2. ha az oldal minden eleme lejott, OnLoad-bol hivom a sajat fuggvenyt, ami bepakol/bemozgat mindent a helyere.
3. kulon DIV (layer) van fenntartva a kesobb hasznalando kepeknek, lasd fent.
4. a scriptet eloszor csak netscape-hez irom, ha ott minden muxik, csak akkor kezdem az IE-s verzio irasat.
5. altalaban a HTML-t is scriptbol generalom attol fuggoen, hogy milyen bongeszo a kliens:
- az index.html (elso oldal) csak ennyit tartalmaz az alap TAG-eken kivul:
{script language="JavaScript" src="init.js"}{/script}
{body .... OnLoad(init_js_fuggveny();)}

- kulon tartom a scriptet, kellemesebb kezelni. A tartalma:
var IE4 = (document.all) ? true : false;
function init_js_fuggveny() {
if (IE4) { xWin=open("explorerhez_irt.htm");
}
else {
xWin=open("Netscapehez_irt.htm");
}
}

(ez speciel uj ablakban nyit...:)
Ezzel megoldva az Netscape/Explorer enyhen szolva eltero script-nyelvezete, es mindket bongeszo-tipusra optimalni lehet a scripteket.
Szerencse, hogy az 'egyeb' bongeszok jo kozelitessel ragaszkodnak az eredeti JavaScript definiciohoz, es nem nagyon kovetnek el olyan kellemes meglepeteseket, mint az M$ a JScriptjevel.

Előzmény: Mr_Fusion (18)
tata Creative Commons License 2001.04.05 0 0 20

Sziasztok!


Melegen tudom ajánlani a Macromedia Dreamweaver 4-est,
véleményem szerint ez a legprofibb webszerkesztõ progi,
amivel valaha dolgom akadt. Lehet benne dolgozni WYSYWIG és forrásban
is, vagy a kettõ kombinációjában, és jópár
javascriptet tud menübõl. A 30 napos verziója fent van a
www.letoltes.com-on,
de valamelyik warez site-on biztos megvan a full verzió is. Ha másra
nem, arra biztos jó a próbaverzió is, hogy párbeszédpanelekkel
elkészítsetek néhány javascript-es megoldást
(pl. a rollover-t), és aztán kimentsétek a forrásból
késõbbi felhasználásra.

Mr_Fusion Creative Commons License 2001.04.04 0 0 19
Hurrá. Elfelejtettem, hogy a fórum megeszi, ami csak távolról is emlékeztet egy html tagre.

Szóval:
ujkep= new Image (xméret, yméret)
ujkep.src="(ide jön a betöltendő kép címe)"

És:
img src="(a lecserélendő kép címe)" name="regikep"

Előzmény: Mr_Fusion (18)
Mr_Fusion Creative Commons License 2001.04.04 0 0 18
Fish Freak:
Scriptes lehetőséget tudok.
Ez úgy szokás csinálni, hogy létrehozol egy új üres image objektumot, amibe előre betöltöd azt a képet, amit majd valahol egy onmouseover-re vagy akármire meg akarsz jeleníteni egy másik helyett, amely másik képnek pedig adsz egy ID-t vagy NAME-et, és mikor a kívánt esemény bekövetkezik, azt mondod, hogy az adott elem legyen egyenlő a korábban már betöltött új elemmel.

Ez megy script tagbe, de nem eseménykor végrehajtva, hanem helyből, amikor a scriptet tartalmazó oldal betöltődik:
ujkep= new Image (xméret, yméret)
ujkep.src=""
Erre elvileg betöltötte a képet, az ujkep nevű objektumba.

A lecserélendő képnél:
img src="" name="regikep"
Meg még ami kell neked az image tagbe.

És maga a csere (megint script):
document.images['regikep'].src=ujkep.src

z.p.e:
Ugyan nem egészen értem, mit is szeretnél tulajdonképpen, de a fentebbiekből talán nyersz pár ötletet, valami ilyesmi érdekelne téged (is), nem?
Onmouseover eseménye elvileg a legtöbb objektumnak, így az img tagnek is van.

Egy kérdésem nekem is volna (más is kérdezte már):
Hogy lehet suxplorer (IE) alatt emulálni a layereket? A pozícionálás ok, a bajom a .load metódus hiányával van, de azzal nagyon. Ha valaki tud bármilyen workaroundot, ossza már meg velünk pls...
(Egyébként van itt valahol kimondottan javascriptes fórum is, csak én nem találtam meg...?)

z.p.e Creative Commons License 2001.03.27 0 0 17
Sziasztok !
Hogy tudok képcserét működtetni egérbemozgásra,annélkül,hogy linkként kellene megadnom az objektumot?
Fish Freak Creative Commons License 2000.11.07 0 0 16
Hi!

Azon görcsölök, hogy szeretnék néhány képet a honlapon már előre letölteni, amikor még nem is látszanak. Az onmouseover dolog miatt kell, elég ronda, ha az illető rámozdul valamire, és akkor a gép akkor kezdi el megjeleníteni a másik állását mondjuk egy gombnak. Szóval jó lenne, ha egy pár képet magától letöltene, vagy valami. Régen láttam ilyesmit, de most nem találok egy HP-t sem, ahonnan leleshetném a trükköt. Van valakinek ötlete? Legjobban HTML megoldásnak örülnék, de ha nincs más, akkor jöhet a Java is. Kösz előre is a válaszokat!!

Fish Freak

corn Creative Commons License 2000.11.06 0 0 15
Koszi dpbymqn,

de ezt en is megtalaltam, csak az a baj, hogy mostanaban nem erek ra, hogy sok idot raszanjak, ezert meg egy jobban kidolgozott menut keresgelek, aztan persze lehet, hogy feladom es atirok egyet!

corn

dpbymqn Creative Commons License 2000.11.06 0 0 14
Itt erdekes DHTML-eket talaltam, es eleg konnyen felhasznalhatoak is.
/dobyman
dpbymqn Creative Commons License 2000.11.06 0 0 13
< href="http://www.creaweb.fr/DHTML/kit/index.html">Itt erdekes DHTML-eket talaltam, es eleg konnyen felhasznalhatoak is.
/dobyman
joarcu Creative Commons License 2000.11.06 0 0 12
szasztok!
Help kellene!
Tuggya valaki, hogy kell a javaScript-tel a '\' jelet, mit írásjelet értelmeztetni, vagy kiértékeltetni?
Előre is köszi.
corn Creative Commons License 2000.11.05 0 0 11
Hello,
a problemám a következő szükségem lenne egy többszintű (4-5) egymásból nyiló menüre, hasonlóra gondolok mint ami a www.she.hu-n van, csak többszintü legyen és a menüpontok ne szövegesek legyenek, hanem bármilyen gif, jpg! A http://www.bratta.com/dhtml/scripts.asp-n rakás DHTML kód van, de ezeknél sem használnak gif-eket!
Ha valaki tud segítsen!
Előre is kösz!

Filly Creative Commons License 2000.10.11 0 0 10
Köszi, megtaláltam! :o)
Előzmény: jbt (9)
jbt Creative Commons License 2000.10.11 0 0 9

http://msdn.microsoft.com/


pl. DHTML references

jbt

Előzmény: Filly (8)
Filly Creative Commons License 2000.10.07 0 0 8
Használnám, de nem megy :o( Valószínűleg nem jó a szintaktika, és szinte tuti, hogy rossz helyre írom (bár próbáltam a head-be és a body-ba is). Nem tudtok egy olyan honlapot, ahol elemre lehet keresni (ebben az esetben pl. a "history.go"-ra)?
Előzmény: Luftwaffe (5)
- Draconius - Creative Commons License 2000.10.05 0 0 7
Csak nem bírom ki: Itt van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!