Keresés

Részletes keresés

tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1902

Olyan jó, hogy ennyi idézetet, meg mindent beirkálsz. Nagyon sokatmondóak és hasznosak. A Paolini idézet is nagyon jó. Köszönöm mindegyiket.

Tudod, mi fáj nekem? Amikor azt mondják a kényszeresekre, depressziósokra, meg hasonló betegekre, még a férjem is, pedig már sok éve ismer, tud pár dolgot erről a betegségről, szóval felolvastam neki egy kis részletet a Perczel Forintos könyvből, az egyik kamaszlány vergődéseiről, és azt válaszolta: "Túl sok idejük van az ilyeneknek, azért csinálnak ilyen hülyeségeket, túlságosan jódóguk van".

Vagy a pánikbetegeket is, annyira kigúnyolják, áá, vérlázító. Egyik rokonom is, a barátnőjéről mesélt, jól kigúnyolta, és azt mondta, neki nincs ideje ilyenekre. Én ugyan nem voltam sose pánikos, de el tudom képzelni, milyen pocsék lehet.

 

Tudjátok, az ilyenekbe bele tudnék rúgni, annyira nem értik, hogy mennyire szenved az ember.

Előzmény: rizsa31 (1885)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1901

...

nem mindenkivel történnek csodák. az ilyen közhelyeket meg két szempontból sem szeretem

1, nagyon-nagyon kevés emberrel történnek meg

2, arra szólítod fel az alanyt, hogy maradjon nyugton és a csodák majd megtörténnek. ahelyett hogy küzdjön.

 

Lonely Mastert nem fogja felkeresni egyetlen egyetem sem, hogy szívesen vennék ha hozzájuk járna, hozzám sem fog odalépni egy lány sem az utcán beszélgetni, de még csak az interneten sem fogok összeakadni "véletlenül" egy rendes lánnyal aki szeretne velem ismerkedni.

Nem élhetünk a csodák fogságában...

Előzmény: Alcyon2 (1899)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1900

"(mert nem pesti vagyok, hanem egy attól messze levő porfészekbe születtem)"

 

Néha nem tudom eldönteni, hogy melyik a rosszabb... egy kihalt vidéki falu a maga módján nyomasztó is lehet, mert ingerszegény környezet. De én személy szerint Budapesten csak napközben (tanulási és munkaidő közben) szeretek járkálni. A fiatal párokat nagyon rosszul esik látni, egyrészt a kudarcaimra emlékeztetnek, másrészt arra, hogy nekem ebben sohasem lehet részem... ilyenkor elég pocsékul szoktam érezni magam.

 

mondjuk lehet hogy eleve az szivatás hogy így megszülettem, de ebbe most ne menjünk bele. ha már élnem kell muszáj küzdenem...

Előzmény: Törölt nick (1896)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1899

Köszi, hogy megosztottad velünk az élményeidet, de én azt mondom Neked, hogy az élet néha nagyon furcsa dolgokat produkál, szinte csodákat, talán nem kellene ennyire biztosra venned, hogy csak lemondás lesz a Te osztályrészed.

Járj nyitott szemmel a világban, és vedd észre, ha az élet eléd tol egy lehetőséget, amit megragadhatsz.

Ne legyél ennyire lemondó, inkább bízzál!

 

Előzmény: Törölt nick (1896)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1898

Ezt már lehet hogy idéztem.

"Ez fontos!És nem csak a kényszerbetegeknek!(azért másolom be,hogy ha véletlen ilyennel találkoztok tudjatok segíteni esetleg.)

Differenciáldiagnózis

betegség              hasonlít OCDre                                 különbözik OCDtől

Szkizofrénia    Bizarr gondolatok,extrém szorongás     Pszichotikus tünet jelenléte

 

Major depresszió       Önvádlás,bűnösséggel            A gondolatokkal                                                               kapcsolatosgondolatok                      kongruens hangulati nyomottság

 

Mániás epizód   Valamely tevékenység markáns    Hangulatiemelkedettség

                                  felfokozódása                        ,betegségbelátás hiánya

 

Evészavar(anorexia)Rituális étkezési szokások  Nem jellemző a tünetekkel szembeni                                                                                      ellenállás,vagy a tünetek 

                                                                                    értelmetlennek tartása

 

Autizmus      Sztereotíp viselkedés                  A stereotípiákkal szemben nincs ellenállás

 

HipochondriaEgészséggel kapcsolatos aggodalmak        Nincs más kényszeres tünet

 

Test-diszmorfiászavarValamely testi elváltozással           Nincs más kényszer tünet

                                        való foglalkozás

 

FóbiákSzorongás,elkerülő magatartás                     Jól körülírható a szorongás tárgya

 

Poszttraumás stressz

szindrómaBetörő automatikus gondolatok,              A kiváltó stresszor azonosítható

                     amelyek szorongást váltanak ki

 

Tourette-szindrómaIsmétlődő mozgások ,                          Nincs más kényszer tünet

                                 hangadások

Szexuális preferencia

rendellenességeiA szokványostól eltérő                            Nincs más kényszer tünet

                             szexuális fantáziák                   

 

Hajtépegetés

(trichotillománia)              Hajtépegetés                        Nincs más kényszer tünet

 

kényszeres szem.zavar Rendszeretet,felhalmozás          Nincs markáns                                                                                     ,gyűjtögetés                               kényszergondolat

                                                                                                 vagy kényszercselekvés"

 

(kék könyv)

 

rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1897

nekem is a Nyugati a bázisom.a dokim ott van 2 megállóra.Fél éve még elképzelhetetlen volt,hogy egyedül járok majd föl a dokimhoz.

Előzmény: Törölt nick (1896)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1895

LonelyMaster! hol vagy?

Mesélj!

szjozsi79 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1894

Az attól függ, hogy melasz van benne vagy csak színezék.

Ha rendes melasszal készül, akkor kerül bele némi ásványi anyag, ami 1 fokkal javít a túlfinomított cukron.

Előzmény: rizsa31 (1893)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1893

Az igaz lehet,de nem annyira finomított,az 1 fokot számíthat,nem?(hogy 1 fokkal jobb)

Előzmény: szjozsi79 (1892)
szjozsi79 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1892

A barna répacukor ugyanúgy nem jó, mint a fehér. Nem a színe számít, hanem az előállítás módja. A nádcukor teljesen jó.

Előzmény: rizsa31 (1891)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1891

 

Megvan ez a könyvük,és azt írja,hogy a túl sok fehér cukor okozhat szorongást,fóbiákat.Én csökkentettem 1 kicsit a cukromat,a teába mézet használok,és kevesebb édességet eszek.

A barna répacukor,a nádcukor és a méz jobbak,de ezekből se használjunk túl sokat.

Ha édes ízekre vágyunk,akkor rágcsáljunk aszalt gyümölcsöt,az is édes.

Előzmény: rizsa31 (1890)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1890

http://www.napfenyesgyogykozpont.hu./

 

Ide megyek pénteken kineziológushoz.1szer fogászaton meg  1szer karnioterápián voltam,nagyon jók.

rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1889

"Először is ne hagyjátok, hogy bárki is uralkodjon a testeteken, lelketeken. Különösen arra ügyeljetek, hogy a gondolataitokra ne rakhassanak béklyót. Az ember lehet szabad, ugyanakkor mégis jobban megbéklyózzák, mint a rabszolgát. Fületek lehet az embereké, de a szívetek soha. Mutassatok tiszteletet a hatalom iránt, de ne kövessétek vakon. Ítéljetek logikusan és ésszerûen, de ne tegyetek megjegyzést. Ne tekintsetek senkit magatok fölött állónak, akármi légyen is a rangja vagy címe. Viselkedjetek tiszteletteljesen mindenkivel, különben bosszút állnak rajtatok. Bánjatok óvatosan a pénzetekkel. Ragaszkodjatok a hitetekhez, akkor mások is meghallgatnak. (...) Ami a szerelmet illeti... az egyetlen tanácsom, hogy legyetek becsületesek. Ez a leghathatósabb eszközötök a szívek megnyitására és a bocsánat elnyerésére."

C. Paolini

rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1888

http://hu.wikipedia.org/wiki/Benedek_Istv%C3%A1n_(%C3%ADr%C3%B3)

 

 

Benedek István.

Benedek Elek(a nagyapja) azóta unszimpatikus,hogy hallottam,hogy kicenzúrázta a szexet a magyar népmesékből.

Unokája is arról ír,hogy a szex elfojtása mennyi bajt tud okozni.

Előzmény: rizsa31 (1885)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1887

Rózsika ezt a levelet a kezelés idején írta.Évek múlva"önállóan élt,szorgalmasan és jól dolgozott,társaságba is eljárt.Jól érezte magát.A "kedvenc" kényszereket titkon dédelgeti magában,megbékült velük-pontosabban megadta magát.E kompromisszummal elég tűrhetően él.

Előzmény: rizsa31 (1885)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1886

Gyászoló Rózsika mellett a szerző bemutetja Kilincsrázó Jánost(ellenőrzés),futballista Ferencet(testi kényszergondolatok),és egy tisztogatós asszonyt,akit elektrosokkal sikerült meggyógyítania.

"Az első kezelés után abbahagyja a lázas takarítást,a második után örömmel várja a férjét,akitől eddig irtózott,a harmadik után pedig egyszerűen kutya baja.A hamutartó piszkát az arcára kenem-még csak meg se rezzen tőle."

Előzmény: rizsa31 (1885)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1885

Benedek István:Aranyketrec Egy elmeosztály élete,1957.

 

A kényszeres Rózsika leveléből:

"Közel 20 éve élek így.12-13 éves voltam,mikor kezdődött,s ott akadtam el,azóta is gyermek vagyok.Hirtelen,váratlanul csaptak le rám,mit sem sejtőre,a kényszerek,megijedtem;eleinte azt hittem,az ördög szálott meg....Hadd éljenek a kényszerek-s el kell ismerni,jól éltek,s napról napra jobban.Az én véremet szívták,meghíztak rajta,a szívemet,az agyamat ették meg,megizmosodtak tőle....Olvasni,tanulni kellene,de erre képtelen vagyok.Micsoda teljes felborulása ez a gondolatoknak és érzelmeknek!Meg fogok őrülni.Vagy már benne vagyok?Nem lehet így élni.Értelmetlen,értéktelen,megalázó.Ki beszélhet itt még emberi méltóságról?Az emberek közt idegenül,belül száz sebből vérezve,kényszerek és szorongások pillanatra sem szűnő kínjai közt vergődve.Soha ilyen vadul nem gyűlöltem senkit,mint most magamat..."

rizsa31 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1884

 

Mianyánk...ne vígy minket betegségbe,

De szabadíts meg minden rossztól,

Mert tiéd a föld,a test,és az egészség.

rizsa31 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1883

Tisztán rögeszméseknek:

Gondolj szándékosan a félelmetes gondolatra.Vedd fel őket magnóra vagy ird le újra és újra.Ne kerüld vagy ellensúlyozd a gondolatokat.Hagyd hogy legyenek."

 

Cherry Pedrick,egy gyógyult OCD-s.

rizsa31 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1882

Ügyes legyél!!!

Előzmény: Törölt nick (1880)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1879

Van, akinél még még jobban. "Szerencsés" az, akinek kevésbé, mint a cukorbetegség.

Na, regisztráltam, csak még fél órát kell várni. Már olvastam is róla.

Előzmény: rizsa31 (1878)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1878

A kényszerbetegség,azt mondják az orvosok,majdnem annyira megváltoztatja az életvezetést,mint a cukorbetegség.

rizsa31 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1877

elhiszem.Tudom milyen az.:(

Előzmény: tyúkanyó48 (1876)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1876

Jó, megcsinálom,amúgy is már akartam, de most nem tudom, mert akár hiszed, akár nem, még nem ettem este, éhen döglök,  és ez el fog tartani egy darabig  :((

Remélem, holnapig kitart a Macska. Tartsd benne a lelket, holnap feltétlenül írok neki.

Előzmény: rizsa31 (1875)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1875

Jó,akkor kattints Macskanita nevére,ha az adatlapján vagy,akkor írj neki 1 üzit,hogy ismered rizsát és az indexről vagy.Akkor be tud engedni a naplójába,ami titkos neki.Ja,meg ehhez be kell reggelned,de amúgyis nagyon jó a hoxa,olyan csajos témák.

Előzmény: tyúkanyó48 (1874)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1874

Én nem találom, miért, azért mert nem vagyok bereggelve?

Muszáj neki segíteni, nem hagyhatjuk, hogy éhezzen. Az utolsó, amit látok a te HSZ-ed, márc.27-ről.

Előzmény: rizsa31 (1872)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1873

Még nagyon fiatal vagy, nehogy má' reményvesztett legyél. Egyelőre mi lenne, ha itt leírnád, mi a bajod, hátha tudunk valami okosat mondani, de később msn-ezhetünk is.

A gyógyszerben egyetértek veled, én nem is bírtam, ill. nagyon rosszat tett velem, ezért abbahagytam.

Előzmény: Törölt nick (1840)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1872

A Macska most a hoxán szinte éhhalál előtt áll,mert nem bír enni.Onnan jövök.

Előzmény: tyúkanyó48 (1871)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1871

Inkább evés után. Azért nem találnak, mert nincs. Teljesen pszichés alapon fáj. Én is alig bírom lenyelni, órákig rágok egy falatot, és turmixolok egy csomó mindent (főzelék), gyümölcsöket, zöldségeket,  a kenyérféléket nem, meg a nagyon puha dolgokat, de egyebet mindent, a fenébe. :(( Mint egy baba, vagyis még egy pár hónapos baba is gyorsabban és jobban eszik nálam, akár pépet is.

 

Előzmény: rizsa31 (1868)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1870

Engem is érdekelt volna, hogy mizujs veled, de a Lelki bajokban csak az októberit találtam, ahol épp kaptál melót, Kár hogy az odalett, látom, megint keresel.

A február-márciusi: hol vannak?

Bárcsak tudnék valamiben segíteni. Érdekes, nekem a kényszergondolatok eltűntek, nyomtalanul,  pedig nagyon kínoztak, akkoriban rengeteget bőgtem miattuk, komolyan, sokat sírtam, most egy sincs.

Előzmény: aktionáter (1855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!