Keresés

Részletes keresés

Rea007 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 20446

Hű, de kár értük, pedig gyönyörűek lennének. Valamit nem jól csinálhatsz, hogy mindegyik ilyen leharcolt állapotban van:-( Az átültetés jó ötlet, legalább meg tudod nézni, hogy a gyökerek milyen állapotban vannak és lehet egy földcserétől magukhoz térnek. Ha nincs otthon szűrt vized, akkor vegyél nekik bubimentes ásványvizet. A csapvíz klorózist okoz a legtöbb növénynél. 1-1,5 évnyi csapvizes locsolás után elpusztulnak:-( Az tényleg szilnek néz ki, ami virágzik:-)

Előzmény: Bogika91 (20442)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.12 0 0 20445

megpróbálom őket a jövőhéten átültetni hátha észhez térnének

Előzmény: Bogika91 (20444)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.12 0 0 20444

nem tudom lehet hogy a víz is befolyásolja akvárium vízzel szoktam locsolni őket mert az tisztított és lágy víz nálunk elég kemény és vízköves

a tiéid nagyon szépek pedig vigyázok rájuk vagy a fénnyel van baj vagy nem tudom a csavart fűzfám amit ősszel vettem az már virít szépen nő

Előzmény: Shownomercyy (20443)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.12 0 0 20443

hát elég ráncosnak látszik sajnos a törzse 

a 3./4. képen az kínai szil az biztos a szögletes tálban 

 

aminek kő van a tövében az hasonlít tényleg a fagyalra de nembiztos 

 

az én fagyalomnak ilyen a levele, és ezse virágzott még sajnos, de lehet az én hibám ha kellene neki

 

ezek nálam még nemfáztak meg 

pedig mostis kiraktam őket a teraszra már a téli 20 fokos szobából, nem fagya teraszon már de van éjjel vagy 5 fok

Előzmény: Bogika91 (20442)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.12 0 0 20442

Előzmény: Bogika91 (20441)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.12 0 0 20441

akkor végképp nem tudom a képen ott van kicsiben is az virágzik a szilem pereg a fagyal azóta le is hullajtotta a levelét valószínűleg megfázott az erkélyajtó ki lett rá nyitva

Előzmény: Shownomercyy (20440)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.12 0 0 20440

képed van róla ? 

Előzmény: Shownomercyy (20439)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.12 0 0 20439

hát nem akarlak elkeseríteni de a kínai szilt még nem láttam virágozni a 11 év alatt 

 

biztos valamilyen virágja van mint minden fának de kb olyan mint a bükknek 

 

a kínai szil az ilyen

és igazából ha nem hagyod hideg helyen akkor nem is lombhullató

 

igazából ha levágsz egy ágat kiderül zöld e meg kívülről is látszik rajt ha száraz 

 

önttözni meg akkor kell amikor szárad kifele 

 

ez függ a lomb mennyiségétől a melegtől stb

Előzmény: Bogika91 (20438)
Bogika91 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 20438

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy a kinai szilem lehullajtotta az összes levelét még novemberben eltelelhetett vagy teljesen kiszáradt? 3-4 naponta locsoltam, elég nagy és drága volt:) nagyon sajnálnám ha valami baja lenne a kisebbik már virágzik ez is virágzott még novemberbe azóta semmi se levél, hogyan tudom megállapítani, hogy kiszáradt-e mert van 3-4 bonsaiom ami kicsi azok is lehullajtották pedig ha már kezdett száradni a föld felszíne meglocsoltam

előre is köszönöm a válaszotokat

Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.05 0 0 20437

a vastag törzsű ami a kacsák felett van az kínai fagyal amúgy, de jah alakulgat most már hogy kezdek ráérezni a dolog a jutubnak köszönhetően :)

jaj nem néznek ki olyan rosszul a látak se és csak 1500 a legnagyobb ami 32 centis asszem, a kisebbek olcsóbbak, de amugy mindegyik most nagyobban van mint kellene mert szeretném a törzsüket vastagítani és elvileg több föld vastagabb törzset ad hamarabb

 

hát ez üveges terasz kb 3 fokkal van melegebb mint kint éjjel plusz nem fúj ugye bent a fagyos szél,

a fák a fal mellett voltak a maradék 3 oldalra meg odatettem 2 8 centis hungarocell táblát csak  hogy ne menjen annyira oda a hideg meg talán a ház falról is kapnak kis meleget

 

hát meg igazából szerintem az áruházak neonja se tetszik nekik egész nap meg a turbó trágya ami 1 hónapig hat aztán otthon nekiáll dögledezni a növénykéd :D

 

hát amúgy nemnormális árak vannak  ha mindent megvennél hozzá, de sajnos minden hobbi drága

 

ezen én is szoktam gondolkozni hogy milenne ha ott metszegetném de hát úgy is elviszi valaki vagy lerágja valami állat amire elhoznám

 

hehe köszi :) jah a dugványokkal is a legnagyobb probléma a várakozás 

 

de ha ugyvesszük a kínai szil durva ha hagyod nőni, egész évbe nől ha van meleg meg fény

 

ez pl vagy ősszel lett gyökereztetve vagy tavasszal de nincs egy éves csak hagytam nőni, aztán ha tényleg nemfagy meg kint akkor kinti fa lesz

 

 

 

ezek meg másfél-2 évesek csak nyírva voltak 

https://www.flickr.com/photos/126284867@N02/22276831918/in/datetaken-public/

 

Előzmény: Rea007 (20436)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 20436

Hű, nagyon szépek a szil fáid! És dögösek a tesco-s tálak is:-) És a teraszon csak úgy kint vannak, vagy azért takartad valamivel a gyökereit?

 

Igen, az mekkora poén, amit a multikban árulnak bonsai néven. Az más kérdés, hogy elég betegesen néznek ki, no de tisztán látszik rajtuk, hogy gyorsba lettek kialakítva. Nyilván mondjuk az áruk is olyan. De a rododendron árak tényleg a plafont verik. Ami már tényleg szép az 60 ezerről indul. 20 ezerért olyat lehet kapni, amit én vettem egy ezresért, mondjuk lehet valami marha drága tálba ültették és azért ennyi:-)

 

Holnap megyek, kiásom a tölgyemet:-) A kinézett bükkfát meg nem találtam meg a múltkor. Azon röhögtem magamban, hogy lehet valaki már évek óta nevelgeti magának én meg most lenyúlom:-) Valahol olvastam, hogy érdemes a kiszemelt fát 1-2 évig a helyén hagyni és ott alakítgatni, mielőtt kiásod:-)

Nagyon én sem akarok belelendülni, jó lenne még egy fenyő talán. De majd szétnézek a közeli fenyvesben, hátha találok valami összenyomorgatott fenyőcskét is:-) No meg át kell ültetnem a bentieket is. Lehet a borsfa leszedett ágaiból csinálok dugványt, ha megmarad küldök neked! 8-10 év és talán lesz belőle valami:-)

Előzmény: Shownomercyy (20435)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.05 0 0 20435

hát kint sokkal jobban szeret lenni az biztos de én mnidig is jobban féltem attól hogy elfagy minthogy bent megy tönkre :D

azért idén kipróbáltam hogy elfagy e kint elásva cserepestől meg a teraszon is van egy nagyobb, eddig úgy néz ki mindkettő megmaradt

 

a rododendron asszem a savanyú földet szereti de azzal az a problémám hogymég nem láttam virágozni nálunk pedig van kettő a kertbe, de lehet mi tettük rossz helyre

hát biztos hogy sok ember átbasznak ezzel meg a tuják is elég becsapósak, most veszel egy sima tuját 500 ért aztán levágod ami felesleges megdrótozod és van ami egyből faszán néz ki és máris eladják több ezerért másik éven 

 

én teszkós pecsenyesütő tálat használok már pár éve meg ilyen mélyebb tányérfélét, 800-1500 ft , csak kikell fúrni az alját, kiállításra nem mennek, itthon meg megteszi, meg énse láttam normális áron

 

https://www.flickr.com/photos/126284867@N02/17478039093/in/datetaken-public/

 ilyesmi, itt vannak régebbi elhanyagolt képek is róluk, mert igaz meg van 11 éve de sokáig el voltak hagyagolva mert sosem volt ihletem aztán egyre borzasztóbban néztek ki aztán jött egy restart 1-2 éve

borsfám se volt még, most a kínai szilt erőltetem minden formában, dugványról, erdő meg hasonló dolgoknak, teafa is van magról meg kefevirág, de sztem sose nőnek meg

meg majd veszek vörösfenyőt, galagonyát meg kitudja még mit

 

hát szaki az nekem is jól jönne, én jutubon szoktam magamba szívni az okosságot

 

lehet  én is levágnám az alsókat de ezek jó lassan nőnek kitudja mire lesz belőle valami :D

 

mivel ez savanyút szereti úgy tudom ezért a Kiryu  is jó lehet neki

Előzmény: Rea007 (20434)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 20434

Régi vágyam egy kínai szil:-) Sokan szobában tartják télen, de kint szerintem jobban szeret lenni. Marczikáék ígértek tavaszra japán juhart, akkor lehet beszerzek egy szilt is tőlük. Ma voltam az obi-ban, naná, hogy vettem egy rododendront, persze még "bonszájosítani" kell. Áttúrtam az egész polcot, mire találtam egy nekem valót:-) Nincs szívem 10-20 ezreket adni egy alap rododendron bonsai-ért, főleg, hogy ugyan így néznek ki, annyi különbséggel, hogy már tálban vannak. Ez 900 ft volt és a papírja szerint max 40 cm-re nő meg, ideális:-)

Tálakkal vagyok gondban, az ebay-en is elég húzósak az árak, itthon pedig képtelenség 15-ös tálnál picit nagyobbat kapni. Most a hatvaniaktól várok egy csomagot, sikerült pár tálat venni tőlük, de nem vagyok maximálisan elégedett. Valami ötlet tál ügyben? Ja, nemrég vettem észre, hogy virít a borsfám, elég jelentéktelen virága van, de ahhoz képest, hogy elég faxnis egy növény ez nagy öröm:-) De már tényleg nagyon át kell ültetni (amit állítólag nem szeret) és metszeni is kell. Ilyenkor jönne jól egy bonsai szaki a környéken:-) A rododendront elég ha most csak beültetem tálba és lemetszem az alsó ágakat? A saját földjét gondoltam kevés akadamával összekeverni, az talán megfelel neki egy időre. A tápozással leszek gondban, bár mintha láttam volna hozzávaló tápot valahol.

Előzmény: Shownomercyy (20433)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.02 0 0 20433

jah én most egy kínai szillel próbáltam ki hogy elástam cserepestől, eddig úgy néz ki megmarad pedig volt párszor -12 is

 

hát érdekes mert ha levágod lehet ott visszafele kiszárad ha nincs lekezelve

de ha kevesebb ága van akkor meg kevesebbet kell azzal a kevés kis maradék gyökrrel táplálnia 

 

én ezért is próbálkoznék először erdei földel onnét ahonnét jött aztán lehet az mindegy

 

a teleltetés az biztos kinti mert nekem is a teraszon mentek tönkre nemtudom hogy kiszáradtak e vagy megunták de nemlett jó vége :D

 

kipróbálnám a cserepestől elásást velük is 

 

de van gy fám májusfának írják neten vagy zselnicemeggy azmeg simán bírja teraszon és virágzik is 

Előzmény: Rea007 (20432)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 20432

Ó, már télen kinéztem egy tölgyfát, közben találtam még egy bükkfát is (legalábbis mintha az lenne). Könnyű dolgom van, 200 méterre van tőlem a Bükk, és minden nap sétáltatni kell a kutyámat. Van időm nézelődni:-) A múlt heti gyűjtés som, de sosem lehet tudni:-) Még mindig dilemmázok, hogy begyűjtés után meg lehet-e rendesen metszeni, vagy csak később, mikor már biztosan megmarad, azaz kialakult az új gyökérrendszere? A teleltetéstől is tartok, valahol olvastam, hogy fűre kell tenni, alsó ágrendszerig szalmával betakarni, csapadék mentes időben pedig locsolni kell. Lényeg, hogy nem jó, ha beteszem a citrusokhoz 5-8 fokra telelni:-(

Előzmény: Shownomercyy (20431)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.02 0 0 20431

reméljük még találsz pár ilyen szépet mint a múltkor :D

igaz az bükknek látszik  :)

Előzmény: Rea007 (20430)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 20430

Én hétvégén megyek tölgyfát ásni. Egyenlőre egy laza kavicsos-akadamás földkeverékbe fogom ültetni. Remélem nem gyilkolom meg:-( 

Előzmény: szotyizós (20428)
Rea007 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 20429

Én nagyrészt tőlük vásárolok, szerintem megbízhatóak, segítőkészek. Most is tőlük rendeltem pár eszközt és földet, stb. Minden gyorsan megérkezik és gondosan be van csomagolva. Egészséges, életerős növényeik vannak. Én sem régen kezdtem, ezért jól jön, ha van kitől tanácsot kérni vásárlás előtt.

Előzmény: bfabi (20424)
szotyizós Creative Commons License 2016.03.01 0 0 20428

Nekem már 3. Szezont birta ki eddig, de nagyon szépen fejlődik es nagyon egeszseges hajtasokat hoz.

En is flancolok bio goldal tápotok, az ültető közegbe keverek akadamát, kanumát, tört szenet és egy kevés tözeget is teszek hozza a viztartas miatt es ezt attol függ mit igenyel a fa úgy keverem össze. És ezek keverése nem csak  nagyon dekoratív hanem tapasztalatom szerint a fa is sokkal jobban fejlődik igy. Ne kérdezd miért nem tudom a választ. Minden fám elötte ilyen otthoni keverékkel készítettem, de aztan az egyik nagyon kedvelt fácskam el kezdett furcsán viselkedni aztan vettem ezeket átultettem és olyat tapasztaltam amit eddig nem. Gyönyörűen fejlödtek a fáim. Én nem vagyok egy régota bonsaios ember, de megtaláltam az életem hobbiát ezért úgy gondolom nem fogok ezen sporolni, mert ahogy látom látványban ezt vissza kapom a facskáimtól. Most szeretném ezt a fát átültetni ezert nem szeretnék mellé nyulni. Sok furcsát olvastam ezert gondoltam informálodok Kicsit.

köszönöm, hogy reagáltál a Segítség kérésemre. 

Előzmény: Shownomercyy (20427)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.01 0 0 20427

jah szokott lenni alatta vargánya :D

 

nem tudom hát nekem eddig csak megölni sikerült őket pár év után éppen ezért lehet erdőből hoznék hozzá földet 

 

de ha úgy vesszük a nagy bonsaiosok meg szinte mindent akadamába ültetnek 

Előzmény: szotyizós (20425)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.03.01 0 0 20426

hát ebayen lehet válogatni de a jó minőségű ott se olcsó 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xbonsai+tools.TRS0&_nkw=bonsai+tools&_sacat=0

 

mondjuk az elején az a készlet nem tudom milyen anyagból lehet de gyanúsan olcsó

Előzmény: bfabi (20424)
szotyizós Creative Commons License 2016.03.01 0 0 20425

Sziasztok!!

 

Tudna valaki jó tanácsot adni tölgy átültetéséről?

Olvasgattam, hogy a tölgy gyökere együtt él bizonyos gomba fajjal, de ez lehet butasag vagy én értettem félre. De a kérdesem az az lenne igazából, hogy ennek a fajnak sem árt ha átmossuk a gyokereit stb.???

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

bfabi Creative Commons License 2016.03.01 0 0 20424

Sziasztok!

 

Jó minőségű szerszámok beszerzéséhez szeretnék tippet kérni.

Itt nézegetem: http://www.bonsaistudio.hu/szerszamok/ de ha kicsit olcsóbban is megúszhatnám annak örülnék:)

 

köszi

Shownomercyy Creative Commons License 2016.02.28 0 0 20423

micsoda véletlen másik fórumon pont ilyesmiről írtak csak bambusznál 

http://zaol.hu/biokerteszet/biokertesz-orolt-fahej-tobb-mint-palantatestor-1689196

 

ha palántára jó sztem jó másra is

Előzmény: stonermutt (20417)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.02.28 0 0 20422

hát igen szerintem is a teleltetéssel volt mindig a gondom :D

 

ha idén szedek megint akkor kilesznek télen hagyva elásva cserepestől az udvaron :)

Előzmény: Rea007 (20421)
Rea007 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 20421

Még nem mertem jobban megnyesni:-) De olyan az ágrendszere, hogy ha magról neveltem volna, akkor sem tudtam volna szebben kialakítani. Nem hagyhattam ott az út szélén:-) Még a jobb oldaliból és a hátsó ágból kéne vágni, de nem nagyon merem egyenlőre. A gyökerét viszont nagyon vissza kellett vágni.

Ne keseríts már el, remélem azért nem olyan nehéz életben tartani?! Gondolom a teleltetéssel lehet majd gubanc. 

Még a kis tölgyemet nem ástam ki, de jövő hétvégén sorra kerül ő is:-)

Előzmény: Shownomercyy (20420)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.02.28 0 0 20420

egész szép :D 

 

lassan nekem is elkéne kezdeni körülnézni de mivel eddig még nem sikerült megtartani 2-3 évnél tovább nincs sok reményem de bármi lehetséges :D

Előzmény: Rea007 (20419)
Rea007 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 20419

Mai gyűjtés:-)

Shownomercyy Creative Commons License 2016.02.27 0 0 20418

szia nekem is van kb 11 éve de ilyet még nem csinált 

 

de nemigazán szeret télen szobában lenni (de nekem is bent van) igazából én akkor öntözöm amikor kezd kiszáradni a földje, és nem akkor amikor úgy gondolom :D

nálam most olyan mint a jungel mert télen nem árt ha ottbent tartáskor meghagyod az összes ágat amit hoz mert azért hozza ert melegvan de kevés a fény 
aztán majd tavasszal ha kikerült visszanyírom 

 

amúgy télen nemkell tápoldatozni mert elvileg ez lenne a pihenő időszaka 

meg lehet a tápoldatot se szereti amit adsz neki 

a föld se mindegy milyen, olyan kell amibe könnyen lefut a víz amikor megöntözöd és nem arra kell várni hogy szívja már be mert ott áll a tetején a víz 

érdemes keverni homokkal, kaviccsal

 

nekem is van olyan hogy a virágföld tisztára kifehéredik, gondolom annyira savanyú, de ilyenbe még nem ültettem 

tavaly tavasszal kakatuszföldbe került mert az homokosabb a többinél, és én marhatrágyából szoktam tenni a földjéra és az öntözővíz majd leviszi a tápanyagot

ami nem csap víz hanem eső

 

hát kikéne deríteni hogy azért szárad mert nem kap vizet vagy mert rohad a gyökere 

 

de ha tényleg gomba akor lelehetne permetezni valami gyengébb gombaölővel próbaként

 

amikor átültetted akkor igazából jól lekell mosni ha gombás 

meg igazából permetezést se igényel legalábbis nálam 

Előzmény: stonermutt (20417)
stonermutt Creative Commons License 2016.02.25 0 0 20417

Sziasztok,

 

kezdő bonsaios vagyok, van egy kínai szilem, szépen locsolgatom, permetezem, hetente tápoldatos vizet kap, szóval próbálom betartani az utasításokat, nagyjából napon is van, nem radiátor mellett. 2 hete elkezdett gombásodni a törzse, lekefélgettem fogkefével, aztán újból olyan lett, a levelek lehullottak, átültettem és most meg a föld kezdett el gombásodni. valami ötlet, hogy hogyan menthetném meg? ja és szárad nagyon, könnyen letörnek az ágai.

 

Üdv: Tamás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!