Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2766

lassan olvass :)

Előzmény: GPS (2764)
nov_ice Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2765

Érdeklődnék, hogy találkozott-e valaki az alábbi problémával.
Van egy 55F6400-as televízióm UPC CI kártyával. A műsorújságnál
a bal felső sarokban meg kellene jelenni az indexképben az éppen futó csatornának.
Viszont nekem se kép, se hang, csak a csatorna számát és a nevét írja ki, és forog a
"homokóra" benne.

GPS Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2764

 

Úgy értelmeztem a mondatodat, hogy a PIP csk külső forrásból menne - mint egyébként igen, kivéve a netes részt. Boccs.

 

Nem tudom másnál hogy van, de nekem a böngésző jobb-felső sarkában, az Opciók gomb mellett van egy PIP-gombja is a böngészőnek - arra klikkelve azonnal bejön az aktuális kép+hang.

 

Ugyanazokkal az opciókkal, mint a rendes PIP.

.

Előzmény: nicko (2763)
nicko Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2763

melyik része a téves? mondom vagy netezel..erre írod ez téves majd utána következő sorban meg: "Netezés közben a saját böngészőjén" :DD

Előzmény: GPS (2762)
GPS Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2762

 

"mivel vagy külső forrásból nézel filmet vagy netezel, akkor működik a PIP funkció."

 

Nem-nem - most ez tévedés.

 

Netezés közben a saját böngészőjén - KÜLSŐ JELFORRÁS NÉLKÜL !! is működik a PIP.

 

Ráadásul teljes értékű - hanggal-képpel-mindennel - csatrornát lehet váltani közben, bármit lehet csinálni a kis-képpel - mindezt netezés közben.

 

Tehát, a sarokban fut a film - és közben a port.hun nézegeted a szereplő-listát, kritikákat, stb.

 

És hangsúlyozom: ezt a PIP-et alanyi jogon tudja a TV - minden külső jelforrás nélkül, a saját tuneréből.

.

Előzmény: nicko (2761)
nicko Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2761

Eközben a böngésző sarkában tovább fut a TV-műsor PIP-ben (ez egy nagyon kulturált dolog egyébként - látja az ember mikor van vége a reklámnak).

 

mivel vagy külső forrásból nézel filmet vagy netezel, akkor működik a PIP funkció.

csak sajna a hétköznapi ember nem ezt a fajta PIP-et ismerte meg 20 évvel ezelött.

 

azt nem néztem melyik tipusok az F szérián belül...lehet az F6400 pont nem csak a többivel van gond

 

majd megnézem, ha a család a tv kapcsolót átengedi :p.

Előzmény: GPS (2760)
GPS Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2760

 

Hát akkor én a szerencse fia vagyok az F-emmel. Én napi szinten használom a SmartHub-ot - és egyszerűen: MEGY.

 

Mindene megy, semmi gond nincs és nem is volt vele. Se fennakadás, se finnyáskodás, semmi.

 

YouTube-ot nézek - no meg mindenféle beágyazott videót összevissza az oldalakról - és eddig még csak egyetlen egyet dobott vissza az axnplayer.indavideo.hu -t  (de erről bacus kolléga megnyugtatott, hogy ez nem a készülék hibája).

 

Általában (filmnézés közben, a reklámszünetben) rá szoktam klikkelni a Port.hu -ra browserből, a kedvencekből) - hogy megnézzem a futó film részletes ismertetését.

 

Eközben a böngésző sarkában tovább fut a TV-műsor PIP-ben (ez egy nagyon kulturált dolog egyébként - látja az ember mikor van vége a reklámnak).

 

Jaaaaa, bocccs, hogy ne hazudjak: a port.hu appja (!!!)  NEM fut nálam - sose futott.

A többi app mind működik (pl. az index.hu-jé azonnal bejön) - de ez az egy darab ez nem.

 

Kérek mindenkit, nézze meg a sajátján hogy működik-e nála a port.hu appja (főleg a digisek tapasztalatára lennék kíváncsi)

 

Kössz előre is.

 

Előzmény: nicko (2759)
nicko Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2759

ph fórum tele van F szériások panaszáradatával a smart kapcsán.

Előzmény: bacus (2758)
bacus Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2758

Azért GPS is csak észre vette volna a 10 napos kiesést nem? Neki F szériája van.

 

 

Én nem igen nyomkodom napi szinten a smarthubot, de azért a gyerekeim igen, és igaz D szériánál, de nem volt kiesés semelyik app-al.

Youtubeot nincs nap, hogy ne nézne valamelyikünk. Egyébként induláskor leellenőrzi, hogy van e frissités, már ha elérhető a szerverük, ha nem akkor elindul az, amelyik fel van téve.

 

 

(Első inditás speciális volt, mert ahogy rátettem a netre, azonnal nekiállt és vagy 2x ujraindult, meg frissitett, stb. De ilyet azóta sem csinált.

Olyan volt, hogy a youtube app indulásakor először leszedte a frissebb változatot és már azt futtatta, de ez csak nem baj !)

Előzmény: nicko (2757)
nicko Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2757

azon a fórumon arról is szó volt, hogy ez a smart probléma az idei F szériát érinti a régebbiekkel nincs gond.

nekem sem.

Előzmény: Inhouse (2754)
GPS Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2756

 

Kössz, hogy kicsipegetted ezeket az anyagokat - végig is olvastam mindet, szorgalmasan.

 

Ugyanakkor nekem az jött le, hogy a Samsung App-ok nem mennek a panaszosoknál  - amit viszont a juzerek simán csak Smart Hubnak neveznek (lehet jogosan is).

 

Ezekről az appokról nekem sem voltak kétségeim, hogy ezeket ne a Samsung tolná a nyájas közönségnek. Kézenfekvő, hogy ezeket IGEN.

 

Pusztán csak azzal voltak kételyeim, hogy vajon a böngészőből lehívott (semleges, Samsung-független) oldalakat is mind ugyanaz a Samsung-szerver tolja-e?

 

Én még mindig úgy gondolom, hogy azokat NEM.

.

Előzmény: Inhouse (2755)
Inhouse Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2755

És akkor még egy félreinformált cikk erről...

Előzmény: Inhouse (2754)
Inhouse Creative Commons License 2013.11.21 0 0 2754
Előzmény: GPS (2752)
GPS Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2753

 

Patkány egy tempó, az fix. Hát a Lexmark hogy lebukott a tetves nyomtatóival - amikor azok is ugyanezt a kémkedést művelték.

 

Amikor meg bukta lett, akkor pofátlanul úgy védekeztek, hogy:

 

"Kizárólag a customer-ek érdekében spionkodtak - hogy felhasználó-orientáltan tudják optimalizálni a nyomtatóik jövőbeni featurejeit."

 

Görények.

.

Előzmény: nicko (2751)
GPS Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2752

 

"Mivel nem jön be a SmartHub, ilyenkor semmi sincs."

 

Már hogyne jönne be a Smarthub? Bejön az még kábel, vagy wifi kapcsolat nélkül is.

 

Legfeljebb - ha kér tőle valamit az ember - szól, hogy "Jó lene ellenőrizni a kapcsolatainkat".

 

(mármint a netes kapcsolatainkat)

.

Előzmény: Inhouse (2750)
nicko Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2751

asszem hamarosan nagy bukta lesz az okos tévékkel :p

ez igaz LG de semmi sem biztos, hogy a samu nem csinálja..

 

http://itcafe.hu/hir/lg_smart_tv_kemkedes_anglia.html

Inhouse Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2750

Mivel nem jön be a SmartHub, ilyenkor semmi sincs.

Előzmény: GPS (2748)
nicko Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2749

egyébként ha már progik..a Tsmuxert újra fejlesztik amivel 2009-ben leálltak!

Előzmény: Inhouse (2747)
GPS Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2748

 

"Magyarán, ha nincs Samu szerver, akkor nincs net."

 

Na, azt azért jó lenne (hajszál)pontosítani, hogy:

 

1) Egyáltalán nincs-e semmilyen net (browseres sem) 

2) Avagy csak a netes Samu app-ok mennek el sziesztázni ilyenkor?

 

Jómagam még nem tapasztaltam ilyen leállást - de erősen gyanítom, hogy ha az app-ok meg is döglenek egy időre - a standard böngészés azért még megy.

 

Vagy ki tudja?

.

Előzmény: Inhouse (2747)
Inhouse Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2747

Sziasztok!

 

Jól megindultatok! :)

Megmondom nektek őszintén nem ellenőriztem le, hogy konkrétan az adatforgalom a Samu szerverein keresztül megy-e, annyira nem is érdekel. Viszont, ha gond van a Samunál (ami valamilyen módon csak szerverekkel kapcsolatos), akkor nem jön be a SmartHub, ergo nem lesz neted sem. Ilyen volt sokszor már, valószínű lesz is. A prohardver.hu-s Samu fórumon számtalanszor panaszkodtak(tunk), volt, hogy valaki írta, hogy beszélt a Samunál az ügyfélszolgálattal és elismerték, hogy náluk van a gond, igyekeznek mielőbb javítani. Sőt, volt a SH behívásakor figyelmeztető üzenet, hogy ekkor és ekkor nem fog üzemelni, elnézést kérnek. Magyarán, ha nincs Samu szerver, akkor nincs net.

 

Az MKV elterjedtségét/hasznosságát/jóságát pedig azzal mérni, hogy van-e hozzá elérhető/ingyenes szerkesztő program, hát...kevesen használnak Sony Vegas, vagy akár annál jóval komolyabb szoftvert otthon, mivel drága, bonyolult és felesleges házliag üzemeltetni.Elég régóta van Matrjoska formátum, az elején nem volt ennyire elterjedve. Igazából ezzel a HD vonallal erősödött meg. Mindig van új formátum, annak idején véreset kellett pisilni, hogy egy flv-t le lehessen tölteni, vagy aztán lejátszani gépen. Aztán megoldódott, majd jött a h.264 codec és megint nem volt lejátszó hozzá, de lett. Így megy ez. :)

Amire kell ott az emlegetett jó öreg VirtualDub és elfajzásai, vagy a FormatFactory, MediaCoder és egyebek, ki mire esküszik (TotalVideoConverter, AnyVideoConverter...). De ez is változik, hiszen programok jönnek, programok mennek, mekkora jóság volt anno a TMpegEnc, vagy a Winavi, ma meg már nem is hallok róluk (megnéztem van még!).

Szegény ember használja ami elérhető és kész.

Az MKVmerge, meg a többi egy MKVToolnix csomagba van gyűjtve, leginkább mux és remux tudással, de arra szenzációs.

Azért ha rákerestek lehet találni szinte minden formátumban (így mindegy, hogy codec, vagy konténer) HD minőséget, talán asf-ben már nem lesz! :)

Doky586 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2746

"A tv böngészője NEM ilyen. Kipróbáltam ! Igy egyértelmű."

 

Legközelebb a beszélgetés elején mondjad hogy már leteszteltél valamit...

és ekkor felesleges azt kérdezgetned hogyan tesztelhetnéd le.. ! 

 - (#2711 #2712 #2714 #2716 stb) mert nem tudsz minden címet letiltani. ez így megtévesztő volt. -

Ezzel sokszáz felesleges sor begépelésétől kímélhettél volna meg minket.

Előzmény: bacus (2743)
GPS Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2745

 

"Ha valaki valós samsung bajával jön én hiába írom neki, hogy volt róla szó olvasson vissza....jó de meddig?"

 

Hááát, nicko kolléga - ebben igazat is adok neked - meg nem is.

 

Ugyanis aki egy ilyen TV-t vett, az egyúttal a következőket is vette magának:

 

1) Egy analog+digitális TV-készüléket

2) Egy média lejátszót (pontosabban: egy digitális tartalom-kezelőt)

3) Egy internetes eszközt

 

No, kérlek - ezek így külön-külön is megérdemelnének egy-egy külön topikot...hát még így egyben. Lássuk:

 

1) TV-ként sem mondhatjuk azt, hogy mi a fene titka lehet még egy TV-nek 2013-ban...miközben ez nem igaz.

Hisz hol vannak már az összesen 4 állítós (hangerő-fényerő-kontraszt-színtelítettség) állítós TV-k? 

Láttam a neten, hogy külön bokros topikok futnak a világban pusztán csak a színbeállításról - a többi feature-ről már nem is beszélve.

 

2) A tartalomkezelő taglalása sem fölösleges, mert aki benne van, az belemélyülhet egy kicsit... de akinek új a téma, az legalább látja, hogy nem olyan egyszerű ez sem, hogy "Betoljuk a lemezt és juhhééé, megy a film".

 

Persze, az átlagjúzernek nem kell ismernie a kódolások lelkivilágát - de legalább látja, hogy ha valami nem, (vagy csak szarul) megy a TV-jén - az nem feltétlenül a készülék hibája, és ne csavarja azonnal plédbe a dobozt - a szervizbe-vitelhez.

 

3) Az internetes rész meg pláne komoly téma, hisz az internet egy sokkallta-sokkal komplikáltabb dolog, mint ahogy azt a csak fészbukozó kis Evelyn gondolná.

Jó ám tudni a TV-nk internetes lehetőségeit - de a limitációit is.

 

No meg ha mindezekhez még olyan tippek is felbukkanak, amelyek soha nem is voltak a használati utasításban - akkor netto nyereség ez a topik.

.

Előzmény: nicko (2744)
nicko Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2744

Megkérem az egybegyűlteket, hogy videók tömörítéséről, böngészők működéséről vagy routerekről a megfelelő topicban csevegjetek vagy hozzatok létre rá topicot. Mert így csak szét van offolva a topic. Ha valaki valós samsung bajával jön én hiába írom neki, hogy volt róla szó olvasson vissza....jó de meddig?

bacus Creative Commons License 2013.11.20 0 0 2743

Én  nem tudom, másképp értelmezni a mondatom, mint azt, hogy már kipróbáltam, sőt azóta is működik és használom is. (bár jó lenne a magyarban is erre valami jó kis jelenbe hajló a multban megkezdett és folyamatosan műveltetett igeidő)

Nem voltam otthon, de nem is mondtam/irtam, hogy ezt nem régebben próbáltam ki. 2 éves a tévém, volt időm próbálgatni.

 

Az opera mini nem https-t használ ! Itt van némi félreértés. Mindegy mit irsz be a cimsorba, az a tetü opera mini vagy legyen az a sporolós aranyos opera mini nem azt csinálja mint egy web böngésző, ami elvárható dolga lenne, hogy közvetlenül felveszi a célállomással a kapcsolatot, megnézi a certificatejét, hogy stimmel e, majd szépen ssl kapcsolaton letölti a tartalmat és megnyitja, hanem azt mondja (és ezzel szerintem egyedül van, a böngészők között), hogy megkéri az opera szervert, hogy adja már oda neki a cimnek a tartalmát. Azaz nem a kérés, hanem a teljes cim megy el kérésként.

A szerver elmegy a célállomásra, majd jól figyelmen kivül hagyja a certificate hibát, megnyitja az ssl kapcsolatot lekéri a tartalmat és azt akár titkositatlanus (bár azt irta a wiki, hogy a kliens opera mini app mindenképpen biztonságosan kommunikál az operamini.net-el) odaadja az opera mininek lecsontozva, tömiritetten , képernyőre optimalizálva az oldalt persze, hogy na ezt renderelheted le.

 

Hát böngésző az ilyen? Mert én nem nevezném annak. Sőt, szerintem az opera sem hivhatná annak.. :) A https oldalakat közvetlenül kellene megnyitnia, akkor az elvárt módon működne! A baj, hogy nem igen van tájékoztatás pl. a playen erről. Csodálom, hogy nem jelentek meg még erre alapuló álböngészők a neten (de persze lehet vannak), amik hasonló elven megszerzik a hitelkártyaadatokat és egyéb jelszavakat, miközben a felhasználó boldog, hogy spórolt 1 kbyteot..

 

 

A tv böngészője NEM ilyen. Kipróbáltam ! Igy egyértelmű.

 

 

Nem volt szándékomban üzengetni, viszont lejárt az időkorlát, csak már megszokásból az elküldés előtt megy egy ctrl+a majd ctrl+c, viszont igy eldobta, hogy ez mire lett volna válasz.

Előzmény: Doky586 (2733)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2742

Hát nem tom.

Valamit csak 10G-as nagyságban szed le az ember (azért így is nagyon ott van), de valamit meg BD-ben. Mondjuk én pl. az Indy filmeket, mert az az egyik gyengém.

Az ilyenből mondjuk kihagyom a hangokat az angéluson és a magyaron kívül ha van. De persze ez már csak pótcselekvés, mert érdemben nem változik a méret, de akkor is, megtettük amit lehet!:-)

Előzmény: Doky586 (2741)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2741

"mert a stream-eket nem bántja, csak átcsomagolja. Vagyis dupla haszon, gyors (...) A minőség nem változik"

Az azért sokszor jó lenne ha egy 50GB BR-t minőségcsökkenéssel 10-15GB-ra tudná konvertálni, igaz ez lassabb lenne.

Előzmény: Törölt nick (2738)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2740

Akkor egy kis csalogató:-):

a makeMKV iso-ból is képes erre, illetve file struktúrát is képes felolvasni. Egyik sem gond neki.

 

Ráadásul képes értelmezni is, tehát pl. az alant jelzett sorozatot (aminek epizódjai sokszor egy vob közepén értek véget, illetve ott kezdődtek), képes helyesen kiszedni.

 

 

Előzmény: Doky586 (2739)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2739

"aviba is lehet?"

Bármelyik HD MKV-t fél perc alatt át lehet tenni AVI-ba veszteség nélkül a VirtualDUB-al. kipróbáltam: megy.

(persze a feliratok elvesznek és csak 1db hangsáv marad de az lehet DD is)

 

Van egy csomó BD lemezem, de PC-s BD olvasóm nincs, így lemezről nem tudom kipróbálni..

Előzmény: Törölt nick (2736)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2738

Hááát..soha nem próbáltam.

 

De van egy halom mkv szerkesztő progi (mkvmerge,mkvextract, ilyenek), valszeg valamelyikkel lehet vágni egy sample-t csinálni. nem tudom.

 

Mert én csak arra használtam őket, hogy átkonvertáljam mkv konténerbe.

 

Háttér: a Samu lejátszóját nem tartom jónak, mediaplayert használok inkább.

 

De, ennek is van nyűgje, például a Blue-ray player softja lassabb mint a sima lejátszója (mkv-nál nem kell java szarokat betöltenie, cache-elni, menüt kezelni, stb), ezért konvertálok mkv-ba.

 

A makeMKV pont ezért jó nekem, mert a stream-eket nem bántja, csak átcsomagolja. Vagyis dupla haszon, gyors a konverzió (mert nem az, csak átcsomagolás), olyan 10 perc alatt megvan egy BD.

A minőség nem változik, ráadásul funkcióbővüléssel is jár.

 

 

 

Előzmény: Doky586 (2737)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2737

Köszönöm! Ki fogom próbálni.

 

De ezzel lehet a film közepéből egy ~1perces 'sample'-t kimenteni külön ?

Előzmény: Törölt nick (2734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!