Keresés

Részletes keresés

solkima Creative Commons License 2009.03.19 0 0 881
Manapság a Fenyõgyöngye, Árpád-kilátó környékén futkosók tapasztalhatták a területen pár hete folyó intenzív fakitermelést.
Ma reggel a kék úton "futóiskoláztam" a frissen kivágott fenyõtörzseken.
Nagyon remélem, hogy mindez nem gazdasági megfontolásból történik, hanem inkább "túl öreg, beteg (?)" az erdõ és frissíteni kell. Ki tudja?
tempietto Creative Commons License 2009.03.19 0 0 880
Én a statisztikákat is elolvasom néha: leggyorsabb, legöregebb, legszebb stb. teljesítők.......örökranglista ilyesmi.
A képeket mindig megnézem, na de úgy igazán végigfényképezve az útvonal a versenyző nézőpontjából 40-50 képpel, ilyent sajnos ritkán látni.
Előzmény: carlos80 (876)
Fat Creative Commons License 2009.03.19 0 0 879
Ja, és a díjazás (ha van), az 1-3. v. 1-6. helyezettnek, ill. érdemes megemlíteni, ha a résztvevők kapnak vmilyen tárgyjutalmat (póló, kulacs, fejlámpa stb.).
Előzmény: carlos80 (878)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 878

Köszi!

 

Folyamatosan frissítgetem.

Előzmény: Fat (877)
Fat Creative Commons License 2009.03.19 0 0 877

Így hirtelen: öltöző, zuhanyzó, parkolási lehetőség.

Kösz a hasznos munkát.

Előzmény: carlos80 (876)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 876

Hali!

 

Újra próbálkozom, de most már bontva.

 

Összegyűjtöttem, hogy szerintem milyen információk szerepelhetnek egy verseny honlapján, akinek van hozzá kedve, várom a javaslatait.

 

http://www.carlos80.tar.hu/terepfuto_verseny_javaslatok_honlap.doc

 

Üdv, Carlos

carlos80 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 875

Köszi szépen!

 

Felraktam.

 

A Göcsej Ultra eredményei a terepfutas.lap.hu Hírek dobozból letölthetők.

 

 

Üdv, Carlos

Előzmény: walkingman (874)
walkingman Creative Commons License 2009.03.19 0 0 874

Szia Carlos!

Küldtem mailt!

Előzmény: carlos80 (873)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 873

Csak gratulálni tudok az ötlethez!

 

A helyezetteknek se kell feltétlenül kupa vagy érem, ha van saját ötletetek. Én pl biztos jobban örülnék egy egyedi festett kőnek, mint egy szabvány serlegnek. Az igazi előrelépés lenne a díjazásban, ha minden verseny a saját maga egyediségét vinné bele a díjazásba.

 

Ha már helyi nevezettességek. Bizonyára te is tudod, hogy a Mátra achátnagyhatalom. A környék bányáiban ingyen lehet gyűjteni őket és egy jókora darabból kijön az összes helyezett díja (elég gyakori, tehát nem kell órákig keresni). Esetleg abból lehetne faragni valamit, vagy lapot csiszolni és arra festeni.

 

Üdv, Carlos

 

ui: a Göcsej ultra eredményeivel én sem találkoztam, pedig kerestem egy ideig és próbáltam publikussá tenni.

 

Nem a lapomat akarom reklámozni, nem is azért készült, hanem hogy az ilyen közérdekű információk felkerüljenek. A híreim ezerévesek, mert jószerivel csak boltajánlók linkjei érkeznek....

 

A szervezőket itt szeretném megkérni, hogy próbálják minél hamarabb elkészíteni az eredménylistákat.

 

Ugyanitt megemlíteném, habár egyesek szerint fölösleges az ötletelgetés...

 

2008-ban, a terepfutás világában rekordot szereztünk, ugyanis mi rendelkezünk az egy főre jutó utmb kvalifikációs versenyek legmagasabb arányával. Mondjuk az nem baj, hogy közel annyi versenyünk van, ahány induló, de a versenyek többsége szerintem a kívánt szint alatt van. Pl nincs angol honlapjuk (csóri franciák izzadtak is, amikor ki kellett bogarászniuk, hogy hol is rejtőzik az eredménylista, amit én is alig találtam, bár majd idén megemlítem, hogy tanuljanak meg magyarul).

 

A másik tanács, ajánlás, ha már kilépünk a nemzetközi porondra, akkor legyen a rendezvény is nemzetközi szintű, na ebben segít az ötletelgetés.

 

 

Előzmény: medvegyu (861)
kutyA Creative Commons License 2009.03.19 0 0 872
A www.gocsejtajfutas.hu site-ról van szó? És ha igen, be is vannak linkelve valahova az eredmények? Se kézzel (kb. teljes fabejárás), se google-val nem találom ottan :-(

Be tudnál dobni esetleg egy pontos linket?

Köszi!
Előzmény: zalai ASZFALTSZAGGATÓ (859)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.19 0 0 871
Balázs, nincs 1800 barátom.
Ha arra az 1800 ismerősre gondolsz, a tudodhonnan, akkor abban Te is benne vagy, Veled is beszélgethetek.

De nem szoktam a neten beszélgetni, nem járok fel chat-elni, mert (már több éve) értelmetlennek tartom.
Fórumokra járok, ahol adott témában véleményt cserélek másokkal, illetve megosztom azokat az információkat amit én tudok. Itt pl az útkijelölés kérdése volt az, amit nem lehetett annyiban hagyni, mert kezdett egy nagyon rossz irányba menni, amelynek hátterével valószínűleg sokan nem voltak tisztában.

Nem emléxem, hogy bármikor azt mondtam volna, hogy elvből nem húzok futócipőt, egyszerűen tisztában vagyok a fizikai képességeimmel, és nem futok. Nekem nem menne, kifulladnék.
Előzmény: -balazs- (839)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.19 0 0 870
A teljességhez azt mindenképp érdemes tudni, hogy az MSTSZ-t 1990-ben elsősorban a teljesítménytúrázás országos szövetségeként hívták életre. Azonban talán az akkoriak is sejtettek már valamit előre, hogy nem teljesítménytúrázó szövetségként, hanem sportturisztikai szövetségként nevezték el magukat, ugyanis ebbe többminden is beleférhet, mint ahogy az idő bizonyította is ezt, mert pl igény mutatkozott a terepfutásra is.

Tavaly a struktúraváltás is megtörtént a vezetésben: mint lentebb írták már, az SZTE tagja, Nád Béla a terepfutó szakági alelnök a szövetségben.

Jómagam gyalogos vagyok, nem akarok beleszólni a terepfutók szakmai dolgába (ide csak azért írtam eredetileg, mert az útjelzésekről volt szó, abban pedig azért elég jól otthon vagyok), de kérdezem én: nem lenne e hatékonyabb, ha az azonos sportban lévők összefognának? Ez pedig szerintem legeredményesebben a sportági szakszövetségben történhet.

Mint sportszakembernek, gondolom, nem kell magyaráznom Neked, hogy milyen rögös út vezet addig, amíg a bíróság ráüti a hitelesítő bélyegzőjét a sportági szakszövetségi státusz elnyeréséhez. Ez már ki van járva, be lehet szállni a közös hajóba.
Előzmény: olipapa (851)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.19 0 0 869
Pedig jó lenne.
Többen is vagyunk, akik érdekeltek a kérdésben.
Előzmény: medvegyu (867)
szucsati Creative Commons License 2009.03.18 0 0 868
Akkor legalább te megtaláltam, én nem. Merre keressem?
Előzmény: DJ_RushBoy (862)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 867
Hát ez nehéz kérdés.
Újat mindenesetre nem fogunk gyártani belőle.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (865)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 866
Igen, azt terveztem, hogy teljesítés éve, teljesítés száma, esetleg helyezés első három helyezettnél rá kéne hogy kerüljön a célban.
Plusz szeretném, hogy legyenek részletesebb kidolgozású kövek, a nagyon sokszoros teljesítőknek, meg az első háromnak.
Előzmény: olipapa (864)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.18 0 0 865
Ettől függetlenül ilyet kaphat azért, aki megdolgozik érte? :)
Vagy ez már múzeumi darabnak minősül?
Előzmény: medvegyu (861)
olipapa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 864
tök jó, nekem tetszik!

Évjárat lesz rajta picike számokkal?
Előzmény: medvegyu (861)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.18 0 0 863

Szia Ráspoly,

Már egy ideje nem én kezelem se a honlapon a hireket se a Kupa ügyeit. Próbálok utánajárni a dolognak és remélem a hiányzó dolgok felkerülnek.

Előzmény: DJ_RushBoy (858)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.03.18 0 0 862
Inkább mailben küldd már el pls, mert a honlapon nem lehet kibogozni, vagy csak én nem tudom. Thanxx!
Előzmény: zalai ASZFALTSZAGGATÓ (859)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 861
Ide is írom, hátha valaki nem olvassa a teljesítménytúra topikot

Az új Mátra 115-ön egyedi díjazást fogunk adni, a korábbi kitűző helyett mátrai patakköveket gyűjtünk és arra festünk.
Most elkészültek az első munkadarabok.

Írjatok véleményt, ötleteket!

tempietto Creative Commons License 2009.03.18 0 0 860
Nekem tetszik az ajánlás -vagy bárhogy nevezzük- ,értelmes, kreatív és mindenképpen emeli a hazai terepfutó versenyek színvonalát. Szerintem minden versenyszervező el fogja olvasni és használni fogja. Nagy cégek súlyos pénzeket fizetnek piac kutatásra, milyen jó amikor a célközönség maga fogalmazza meg igényeit!

Én magam nem vagyok nagy igényű a versenyekkel kapcsolatban. Egy kiegészítést tudnék tenni: Bár írtátok, hogy a frissítés után legyen szemetes, de arra nem tértünk ki, hogy mennyivel utána. Most persze biztos mindenki más távolságot tartana ideálisnak. Én pl. örülnék ha tudnám, hogy minden frissítő pont után 1km-rel találok egy zacskót egy fán ahová elhelyezhetem a műanyag flakont stb. Több versenyen is előfordult, hogy több kilométert futottam kezemben különböző szemetekkel. Egyébként ez sem katasztrófa.

Gratulálok Carlos munkájához, csak így tovább!
zalai ASZFALTSZAGGATÓ Creative Commons License 2009.03.18 0 0 859
A Göcsej KTFE honlapján fenn vannak az eredmények!

Ha kell elküldöm e-mail-ben is!
Előzmény: DJ_RushBoy (858)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.03.18 0 0 858
Hahó!

Egy kérdés, nem vagyok 100%-osan biztos benne: Az ultramarathon.hu-t te frissítgeted? Csak azért mert pl. a Göcseji Galopp eredménylistája még sehol sincs, pedig kíváncsi lennék az eredményekre. Engem ezek valahol jobban érdekelnek minthogy hol lesz a xxx-edik közgyűlés. Ha meg nem küldték el az adatokat, akkor fölösleges volt Terep Ultra Kupa futamnak kiírni.
Előzmény: -balazs- (839)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 857

Szabályzat szerintem abban az esetben kell, ha össze akarjuk hasonlítani a versenyeket. Pl a terep ultra futamoknál fontos a  rendezési szabályzat, vagy bármely versenysorozatnál, amelyeknél az egyes versenyeket nem külön-külön, hanem egyben értékelik. Az egyes versenyeknél viszont minden rendező saját maga alkothatja meg a versenyszabályzatát.

 

Miklóséknak javasolni változatlanul az ötletcsomagot tudom. Az MSTSZ leírásban egy dologhoz szólnék hozzá: én nem limitálnám felülről a sebességet, nyissanak a pontok olyan tempóra számolva, amelyet még a top atléták se tudnak elérni, nem biztos, hogy egy Lemaradáson, ahol szinte alig van szint, ne tudnának az elején 5 percesnél gyorsabb ezreket. Fölösleges kockáztatni, hogy valaki előbb érjen a pontra.

Előzmény: JB** (855)
bandrás61 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 856

Kedves Terepfutók!


Az MSTSZ futó versenyeiért felelős alelnöke Nád Béla. Béla jelenleg beteg. Ezúton kívánunk neki mielőbbi gyógyulást!

Addig is folytatódik az MSTSZ Terpfutó Bajnokságának szervezése. Az egyéni bajnokság első fordulója a Lemaradás 100. A rajt és a cél Pécelen lesz, a Szemere Pál Általános iskolában. A tornateremben előtte és utána alvási lehetőség van. Rajt 2009. 04.18-n reggel 5 óra 55 perckor. A gyalogosok csak a futók tömegrajtja után indulnak, 6 órakor. Az útvonalat végig kiszalagozzuk. Itinert nem szükséges vinni. 11 ellenőrzőpontot tervezünk. A versenyzők rajtszámát a pontőrők felírják, bélyegzésért nem kell sorban állni.

Nyolc frissítő pontot tervezünk. Csomagot lehet előre küldeni féltávhoz.

A pontok 12km/h-ra nyitnak és 6 km/h-ra zárnak. Szint idő 17 óra. Táv 100 km. Szint 1500m. A célban lesz tusolásra lehetőség.

Jelentkezés előzetesen: Simenyi.Miklos@ing.hu vagy borcsokandras@gmail.com Válasz e-mail-t mindenkinek küldünk. A helyszínen is lehet nevezni 5.30-tol.

Nevezési díj 500+1500=2000 ft., melyből 1 500 Ft az Új Lemaradás 100 nevezési díja) Ezért mindkét rendezvény szolgáltatása és díjazása jár az indulóknak.

A 2000 Ft-t kérjük átutalni az MSTSZ 12010501-01029695-00100003 számla számra, vagy a verseny előtt a helyszínen befizetni.

A leggyorsabb női és férfi versenyző kupát kap. A 3-3 dobogós érmet kap.

Ötleteket és segítőket várunk és elfogadunk.



2009.március 18. Siményi Miklós

MSTSZ elnök

JB** Creative Commons License 2009.03.18 0 0 855

"Úgy látom, minden megmozdulásom kicsit furcsán sikerül :(" - azért ne csüggedj, legalább felpörgetted a topikot :-)

 

Komolyabban: szerintem is jó, hogy összeszedted a jó terepfutóversenyrendezéshez szükséges főbb paramétereket. Ha valaki rendezni akar és kiváncsi a terepfutók egy jelentős részének véleményére, az elolvashatja gondolatébresztőnek az összeállításodat/ajánlásodat.

Szabályzatot felesleges gyártani, nincs sok verseny és azok is különböznek egymástól. Általánosítani (szabályt alkotni) éppen ezért felesleges.

Előzmény: carlos80 (843)
lükepék Creative Commons License 2009.03.18 0 0 854
Én örömmel olvasok minden építő jellegű beszélgetést... :)
Előzmény: -balazs- (853)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.18 0 0 853
Na, látod, csak sikerült megbeszélnünk. :-)
Előzmény: lükepék (846)
olipapa Creative Commons License 2009.03.18 0 0 852
fajta és még van pár hiba, siettem bocs
Előzmény: olipapa (851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!