Keresés

Részletes keresés

dohosa Creative Commons License 2004.08.05 0 0 5511
Köszi r_bendeguz! Ez jó ötlet! Nem is tudtam, hogy pozsonyban is van ikeja. Viszont az osztráknál voltak megfelelő elemek. Mindjárt kikalkulálom, hogy árban jó-e, aztán ráveszem a párom egy kis kocsikázásra.:)
r_bendegúz Creative Commons License 2004.08.04 0 0 5510

dohosa,

ha nagyon ragaszkodsz a Kämpe bútorhoz, és van alkalmas járgányod a szállításhoz, nézd meg az osztrákoknál (több városban) vagy a szlovákoknál (csak Pozsony). www.ikea.at, www.ikea.sk

r_b.

Előzmény: dohosa (5503)
sheila1 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 5509
Azért ne légy egészen biztos abban, amit a boltban mondanak, főleg, ha a 2004-es katalógusban még benne van. Én szelektív szemetesért mentem el többször, mert csak bizonyos elemei voltak. Egyszer rá is kérdeztem, és azt mondták, hogy már nem is lesz, mert beszüntették a gyártását. Pár hónappal később viszont találkoztam a teljes készlettel. Persze addigra már megoldottam máshogy, nagyobb melóval, de ötödannyiból. :-)
Előzmény: dohosa (5503)
dalia Creative Commons License 2004.08.03 0 0 5508

revidiálom magam egy kicsit, ezen az ablak ki/be rakáson átfutott a szemem.

 

moes, ha bizonytalan vagy egy árajánlat korrektségében, akkor a követkeő séma mentén nagy százalákpontos biztonsággal ellenőrízhető, hoyg korrekt-e:

 

végigondolod, hogy mi hány óra munkát vesz igénybe, még jobb, ha órákra lebontott ajánlat van a kezedben, átlagosan 5000 Ft + ÁFA óradíj az ami pesten ma szerintem átlag szakmunkánál - persze nem művészeti értékű munkáknál - reális. Ehhez hozzáadod a felhasznált anyagok kiskereskedelmi árát, és az összegnek illik kicsivel magasabbnak  - 10% - lenni, mint a kapott árajánlat végösszege. Szerintem így kiderülhet, hogy mi tisztességes.

 

Szerintem.

 

d.

Előzmény: dalia (5502)
tündérlala Creative Commons License 2004.08.03 0 0 5507

Azért ezek a munkák amitket felsoroltál elég jelentős falatok.

Közülük is leginkább a "kibontom a falat, lehordom a sittet, kiszedem az ablakot, felfalazok, másikat teszek be, beállítom, visszafalazok, vakolok, simítok, glettelek, festek..., +(ugyanez mégegyszer ajtóval), stb." - nagy munkák ám, hiába kicsi a négyzetméter.

Szerintem ott köss valahol kompromisszumot, hogy ebből kihagysz, amit tudsz (pl. ablak kicserélése kisebbre típusú horrorcucc.)

 

lala

Előzmény: moes (5501)
KöjálBébi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 5506

Moes,

bocs, hogy beledumalok, de szerintem nem fog rettento sokkal lejjebb menni az arajanlat, sok a veses ebben (viz, villany odebbrakasa a falban, nyilaszarok mozgatasa), nem tudom, hogy panelban vagy-e, de az valszeg dragitja, hiltivel kell nekimenni, betont vesni undok dolog, plane ha esetleg fodemet is kell vesni. Szoval szerintem ettol lesz sok, bar en nem ertek hozza, csak hallgatom, mikor a fiuk ilyenrol beszelnek nekem:)

 

De ha eldontod, hogy bombazol, akkor bombazd egyszerre, nem erdemes darabokban.

Legalabbis szerintem.

Kivanom, jarj sikerrel:)

Előzmény: moes (5501)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5505

A rombolást mindenképpel érdemes haverokkal csinálni, bulinak is jó és kevesebből is jön ki:)

Árajánlatnél pedig tételest kérj, adott munkák m2, folyóméter, stb. mértékegységben megadva, hogy legyen összehasonlítás.

Vízszerelő és burkoló lehetőleg olyan legyen, aki együtt dolgozik, különben egymásra fognak mutogatni.

Szerintem is bontsd részekre a melót, DE arra készülj fel, hogy a túl kis munkáknál valami 5-10eFt kiszállási díjat fel fognak számolni, ha egyáltalán elvállalják.

Előzmény: moes (5501)
Darla 13 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5504
Ha ez csak munkadij, akkor tényleg nem kevés. Persze az is igaz, hogy sok kicsi apró munkával is rengeteget lehet küzdeni, dolgozni.
De azért a konyha felújítást ne add fel! Kérjél másik ajánlatot és gondoljad végig, hogy mit tudsz vagy tudnátok ebből önállóan megoldani.
Előzmény: moes (5501)
dohosa Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5503
Én is igy jártam az ikejával!!!
Már 3 hónapja kinéztem egy tárolorendszert a gyerekszobába. Nem gyerekbutor, de elég sok munyaggal kombinált négyzet formáju blokkokból áll. (KAMPE) Hétvégén elmentünk , hogy megvegyük erre kiderült, hogy már nem is lehet kapni. :(((( Nem is vettem észre, hogy mikor vonták ki a forgalombol, hiszen a 2004-es katalogusban benne van és mi egy-kéthetente mindig bemegyünk az IKEÁ-ba , hogy akciokra vadásszunk.
Annyira nem fair, hogy nem szolnak előre, hogy melyik a kifutó butorcsalád. Akkor sokkal hamarabb megvettem volna!
Előzmény: Törölt nick (5498)
dalia Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5502

anyagköltség, azaz csempe stb nélkül? munkadíjra??? szerintem nagyon sok!

 

Nézd moes, én a helyedbe csináltatnám egyesével, biztos hisztisebb lesz, meg tovább tart, de ez egy horror ár amit írsz egy ilyen pici konyhára.

Előzmény: moes (5501)
moes Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5501

csempeleszedés, járólapfeltörés

villany átvezetése nemtomhol kb. 2 métert, máshol még kb. 1-et a falban

víz odébbrakása 1,5 m-rel

ablak kiszedése, kisebbre cserélése -> falazás is...

ajtófélfa kiszedése, felfalazás

járólap, csempe

maradék felületek festése

 

de az egész nagyon pici, ez meg szerintem irgalmatlanul sok...

Előzmény: Darla 13 (5500)
Darla 13 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5500
Ez az ár mit tartalmaz?
Előzmény: moes (5499)
moes Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5499

:-(((

kaptam egy újabb 350 ezer forint feletti ajánlatot... ez szerintetek normális egy 2,6 m2-es konyhára??? ha igen, eladom a cuccokat, amiket összevásároltam, és megbékélek a konyhámmal. most eléggé nekiszontyolodtam.

 

alternatíva: jobban kijövök esetleg, ha hívok külön kőművest, villanyost, burkolót, vizest??? kijönnek ezek ilyen kis munkára? ha igen, milyen sorrendben tegyem?

Előzmény: IV.kercsaj (5493)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.02 0 0 5498

Ahoj!:)

 

Ikea ismét remekelt, faktum/fagerumot MÁR kivonták a forgalomból, FAGERDA nevű utódjára visznot még LEGALÁBB 5-8 hetet várni kell az ügyfélszolgálat szerint. Ami a leggázabb, hogy július végén is ezt mondták:(

Asszem lemondok a zikeja konyháról...

ametiszt Creative Commons License 2004.07.29 0 0 5497

Elküldtem, jóó hosszú szövegeléssel egyetemben:)

 

Az alaprajzot valamiért nem hagyja feltenni, legalábbis beillesztettem,de a "megnéz"-zel nem látom,valszeg én vagyok megint béna, esetleg, ha gondolod, közsszemlére teheted:)

 

 

 

Előzmény: IV.kercsaj (5495)
ametiszt Creative Commons License 2004.07.29 0 0 5496
No akkor már fogalmazom a leveled. Nem lett kuszább a hozzászólásod, mint a levelem lesz:)
Előzmény: IV.kercsaj (5495)
IV.kercsaj Creative Commons License 2004.07.29 0 0 5495
Hát persze hogy van hozzá kedvem! :-) Küldd el a lakberendezek@freemail.hu-ra. De ha a gépeden megvan fájlban, akkor mint dalia, te is felteheted ide! Tudod, több szem...

Ha árakra vagy kíváncsi, akkor állítólag a Lakberendezők Országos Szövetsége az ajánlott díjtételeket nm-re vonatkozóan meg tudja mondani, sőt, a tagok közül tudnak ajánlani neked lakberendezőt.
Bocsi egyébként, hogy az előző válaszom egy kicsit kusza lett, mert azután írtam újra, miután az első elszállt és sehogysem tudtam back-kel visszavarázsolni.
Előzmény: ametiszt (5494)
ametiszt Creative Commons License 2004.07.29 0 0 5494

Kedves IVkercsaj!

 

Köszi válaszodat! Sikerült beszkenneltetni az alaprajzot, ha hozzájárulsz, és van kedved rajta gyakorolni, örömmel elküldeném azon válaszokkal egyetemben, amiket említettél a hozzászólásodban (nincs publikus tárhelyem).

Köszi előre is,

ame

Előzmény: IV.kercsaj (5478)
IV.kercsaj Creative Commons License 2004.07.29 0 0 5493
Majd számolj be! Örülök, hogy szimpi volt.
Előzmény: moes (5492)
moes Creative Commons License 2004.07.29 0 0 5492
volt nálam az embered, aki nem a férjed :) szóval most remegve várom az ajánlatot, de szívesen bíznám rájuk a konyhámat...
Előzmény: IV.kercsaj (5491)
IV.kercsaj Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5491
Kedves dalia,

először is gratulálok a második babához!

Az ötletem pedig az átszervezéshez: a kisebb szoba legyen a két gyereké, a felnőtteké lehet a nappali. A dolgozó funkciót pedig be lehet rakni a félszobába. A hallt nem tudom, mennyire tudjátok kihasználni, ott pl. lehetne plusz tárolóhelyeket kialakítani ha nem lenne elég. (Le lehetne zárni a kisebb szobába vezető ajtót, esetleg a dupla előszobaajtó egyik szárnyát.)
Alternatív megoldás: ha nincs még galéria és a belmagasság engedi, akkor a nappaliban lehetne kialakítani vagy egy fekvőgalériát, ahol ti aludnátok vagy a dolgozórészt lehetne felpaterolni. Így a kisszobát lehetne egyéb célokra (tárolásra/háztartási helyiségnek) használni.

Nem tudom, hogy a meglévő bútoraitok mennyire engedik ezt az elgondolást, de remélem, segítettem.
Előzmény: dalia (5482)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5490

OFF

Olvastam, de nem a saját gépemnél ülök, majd pénteken felelek, mert holnap nem leszek a dolgozóban...:-)

ON

Előzmény: 36évi (5489)
36évi Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5489
Szuper hírek, pénteken 13-21-ig vagyok bent!!!
És a felvetésem hogy tetszik? Tudom, nem a legideálisabb...
Cic! maga meg olvasson levelet!
Előzmény: dalia (5488)
dalia Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5488

Köszönöm a gratokat :)

 

Évi, legkésöbb jövőhét elején, de lehet, hoyg már pénteken.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5487

A 3ajtós szekrénybe esetleg? ;-)))))))

 

Egyébiránt nagy-nagy gratulka!!! :-D

Előzmény: dalia (5482)
36évi Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5486
A gyerekhír konkrét? Mert akkor erős gratula!!!
Előzmény: 36évi (5485)
36évi Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5485
Szia Dália!
Első ránézésre a hall az egyetlen, ahol lehetne valamit kezdeni. Ha lezárnátok a nappaliajtót (feltéve, ha a hálóból bejárás megoldható) és lerekesztenétek a hallt a nappali és a háló vonalában, akkor valahogy megnyerhető a hall kb. 5 négyzetmétere. Mondjuk oda a szekrényféleségeket, játszórész a gyerkőknek, a kisszoba meg a gyerekháló. Amíg kicsik, elvannak együtt, ha csak aludni kell oda bejárni, meg mondjuk pelenkázni.
Fogalmam sincs, hogyan lehetne nem falhúzzással lerekeszteni, de gondolom, megoldható. Persze macerás a hálóból közlekedni. Na, ez jutott eszembe, szigorúan csak ötletadónak. :)
OFF mikor látlak?
ON
Előzmény: dalia (5482)
Paco155 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5484
A teraszra? :-P
Előzmény: dalia (5482)
vikilány Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5483

Otletem sajnos nincsen, de nagy gratula nektek a masodik gyerkochoz.

 

v.

Előzmény: dalia (5482)
dalia Creative Commons License 2004.07.28 0 0 5482

sziasztok,

 

jöttem közétek, hátha van kedvetek ötletelni...

 

adva van egy ~80 nm-es bérlakás, amit nagyon szeretünk, jó benne élni, nem is tervezünk költözést még 2-3 évig, mert építkezni fogunk, ha minden igaz.

 

Szóval jó lakás, nagy is, csak épp írtózatosan rossz az elosztása, amig hárman lakunk benne még csak csak elférünk, de úgy tünik lassan négyen leszünk :) így még okosabban kellene beosztani a tereket.

Nem vagyok szívbajos, hoyg jaja-labérletbe-minek, kisebb felújításokta szívesen bevállunk, de fal tologatásra nincs lehetőség...

Szóval a lenti lkaásba kéne belerakni 2 felnöttet és 2 kisgyereket, úgy, hoyg ezek a megáltalkodott felnöttek ráadásul otthon dolgoznak...

 

jelenlegi berendezs az, hogy a picike szoba a gyereké, ott van bebt eyg háromajtós szekrény és az ágya meg a játékai, így fullra tele a szoba.

 

a két nagyszoba közül a kisebbik a szülői háló/gardrób, a nagyobbik a nappali, a gyerek játszószobája, és nappal pedig a mi dolgozószobánk. a két szoba között gyakorlatilag nulla a hangszigetelés.

 

Hova rakjuk a másodk gyereket???? :-)

 

 

alaprajz

 

Minden ötletért hálás vagyok,

 

köszi,

 

d.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!