Keresés

Részletes keresés

Fürgeláb Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2770
Délelőtt a 11-es busz végálomása és a siklóernyőpálya között kirándultunk, az Árpád kilátótól sikerült is valakivel kapcsolatot teremteni néhány pillanatra.
atompyka Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2769
Sziasztok!

Mióta megvettem a 456R-t, azóta nem hallok senkit.
:-(
Petika, ma is dolgozol?

ATom

Előzmény: PETIKA (2768)
PETIKA Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2768
Nekem Alan 456R van, meg vagyok vele elégedve.
Mindenképpen olyat vegyél, ami tudja a CTCSS-t, és az sem árt, ha a DCS-t is. Hogy ezek mik, azt most nem magyarázom el, az a lényeg, hogy a dobozon illetve a leírásában lásd ezeket a rövidítéseket. ITT részletes információt találhatsz a PMR-ekről, talán segít a választásban.
Előzmény: KerGe (2767)
KerGe Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2767
Ok próbálgattam visszaolvasgatni, de leginkább arról volt szó végig, hogy mekkora távolságokat tudtok átrádiózni, és hogy melyik geoládától beszélt valaki a hegytetővel...
Phoere Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2766
Most tényleg csak azt tudom javasolni: olvasd át az elmúlt néhány hét hozzászólásait. Szinte csak erről a témáról szóltak és nem eszeveszett mennyiségű a hozzászólások száma.
Előzmény: KerGe (2765)
KerGe Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2765
Sziasztok!

Nem nagyon értek a pmr-ekhez, de szeretnék egyet vásárolni hobbi célokra. Megyünk a haverjaimmal síelni több autóval, és egyrészt a kocsik között szeretnénk beszélgetni az úton, másrész a sípályán megtalálni egymást, hogy ugyanabba a kocsmába üljünk be :)
Kérem aki tud segítsen nekem választani, mert tegnap voltam a westend mm-ban, de volt ott egy csomó féle, és fogalmam sincs melyiket érdemes venni. Gondolom nem kell mondanom, hogy az eladó semmit sem tudott segíteni...
Előre is köszi!

KerGe

nyilasmisi Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2764
Nekem az a tapasztalatom, hogy ahova optikai átlátás van, oda át lehet beszélni, feltéve, hogyha valaki nincs jobb pozícióban, és ki tud nyomni engem az ellenoldalnál. Viszont ha valami bekerül a Fresnel zónába (tereptárgy), akkor onnantól kezdve a távolság, és a minőség is drasztikusan csökken.
Ha boldog boldogtalan nem nyomkodna egymásra, akkor elég értelmesen lehetne ezt a kis rádiócskát használni.
PETIKA Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2763
Én tegnap (02.07.) 11 óra körül próbálkoztam a Bogdáni úti buszvégállomásra néző 7. emeleti ablakból a 4/12CTCSS csatornán. (Onnan szépen látni a hegyeket is) Sajnos semmi válasz :(
Kicsit később a duna felé néző ablakból is próbálkoztam, ott elég élénk beszédforgalom volt, de úgy tűnt, valamiféle építőipari munkások használták a csatornát :(
Előzmény: Hayloft Ezekiel (2761)
lelcache Creative Commons License 2004.02.08 0 0 2762
Ma én is nyomkorásztam rendesen 10:30-tól úgy 15:00-ig kb óránként, de néma csend volt a válasz, mégy kinyomott zajzár mellett is. A Gödöllői dombságban kirándultunk M.O. lelkiismerete, Juharos és Bika-tó ládáknál.
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2761
hát ez elég komoly távolságnak tűnik...
egy ilyen hatezeressel mennyire tisztán lehet kommunikálni mondjuk egy hármashatárhegy teteje-árpádhíd pesti hídfő (ott egy, a hegyre néző tízemeletes teteje) között???
Előzmény: nyilasmisi (2758)
TUZI Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2760
Köszike.
Előzmény: DJ Szegecs (2743)
nyilasmisi Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2759
446-ot akartam írni :-)
Előzmény: nyilasmisi (2758)
nyilasmisi Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2758
Sziasztok!

Nem túl régen csináltunk egy igen nagy összeköttetést, mint régebben igértem. Galyatetőről sikerült átbeszélni Budapesten egy kb 100m magas pontra. Nem gondoltuk, hogy össze fog jönni.
A pesti oldalon mivel rengeteg zavaró jel volt, nem mindíg tudtam kinyomni galyáról. Én a mátrában teljesen tisztán halottam a kollégát, mivel nálam a pesti szemetekre nem nyitott ki a zajzár. A távolság, számításaink szerint 75-85km között lehetett. 500mW-al ez elég komoly.

Szerintetek ennél lehet sokkal nagyobb távolságot átbeszélni 466MHz-en???

Fürgeláb Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2757
Eddig ez volt az első kapcsolatlétesítési próbám, remélem legközelebb összejön.
Előzmény: iM (2756)
iM Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2756
Akkor azért nem hallottalak később. Két vagy három hívójel után névvel bejelentkeztem és szokás szerint kessereket kerestem, ekkor került hatótávon belül ÖregTom. Kár, hogy nem maradhattál tovább, vele abból a pozícióból hosszasan tudtál volna forgalmazni.

im

Előzmény: Fürgeláb (2754)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2755
:)
Kommandósok nem jönnek, ettől ne félj!
Ellenben ha nem a közeledben lakik a csaj, akkor továbbra is a telefont kell használnotok... (vagy CB-t :)

Előzmény: pmr99 (2752)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2754
Vártam, hogy valaki jelentkezzen, addig nem akartam nevet mondani.

A hahózás viszont nem én voltam, én az adótornyot szajkóztam, meg, hogy Index PMR.

Mindezt csak néhány percen keresztül, mert menni kellett.

Előzmény: iM (2753)
iM Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2753
Én voltam. Hallottam, hogy valaki a Hármas-határ hegyi adótornyból ad, de nem mondott nevet, nem volt ismerős a hangja. Adtam néhány hívójelet, de aztán már nem jelentkezett. Közben befutott ÖregTom, éppen a Róbert Károly körúton haladt, a Spartacus ösvényhez mentek. Vele még hatótávolságban volt végig beszélgettünk.

Valaki megemlítte, annyian vagyunk a csatornán, hogy jelenléti ívet lehetne nyitni. Aztán ő is eltűnt. Azt érzékelten én is, hogy nagyon sok volt az egymásra nyomás.

Előzmény: Fürgeláb (2749)
pmr99 Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2752
Ujra koszonom a valaszokat. Ha hasznalni fogom ezt a "tilos keszuleket" itthon, akkor nyilvan azonnal kitakarodok a savrol, amint idegent hallok. Nekem ez csak arra kellene, hogy trivialis napi dolgokat (hova megyunk kocsmazni, mikor dugunk, stb.) ne telefonon kelljen megbeszelnem a csajommal. Szerintetek ez igy elmegy, avagy szamithatok a kommandosokra?

> ez az FRS Európában tilos. Miért nem érdeklődted meg előtte?

Erdeklodtem en, a (barom) kanadai boltos meg persze azt mondta, hogy ez mindenhol OK. Alairom, en is barom vagyok :-)

Előzmény: Törölt nick (2747)
OldDirty Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2751
Akkor sztem én voltam az... nálam 11:22 volt, 4/12-n hívójelet hallottam, hívójellel reagáltam, bele is szólt valaki, aztán szóban válaszoltam de utána semmi. Egyébként Twintalker 3000-em van, és PMR szempontból elég szerencsétlen helyen vagyok -GCzttr-től kb egy kmre délre, kis völgyszerűségben :((. Meg előbb is volt vmi 4/12-n azt mondta valaki hogy "hahó", de nagyon zavaros volt.
Előzmény: Fürgeláb (2749)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2750
Akkor még jobban bonyolódik a helyzet. De ne felejtsük el, hogy ez az FRS Európában tilos. Miért nem érdeklődted meg előtte? Bár azt nem tudom, hogy az USA-nak (vagy Európának) miért kellett néhány Mhz-vel eltolnia a frekit, csak azért, hogy ne legyen átvihető?
Előzmény: DJ Szegecs (2748)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2749
Ma 11.30-kor próbálkoztam a hármashatár-hegyi adótoronytól a 4/12-ön. Tisztán hallottam valakinek a hívójelzését, de szöveget nem.
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2748
Nincs azon olyan sok antenna. A szolnoki kocsin csak egy kis, kb.25cm-es kupola van, meg 2 db síléctartó. Ha már látod,hogy jön, általában rég bemértek :( De ne gondoljátok, hogy PMR-el foglalkoznak, a r.amatőr átjátszón a nyomkodókat sem szűrik ki...
Előzmény: Törölt nick (2747)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2747
Frekvenciatáblázat, de ezen földi halandó nem tud elmenni.
Hogy miből tudod meg, hogy zavarsz? Hát hogyha te hallod hogy pl. a mávosok beszélgetnek, és te belebeszélsz, az nyilván zavarás.
Ha "elkapnak", "seggberúgnak", akkor gondolom pénzbírságot kell fizetned. Egyszer Moha bá látott egy ilyen HIF bemérő kocsit, de enyhén feltűnő volt a tucatnyi antennájával. De mivel mozgó "célpont" vagy, nem sok rá az esély, hogy elkapnak.
Előzmény: pmr99 (2745)
iM Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2746
8-án (vasárnap) Gödöllő Domony-völgy, Margita környékén túrázunk (a GCMARG-ot "sajnos" már régebben megtaláltuk). Végig be leszek kapcsolva, időnként majd bele-bele kiabálok én is.

Este 7-kor meg remélem PMR parti!

Foszlányokból úgy vettem ki, nagy PMR és GC élet van ma a Pilisben (én sajnos a lakásban vagyok).

im

pmr99 Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2745
Koszi a valaszokat 462/467 frekvencia ugyben. En teljesen uj vagyok ebben a radiozasban, ugyhogy felmerul bennem nehany tovabbi kerdes:
- Hol lehet hivatalos infot szerezni az engedelyezett frekvenciakrol?
- Ha hasznalom a ketyeremet, akkor mibol vehetem eszre, hogy zavarok vele valakit?
- Mennyi az eselye a zavarasnak? A keszulek hatosugara 3.2 km, es foleg Szegeden hasznalnam.
- Mit jelent az konkretan, hogy "elkapnak" (Clip) es hogy "seggberúgnak érte" (Gabó600)?
Előzmény: Törölt nick (2744)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2744
pmr99
Ne használd, főleg a 462,xxx fekiken itthon polgári célú UHF átjátszók lejövő ága van pont ugyanolyan 12,5 kHz es lépéssel mint abban a rádióban.
A 467, xxx környéke a westel 450 frekije volt bázisáll. adó(465.230-469.990) de közben ott volt egy darab (fejből most nem tudok pontosan) amit a MÁV használ országosan.
Mondjuk amíg nem zavarsz vele senkit, nincs gond, de ha igen, akkor seggberúgnak érte.
Előzmény: pmr99 (2737)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.02.07 0 0 2743
Többször ki lett már tárgyalva, de leírom mégegyszer, hogy azzal, hogy a szintézert sikerül megbuherálni, és olyan frekikre állítani, amik nem részei a PMR szabványnak, még nincs nyert ügyünk, ugyanis a többi nagyfrekis részt is utána kellene hangolni, amit ugye nem teszünk meg.
Épp ezért nem hallod a másik -ugyanúgy tuningolt- rádiót sem.
(közvetlenül az antenna után van egy kristályszűrő, ami a PMR sáv kivételével minden komponenst "eldob" a jelből.Tehát se ki, se be nem megy más jel.
Előzmény: TUZI (2741)
Phoere Creative Commons License 2004.02.06 0 0 2742
Lényegében tök ugyanezt írtam be, de lenyelte az Index. :(

Talán csak, hogy ez egész Európára érvényes, nemcsak Magyarországra

Előzmény: Törölt nick (2740)
TUZI Creative Commons License 2004.02.06 0 0 2741
Üdv.

Ha jól tudom elvileg a TT3000-s is tudja ezeket a frekiket. Én a múltkor átcsavartam mind a két rádiót mégsem vették egymás adását.
Wartburgos engem is érdekelne ez az antenna dolog. Valamit bővebben? Ne azt mond, hogy nézzem meg az oldalt amit ajánlottál (megnéztem), mert az nekem akár kínai is lehetne. :)

Előzmény: pmr99 (2737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!