Keresés

Részletes keresés

csanya. Creative Commons License 2009.03.24 0 0 941
Ezt most tőlem kérded? Honnan tudjam én ezt?
Előzmény: DJ_RushBoy (934)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 940
Én is felteszem szívesen a futamokat egy külön dobozba, de még senki se keresett meg vele...
Előzmény: csanya. (933)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 939

Köszi, beépítek mindent. 1-2 hét és lesz is hová felrakni, remélem addigra használható formát ölt.

 

Aki szeretné, majd használja és reméljük, hogy mégis lesz haszna.

 

Az MSTSZ-hez annyit tennék hozzá, hogy az oszlopos tagok is megjárták az UTMB-t ha jól emlékszem, és mivel újfent visszajárnak, talán nekik is tetszik.

 

Szerintem ott elég jól összemossák a sportturisztikát és a profi terepfutást, mert szinte minden kategória képviselteti magát és jól megfér a gyalogos és a futó is egymás mellett, de mégis a leggyorsabbakra van méretezve a verseny.

 

Tudom én mindig ezzel a versennyel jövök, csupán azért teszem, mert szerintem példaértékű a szervezés, de jelzem, ők is követnek el súlyos hibákat, de korrigálják is.

 

Üdv, Carlos

Előzmény: sistergő (917)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.03.24 0 0 938
Amikor kezdtem ttúrázni, ezelőtt 9 évvel, ugyanez a környék volt érintett, aztán elmúlt a dolog. Lehet, hogy közben kiengedték a börtönből a baltást? :-)
Előzmény: sajtember (920)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 937
Lúdtalp, Oszkár, Medvegyu!

Köszönöm az információkat a felmerült témában! Ha majd egyszer aktuális lesz, igyexem hasznosítani :)


"Család mellett komoly teljesítménytúrázást nyilván nem lehet folytatni, de évi 6-8-10 TT belefér. Persze ezeken is "sietni" kell. ;-)"

Azért örülök, hogy a K100-ra még akkor is elmehetek majd :)
Hogy sietni? Hát, nem is tudom, nekem azért kell 21-23 óra hozzá :)
Előzmény: Lúdtalp (928)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.24 0 0 936
Csak most kerültem újra nethez, bocs...

Azóta megírták, 933. hsz.
Előzmény: -balazs- (925)
manbo Creative Commons License 2009.03.23 0 0 935
Azért ez a MSTSZ azért egy vicc. Csinálnak valamit , de ne próbáljuk már a sportturisztikát a terepfutással összeolvasztani. Olyanról beszélnek,és olyat akarnak képviselni amiről gőzük sincs. A magyarországi terepfutásért pár emberen kívül nem sokan tettek az utóbbi években, és ők nem is verik a mellüket. Seperjen mindenki a saját háza táján, és hagyjuk a terepfutást a terepfutóknak...
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.03.23 0 0 934
Tényleg, idén ki(k) indul(nak) a terepfutó kategóriában? Én idén is a klasszikusban maradtam, bár most már Remóék csapatát a Miskolcot "erősítem" :)
Előzmény: csanya. (933)
csanya. Creative Commons License 2009.03.23 0 0 933
Börcsök András felhívta a figyelmem erre:

2009-es biblia 320.-ik oldal

MSTSZ Bajnokság futamai :

Terepfutó egyéni:

Lemaradás 100 04.18
Mályvád 55 08.22
Via Dolorosa 75 10.24

Terepfutó csapat:

Kazinczy 4x50 07.17
csanya. Creative Commons License 2009.03.23 0 0 932
Jó, majd ha letettek valamit az asztalra komolyan veszem őket.....LOL
Előzmény: Joeyline (921)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 931
Mi most egy másfél évesnél tartunk.
Idáig hordozókendőt használunk, ez gyakorlatilag születéstől kezdve használható, megfelelő kötéssel. Egy hosszú kendőről van szó (miénk 5,2 m), amivel sokféleképp rögzíthető a baba (feleségem tud vagy húsz féle kötést), vagy akár kisgyerek.
Fontos, hogy melegíted is vele, meg érzi a szívdobogásodat, ez az első hónapokban alapvető fontosságú, de később is jó.
Pl. áfonyázás közben remekül alszik a kicsi a hordozókendőben.

Teljesítménytúrázást nem tervezünk gyerekekkel, de szerintem lehet napi 2*3, vagy inkább 2*2 órás túrát csinálni, úgyhogy az a gyereknek nem rossz.
Aztán meg el kell menni futni egyet a turistaház környékén, amíg a kicsi, meg az anyja alszik.

Előzmény: Joeyline (926)
oszkar00 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 930
A tapasztalataid csak megerősíteni tudom, bár mi háromkerekű babakocsival nyomtuk a túrákat. A kisebbik és nagyobbik lányom is 3 éves korára került ki végleg belőle. A nagyon kicsiket hordozókendőben is lehet vinni, aminek az előnye, hogy könnyű eltenni. Hasamon a kendőben a kicsi, hátamon a zsák, néha nyakamban a nagyobb. :-D Viszont most már 10 km-es teljesítménytúrákra lehet menni velük (a saját lábukon), most 4,5 és 6,5 évesek. Harmadik még nincs (de ha minden jól megy, lesz). :-)
Előzmény: Lúdtalp (928)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.23 0 0 929
helyesírási hibákért boccs
Előzmény: Lúdtalp (928)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.23 0 0 928
Köszi!

A kicsik 1-3 éves kor között szeretik a hátihordozót. A gyereknek úgy jó, ha mész vele egy, esetleg két órát (utóbbi csak ha bealszik), aztán mikor jól elfáradtál, leteszed, kiszáll, ugrál rajtad, majd ha elfáradt, visszaül és kb. mégegyszer ugyanennyit elvisel - viheted. 4 éves kor felett már nem kényelmes neki a hordozó, menni viszont csak keveset szeret, mert az erdő akkor érdekes neki, ha minden kavicsnál meg állhat játszani. Ha elfáradt (nem szoktak) berakhatod, de hordozóstul, kajástul, csereruhástul 25-30 kg alatt nem úszod meg a súlyt. Ami nem sok, de a kisebbik tesója is nyom zsákostul 15-20 kg-ot, ami a feleségednek már húzós súly lesz. Persze nem rossz ez így se. Viszont miután megszületik a 3. gyerkőc, kezd nehézzé válni a túrázás... :-) (Enyémek: 6-3-1 évesek)

Család mellett komoly teljesítménytúrázást nyilván nem lehet folytatni, de évi 6-8-10 TT belefér. Persze ezeken is "sietni" kell. ;-)
Előzmény: Joeyline (926)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 927
Igazad van, idén valszeg sokan nem jönnek, akik 99-ben még jöttek volna.

De a következő évekkel újra javulhat az arány, ez az elméletednek sem mond ellent, sőt aszerint 50% lesz a többszörös indulók aránya, amiből az 50% feletti többszörös teljesítő arány lenne valószínűsíthető :-).

Érdekes dolgokról írsz, érdekes lenne kutatni, hogy ki hány évig teljesítménytúrázik, milyen intenzitással, milyen távokon, milyen életszakaszában.
Nyilván van elképzelésünk, de engem érdekelne a tényleges karakterisztika.

Előzmény: Joeyline (922)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.23 0 0 926
Alapvetően rajtad múlik! :)
Nagy hajrá!

Csak részben kapcsolódik ehhez, de azért érdekes lehet:
Talán tavaly vagy tavalyelőtt volt téma a K100 topikon, hogy érdekes - vagy nem érdekes - módon, a sokszoros teljesítők közül többen is a 10. teljesítés körül "szálltak ki" a nagy menetből.
Talán addigra fogy el a motiváció?
Nem tudom. Én most úgy érzem, hogy a 20. teljesítésig biztosan el fogok menni (13 van eddig, 1996-tól zsinórban).
De lehet, hogy mondjuk 3 év múlva majd másképp gondolom.

A fenti kérdés megfejtéséhez érdemes lehet tanulmányozásra ez a lista.
Igaz, egyelőre csak 2006-ig vannak fent a teljesítők, de a teljesítés száma mellett láthatók a teljesítési évek is, így kiolvasható, hogy ki mikor "szállt ki".

Nem tudom, hogy családos vagy e, de a család biztosan megváltoztatja/behatárolja a ttúrázásban való részvételi lehetőségét az embernek...

OFF

Nekem ugyan még nincs gyermekem (vagy legalábbis nem tudok róla :)) , de már nézegettem egyszer a Decathlonban a hátihordókat. Elképzeltem, hogy milyen lehet egy ilyennel menni. Furcsa érzés volt :)

ON
Előzmény: Lúdtalp (924)
-balazs- Creative Commons License 2009.03.23 0 0 925

Az tök jó Joey, én nagyon örülök az ilyen elkötelezett szervezők munkájának.

Abban segíts azért, hogy hol találok több információt a Lemaradás 100 terepfutóversenyről. Már nincs egy hónap sem a rajtig és a sötétben tapogatózok, hogy ez mi is lehet. Van egy Lemaradás 100 teljesítménytúra. Ennek a kiírását megtaláltam. De még a ttt.tr.hu naptára sem jelöli ezt a túrát terepfutó eseménynek. Tehát nyílván nem erről a túráról van szó. De akkor hol keressek?

Előzmény: Joeyline (921)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.23 0 0 924
10 éven túl csökken a lemorzsolódás?

Ugye igen!?
Tavaly volt a jubileumom a K100-on. Nem, nem 10. teljesítés, csak 10 évvel azelőtt volt az első TT.-m (egyben K100-om). Merem remélni, hogy már dinamittal sem lehet lerobbantani a túrákról. :-)
Előzmény: Joeyline (922)
olipapa Creative Commons License 2009.03.23 0 0 923
igazad van. A trackabee.com-on letölthetők a gps adatai a Varázskörnek. Tavaly azért fújtam ki, mert mivel jópáran kérdezték, segíteni szerettem volna azoknak, akik nem ismerték a kör útvonalát, hogy végigtaláljanak. A festék egyébként fél év alatt lebomlik, nem kell kapargatni, eltűnik magától.
A hétvégén aszem belefér egy közös befutás, most pár napra eltűnök, de pénteken újra egyeztethetünk azokkal akiket érdekelne egy ilyen közös Varázs.
Előzmény: olahtamas (916)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.23 0 0 922
"az eddigi teljesítők harmada többszörös teljesítő is egyúttal, ez az arány talán még javulni is fog idővel."

Nem akarlak lelombozni, de nem fog.
Az időközben eltelt 11 év alatt sokat változott a ttúrázók köre.
Egyébként is - sokéves ttúra-rendezői tapasztalatok szerint - egy évről évre megrendezett adott ttúra indulóinak mintegy fele először indul az adott ttúrán, egy 10 év kihagyás után újraindult ttúránál pedig az az arány még fokozottabban így lesz, hiszen nagyon sokaknak azóta megváltozott az élete, nem ttúráznak már, így most se fognak indulni. Helyettük viszont vannak mások, akik később kezdtek ttúrázni, és most ott lesznek a ttúrán, lehet hogy teljesítik is.

11 év különben is nagy idő atekintetben, hogy a korábbi tapasztalatok szerint olyan max 4-6 (újabban már inkább 5-8) évet töltenek el általában az emberek a műfajban, igen kevesen vagyunk, akik 10 évesnél hosszabb ttúrás pályafutással rendelkezünk.

OFF

Nekem most szombaton lett meg az első ttúrám, ahol elértem a 15. teljesítésemet :)
Ez az apró öröm azért felvillanyoz ám! :)

ON
Előzmény: medvegyu (890)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.23 0 0 921
Írtam már, hogy javában készül az új honlap, pár héten belül biztosan elindul.

Az új elnökség kellően komolyan veszi a dolgát.
(A félreértések elkerülése végett: én nem vagyok a tagja.)
Előzmény: csanya. (914)
sajtember Creative Commons License 2009.03.23 0 0 920
Tegnapelőtt voltam a Varázskörön, az "erdőfelújítás" pillanatnyilag a Kecske-hegy gerincét, valamint a Gugger-hegyet és az Árpád-kilátó környékét érinti. (A Gugger-hegy teteje kifejezetten "tájfutós" volt.)
Szerény futásszakmai javaslatom az, hogy ha muszáj festeni, akkor azt a kidöntött fák elhordása utánra kellene hagyni.
Előzmény: olipapa (915)
schankox Creative Commons License 2009.03.23 0 0 919
Bocs, az előző hsz természetesen egy válasz, nedus1965 911 hsz-re
Előzmény: schankox (918)
schankox Creative Commons License 2009.03.23 0 0 918
Hasonlót láttam néhány hete a Zöld30-on, a HHH-tól Solymár felé. Alig találtuk meg a helyes utat. A módszer amúgy eléggé durvának tűnik :((
sistergő Creative Commons License 2009.03.23 0 0 917
Egy javaslat. Ha szalagozás, egyedi jelzés, személyzet nélküli ell.pont van az útvonalon, akkor ezekből egy-egy db. mintát feltűnő helyen jó volna elhelyezni a rajtnál. Így tudnánk, hogy melyik tartozik a versenyhez.

A fóti somlyón nem tudtam, hogy többféle szalag tartozik a túrához,
A híd túlmessze van túrán csak Makón tudtuk meg, hogy a városi rész szalagozva van.
A mai napig nem tudom felidézni, hogy a LeFaGySz-on az első titkos pont A4-es lapját láttam-e?
Előzmény: carlos80 (845)
olahtamas Creative Commons License 2009.03.23 0 0 916
Nem akarok nagyon belefolyni ebbe a diskurzusba, de szerintem jobb lenne a békesség.
Ha most jönnének a terepbicajosok, akik meg hupililával festenek, aztán már csak a motorosok hiányoznak egy halálfejes jelzéssel...
A végén úgy fog kinézni az erdő, mint egy graffitis fal.
Látszik, hogy már megjelentek az ellenzők, akik elkezdték lekapargatni a jelzéseket, és ebből a "harcból" a fák lesznek a legnagyobb vesztesek.

Előzmény: olipapa (915)
olipapa Creative Commons License 2009.03.23 0 0 915
Na, majd hétvégén nyomunk egy újrafújó futást. A favágók is kiszertek párat a jellölt fák közül.
Előzmény: nedus1965 (911)
csanya. Creative Commons License 2009.03.23 0 0 914
"Az MSTSZ előző vezetése sok hibája ellenére egy rendkívül fontos stratégiai eredményt mindenképpen elért: 108.-ként (talán jól emléxem a bejegyzési sorszámra) beverekedte magát az országos sportági szakszövetségek közé."

Volt komoly sérülés? Joey ne má! Ez mos mé kell ide?

http://www.mstsz.hu/

Én vagyok vak vagy tényleg decemberben volt az utolsó frissités?
Én vagyok vak vagy tényleg 2004-es az utolsó elnökségi jegyzőkönyv?
Én vagyok vak vagy tényleg nincs fent a 2009-es bajnokságról semmi?
Én vagyok vak vagy tényleg 2005 szerepel a bajnoksági kiírásban?
Én vagyok vak vagy tényleg "tervezett" a működési szabályzata egy 1990-ben alakult szövetségnek?

Már bocs de ez így komolytalan.

Előzmény: Joeyline (827)
csanya. Creative Commons License 2009.03.23 0 0 913
Carlos!

Szerencsére a hozzáértő közönség ( akik futásszakmailag olvassák LOL ) méltányolja a munkádat.
Előzmény: carlos80 (824)
csanya. Creative Commons License 2009.03.23 0 0 912
Én tudtam használni. Jobbat jelenleg nem tudok találni a nagy magyar éterben.
Bocs de a hozzászólásodról Geszti Péter jut eszembe:
"Fikázni könnyű, alkotni nehéz"
Előzmény: efemm (819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!