Keresés

Részletes keresés

Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 590

Hát kérlek szépen.

Ez elég indiszkrét.

De azért nem hagylak válasz nélkül.

Kimásoltam az Excel táblázatomból az abszolút fix összegeket, csak mert tényleg úgy gondolom, hogy ezzel esetleg segíthetek. Hangsúlyozom, két gyerek van, és ketten keresünk. Egyelőre, pillanatnyilag, amíg van állásunk! Ezért imádkozunk, hogy még legyen egy darabig...

Megjegyzésektől kíméljetek - kérdezni lehet.

 

Hetente fizetendő:

Kaja 120-150

 

Havonta fizetendő:

Törlesztés + kamat 1095
Víz 16 McFit 2x17 "BKV" Bérlet 56 Tankolás 50 Szórakozás 150 Egyéb kiadások (ruha, cipő) 200 Gyerek zsebpénz 10+15 Mobil feltöltés gyerek 10 Villany+fűtés kb. 150 Telefon, Internet 50 Gyerek kaja 90 Életbiztosítás 37 gyerek tánc 30 Riesterrente 40

 

Negyedévente:

ADAC 78 TV-adó 51 Adóelőleg 362  Ház-adó 90 Papírkuka 0 Restmüll 40 Biomüll 20

(az adóelőleg nekünk speciális, mert van Magyarországról is jövedelmünk, ami után nem ott adózunk, hanem itt.)

 

Évente:

Autó zöld adó 299 Autó szerviz 300 Kerekek 300 Karácsony 500 Autó vizsgáztatás 500  Haftpflicht bizt. 92 Hausrat bizt 170,94 Épületbizt. 159,48 GMX 72 Autó-kötelező 320

 

Ez havi szinten kiad kb. 3100 eurót.

Ebben semmi luxus nincs benne (az életünkben sem, sajnos), és az elromlott hűtő sem, meg a hazautazás sem, az iskolakezdés sem (csak a tankönyvek 2x100 euróba kerülnek egy tanévben).

Amennyivel többet keres az ember, mint ez a havi 3100, annyit tud félrerakni.

A panelban 450 euró volt a rezsi nélküli lakbér, itt 1100 euró a havi törlesztő.

A többi költséget is nézegesd meg, és döntsd el, mi vonatkozhat rátok és mi nem.

Freiburgban 730 euró volt a rezsi nélküli lakbér - csak mert kérdezed, hogy ott tényleg drágább-e az élet. Münchent pedig gyorsan elfelejteni, az MÉG DRÁGÁBB.

 

Hát ennyi, bogarászásra.

Előzmény: Anett&Dani (581)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 589

Nos, ha még tudok számolni, akkor az azt jelenti, hogy kb netto 2600euro-ból éltek hárman (gratulálok a babához) és tudnál venni egy hűtőt a fizudból? illetve tudsz félretenni a fizudból egy házra? A házat részben hitelből veszed?

Megkérdezhetem, hogy mit dolgozol és mióta?

Előzmény: Törölt nick (585)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.08 0 0 588

Mintha Rólam írnál:D Nekem szerencsére az egyik melóhelyem 10 percre van..a másik meg 3 órára..1 cég de 2 helyre járunk..itt nincs szabad hétvége,ha munka van menni kell..A főnököm a havi fizumból leakaszt magának 15%-ot mert ő szerzi a munkát meg van egy pénzéshes lánya és egy lusta férje..ebből mentek most külföldre nyaralni...Én meg maradok itt a járda szigeteken :)Ill megyünk holnap Tokajba az apósomhoz,tehát apró ajándékot viszünk és a vonatjegyek 20000-nél járunk..Ez a kikapcsolódás ez jutott :) Ne legyél elkeseredve az nem jó,fel a fejjel :))

Előzmény: Anett&Dani (587)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 587

Nagyon sok sikert kívánok nektek a kijutáshoz!

Én itthon napi minimum 100km-t utazok a melóhelyemre, reggel fél 5kor indulok itthonról, du.  fél 6-ra érek haza, este 8-9körül már aludnom kell hogy másnap fel tudjak kelni ami még így is nagyon megeröltető, tehát hétköznap semmi életem nincsen, havi 85e ft-ért, hétvégém az szabad, akkor érzem hogy élek, de mire élvezném az életet addigra már hétfő van. szabadságom nagyon kevés, a főnökömtől már hülyét kapok, állandóan szívja a véremet, idegbeteg vagyok már tőle...stb...idegileg és anyagilag sem érzem azt, hogy ez megéri....nyaralni nem tudok elmenni, kikapcsolódni ezért nem tudok stb..

 

Ahogy írtad ez mind luxus, 6 éve nem voltam moziba. Nem tehetem meg. Ha ruhákat kéne vennem, mert hogy a munkahelyem ezt megköveteli hogy normális ruhákba járjak illetve ne "szakadtakba" nos hát valamiről le kell mondani hogy meg tudjam venni, és az a rossz hogy már nincs miről lemondani. Szóval egyszerűen a fiataloknak itt nincs lehetőségük élni. Úgy érzem hogy nem hagyják az embert élni sem!!!! Konkrétan azért dolgozunk hogy ne haljunk éhen. 

 

Na mindegy ennyit a depiskedésről.

 

Hajrá hajrá

Előzmény: Eleonoora (578)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.08 0 0 586

Engem az érdekelne,mi az a fix amire költesz havonta,mint itthon pl:rezsi,negyedéves lakásbiztosítás.Ott mit kell fizetni,ami itthon úgymond nem létezik?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 585

ha elromlik egyik pillanatról a másikra a hűtő

 

Persze. Én meg. De itt sem mindenki úgy él ahogy mi, van olyan kollégám aki ugyan ennyi pénzből a hónap végére nullán van. Pedig nincs fél éves kislánya sem és felesége sem otthon :-)

Hidd el, nincs az a pénz amit el ne lehetne tapsolni.

Kérdés, te milyen ember vagy.

 

Én éppen egy lakásra, házra gyűjtök. Szép is lenne, ha egy hűtőre nem lenne pénzem :-)

Előzmény: Anett&Dani (584)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 584

Megint köszönöm.

 

az "élet" az nálatok mit jelent?? pl ha elromlik egyik pillanatról a másikra a hűtő, megteheted hogy veszel egyet???? (én nem, csak áruhitelre)

bocsi ha úgy tűnik hogy hülyeségeket kérdezek, de ez már azt hiszem hogy sokat elárul mindenkinek a kinti "jólétről", illetve ezek azok a dolgok szerintem ami miatt sokan döntenek úgy hogy kimennek. Csak kiváncsi lennék arra, hogy ez valóban így van-e egy külföldről érkező "bevándorló" számára is

Előzmény: Törölt nick (582)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 583

Köszönöm szépen a válaszodat!

Akkor így már azt is megkérdezem, hogy mi az a pénz kint, amiből elvagy? Mi az a pénz, amiből tudsz maganak venni pl: ruhákat (mert hogy itthon számunkra ez is problémát jelent) is ha éppen arra van szükséged.  ha nincsenek óriási igényeid és pl költessz kajára, lakásra, alap dolgokra, tehát ha csak nem szeretnél hónap végén gondolkodni hogy hát ma mit is fogunk enni.

 

A helyi színvonalról tudsz némi információt adni?

Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 582

Bár nem engem kérdeztél, de kb 1200 Euró fix költség és 1500 Euró mellette az élethez, ami nekünk elmegy.

Mi is éppen lakásvásárlás előtt állunk, akkor a fix költségek felmennek 1600 Euróra és igyekezni fogunk 1000-ből kijönni mellette :-)

Előzmény: Anett&Dani (581)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 581

Előszőr is nagyon szépen köszönöm a válaszodat!! sokat segítettél ezzel, komolyan mondom! bayern és BW drága azt mondod? ?

 

Ha nem vagyok túl indiszkrét elárulod, hogy most kb mennyiből éltek és milyen "kötelező" költségeitek vannak? (rezsi, hitel törlesztés, étel, ruha, stb) Ne haragudj hogy ilyen kérek, de nincs viszonyítási alap, nem tudom, hogy mire mennyi pénz kell stb.

 

Mint már említettem mi sem akarunk itthon palotát építeni sem meggazdagodni a kint keresett pénzből, mert azt nem lehet.

Mi ki szeretnénk költözni előszőr albérletbe, dolgozni szeretnénk, és hogy ha már látjuk a dolgokat hogy ott mi van hogy vagy, és ha minden jónak bizonyul és tetszik és van munka akkor eladnánk itthon a házunkat és kint vennénk egy kis házikót esetleg.

 

(Most sajnos a rossz anyagi körlmények miatt, nem tudunk annyi pénzt spórolni, hogy zsebből ki tudjunk menni, így fel kell vennünk egy "kevés" hitelt, hogy legyen tőkénk, így valószínű ezt is fizetni kell, de talán még sem akkora rizikó mint ha a házat adnánk el)

Előzmény: Szipolyka. (577)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 580

Ha ketten keresnek és fejenként nettó 1500-at, akkor abból már nagyon jól élsz.

Ha csak egy keres, akkor viszont annak nagyon jól kell virítani!

Persze, kinek mi az igénye.

Én a helyi színvonalhoz mérek mindent.

Előzmény: Anett&Dani (570)
roli100 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 579

Énis igy tudtam de itt kaptam hideget meleget meglátod , hogy a többiek mit mondanak.

Előzmény: Anett&Dani (575)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.08 0 0 578

Én itthonról keresek munkát,de nem közvetítőset és hajtom a németet..mert a konyhában oké hogy megértem mit akarnak,de a többi?Nálunk 2 nagyon eltérő szakma van nem biztos,hogy egy helyen találunk állást,ez forog a fejemben állandóan.Én itt 2!! órára avgyok bejelentve,teljesítményben dolgozom,ami nyáron azt jelenti,hogy nem nagyon van munka.Párom pestről Kecskemétre jár havi 120ért művezetőként ja és előtt nem volt 5 hónapig munkája...mi is nagyon megnézzük hova tegyük a pénzt,általában a csekkekre meg alap kajákra.Mozi,szórakozásmind luxus...de remélem ki tudunk ebből az ördögi körből jutni :))És ti is :))

Előzmény: Anett&Dani (574)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 577

Ketten 2000 euróból meg lehet élni embernek való színvonalon.

Berlinben.

Bajorországban, BW-ben már nem mernék megesküdni rá.

 

Amikor itt Berlinben panelban éltünk, akkor 2500 és 3000 között ment el egy hónapban, de:

- mi négyen vagyunk

- a teljes életünket itt tartottuk fent, biztosítások, magánnyugdíj stb - csomó olyan költség, amit ha öt évre jövünk, nem fizetünk

- elég jól éltünk - luxus nélkül, de amire kellett, arra jutott.

 

Ma más a helyzet, mert házat törlesztünk.

De ez más tészta.

Előzmény: Anett&Dani (570)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 576

"moshogy"=máshogy

bocsi

Előzmény: Anett&Dani (575)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 575

Te talán moshogy tudod? Szívesen olvasom a véleményedet

Előzmény: roli100 (572)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 574

Így van, hasonló cipőben járunk, nem kell feladni. Próbálj meg mindennek utánna járni, és azért most vagy soha vágj bele, soha nem tudhatod hogy kivel illetve mivel hoz össze a sors. Sajnos én is csak reménykedni tudok hogy minden jó lesz vagy legalábbis abba reménykedem, hogy nem bukjuk be. Nekünk is sajnos elég nagy a rizikó, két biztos munkahelyet kéne itt hagynunk, és előre láthatólag nem tudjuk, hogy találunk-e egyáltalán munkát kint. Itthon sajnos ahogy írtad arra elég a fizetés hogy éhen halljunk, most kaptunk fizut, egyikünk fizetéséből befizetem a csekkeket, a másikunk fizetéséből meg próbálunk okosan gazdálkodni, hogy hónap végén legyen mit ennünk.

Előzmény: Eleonoora (571)
roli100 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 573

Nem csak pihenek félig fekszek   és a kúzor járr össze vissza és nem olvastam el bocsi.

Előzmény: Törölt nick (569)
roli100 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 572

Vigyázz a számokkal.

Előzmény: Anett&Dani (570)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.08 0 0 571

Nem midegy ám itt,hogy férfi vagy női szakács vagy.30-an végeztünk,abból 1 lány sem dolgozik a szakmájában,és ez elég szomorú.A maradék meg elment innen.

én mindenesetre nem adom fel,még ha ezt is próbáljátok sugallni :)Megtapasztalom és ha nem sikerül maximum így jártam :)

Előzmény: Törölt nick (567)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 570

Így van, Németországban az átlag kereset kb 3500-5000euro, ez kb ott annyira átlagkereset mint itthon Magyarországon a 300.000Ft.(a főnökömön kívül még csak nem is ismerek olyan embert aki nettoba ennyit keresne, a főnököm pedig 25éve rendőr alezredes)

Nem éltem és nem is élek Németországban, de nagyon szeretnénk kint folytatni az életünket a párommal. És ennek érdekében beszéltem pár ismerőssel akik NO-ba illetve ausztriába élnek, és ennek az lett a vége, hogy sajnos nekem is le kellett szállnom a Földre, ami szar érzés de legalább elkerültük az óriási csalódást. De ez még mindig nem tántorított el minket a kiköltözéstől, gyúrúnk a nyelvre és gyűjtjük az információkat.

 

Viszont valaki egy valamit még áruljon el nekem,olyas valaki aki kint él Németországban vagy Ausztirában. Azért ott kint, ha mondjuk két keresetből éllsz, és mind a kettő kereset minimummal számoljunk kezdésnek 2000euro, akkor elélsz ott úgy hogy albérlet stb...?????? Ez nagyon fontos kérdés. Jobban éltek ott kint, mint mi illetve én itthon két fizetésből kb 200.000ft-ból.

 

Előzmény: Törölt nick (557)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 569

Nehezen beszélni Magyar?

Előzmény: roli100 (568)
roli100 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 568

nevegyél mindent a szivedre az énkis irományom ki vágta a biztit egykét tisztelt fórumózó társunknal segiteni próbálnak nekünk mertők végik csinlták már azt amit  tiis apároddal terveztek.azért lógok itt a gépelőt hogy érdeklődjek aki ittvan az mindenki komolyangondolkozik nemde ? ezért érdeklődöl teis mi alőt kimentek. eztermészetes dolog hogy az ember tisztában legyen mindennel.meg akarnak bennünket óvni a (meséktől).

Előzmény: Eleonoora (563)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 567

Kemény,kemény..itthon is az..csak a semmiért hajtják ki az ember belét...

 

Én is szakács vagyok eredetileg, bár már pár éve nem azt csinálom szerencsére.

utoljára otthon 2002-ben voltam alkalmazásban szakácsként nettó 160.000 Ft-ért. Jó pénz volt ez annak idején és elsőre kinn Ausztriában sem kaptam sokkal többet, nem egészen másfélszeresét...

Ha jó szakember vagy, otthon is jól keresel. Ha nem akkor azon az ország nem változtat!

 

akkor már pénzért dolgozzak

 

Hogy mennyit érsz, azt nem te döntöd el, főleg nem vendégmunkásként :-)

 

.És onnan még haza tudok jönni

 

Ilyen hozzá állással ki sem kell menni!

 

Nekem nem adatott meg,hogy diplomás legyek,így a jobban kereső szakmákról lecsúsztam,de ez nem azt jelenti,hogy egy buta ember lennék

 

Ha ilyeneket írsz azzal nem ezt erősíted :-) Nekem sincs diplomám, ellenben van jól fizető állásom.

 

Kicsit azt érzem így kezelitek az embereket,holott nem azért ír ide az ember..

 

Először legyél tisztában a képességeiddel (nyelv, szakmai, alkalmazkodó készség, türelem, kitartás, stb)

Majd informálódj a választott jövődről (fizetés, életkörülmények, költségek, stb)

Vizsgáld meg mik a céljaid

Vesd össze az egészet és rájössz, hogy sok köztük az ellentmondás.

Előzmény: Eleonoora (566)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.08 0 0 566

Kemény,kemény..itthon is az..csak a semmiért hajtják ki az ember belét...akkor már pénzért dolgozzak.És onnan még haza tudok jönni,de innen csak el lehet menni..már ha van hova.Nekem nem adatott meg,hogy diplomás legyek,így a jobban kereső szakmákról lecsúsztam,de ez nem azt jelenti,hogy egy buta ember lennék.Kicsit azt érzem így kezelitek az embereket,holott nem azért ír ide az ember..

Előzmény: Törölt nick (564)
roli100 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 565

köszönom a segítségedet hol tudom elintézni a honosítást?

Előzmény: Kovács szaki (555)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 564

1200-t megkaphatod szakácsként szálassal, de ez heti hat nap meló és bizonyos szempontból keményebb mint otthon.

Viszont neked az időd nagy részében ott kell élned Németországban, ott pedig ez nem sok pénz....

Előzmény: Eleonoora (563)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.08 0 0 563

Te valamit nem jól olvasol...nem nulla tudással akarok kimenni!!!ennyi eszem van köszi!Tavasszal azaz 8 hónap alsóhangon hogy nématül tanuljak,a konyhanyelvet beszélem,ugyanis szakácsnak mennék ki nem csomagolónak...Nem szokásom álmodozni ha álmaim vannak teszek érte!

Előzmény: Csopaki malom (559)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 562

Ne higgy a meséknek. A nettó 10 Euró fölötti fizetésre már egy német is azt mondja, hogy jó, 20 felett meg már talán 100-ból egy keres, ha....

Előzmény: roli100 (561)
roli100 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 561

Sziasztok bocsi éncsak érdeklődöm azért írok ide mertvan aki kintlakik és tisztábanvan mindennel köszönöm a tippeket.

Előzmény: Törölt nick (560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!