Keresés

Részletes keresés

csincsilla72 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 1118

Bled nekem is egy kicsit csalódás volt. Túlságosan felkapott nyaralóhely, semmi meghittség nem volt benne és sajnos az árak is ehhez mértek. A tópart gyönyörű, a háttér is csodálatos, de maga a város nem nagy durranás. Vagy csak a várakozás volt túl nagy... Ljubljana viszont abszolút pozitív élmény volt, mindenkit biztatnék, hogy ne hagyja ki!

A másik, ami nagyon tetszett, az Piran. Bár sokan "leszólják" a szlovén partot, pedig Pirant nagyon érdemes megnézni.  

Amitől tartottam, az a Vintgar-szurdok tömege. Mi szerencsére korán odaértünk, nyitás után nem sokkal, rajtunk kívül egy-két lézengő látogató járt csak arra, meg lehetett állni nézelődni, fotózni. Visszafelé sajnos hatalmas tömegen kellett átkelnünk.

Előzmény: Sümbü (1116)
csincsilla72 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 1117

Mi is megjártuk Szlovéniát. Egyetértek az előttem szólókkal, csodálatos volt!

Első nap Ljubljanát és Skofja Lokát néztük meg, a főváros tündéri, a kis hidak, a vár, a kilátás, a Tivoli-park nagyon tetszett.

Második nap Pirant láttuk, fél nap nézelődést fél nap napozás követett a templom alatti kis strandon. Egyedül a parkolás horror, mi fenn hagytuk a kocsit egy Merkator parkolójában a hegyen és onnan sétáltunk le, amivel megúsztuk a parkolási díjat.

Harmadik nap megnéztük a Skocjan-barlangot, az Erasmus-várat és a Postojna-barlangot is.

Negyedik nap Vintgar-szurdok, Vogel, majd délután séta a Bledi-tó körül.

Utolsó nap Kamnik, strandolás Smlednikben majd haza. Szuper volt és kitöltötte a napjainkat rendesen.

A szlovénok kedvesek, barátságosak, tiszták, korrektek, nagyon jól beszélnek németül is, angolul is. Átvágás, lehúzás egyáltalán nem volt. Az árak korrektek, mindenütt találtunk olyan helyet, ahol normális áron ehettünk. És ez most fontos volt, mert az elmúlt pár napban nem sok minden volt nyitva, lévén ünnepeltek ők is.  

Egyetlen kellemetlen élményünk egy liba volt, aki szabályosan végigcirkuszolta a kabinos liftet a Vogelre felfele menet. Tudom, hogy nem mindenki síelő, hogy hozzászokjon az érzéshez, de ha már beszállt, akkor ne hisztizzen hangosan, főleg, ha láthatóan régen elmúlt tíz éves.

Sümbü Creative Commons License 2012.05.01 0 1 1116

Sziasztok!

 

Most értünk haza Szlovéniából, három napot töltöttünk kinn, már most visszamennék...

Gyönyörű időnk volt, a hegycsúcsokon még hó volt, viszont máshol kirándulni simán lehetett pólóban is.

Amit megnéztünk:

Vintgar-szurdok: szép szurdok, kényelmes séta, a felső parkolótól sok lépcsőn fel lehet jutni egy rétre, kihagyhatatlan látvány, erről majd hozok képet:)

Bled:a várnál a belépőt egyedül csak a kilátás érte meg, mert én olyan szedett-vedett kiállítást még nem láttam, mint ami ott volt..., illetve nekem a tó is kicsit csalódás volt, mert az egyik fele nagyon kiépített, másra számítottam

Savica vízesés:nekem ez is nagyon tetszett, egy kép sem tudja visszaadni a látványt, megérte a lépcsőzést

Vogel felvonó: szép, de én egy kicsit féltem a felvonón, így ez eléggé csökkentette az élvezetet, viszont amikor felértünk és megláttuk a havas hegycsúcsokat úgy gondoltam, hogy ez is megérte

Mostnica-kanyon: nagyon szép túraútvonal, mi sajnos későn indultunk neki, így a Voje völgy végéig nem jutottunk el, ez is erősen ajánlott mindenkinek, nem nehéz terep, de sokat kell menni

Bohinj-tó: tényleg visszatükröződnek a hegyek:)

Vrsic hágó:ide autóval mentünk fel, 25 hajtűkanyar, a tetején gyönyörű kilátás, illetve útközben is sok látnivaló van (pl Jasna-tó)

Pericnik-vízesés :szintén nagy élmény bemenni a vízesés mögé (az ember nem is gondolná), a felső vízesés nem olyan izgalmas

 

Összességében nagyon jó utazás volt, és nagyon jó vélemény alakult ki bennünk a szlovénekről. A szolgáltatásoknál egy kicsit hiányoltuk, hogy kevés olyan éttermet találtunk, ami jó áron jó választékot adott volna (arra számítottunk, hogy minden drágább lesz, de még így is sok helyen meglepődtünk), illetve a boltok is annak ellenére korán bezárnak, hogy egy turisták által kedvelt részen voltunk, volt olyan nap, hogy hoppon maradtunk.

A felkészülésben sokat segített ez a fórum, úgyhogy mindenki, aki megy ki olvasgassa! Friss infóval még én is tudok szolgálni! Majd igyekszem képeket feltenni, párszor nyitva maradt a számJ

 

kazseszka Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1115

Sziasztok!nem tudna valaki segíteni,Ljubjanában keresünk  nem drága fizetős parkolóházat vagy parkolót,ahol azért van hely általában címmel a gps miatt és közel a főbb nevezetességekhez?! Most pénteken megyünk Bledbe és elötte megnéznénk a várost,de nem akarok sokat keringeni.....köszi előre is!

efvk Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1114

Hello, üdv!!!!!))))) sorolom)))))) postojna,koper,piran,porecs.bled,vintgard,pokljuka. illetve mégegyszer alapossan ljubjana. Nagyon köszönöm a tippeket. Gyönyörű dolgogat láttunk!!!

Előzmény: flepnis1 (1113)
flepnis1 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1113

Mit sikerült megnézni a sok ajánlatból?

 

Üdv:(grimmcsalad)

Előzmény: efvk (1086)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1112

Amúgy köszi, nagyon jó lesz navigátorba!

Előzmény: flepnis1 (1110)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1111

Szoktam, de nem minden részét tudom használni, koordinátás téren még elég ügyetlen vagyok:(

Előzmény: flepnis1 (1110)
flepnis1 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1110

A vintgar alsó parkoló amit te keresel az itt van:

   Szélesség:    46°23'32.85"É

   Hosszúság:   14° 5'3.97"K

 

 

 

Google Earthot nem szoktad használni? Sokat segít.

 

Üdv Gyuri.

Előzmény: oraveczkati (1109)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1109

Na jól van akkor!:)

Előzmény: policecars (1108)
policecars Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1108

Egyáltalán nem, Bledből a megfelelő úton indulva kifelé simán meg lehet találni az említett parkolót táblák alapján.

Előzmény: oraveczkati (1107)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1107

Szivesen:) Talán nem olyan bonyolult megtalálni, mint azt most itthonról gondoljuk:D

Előzmény: mcs10 (1105)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1106

Nekem is gyanús, azóta azon agyalok,  hogy az alsó végét írják, hogy ott érdemes bemenni, de az nem az a vége, amit én a térképemen útvonalat jelöltem. Szóval nem Lipce, hanem Zasip/Podhom felől kel odamenni. MIndkét végén jelölnek parkolót is, de szerintem a Zasip felőli megközelítés a jó.

 

Előzmény: mcs10 (1105)
mcs10 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1105

hosszúhétvégén?
a google mapos az elvileg kerülő, úgy olvastam, hogy Bled-től 5-6km északra, valahol féluton amit neked bejelőlt a google.
De biztos ki lesz táblázva, vagy valami. Az uccsóba van koordináta.
Köcce!

Előzmény: oraveczkati (1104)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1104

Ennyit találtam róla, illetve csináltam egy térképet. Ezek alapján csak megtaláljuk, most megyünk mi is először:)

 

https://picasaweb.google.com/102651679912300446880/BledBohinj#5734871076319252082

 

Sőt:

http://www.burger.si/TriglavNationalPark/TriglavskiNarodniParkENG.htm

 

Ezt írják róla:

A bledi tótól indultunk tovább a Vintgar szurdokhoz, mely néhány km-re ÉNY-ra található. Az alsó bejáratához mentünk, innen érdemesebb elindulni. A bejárat előtt van ingyenes parkoló, ahol autóval meg lehet állni. A belépő 3 euro volt fejenként. A szurdok 1.6 km hosszú, nagy részét a sziklákhoz erősített fahidakon lehet megtenni. Nagyon látványos ez a sziklás szurdok benne a sebesen folyó Radovna patakkal. Közel a végéhez van egy vízesés, amely fölött a vasúti híd megy át, éppen láttunk is egy vonatot, amint átment a hídon. A szurdok végénél szintén van egy vízesés, ahol a másik bejárat található, ezt fenntről is és lentről is meg lehet csodálni. Fennt egy kis híd megy át fölötte, ahonnan a felfröccsenő víz hatására szivárványt is lehet látni napos időben. Lefelé nem ezen a hídon át kell menni, hanem az itteni jegypénztár jobb oldala mellett lefelé a lépcsőn, majd az azt követő lenti hídon kell átmenni.

http://www.burger.si/Slapovi/Bled/Vintgar/Vintgar.htm

 

Előzmény: mcs10 (1103)
mcs10 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1103

Szupi! köszönöm!
Vintgard szorost honnan érdemes megközelíteni? azaz hol kell parkolni

Előzmény: oraveczkati (1102)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1102

Szia!

Megírom, amit találtam a Savicáról, és a felvonóról:

A Vogelre a felvonó Ukancból indul, a bohinji tó dél-nyugati végénél. Indulás és nyitvatartás minden félórában reggel 8-tól délután 6-ig. 13€/fő oda-vissza.

http://www.vogel.si/index-summer.php

 

 

Száva forrás, eredés (Slap Savica)

Ukanc-tól északnyugatra vezető út végén található Száva menedékház (Dom Savica) meletti parkolóból indul a fizetős, lépcsőkkel és fa korlátokkal kiépített nem túl hosszú turistaút a Száva forrásához és vízeséséhez. Elég ismert és közkedvelt látványosság, így elég nagy a forgalom.

Előzmény: mcs10 (1101)
mcs10 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1101

Sziasztok!

Bledből indulva:

Savica-VÍZESÉS

Bohinji-tó

Vogel

Egy napba belefér szerintetek?

Savicához hol lehet felmenni kocsival a parkolóig?
A Vogel felvonó pontosan hol van?

Köszönöm
Csaba

efvk Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1100

menj vmelyik hokis forumra!!!!

Előzmény: mcs10 (1099)
mcs10 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1099

azért köszönöm!
Várok még, hátha, sok hokis közül valakinek csak van :)

Előzmény: efvk (1098)
efvk Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1098

sajna tegnap már leszedtem pedig jó lett volna 04.15ig!!!!!!! elszrtm.

Előzmény: mcs10 (1097)
mcs10 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1097

Sziasztok!

van esetleg valakinek eladó autó pálya matricálya
04.28-05.01ig legyen érvényes
mcs10@freemail.hu

csincsilla72 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1096

Gondolom, ilyenkor még nem lehet fürdeni. Az Adria van, vagy 13 fokos.:-)

Előzmény: scarabaeus (1095)
scarabaeus Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1095

A templom alatt van Piran "strandja". Napoznak is a népek, de bele is mennek vízbe, na, én is belementem, ami a nagy köveken és kövek között elég horzsolós... De bele lehet menni, bár többen inkább papucsban próbálkoztak. (4 éves emlék)

Portorož más, de oda csak átsétáltam egyszer.

Előzmény: csincsilla72 (1094)
csincsilla72 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1094

Köszi a válaszokat!

 

Mondjuk elég húzós lesz a programunk, mert a megérkezés napján Ljubljanát és Skofja Lokát akarjuk megnézni, másnap Skocjan- Predjama-Postonja, harmadnap Piran és napozás a tengerparton, negyendnap Bled és a Vintgar-szurdok, utolsó nap hazautazás a terv.

A Bohinj-tó kérdőjeles, érdekelne minket, de a jelek szerint így is elég zsúfolt a program. Most még azon vacillálunk, hogy hol lenne érdemes napozni. Piranban van olyan hely, ahol fürdőruhában lehet napozni ? Mert azt láttam, hogy Portorozsnak szép homokos strandja van. Esetleg Isolában?

Előzmény: efvk (1093)
efvk Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1093

ÜDV SZIASZTOK!!!!!! Vasárnap jöttünk haza Ljubjanábol a hoki vb-én voltunk! kint voltunk végig és az Alibi hotelban laktunk!!! Na ez az a szállás amit mindenki kerüljön el nagy ivben. egy elönye van mégpedig az hogy bent van a város közepén. azon kivül nagy nulla!!!! Koszos zajos nulla szolgáltatás ágynemüt is magadnak kell felhuzni egy hétig be sem néztek a szobába. wc papir kéztörlö sokszor üres. wc, tusolo rossz! nincsenek nagy elvárásaink de ez egy nagy .......!!!!!

oraveczkati Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1092

Ajjaj! Elég lehangoló szegény, pedig  napsütéses időben annyira gyönyörű!!

Néztem, hogy alakul a hétvége. Szombaton 19 fok lesz már a mostani 8 hoz képest, vasárnap 22, és felhő egy szál se!

Előzmény: Léna007 (1091)
Léna007 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1091

A vízeséshez úgy rémlik max. tíz percet kell csak menni felfelé. Viszont hosszú a szerpentin addig a helyig, ahonnan indul az út. Mi Bohinjska Bistricában laktunk, onnan úgy egy fál órát kellett autózni. Így összességében egy órát számoljatok a vízesésre odaautózással és vissza. Bohinjska Bistricától olyan 20 perc autózás a Bled-tó. Akörül gyors ütemben egy jó óra alatt körbe lehet szaladni, ha a várba is felmentek, két órát számítsatok. Szóval egy korai keléssel ezek a programok már délelőtt mögöttetek vannak. A Vintgar-szurdok mindjárt ott van a "sarkon" :-) így simán belefér az is. Bár nálunk a tervezett idők mindig sokkal hosszabbra nyúlnak, mert szeretünk sokat bámészkodni, álldogálni, csodálni a tájat, fotózni...de szerintem még ezekkel együtt is beleférnek egy napba.

Ha éjjel esett és még nagyon korán van (asszem 9-től van csak nyitva a vízesés bejárata, ott is belépőt kell fizetni), nem érdemes odamennetek, mert akkor csak ezt fogjátok látni, ami a jobb oldali képen van.

Előzmény: csincsilla72 (1089)
Amerigo61 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1090

Bledben a tó, a sziget és a vár kihagyhatatlan, és ha a Vintgar szurdokot is meg akarjátok nézni, az elég rohanós lesz, legalábbis 1 napba zsúfolva. Reggeltől-estig program :-)

A Száva-vízesés és a bohinji tó szvsz belefér egy napba, de a Vogelt kihagyni öreg hiba :-)

Előzmény: csincsilla72 (1087)
csincsilla72 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 1089

Mi Bohinjban kezdenénk, de a Vogelre nem mennénk fel, csak a vízeséshez sétálnánk fel. Után mennénk Bledbe, a szurdokba, majd a városba. De lehet, hogy ez sok lesz.

Előzmény: oraveczkati (1088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!