Keresés

Részletes keresés

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.21 0 0 2676

Kedves f.andi83!

 

Mennyire normális, hogy ennyire begyullad a pukli műtét után?

-Hát annyira. Ne haragudjon, erre látatlanban butaság lenne felelni.

Még nagyon friss a dolog, a menyasszonyt sem az esküvő reggelén kell megnézni.

A széklet visszatartása pedig eszébe se jusson, a széklet gyűlik ilyenkor, de a gyötrelem hatványozódik, is mindkettő egyszerre jön ki.

Üdv,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: f.andi83 (2673)
Gombócartúrné Creative Commons License 2009.02.21 0 0 2675

Persze, hogy nem úgy születnek. De hogy nem is tájékozódnak?

 

Épp ez volt a lényege, hogy a mekitől szaladni kell másnap.

Semmiféle ilyen túlegészséges (vagy annak mondott) cuccot nem tudok megenni... a szag és az íz néha olyan durva ezeknél, hogy köszönöm, inkább nem.

Előzmény: salos (2674)
salos Creative Commons License 2009.02.21 0 0 2674
Sokan tájékozatlanok, hiszen senki sem születik aranyérrel.

Hja ha te mekizel? :-)) Én egy éve lemondtam a kedvenc dupla sajtburgeremről és azóta a tönkölykenyér az a fajta szendvicsnek való, amit megeszem. Attól nem kövül, sőt! :-)))
Előzmény: Gombócartúrné (2669)
f.andi83 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 2673

Kedves Bánfalvi Péter!

 

Nagyon hálás vagyok a gyors válaszáért! Tényleg! Minden hálám az Öné!

A záróizmokkal kapcsolatban biztos igaza van, mert ha néha összerándul, (pedig nem tudatosan, ugye ilyen nem tudatosság létezik???) akkor iszonyatosan fáj!

Iszom a paraffin olajat is, de igazság szerint a legjobb az lenne, ha 1 hónapig nem lenne székletürítés, mert az kiabálással és sírással jár.

Ön szerint normális dolog, hogy begyulladt az egyik "puklim"?

 

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.21 0 0 2672

Kedves f.andi83!

 

Két dolgot javasolnék:

1) A seb legyen tiszta (napi 2-3x ülőfürdő, akár kamillával, semmi atiszeptikus tusfürdő), a krém max. Doxiproct.

2) Próbálja meg ellazítani a záróizmait, tapasztalatom szerint ha sikerül, a fájdalom nagy része azonnal elmúlik.

Még elég friss a dolog, a műtét után sajnos ilyen :(.

Jobbulást,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: f.andi83 (2671)
f.andi83 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 2671

Salos!

 

Nekem semmilyen alternatívát orvos nem ajánlatt, csak az ismerősök, akik persze azt sem tudják mi az az aranyér! Valamilyen szinten  abiztosra akartam menni, de sajnos ha másból nem is fájdalomból sikerült. Most is állva netezek, mert semmi nem jó.

 

Hahó mindenki, velem egy cipőben járó, vagy orvos, vagy tapasztalt ember.

A kamillás ülőfürdő jó dolog egyáltalán? Szerda óta semmi javulás. Egyáltalán 1 nap hányszor ülőfűrdözhetek.

Tegnap kipróbáltam a Mastu S kenőcsöt. Én szinte biztos vagyok benne, hogy friss (február 17-én) műtött aranyérre nem jó. Csíp! De akkor mi a jó? A Lidocain kenőcs sem zsibbaszt, ahogy azt a nővérke mondta.

A tegnapi hozzászólásban nem írtam, hogy a kivágott csomóknál lévő ereket összevarrták, összesen 3-at. Nekem vmiért az egyik rohadtul fáj. Az orvosnak mondtam a hazajövetelem előtt, hogy be van gyulladva, Válasza: "szerinte csak meg van puffadva, ülőfürdőtől elmúlik" De nem akar. Iszonyúan fáj, azt hiszem az ott egy eleven gyulladt csúnya valami!

Ha van ötlet nagyon-nagyon várom

Köszönöm nektek!

 

 

Gombócartúrné Creative Commons License 2009.02.20 0 0 2670
Ja, most látom, hogy egyszer kiírtam, egyszer meg kifütyöltem a kurva szót. Nembaj, úgyis tudjátok, mi az :D
Előzmény: Gombócartúrné (2669)
Gombócartúrné Creative Commons License 2009.02.20 0 0 2669

Kövezzen meg minden hozzáértő, leginkább orvos...

de engem baromira zavar az, hogy az itt elolvasott hsz-ek jó része arról szól, hogy véreztem egy kicsit, ergo kurvanagy aranyerem van.

Tényleg ennyira nem képesek az emberek tájékozódni, hogy a vérzést rögtön aranyérnek gondolják?

Ehh...

 

De hogy mondjak saját dolgot is....

Kedden rendesen gondban voltam. Nem én, hanem az a testrészem odalent... ja tehát én :D

Megszültem, de persze közben a szemeim jöttek ki, mint a csigának.

Kétszer koppant, egyszer, mikor leért, egyszer, mikor eldőlt :D

Hát nem volt utána kellemes, de legalább k..va rossz volt... gondoltam elalszom, aztán reggelre minden rendben lesz.

Hja, ember tervez...

Nagyon korán, 9 után kicsivel lefeküdtem aludni.

Fél 11-kor már fent voltam, a fájdalom felkeltett... gondoltam is hirtelen, hogy kiugrok a világból a seggemen keresztül.

Háromnegyed 11-kor bevettem egy fájdalomcsillapítót, persze és biztos és tuti, hogy mindjárt hat (... hát még csak öt se:D)

Negyed 12-kor bevettem egy becherovkát, mert az már biztos mindjárt hat (itt konkrátan csak arra az egyre játszottam, hogy végre visszaaludjak).

Hát nem jött össze...

úgyhogy háromnegyed 12-kor bevettem még egy fájdalomcsillapítót és végül így sikerült valamikor éjfél után visszaaludnom.

 

(zárójeles zárójelben jegyzem meg, hogy kedden mekit kívánt az úrikedvem, s azt is ettem... így aztán szerdán nem tudtam du. a munkahelyemről elindulni, mert szaladni kellett.... tehát 2 nap semmi után kiseik a szemem, majd 1x meg mint a guminyúl... miiiivan?)

salos Creative Commons License 2009.02.20 0 0 2668
f.andi83!
Az előzőt neked szántam!
Előzmény: f.andi83 (2666)
salos Creative Commons License 2009.02.20 0 0 2667
Állítólag,
-legalábbis az orvos akihez járok hetek óta azt mondta- az ő praxisában ilyen eset mint amilyen az enyém, még nem volt. Nekem is 3 belső aranyeres csomóm volt, ma már egy sincs és nem is fáj.
Csak kérdezem ,mert annyira nem vagyok profi, arra itt a doktor:

Nekem gyűrűzéssel, fájdalommentesen meg tudták oldani.

Te nem indultál ebbe az irányba?
Vagy nem volt alternatíva?
f.andi83 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 2666
Sziasztok!

 

Jó az oldal, amit remélem bizonyítani fog az is, hogy a levelemre választ, reagálást, TANÁCSOT kapok.

Tehát frissen műtött aranyeres vagyok (ma jöttem haza a kórházból)

Leírom mi történt velem.

25 éves vagyok, aranyerem kb. 8 éve jelentkezett annak köszönhetően, hogy felfáztam, és pluszban helytelen táplálkozás miatt kemény volt a székletem. Mindez egyszer történt meg, és egy örök életre cipelem a terhet. Ez egy külső aranyér, ami fájt akkor, amikor kijött, illetve kb. 2-3 évenként egy kicsit. Akkor 1 hétig szigorúan pépes étel, kenőcs, és 1 hét alatt visszahúzódott.

Viszont kb. november táján egyre sűrűbben vettem észre, hogy véres a WC-papír székelés után, aztán idővel már akkor is, amikor csak pisilni mentem!!!!!!!! Rájöttem, hogy belső aranyerem is van. Ez azért már megijesztett. Amikor sorozatosan, hetente visszatértek ezek a gondok, eldöntöttem orvoshoz fordulok, amiről most jelenleg -a hatalmas fájdalmak miatt- azt „mondom” rossz ötlet volt.

Elmentem egy sebészeti szakrendelésre, ott persze megvizsgált a cseppet sem szívbajos orvos, onnan irány a sebészeti osztály, időpontot kérni befekvésre. Hétfőn (2009.02.16-án) befeküdtem, akkor este egy tuti beöntés, ami nem fáj, inkább kellemetlen, majd kedd reggel is. Gerincbe kaptam az érzéstelenítést, így 24 órán keresztül (szerda délig) nem kelhettem fel. Szerda este már sétáltam, teljesen tűrhető fájdalmaim voltak, kevés széklet is, amivel azért vért izzadtam.

Igen ám, de csütörtökön (19-én) valami megváltozott, méghozzá rossz irányba odalent.

Az orvos elmondása szerint eltávolításra került a külső, -fájdalmat nem okozó- és 3!!!! belső aranyér, amelyek 7-3-és 11 óra irányában helyezkedtek el, és szokatlan módon nekem a 11 óránál lévő volt a legcsúnyább. Az ezek után összevarrt 3 „kis pukli” közül az egyik most nagyon fáj, ülőgyűrűn ülök most is, és nagyon szenvedek.

Minden széklet után kamillás ülőfürdőt veszek, majd MASTU vagy LIDOCAIN kenőcsöt használok. Fájdalomcsillapítót is szedek. Leginkább estére

Szerintetek ez jó megoldás a gyógyuláshoz? Vagy lenne jobb is? Kérlek titeket, bármi, ami az eszetekbe jut, és hasznos lenne nekem, írjátok meg.

Köszönöm segítségeteket.

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.20 0 0 2665

Kedves SirMók87!

 

Kicsit gondban vagyok, mert:

-ha az orvosnak van igaza (II. fok), és panaszos,  akkor magának kezelésre van szüksége.

-ha igaza Önnek van (rög), és már nincs panasza, akkor felejtse el az egész betegséget (később egy kontroll azért javasolt).

-sajna nincs személyes vagy szakmai ismeretségem Önhöz közel :(.

-tudom, hogy csak a kérdőjelek számát növelem, de nyugodt szívvel mást nem tehetek.

Üdv.,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: SirMók87 (2664)
SirMók87 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 2664

Tisztelt Doktor Úr!

 

Köszönöm a válaszát, de proktológusnál voltam, egészen biztos:) Az ország keleti felében, végül is miért ne lenne még súlyosabb a helyzet... A doki nagyon rendes volt, az asszisztens viszont egy büdös bunkó, ez úgy felzaklatott hogy alig tudtak megvizsgálni, meg végigbőgtem az egészet. Tudom, hogy furán hangzik, de ez van. Amúgy egyáltalán nem fájt. Tényleg. Olvastam a blogját, és ezek alapján szerintem vérrögeim voltak, amelyek felszívódtak, mert pontosan illenek rá a leírtak.

Elhatároztam, hogy inkább magánrendelésre mennék, és nagyon kérem, ha tud, ajánljon valamit itt az észak-alföldön, mert sajnos Ön Székesfehérváron rendel, mint látom. Minél hamarabb túl szeretnék lenni a gyűrűzésen, ha lehet.

Köszönöm előre is.

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.19 0 0 2663

A végbélen történő lézeres beavatkozás ritka, de további műtét nélkül nem gyógyuló, speciális szövődménye lehet a végbél fokozott hegesedéséből kialakuló szűkülete, vagy nem gyógyuló fekélye. Sajnos került már hozzám innen-onnan ilyen is, olyan is.

A legtöbb, amit műtét után tehet, a lazítás.

Üdv,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: goldos (2661)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.19 0 0 2662

Kedves SirMók87!

 

II. fokó aranyerek esetén, ha a gyógyszeres kezelés nem hoz eredményt, az általános elvek szerint a következő választás az ambuláns kezelés, általában a gumigyűrűzés.

A proktológiai szakrendelés speciális műszerezettséget és jártasságot igényel.

Ha orvosa az Ön esetében ambuláns, nem műtéti (műtői) megoldást nem ajánl fel, és ez lényegileg megindokolni nem tudja, akkor Ön nem proktológusnál, azaz rossz helyen jár.

Üdvözlettel,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: SirMók87 (2658)
goldos Creative Commons License 2009.02.19 0 0 2661
T DR-UR!
elolvastam a blogját hasznos volt egy része ,csak nem derült ki hogy a lézeres mütéttel kapcsolatban mik azok utohatások amelyek nem kedvezöek...
és hogyan segithetem elö a mielöbbi gyogyulásomat mit tegyek?
Előzmény: goldos (2657)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.18 0 0 2660

Kedves gondos!

 

A 2655-ös bejegyzést olvassa el!

 

A vonzás törvénye szerint (én személy szerint hiszek benne) az ember azt kapja amit elvár. És sajnos az Ön esetére ez különösen igaz, ha az ember szorong, a végbele is szorong.  Hülyeség azt mondani, hogy nyugodjon meg, ettől még nem lesznek rendben a dolgai, de valóban igyekeznie kell megnyugodni, ügyeljen székeléskor a végbél ellazitására, sok-sok folyadékot, esetleg egy hétig napi 2x1 evőkanál paraffinolajat ihat.

Kívánok mielőbbi gyógyulást.

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: goldos (2657)
goldos Creative Commons License 2009.02.18 0 0 2659
már megbocsáss de az ilyen orvosi megnyilvánulás nem éppen bizalom gerjesztö
én elmennék más dr -hoz!
Előzmény: SirMók87 (2658)
SirMók87 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 2658

Tisztelt Doktor Úr!

 

II.fokú aranyérre  kaptam doxiproct kenőcsöt és mastu kúpot, de egyik sem használt. A vizsgálatkor beszéltem az orvossal a gyűrűs leszorításról (amikor felsorolta a kezelési lehetőségeket, ő nem említette, csak amikor én mondtam, hogy olvastam ilyenről, akkor mondta, hogy hát igen, ilyen is van...ez furcsa volt számomra).
Azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek most, mert pontosan nem tudta elmondani a beavatkozás menetét, vágjak bele vagy kísérletezzek továbbra is olyan gyógyszerekkel, amelyek nem nagyon használnak?

Köszönöm válaszát.

goldos Creative Commons License 2009.02.18 0 0 2657
2648 -as hozzászoláshoz:

sziasztok !
megszeretném tudni mik azok a speciális szövödmények amelyek elöfordulhatnak a lézeres aranyér mütér után esetleg utána lehet olvasni vhol?

most jöttem haza az aranyér mütétröl leégette az orvos és rettegek a fájdalomtol ha majd elmulik az érzéstelenitö.
mondta a mütössegéd hogy üljek vagy feküdjek szedjek flector rapid port és detralexet a duzzadás megelözésére, beletettek egy gyogyszeres tampont azt mondták minél tovább bennt marad annál jobb de minimum 24 ora.

az meg kell mondjam hogy szilárd élelmiszert nem ettem 2 napja de ezután sem fogok mert a félelmem a fájdalomtol erösebb az éhségnél.
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.18 0 0 2656

Kedves tevele!

 

Ha nincs panasza, nincs mit kezelni. A későbbiekben azért javasolt egy proktológiai szakvizsgálat.

Üdv.,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: tevele (2653)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.18 0 0 2655

Kedves szepi111!

 

Örülök gyógyulásának. A

 

7 dolog, melyet mindenképpen tudnia kell proktológiai vizsgálat előtt

 

című cikk 8. megjegyzésének elején ("Kedves Névtelen...") olvashat róla, akinek szövődménye lett, itt találhat megoldást :(.

Üdvözlettel,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: szepi111 (2652)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.18 0 0 2654

Kedves Santal08!

 

3 hónap várakozás általában nem okoz problémát. Persze, ha elzáródik a járat, további gond bármikor kialakulhat.

A székletrendezésre figyeljen oda (főleg sok folyadék), a záróizom tornájára.

Üdvözlettel,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: santal08 (2651)
tevele Creative Commons License 2009.02.17 0 0 2653
Köszönöm válaszát!

de azóta nincs semmi baj, nem fáj, nem visket, semmi baj, nincs!
menjek el azért kivizsgáltatni, vagy elég ha a gyógyszertárban veszek rá kenőcsöt, vagy valamit?(ha elég a gyógyszertár, akkor milyen készítményt vegyek?)
szepi111 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 2652

Nekem pedig pont az Ars Medicánál volt műtétem 3 db III. fokúval... :)

 

Nem tudom mik a speciális szövődmények, de 1 év távlatából egész jó lett az eredmény...

Nem 100%-os a terület ;), de szinte SEMMI panasz..., és ahhoz képest ami előtte volt...hát :)))))

 

Doktor úr! Mik lesznek a speciális szövődmények, és mikor? Hosszabb távon mint 1 év?

 

üdv

 

Előzmény: Sznefru (2646)
santal08 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 2651
Tisztelt Doktor úr!
Sipolyműtétről szeretnék kérdezni. Egyrészt azt, hogy 3 hónapi várakozás a műtétre nem túl sok-e? Másrészt, hogy a műtét után mit érdemes tenni, hogy minél hamarabb gyógyuljon az ember (a kamillás ülőfüdőn és a fokozott higiénián kívül).
Köszönöm válaszát.
santal08 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 2650
Sziasztok!
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.16 0 0 2649
Nagyon szívesen.
Előzmény: joc88 (2645)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.16 0 0 2648

Kedves Sznefru!

 

A proktológus szakma egységes véleménye szerint (nem én játszom az agyam, utoljára most pénteken az országos konferencián hallottam az amerikai ajánlást) a lézer aranyereken történő alkalmazása annak speciális szövődményei miatt nem ajánlott. Pont. Ezt leírni az én dolgom volt, a többiről pedig írjanak mások!

Üdv,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: Sznefru (2646)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.02.16 0 0 2647

Kedves Tevele!

 

Panaszai alapján inkább végbélrepedése van.

 

A továbbiakat a

 

7 dolog, melyet mindenképpen tudnia kell proktológiai vizsgálat előtt

 

cikk 46. bejegyzésében ("Kedves Edit..." találja.

 

Üdvözlettel,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: tevele (2644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!