Keresés

Részletes keresés

(budai-)H.G. Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23146

Nem, csak az említett dolgokat találtam. No meg turistatérképeket, atlaszokat lehet kapni több helyen is, 30...50%-os kedvezménnyel.

 

Nem árt különben figyelni, mert van ami az egyik árusítóhelyen olcsóbb, a másik helyen pedig a másikfajta térkép. Ugyanolyan turistaatlaszt láttam pl. 2000Ft-ért, és 2800 Ft-ért is.

Előzmény: olahtamas- (23144)
Joeyline Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23145
Egy érdekesség:

Mivel csak 4 évente van február 29-e, így most volt először évfordulója a "80 nap Magyarországon - Körbe a Kéken" expedíció indulásának.

Az emlékek nagyon élénkek bennem, nem tűnik még ilyen réginek a dolog...

Egy kép az indulás pillanataiból:
olahtamas- Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23144

Nem is gondoltam, hogy ilyesmi is van kint.

Vasfüggöny túráról nem találtál anyagot ?

 

Előzmény: (budai-)H.G. (23142)
kvte Creative Commons License 2008.02.29 0 0 23143

Elég érdekes alakja van, mivel a szélessége kb. fele, a magassága viszont kb. kétszerese a szabvány A5 méretnek

 

Nem lehet hogy az étlapot hoztad el? ;-)

Előzmény: (budai-)H.G. (23142)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2008.02.29 0 0 23142

Ma délután az Utazás Kiállításon sikerült hozzájutnom a Via Sancti Martini igazolófüzeteihez. Összesen 4 fajta van: Somogy - Zala - Baranya - Vas megyei, szlovéniai, horvátországi és egy kék borítós, vegyes. A D épületben, a szombathelyi standon jutottam hozzá. Elég érdekes alakja van, mivel a szélessége kb. fele, a magassága viszont kb. kétszerese a szabvány A5 méretnek, így elég macerás lesz majd eltenni a hátizsákba a többi papír közé.

 

A B épületben a 23. pavilon felé nyíló egyik kijárat mellett található a TKM és a TTT közös standja, itt lehet alkalmi TKM bélyegzést szerezni, valamint korlátozott mennyiségben Budapest Kupa igazolófüzet is vásárolható.

 

 

[PSP] Creative Commons License 2008.02.29 0 0 23141

OKT 1. sz. túra: Sárvár-Szeleste-Ablánc malom (2008.02.23-24.)

 

Avagy séta a téli tavaszban és fürdőzés a 38°-os vízben. Elkészült a szokásos beszámolóm képgalériával, szintábrával, Google Earth file-val, meg mindennel :-)

 

http://www.kektura.eu/01szakasz.html

 

kektura.eukektura.eu
Güsziológus Creative Commons License 2008.02.29 0 0 23140

Nagyon köszönöm.

 

Bucsuszentlászló hatalmas élmény volt!

 

Nekem az alábbi vers "ugrott be":

 

"Nyári napnak alkonyúlatánál
Megállék a kanyargó Tiszánál
Ott, hol a kis Túr siet beléje,
Mint a gyermek anyja kebelére."

Természetesen jártam a Túr torkolatánál, de a mai Túr már nem az a Túr:-(

A pici - szentélyként - funkcionáló templom szép példája annak,  hogy nem kell mindent lerombolni.

 

A harmónia lenyűgöző.

Előzmény: jzp2107 (23139)
jzp2107 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 23139
ha tudod használni:

Litér részben román kori
Búcsúszentlászló
Nagybörzsöny, Szent-István temlplom (másik kép)
Előzmény: Güsziológus (23138)
Güsziológus Creative Commons License 2008.02.29 0 0 23138

Szisztematikusan:-)

 

Pontosabban hosszabb távon szisztematikusan, rövidebb távon össze-vissza.

Épp tegnap bosszankodtam, hogy kimaradt szombaton Sirok, pedig ott is van - vélelmezhetően részben - román kori templom.

 

Most van készülőfélben egy állapotfelmérés.

Volt egy 245+8 tételből álló lista.

A 8 a duplázás miatt van, ugyanaz az objektum két helyen is megtalálható a listában.

Találtam eleddig 14 olyan templomot, mely szerintem román kori, de nincs a hivatalos listán.

 

Fentiek talán mást is érdekelnek, ezért tettem közkinccsé.

 

Ami szubjetív, az a hiányzó 113.

A felkeresésük sorsa bizonytalan:-)

 

Talán az is érdekelhet másokat, hogy ha időm engedi, teszek annak érdekében, hogy összeálljon egy általam hitelesnek vélt nyilvántartás, lehetőleg képekkel.

Sziszifuszi munka, de ha  fellelek forrásokat, akkor próbálom azokat "kiaknázni".

 

Ez lesz a sorsa az általad közzétett képnek is.

 

Egy másik kedvenc:

 

 

 

(Váraszó)

Előzmény: jzp2107 (23135)
HEV Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23137

Igazad van, ez igy nagyon nem korrekt !

 

Ha belegondolok, hogy én 2 éve csak néhány kivágást tettem fel egy bizonyos térképből a honlapomra mert útvonal változás volt egy regionális útvonalon, és néhány napon belűl kinyomoztak és komoly kártérítéssel fenyegettek. Valószínúleg jogosan, szerencsére nem haszonszerzés volt a célom igy az ügy elsimult. :-(

De aggódtam rendesen.

jzp2107 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23136
melyik mondat ebben a sértő? többször elolvastam de rá nem jövök...
az hogy ellenkezett a véleményed az övével?

és honnan tudod hogy elüldöződött?
Előzmény: nagypapi (23131)
jzp2107 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23135
már akartam régebben is kérdezni, hogy a templomos mozgalmat hogy csinálod?

ha törik ha szakad megpróbálsz bejutni -már nem úgy értem hogy a zárt ajtón keresztül- szóval hogy megpróbálsz minden követ megmozgatni hogy ki fog tudni beengedni vagy csak egy rövid keresés mondjuk a vendégvárón, ha van kontakt jó ha nem úgyis?

mert nekem is meg szokta melengetni a szívem egy-egy ilyen templom, de én általában egyéb túra "melléktermékeként" jutok a közelükbe, ergo ki van számolva az időm. Ha nyitva van bemegyek, ha nem nem. Általában az utóbbi szokott lenni persze, aztán itthon meg sajnálom mikor neten találok képet a belsejéről.

Vasárnap a gödöllői kéket bringáztam le (útbaejtve gödöllő csúcsaihoz a Juharost), kellemes meglepetés volt ez a kék, azt hittem kevéssé lesz látványos meg majd jól elsüllyedek a homokban és féltem a korábbi leírásokban említett szeméttől is.
Ehhez képest homok most minimálisan volt süppedős, jó sok erdei szakasz volt, vicces volt az évszak határán egyensúlyozni (láttam lepkét, elég volt rövidujjú de volt 2 befagyott pocsolya is)

Bagról elkerekeztem Hévízgyörkre a Szent-Márton templomhoz.
Én nem tudom kinek a telkén áll, de szőlőtőkék vannak köré telepítve.. vicces lehet egy olyan belterületi telekre menni metszeni ahol "mellesleg" van egy műemlék templom :-)
Ezek miatt a szőlők miatt nagyon hangulatos!
A meszelés is elég frissnek látszik, szép a dombormű is az oldalsó ajtón.

Cukrászdában kértem bélyegzőt (majdnem elcsábultam, de még volt hátra pár km) míg sorrakerültem olvasgattam az igazolólapot, és meglepve láttam hogy azon templomromként szerepel! Aztán itthon kigugliztam hogy 45-ben eléggé lerobbant és 80-ban kezdték rendbehozni. Szép lett, meg nem mondtam volna hogy nem eredeti (bár neked biztos fogékonyabb erre a szemed)
Találtam képet ennek a belsejéről is itt

A délután további részében még tettem egy kísérletet az Aszódról induló P illetve galgamácsai Z felmérésére, az út -nagyjából- megvolt, jelzések nemigen. De ez már egy másik történet :-)
Jó kis nap volt, 70 km/300m

Előzmény: Güsziológus (23132)
kvte Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23134

már csak az a kérdés, kapott-e érte pénzt a "fejlesztő"

Igen, a szokásos, könnyen észbentartható, szép kerek összeget :-)

 

Eddig direktben az alábbiakért kaptam a természetjárás kapcsán javadalmazást (1990-től):

 

Egy kistérségi turisztikai tanulmányért: (saját néven számlával, leadózva)

http://www.gyomaendrod.hu/text/doc/dokumentumok/Bekesi_Kisterseg/Koros-menti_aktiv_turizm_megval_szuks_infrastr_fejl_tanulmterve.pdf

 

Alföldi Kéktúra festés 2006: no ebből lett az a szép piros biciklije az Egyesületemnek, amit használok és néha feltűnik egyes túrafotókon (~100 eFt) :-)))

 

100 pld. Békés megye szabadidőtérképe, amit a térkép alapos lektorálásáért kaptam a kiadótól 2004-ben, ebből nyilván csak 2-t használok (1 firkálós, 1 rendes állapotú).

 

Minden amit esetleg itt-ott lehet találni, nyomtatott vagy internetes kiadványban grátisz volt. Jelentős részéről csak utólag szereztem tudomást. 

 

 

Előzmény: jzp2107 (23123)
Güsziológus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23133
Sértegethetsz nyugodtan, engem nem tudsz elüldözni:-)
Előzmény: nagypapi (23131)
Güsziológus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23132

Ahogy elnézem, időközben lelőtték a poént.

 

Szándékosan nem idéztem a forrást, hisz nem tudom, milyen állapotok voltak anno.

 

De ha már ismét szóba hoztuk a műemléket.

Szombaton eljutottunk Váraszóra (gyk. Heves megye).

Kívülről már láttam a teplomot, de most be is tudtunk menni, kulcs a harangozónál.

Készséges volt a hölgy.

Bélyegzáés a kocsmában!!!

 

 

Érdemes bemenni.

 

Ha elkészülnek a képek, megpróbálom egymás "alá" szerkeszteni a megmaradt sarvalyi alapot és a rekonstruált ("mindene" megvan a pici templomnak) váraszói templomot.

 

Kb. egyformák, ugyanott van a bejárat, azzal szemben (picit jobbra) a sekrestye bejárata, ugyanúgy szélesedik a hajó a diadalívnél...

 

Nem szabadna elzárni a romot, kéne egy elkerített folyosó és egy táblát is megérdemelne!!!

Előzmény: jzp2107 (23129)
nagypapi Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23131

A #23102 hozzászólásommal szándékaim ellenére "sikerült" elüldöznöm OKT nicken író személyt a topikból.

Elnézést kérek a többiektől is, nem éreztem, hogy a hozzászólásom sértő lehet.  

Előzmény: nagypapi (23102)
jzp2107 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23130
én tegnap kattintottam, azonnal láttam hogy:






egyébként sunyik, mert a szövegen is változtattak tegnap óta (benne volt az ominózus 4 falas sommázat)
már csak onnan hiányzik egy (c) kvte
talán estére meglesz az is :-)
Előzmény: HEV (23127)
jzp2107 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23129
Tudom!
Szerinted honnan volt ismerős a szöveg? :-)
Előzmény: Güsziológus (23126)
Joeyline Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23128
Ma már ki van írva.

Mikor tegnap találtam az oldalt, akkor még nem volt.
Előzmény: HEV (23127)
HEV Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23127

Ezúttal tévedtek, kattints rá a térképre és azonnal látod, hogy:

 

FORRÁS: TURISTAUTAK.HU

 

 

Előzmény: [PSP] (23121)
Güsziológus Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23126

Lopott bizony!

 

Kék rom jelzés a valóságban nincs.

Írtam erről nemrég.

Előzmény: jzp2107 (23123)
[PSP] Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23124
sejtettem...
Előzmény: jzp2107 (23123)
jzp2107 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23123
ne aggódj, az útleírás szövege is lopott.
keress guglin a "sarvalyról szintén aszfalton" -ra

már csak az a kérdés, kapott-e érte pénzt a "fejlesztő"
Előzmény: [PSP] (23121)
szucsati Creative Commons License 2008.02.28 0 0 23122
Épp be akartam ide írni, hogy "ejnye-bejnye"....
Előzmény: [PSP] (23121)
[PSP] Creative Commons License 2008.02.27 0 0 23121
Engem elgondolkoztatott, de olyan irányban, hogy ez itt bizony tuhu térkép, ami viszont sehol nincs feltüntetve... ejnye-bejnye esete forogna fenn?
Előzmény: Joeyline (23120)
Joeyline Creative Commons License 2008.02.27 0 0 23120
Előzmény: Joeyline (23119)
Joeyline Creative Commons License 2008.02.27 0 0 23119
Nem mindenhol a legújabb állapotokat tartalmazza, de azért érdekes ez az oldal az OKT Hévíz környéki szakaszairól...
magyarpityu Creative Commons License 2008.02.27 0 0 23118
Grat! De tényleg :)) Bocs, ha gonoszkodok néha!
Előzmény: Joeyline (23117)
Joeyline Creative Commons License 2008.02.27 0 0 23117
Több ember - köztük Kerek repkény, kékdroid és csicskenye topiktársak - összehangolt együttműködése révén a posta kihagyásával sikerült hozzájutnom néhány már korábban teljesített túramozgalmam díjazásaihoz, amelyek kiírója a Veszprémben székelő VMTSZ.
(Különösen az OKT igazolófüzetek és a Veszprém megyei Kéktúra jelvényei miatt ódzkodtam a postától...)

Az akcióban közreműködőknek ezúton is köszönet!

Csak tájékoztatásképp a teljesítési sorszámok, hogy az adott mozgalmak hol "tartanak" mostanság:

KDP V.m. szakasz: P-114
Balaton(-felvidék)i Kéktúra: 358
OKT V.m. szakasz: 900, 901, 902 (3 db jelvény)
Zete Creative Commons License 2008.02.27 0 0 23116

Rakacaszenden anno mi is zárva találtunk minden kocsmát (este értünk oda). De mi a műemlék templom gondnokát kerestük meg, aki szó nélkül kinyitotta és rászánt vagy félórát, hogy nyugodtan nézelődhessünk. Pecsételéshez pedig a templomban található TKM bélyegzőt használtuk.

 

Lehet, nem pontosan emlékszem, de úgy rémlik, a Szent IStván Vándorlás filmben a Peták is panaszkodott, hogy Rakacaszenden senki nem akart beszélni a stábbal.

Előzmény: magyarpityu (23113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!