Keresés

Részletes keresés

medvegyu Creative Commons License 2009.03.26 0 0 990
Kösz. Ezt a vadászjogos, vadászhatóságos dolgot még mindig baromira nem vágom (pedig tudom, hogy egyszerű :-)).
Most akkor egy adott terület esetében mindig van egy vadászhatóság, és attól elegendő engedélyt kérni? Honnan lehet megtudni, hogy milyen vadászhatóság hol illetékes?
Előzmény: cs70 (989)
cs70 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 989
Egyszerű a dolog:
1. az idézett díjak természetvédelmi területet érintő rendezvények esetén érvényesek
2. társadalmi szervezetet köll csinálni, ha az megéri (szerintem gond, bánat, veríték)
3. 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 66. § (2) A társas vadászatok ütemtervét a jogosult köteles legkésőbb szeptember 30-áig az illetékes vadászati hatóságnak, rendőrhatóságnak, valamint - a természetvédelem alatt álló területre vonatkozóan - a természetvédelmi hatóságnak írásban megküldeni, és az esetleges változást - legkésőbb a vadászat kezdetét két nappal megelőzően - bejelenteni. Ez alapján célszerű az illetékes vadászhatóságot is megkeresni időpont egyeztetésre, kivéve, ha a rendezvény teljes területe természetvédelmi terület, hiszen akkor az engedélyező hatóság - a fenti rendelet értelmében - tud róla.
4. 500 fő alatt nem kell a gyalogos rendezvényre illetéket fizetni. Persze így a rendező elgondolkodhat azon, hogy mennyit is jelentsen be.
5. Időben kell megkezdeni az egyezkedést és írásbeli nyilatkozatokat kell kérni. Más kérdés, hogy nemigen adnak.
Előzmény: medvegyu (987)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.26 0 0 988
Az történhetett, hogy az Egererdő kiadott nektek egy engedélyt ami jó volt az illetékességi területén.
De az útvonal magánterületen is halad, és a kifogás az ott vadászati jogot bérlőtől jöhetett.
Előzmény: J a a t (986)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.26 0 0 987
Kösz!
Lehet illetékmentességet is kérni:
Teljes személyes illetékmentességben részesül:
b)6 a helyi önkormányzatok és azok társulásai,
d)8 a társadalmi szervezet, a köztestület és a közhasznú társaság,
e) az egyház, egyházak szövetsége, egyházi intézmény,
f)9 az alapítvány, ideértve a közalapítványt is,
részletek:www.nhh.hu/dokumentum.php?cid=9204

Magánszemélyként viszont kell fizetni illetéket, de pl. bankoknak nem (érthető).
Elméletileg magánszemély esetén is elkerülhető az illetékfizetés, pl. ha az engedélykérő rendkívül rossz szociális helyzetben van, pl. hajléktalan.

A díjra vonatkozó szakasz szerintem nem teljes, nincs benne egy 500 fő alatti, jelzett turistaúton haladó gyalogos rendezvény illetéke (ez 5e Ft tudomásom szerint, de nem találtam meg, hogy hol van szabályozva).

Pénzt szokott kérni továbbá az erdészet (erdőkezelő) is az engedélyért, bár ennek nem találtam semmilyen jogi hátterét.

Tudtommal kell még engedély a vadászati jogot birtoklótól.
Magánerdők esetében pedig a tulajdonosoktól is.

Ha a verseny közút mellett halad, akkor a közútkezelőtől és a rendőrségtől is, de ezekről nem tudok többet.

Hátha valaki többet tud!
Előzmény: cs70 (985)
J a a t Creative Commons License 2009.03.26 0 0 986

Mátrában

Észak-Magyarországi Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség
röviden Zöldhatóság

Miskolc Mindszent tér 4.

tel: (46) 517-300 fax: (46) 517-399

A LeFaGySz-ra kértük meg az engedélyt, gyalogostúrára max: 250 főre

az engedélykérelembe beleírtuk, a túra időpontját,a pontos útvonalat, szgk-val erdészeti utakat nem kívánunk igénybe venni,a túrán nincs szolgáltatás és ezzel sem terheljük a környezetet, illetve a túra miatt kirakott egyéni jelzéseket mikor szeretnénk kihelyezni, illetve beszedni.

Az Állam Igazgatási Határozatban nincs szó illeték befizetési kötelezettségről.

miután a Zöldhatósági engedély megvolt, megkértük az Egererdő Erdészeti Zrt-től is az engedélyt.
Eger Kossuth L út.18.

Az engedélyt megkaptuk, 5000 Ft+ Áfa ügyintézési díjat kellett befizetni.

ezek után, a túranapján vadászatot rendeztek a túra útvonalán.

No comment !

Jaat








Előzmény: medvegyu (984)
cs70 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 985
Ha természetvédelmi területet érint a rendezvény, akkor:


1996. évi LIII. törvény a természet védelméről

38. § (1) Védett természeti területen a természetvédelmi hatóság engedélye szükséges különösen:

i) közösségi és tömegsportesemények rendezéséhez, sportversenyhez, technikai jellegű sporttevékenység folytatásához;


A természetvédelmi hatóság jelen esetben az illetékes környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség. A rendezvényhez tehát a felügyelőség engedélye szükséges. Az engedélykérelemben be kell mutatni a rendezvényt, időpont, útvonal, várható résztvevők száma, biztosítás, útvonal kijelölés módja (és eltávolítása, ha lesz ilyen), az esemény utáni rendrakás, szemétgyűjtés módja, ideje, stb. Mivel a védett területek kezelője általában valamelyik erdészet vagy nemzeti park, ezért érdemes előzetesen velük is egyeztetni, különösen azért, mert a felügyelőség is be fogja őket vonni az eljárásba. Így az engedélykérelmet már a velük történt pontosítások alapján (pl. általuk ismert védett élőhely elkerülése, ilyemi) célszerű megírni, akkor nem kötekednek.

Az engedélykérelmet célszerű min. egy hónappal a rendezvény tervezett időpontja előtt beadni. Ingyen már az adónkból fenntartott hivatalok sem dolgoznak, ezért az eljárásnak díja van. Ezt a pénzt az eljárást megelőzően kell átutalni az illetékes felügyelőség számlájára, és az befizetést igazoló dokumentum (bankkivonat, csekk) másolatát a kérelemhez kell csatolni. Nem árt, ha a kérelmet olyan sporttárs fogalmazza meg, aki ismert az adott hatóságnál, persze nem mint ciklámentipró montis, hanem a természetvédelem/környezetvédelem területén dolgozó szakember. Szerény személyem ilyen pl. Sopron-Szombathely térségében.


Akkor a díjak:

33/2005. (XII. 27.) KvVM rendelet a környezetvédelmi, természetvédelmi, valamint a vízügyi hatósági eljárások igazgatási szolgáltatási díjairól

Védett vagy fokozottan védett természeti területen hatósági engedélyhez kötött, a jogszabályban meghatározott tevékenységekkel kapcsolatos eljárás: a Tvt. 38. § (1) bekezdésének i) pontja:

4.1. versenyrendszerben szervezett, nem kizárólag kijelölt turistaútvonalakat érintő verseny rendezéséhez 500 fő felett 50 000

4.2. 500 fő felett kizárólag külterületen zajló tömegsportesemények rendezéséhez 50 000

4.3. kerékpár használatával megvalósuló sporttevékenység folytatásához a résztvevők száma alapján:

4.3.1. 50-100 fő között 10 000

4.3.2. 100-500 fő között 25 000

4.3.3. 500 fő felett 50 000 Ft

az igazgatási szolgáltatási díj mértéke.
Előzmény: medvegyu (984)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.26 0 0 984
Jó ötlet, össze kéne rakni egy kalauzt, hogy milyen engedélyek szükségesek, hogyan kell őket bekérni, sanlonlevelek. Milyen illetékek, eljárási díjak várhatók (hogyan kerülhetők el), milyen jogszabályok szabályozzák a kérdést.
Ha már van ilyen, akkor meg elég meghivatkozni. Van ilyen?

Következő lépésként olyan kérdéseket is fel lehetne vetni, hogy mit szeretnénk elérni MI.
MI, mint sokszínű, erdőbe járó futó-túrázó-stb. rendezvény szervezők és indulók.
A céljaink túlnyomó többségben közösek, és szinte csak apróságokban különbözőek.

Carlos, a wiki azért is lenne jó, mert úgy mindenki szerkesztője az anyagnak, az elv az, hogy a nem elég jó gondolatokat kiszűri a közösség, és a jobbak gyűlnek.
A wikis tartalomnak nincs egy szerzője, a szerkesztő közösség közös tulajdona.
Ez megnyithatja az utat a közös munka előtt.

Előzmény: olahtamas (983)
olahtamas Creative Commons License 2009.03.26 0 0 983
Érdemes egyeztetni az érintett területek tulajdonosaival/kezelőivel, nehogy meglepetés érjen a verseny folyamán (pl. vadászat, vagy más rendezvénnyel történő ütközés )
Előzmény: carlos80 (982)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 982

Remélem, most már senki nem fogja használni a szabályzat elnevezést, ha maradt benne "kell" szócska, csak azért hagytam benne, mert szerintem az lehet kötelező érvényű.

 

http://www.carlos80.tar.hu/terepfuto_verseny_javaslatok3.doc

 

Persze a kritikákat, javaslatokat továbbra is várom.

 

A wikis szerkesztés lehetőségén is gondolkodtam, sok előnye van, de szerintem hátránya is (nehezebb kontrolálni). Persze nem zárkózom el ennek a lehetőségétől sem.

 

Azért remélem, nem hiába készült és jópáran fogjátok tudni alkalmazni!

 

Sikeres versenyszervezést!

 

Üdv, Carlos

 

J a a t Creative Commons License 2009.03.26 0 0 981

 

 :-)

 

 Köszönöm........Öööö esetleg jövőre a Zemplénben ?

Előzmény: Lúdtalp (980)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.26 0 0 980
Nem, dehogy Te "Lefagyszos" vagy ;-)) Kérdezzé' én tuti megmondó ember vagyok. :-))

Amúgy gratula a Túrádhoz, "karcos" lehetett... :-)
Előzmény: J a a t (978)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.26 0 0 979
Én személy szerint még nem dícsértem meg a listádat, de most pótolom: szerintem nagyon jó, így tovább és köszönet a munkádért.
Előzmény: carlos80 (973)
J a a t Creative Commons License 2009.03.26 0 0 978

 

 upsz ! bocsánat a bele vau miatt !

 

most már legalább tudom hogy én nem terepfutó vagyok hanem túrafutó....jó ha tudja az ember.....

 

Jaat

Előzmény: carlos80 (970)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 977

A Lemaradás 100 kiírása innen is letölthető: terepfutas.lap.hu  hírek  Lemaradás 100

 

 

-balazs- Creative Commons License 2009.03.26 0 0 976

Kedves András!

Ez már lényeges mennyiségű információ. Köszönöm.

Úgy nagy általában nézve szerintem nem szerencsés egy bajnoki fordulót a Mátrabérc előtt egy héttel rendezni mert ez arra kényszeríti a futókat, hogy válasszanak. Mivel a Mátrabérc egy futók által különösen kedvelt rendezvény, azt gondolom, hogy ebből a párharcból a Lemaradás jön ki rosszul. Még egy gondom, hogy a Lemaradás a Gerecse 50-el azonos napon van és a Gerecse nem csak az ország legnépesebb túrája hanem a futók egyik kedvelt célpontja is. 

Előzmény: bandrás61 (964)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 975
nálad úgy látom sűrűsödik...szabályzat????????????
Előzmény: vajonmerre (974)
vajonmerre Creative Commons License 2009.03.26 0 0 974
Köszi, így egy kicsit oszlik a balladai homály.
És ezennel "le is nevezek" old szkúl, füstjeles túrafutónak :-)
A terepfutóknak meg őszintén kívánok sok sikert, és hasznos szabályzatgyártást!
Előzmény: Lúdtalp (972)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 973

Szerintem itt alapvetően más bajok vannak... egyesek vagy nem szeretnék megérteni vagy nem tudják megérteni az itteni vita lényegét.

 

A nyáron lesz az olaszok nemzeti terepfutó bajnoksága és lám, abszolút nem lesz frissítés. Nem az a baj, ha nincs frissítés, hanem az, ha nem tudsz róla, de ha valaki szeretné a szolgáltatások körét javítani, akkor hajrá. A frissítés és a jelzések csak egy dolog a sok közül, de sorolhatnám még: honlapok hiánya, információk hiánya....persze majd elindulok valamely terepfutó versenyen 80 kilós zsákkal, mert hát mindenre készülni kell és  mivel a verseny címén kívül semmiről se tudtam róla, MAJD JÓL AGYONVERNEK AZ EGYKULACSOS FUTÓK, MERT MÉGIS VAN FRISSÍTÉS....

 

A frissítők hiánya, ha tudnak róla, nem befolyásolja hátrányosan egyik indulót sem. Viszont a jelzések hiánya már igen, tudom százezerszer leírtam már, de én hazai terepen itiner nélkül is elfutok, míg másnak olvasgatni kell...gondolom ez megy úgy is ha az élen vagy és nem veszítesz vele egy percet sem.

 

Amúgy változatlanul nem értem, miért zavar egyeseket ez a lista, féltek tőle??? Lehet, hogy használható és akkor jaj a tt-nek mert előbb utóbb egyre többen fognak futni. Hát lehet félni, mert az elmúlt 10-15 évben folyamatosan nő a futók száma és az igény is az igényesebb rendezvények iránt, és a gyalogosok is örülni fognak a jobb frissítőknek és a jobb jelzéseknek, amit bizonyít, hogy a tt-ken is egyre jobb a színvonal, amit nyílván valaki kikényszerített.

 

Amúgy hatékony a módszer, mert sajnos állandóan itt kell bizonygatni, hogy hasznos lehet a lista, ahelyett, hogy azt szerkesztgetném, ha nem lesz meg csak hetek-hónapok múltán, hát pont ezért.

 

Üdv, Carlos

Előzmény: Lúdtalp (972)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.26 0 0 972
Szerintem az a jó, hogy színesedik a választék - mármint a műfajokat tekintve.

Az én fejemben lehet terepfutni, és lehet túrafutni. Utóbbi amolyan nosztalgikus old szkúl, "amikor még saját erőből" attitűdű "Lefagyszos", előbbi kihegyezettebb, futáscentrikus, sportosabb téma. Ez is az is jó. Ez a topic a terepfutásról szól.

A hosszabb távok pl. az UTMB és más trail-ek, is kezdenek elmenni a "bag-es" irányba, míg a maraton közeli, rövidebb időtartamú távokon inkább a városi versenyekhez hasonló ellátás kezd kialakulni.

A maratoni, vagy annál hosszabb távok kizsigerelik a szervezetet. Elég a szívnek, ízületeknek, izmoknak ennyi, nem kell még az anyagcsere megterhelésével/kiszipolyozásával tovább feszíteni a húrt az egészség rovására.
Előzmény: J a a t (963)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.26 0 0 971
Azért nem sajnálunk, hogy Ciprusban aszfalton kellett futnod :-).
Ma reggel friss hó esett a Hármashatárhegyre, igaz csak lepel vastagságú.

Viszont lejjebb már nyílnak a keltikék, a hólepel alól kukucskálnak kifelé!
Előzmény: olipapa (969)
carlos80 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 970

Kedves Jaat!

 

Semmi gond...maradj csak meg ezen a színvonalon, viszont hagyd azokat, akik esetleg más színvonalat követnek.

 

kicsit kezd elegem lenni az olyanokból, akik csak ugatnak, de semmit se csinálnak....

 

Kérdem én, minek vagy ezen a fórumon, miért nem használsz füstjeleket, hátha valaki felfogja???

 

Üdv, Carlos

 

 

Előzmény: J a a t (963)
olipapa Creative Commons License 2009.03.26 0 0 969
aszittem futok egy jo terepeset itt cipruson ahol biroskodom, erre a montiverseny hat nem a varos kozepen egy kis parkban volt? A szallas az autopalya mellett, igy hosszu ido ota eloszor sikon, bitumenen nyomtam par orat. Hogy ebben mit lehet elvezni? respect aki birja nap mint nap ezt a monoton onsanyargatast. Az egyeduli szepseg futas kozben az eso utani dupla szivarvany volt. Nem baj, holnap nekiesek a Harmasnak.
olipapa Creative Commons License 2009.03.26 0 0 968
kulonben annyi a kulonos, hogy 6-8 oraig csak folyekony dogokkat tapolok, hosszabb futason bejon kb 10%  szilard, neven nevezbe banan.
Előzmény: J a a t (963)
olipapa Creative Commons License 2009.03.26 0 0 967

megeszek, megiszok en (majdnem) mindent, ha csak egy edzoversenyrol van szo. A gyomrot sem art megedzeni, hogy mindenfelet birjon terheles kozben. Ha komoly a tet, na akkor az itthoni derbiken a vizen es jo esetben bananon kivul meg nem lattam 21szazadi sportos frissitocuccokat kipakolva, igy onellatast gyakorlom. Monti versenyeken pl mar itthon is altalaban van izo ital, sot energiaszelet (nem cerbonara es sportszeletre gondolok!) kiteve.

Ja de, bocs, a Nomad 60 on es a T100 on voltak ertelmes dolgok. A kivetel erositi a szabalyt. Persze lehet mashol is, nem indultam mindenutt.

Előzmény: J a a t (963)
norb29 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 966
Számomra inkább azt, hogy tudjam mire számítsak. Lehet 5-10-15 km frissítő, de tudjam hogy mi vár ott (zsíroskenyér, leves vagy izo) rám és ne érjen meglepetés(pl. ne fogyjon el a víz), ennek megfelelően készülök. Ha én kaviárral frissítek mert ebben hiszek és tudom, hogy nem lesz, akkor viszek. 5-kmkénti frissítésnél kulacsot sem viszek, 45 felett 15 kénti frissítésnél baget is. Baget viszek akkor is ha számítok rá hogy meglepetés érhet. Jelölés tárgykörben meg inkább a jól követhető jelek, szalagozásokra szavazok, az már baj ha itinert kell olvasni és a térképet kell elővenni. Szerencsére a technika fejlődik és GPS-el már gyökeresen csökkenthetőek a tájékozódási hibák.
De hát kinek mit jelent szűkebb értelembe véve. Ezért jó az ajánlás, tapasztalt terepfutók "ötletelték" terepfutóbarát rendezvényhez.
Előzmény: J a a t (963)
olahtamas Creative Commons License 2009.03.26 0 0 965
Ez az ellátás út közben, ez milyen sűrűséget takar ?
Konkrétabb kiírás jó volna e tekintetben, mert ha 50 km-t pl. víz nélkül kell megtenni, az elég kellemetlen meglepetés...
Előzmény: bandrás61 (964)
bandrás61 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 964


MSTSZ Magyar Nemzeti Terepfutó bajnokság
Egyéni Bajnokság Első Forduló
Lemaradás 100 terepfutó verseny

Rendező: MSTSZ és Rákoskerti Lemaradás Turisztikai Sport- és Szabadidő Egyesület

Időpont: 2009. április 18. Tömegrajt: 05.55

Rajt-Cél: Pécel, Szemere Pál Általános Iskola (Kossuth tér 7., bejárat a Hősök útja felől)

Táv: 100 km, szint:1500 m, szintidő:17 óra

Útvonal: Pécel – Pap-hegy – Forró-forrás – Kistelek – Felső-Tápió-híd – Kóka – Dány – Erzsébet-pihenő – Domonyvölgy – Margita – Pap Miska-kút – Máriabesnyő – Gödöllő, palotakert – Bolnokai parkerdő – Isaszeg – Honvédsírok – Bajtemetés – Pécel

Az útvonal végig ki lesz szalagozva.

Előnevezés: simenyi.miklos@mstsz.hu vagy borcsok.andras@mstsz.hu Válasz e-mailt mindenkinek küldünk.

Helyszíni nevezés, rajtszám felvétele, csomagok leadása: 5.15-től 5.45-ig

Nevezési díj: 2 000 Ft. Ez tartalmazza a bajnoki nevezési díjat, a teljesítménytúra díjazását és szolgáltatásait is.
A 2 000 Ft-ot kérjük átutalni az MSTSZ 12010501-01029695-00100003 számlaszámra, vagy a verseny előtt a helyszínen befizetni.

Díjazás: A leggyorsabb női és férfi versenyző kupát, a 3-3 dobogós érmet kap. Minden szintidőn belül beérkező versenyző bajnoki emlékérmet kap. Díjkiosztó: 19 órától.

Bajnokság: Minden szintidőn belül beérkező versenyző továbbviszi az időeredményét a következő két fordulóba. Az egyéni bajnokság végeredményét az egyes versenyeken elért pontszámok összege adja.


Ellátás: Útközben: víz, cola, energiaital, Mg plusz, gyümölcs, csoki, sós keksz, ropi, szőlőcukor.
A célban: sör, cola, gyümölcslé, vajas-, zsíros és lekváros kenyér.

Szállás: A verseny előtt (500 Ft) és után (díjmentes) tornateremben. Tusolási lehetőség ugyanott. Csomagmegőrzés.

Csomagszállítás: fél távhoz Domonyvölgybe (díjmentes)

Időmérés: Sportident dugókás rendszerrel történik. A dugóka letéti díja: 6 000 Ft, amit a verseny előtt, a rajtszám felvételekor kell beadni.

Ellenőrző és frissítő pontok száma: 12 + 1 rejtett pont. A rendezőség a verseny útvonalán bárhol ellenőrizheti a versenyzők áthaladását.

A bajnokságban csak az 1987-ben és korábban születettek indulhatnak. Mindenki saját felelősségére indul, a rendezőségtől kártérítés semmilyen jogcímen nem követelhető.



Siményi Miklós
MSTSZ elnök
J a a t Creative Commons License 2009.03.25 0 0 963
Persze, az MSTSZ tudja mi a terepfutás....én ugyan szeretem a zsíros kenyeret, de a pályafutásom alatt már rájöttem, hogy egy 100 kilis versenyen 50 kilinél beverni egy gulyást nem biztos, hogy szerencsés dolog.

a LeFaGySz Mátra is a MSTSZ bajnokság futama volt- a túrán nem volt szolgáltatás

Na most itt tartunk jelenleg, hogy magyarázni kell, hogy mit is fogyaszt egy futó (persze hogy kell, hisz olyanok szervezik a versenyeket, akik soha nem futottak, ahol futó szervezi, ott azért komoly változás észlelhető).

pont a M115-öt kapcsán merült fel a frissítés kérdése, ha jól emlékszem Olipapa írta, hogy Ő teljesen spec módon frissít, bocs ha nem jól emlékszem-

mit nevezünk terepfutásnak ?

erdőn mezőn át szalagtól szalagig, frissítő asztaltól-asztalig futunk,futunk,futunk

vagy egy megadott útvonalon a leírás szerint, saját kútfőre is támaszkodva tájékozódunk, és ha a frissítő ponton elfogy a víz, akkor a cipelt hátizsákból kortyolunk egy nagyot, eszünk azt ami nekünk jó, majd a legközelebbi csapnál, kútnál töltünk és toljuk tovább ?

na akkor mit a terepfutás ? szerintem a második:)

Jaat








Előzmény: carlos80 (958)
amat Creative Commons License 2009.03.25 0 0 962
Jó lenne, ha tudnék dumálni futás közben:-)
Előzmény: J a a t (956)
csanya. Creative Commons License 2009.03.25 0 0 961
Egy vonalnak próbálod elmagyarázni mi a gömb.....
Előzmény: carlos80 (958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!