Keresés

Részletes keresés

Tavaszi Széll Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23180
Néhány kései észrevétel közül az első.

A kis állat - szerintem - nyuszt, mert:
a nyest torok(mell)foltja sárgás színű, a nyuszté fehér;
a nyuszt vadászik nappal, a nyest kifejezetten éjszakai állat, ilyenkor még Bp egyes kerületeiben is viszonylag gyakran látni;
a hermelin csak télen fehér, nyáron a has-, mell- és toroktájéka fehér, a test többi része vörösesbarna, kivéve a farokvég, ami télen-nyáron fekete;
a menyét a legkisebb Mustelida, a feje vidraszerű, lekerekített fülekkel;
a görény egészen más küllemű.
Előzmény: Vagdalthús (23160)
padler Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23179
Bár még nem teljesítettem, szombatra egy másik piros jelzés felfedezése a prioritás.

Nem egy túl látványos szakasz, jó kis aszfaltkoptatással.
A kincsesbányai műút után elképzelhető némi dagonyázás.
A jelzések néhol gyengélkednek, különösen az OKT-val közös szakaszon:(
A Vontató-hegy oldalában jó darabon követni lehet a régebbi piros útvonalat is, a végén azonban kerítés van, ami mellett állítólag nehéz lemenni a tóig.
Az isztiméri templomot érdemes megnézni belülről, ha nyitva van.
Előzmény: jzp2107 (23170)
tomyy Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23178
Felkerült a turabazis.hu-ra a Barangolás a Dunazugban mozgalom 3 fajta kitűzője, a Gödöllői kék túramozgalom régi és új kitűzője, Gödöllői-dombság csúcsai mozgalom kitűzője, Dorogtól-Nógrádig túramozgalom jelvény, Mátra, Bükk útjain mozgalom jelvény, Nógrád megye természetjárója jelvény a mozgalmak kiírásához.
[PSP] Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23177
Hát legyen szerencsétek, én már letettem a hétvégi TT tervekről, és beterveztem helyette egy kis tanulást/munkát...
Előzmény: Vagdalthús (23174)
buszosbandi Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23176
Ja boccs! Azt elfelejtettem leírni, hogy persze, csak akkor, ha belátható időn belül folytatnátok:) Kiment a fejemből, mivel én elvileg holnap folytatom a Dobogókő - Bp. Bécsi út szakasszal, így nekem ez telejesen magától értetődő volt! :P De igazad van! Ha 2 év múlva folytatnám már én sem bélyegeznék most! :):)
Előzmény: [PSP] (23171)
k-k Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23175
Mi is általában akkor pecsételünk, mikor arra járunk. Egy-egy kivétel volt, amikor sokat kell kitérni és tudom, hogy 1-2 hét múlva folytatjuk. Vagy nem kell kitérni de a busz és a pecsét a falu másik végén van.
Előzmény: [PSP] (23171)
Vagdalthús Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23174

Ezt előzetesen ígérték hétfőre és keddre is - tegnap este, köszönjük, szárazon mentünk egy pilisi geoládázós túrát, ma pedig még a napot is látni...

Szóval ez még nem biztos :-))

Előzmény: [PSP] (23172)
jzp2107 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23173
nem is tudod! :-)

láttam én is a metnet-en hogy átvonul délről valami front, de sulykolom hogy nem hiszek neki! :-)
Előzmény: [PSP] (23172)
[PSP] Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23172
Nem akarom elvenni a kedveteket, de számítsatok egész napos esőre :-(
Előzmény: jzp2107 (23170)
[PSP] Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23171
A kék jelzés megrongálása sajnos nem egyedi eset. Amiket leírtál, azok egy teljesen megszokott OKT-s napra vallanak, szóval lesz még kutya is, meg lekapart jel is, stb...

A bejegyzés végén említett tipp ugyan legális, de én sosem élek ezzel a lehetőséggel, mindig akkor pecsételek, amikor arra járok. Lehet hogy csak fél év múlva jutsz vissza arra a szakaszra, és akkorra már ellopták/kicserélték/felújították a régi bélyegzőt, és más lesz a lenyomata. Ez egyéni meglátás, így érzem teljesen "tisztességesnek".
Előzmény: buszosbandi (23168)
jzp2107 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23170
KDP Iszkaszentgyörgy-Isztimér

Van valakinek kedve szombaton velünk tartani? (Tavaszi Széll és jómagam)
Déliből 7:00-kor indul a vonat, 9-re leszünk Iszkaszentgyörgyön.
Táv a füzet szerint 17 km.
Joeyline Creative Commons License 2008.03.05 0 0 23169
22984-ben írta már Hörpölin.
Szerintem többen is azután regisztráltunk az oldalon.


Amúgy azóta már megoldották a honlap gazdái a többszörös teljesítők problémáját is, most már nem kell külön-külön egyedi e-mail cím az ember összes OKT-teljesítésének feltüntetéséhez.
Előzmény: G(Dzsí) (23164)
buszosbandi Creative Commons License 2008.03.04 0 0 23168
Üdv mindenkinek!

Ma jártam be az OKT budapesti szakaszát. Hűvösvölgytől a Bécsi útig. 13:00-kor indultam a kisvonat állomásától, majd eljutottam a Mátyás király vadaskertjét jelző emlékműig, majd egy nagyobb elágazásig.

FIGYELEM!!! A KÉK JELZÉST MEGRONGÁLTÁK! A JELEKET LEKAPARTÁK A FÁKRÓL, AZ ÚTJELZŐTÁBLÁT LETÖRTÉK!!! NEM EGYSZERŰ MEGTALÁLNI A HELYES UTAT! KI KELL MENNI EGYENESEN A FIATAL ERDŐ SZÉLÉN FUTÓ SZÉLESEBB ÚTRA, MAJD AZON ELFORDULNI JOBBRA! 100 MÉTER UTÁN OTT LESZ A JEL! EGYENESEN IS VAN ÖSVÉNY, DE SENKIT SE TÉVESSZEN MEG, OTT HAJLÉKTALANOK SÁTOROZNAK:( A sárga jelzéseket, és táblákat a rongálók nem érintették... Az MTSZ-nek küldtem egy e-mailt a dologról...

15:00-óra körül értem a Hármashatár-hegyre. Senkivel nem találkoztam itt. A kilátás szép:) A fémbélyegző lenyomata kevésbé. Sajnos az oszlop, amin van a ládika, össze van farigcsálva. Nem lehet rajta a füzetet elhelyezni úgy, hogy a bélyegzőből látszódjon is valami.
Innen szintén nem könnyű megtalálni a jelzést, bár itt nem a rongálók miatt. Nincs tereptárgy, amire jelzéseket lehetne rakni...

A Virágos-nyeregben nem találtam a büfét (vagy zárva volt kedd 15:30-körül) Itt a kék elindul lefelé a sárgával. Pár lépést meg kell tenni a velük párhuzamos zöldön, és ott a bélyegző. Egy "2 méter marmagasságú kutya őrizte" :S:S:S Vártam 5 percet, a kutya eltűnt... Remegve odaléptem, óvatosan előhúztam a láncot, és a gumibélyegzőt: "Csúcs-hegy" felirattal. Csúcs, hogy túléltem:) Gyorsan visszaraktam a láncot, és reszkető lábakkal odébbálltam:)
Ezek a kéktúrás élmények, amiket nem cserélnék el semmire:P

Aztán szép lassan, (még egyszer találkozva a Hűvösvölgy óta rendszeresen minket keresztező sárgável) leértem a házak, a szemétövezetbe:S
Majd a téglagyár bejárata mellé kifüggesztett bélyegzőre: 1 fém, 1: gumi:) így az igazságos:)

EGY TIPP: akik a Hűvösvölgy felől érkeznek, úgy mint én, és még nincs meg nekik a Bp., Bécsi út - Dobogókő szakasz, az PECSÉTELJEN MIND A KÉT NÉGYZETBE! én is így tettem, aztán a kéken elfordultam a szántóföldre, és a 18-as busz Kövesbérci utca megállójánál szálltam föl. Így nem kell még egyszer a Rozália téglagyárig elsétálni, csak a pecsét végett:):):)

Mindenkinek szép időt, és jó túrázást kívánok: Bandi
tufi2 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 23167
Helló!

Erre gondolsz?
http://www.turabazis.hu/iglap/mozg141.pdf
vagy az egy másik?
Előzmény: (budai-)H.G. (23147)
jzp2107 Creative Commons License 2008.03.03 0 0 23166
Szombaton nem elfeledni a Téli kék 2. epizódját (az elsőt sajna kihagytam, nincs meg valakinek?)
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.03.03 0 0 23165
G(Dzsí) Creative Commons License 2008.03.03 0 0 23164

Ezt most találtam:

 

http://www.turatop.hu/

 

honlap a kéktúráról.

Güsziológus Creative Commons License 2008.03.03 0 0 23163

Eleddig csak ezt ismertem:

 

http://www.templomaink.hu/

 

Köszi a linket.

Előzmény: Zete (23162)
Zete Creative Commons License 2008.03.03 0 0 23162

Linkajánló:

 

www.templom.hu

 

280 templom bemutatása, különféle csoportosítások szerint, a Kárpát-medence egészéből.

(budai-)H.G. Creative Commons License 2008.03.02 0 0 23161

Ma délelőtt a Hegyiember és Baráti Köre által kiírt új, Források és forráshelyek Síkfőkút környékén elnevezésű jelvényszerző túrát jártuk végig. A várkúti turistaháztól (frankó szálláshely, nem is gondoltam volna, hogy létezik még ilyen ma Mo-n) indultunk pontosan reggel 8 órakor. A Z négyzet jelzés mentén indultunk el lefelé, és arról a szükséges helyeken letérve gyűjtöttük össze előbb az 5, férfi keresztnevű forrást (László, István, Ágoston, Attila, Imre). Síkfőkútról visszafelé indulva viszont csak egy női nevű forrást (Katalin) kellett meglátogatnunk, miközben túracsapatunkban a nemek aránya éppen fordított volt (5:1 a hölgyek javára :o)

A fentieken kívül még két forrást kellett a mozgalom keretében felkeresnünk (Hármas, Szarvas), valamint a Katalin-forrástól még egy meredek gerincen felmásztunk a Kövesdi kilátóhoz, ahol megtekintettünk egy közeli geoládát.

 

Síkfőkút környéke különben nagyon szép hely, amiről Ti is meggyőződhettek a fotoalbum segítségével, ide kattintva!

Vagdalthús Creative Commons License 2008.03.02 0 0 23160

Börzsöny csúcsai

Királyháza-Bugyihó

február 29.

 

A legizgalmasabb perceket egy állatka okozta az aszfaltút mentén. Szégyen vagy nem, annyi sokat azért nem láttam még belőle élőben, hogy biztosan meg tudtam volna állapítani: ez most nyest vagy menyét?

Hermelin biztos nem, mert az fehér, a nyuszt kisebb, a görény vékonyabb, a menyét talán vörösesebb, én nyestre tippeltem elsőre. A képek alapján kíváncsi leszek rutinosok véleményére!

A patakátkelés nem volt vészes a P- és K4 közös szakaszán, a kutya mondjuk egy erős ugrással abszolválta, bár ha beindul a valódi tavasz, szerintem pár héten belül problémás lesz a járhatóság. Nem is tudom, van-e itt valami alternatíva a közelben?

A P- felfelé -ez bizony valóban felfelé...- jól jelzett, jó kis mászós terep, folyamatos kaptató, de nem rettenetes, azért egy Hanák-rétről való P+ mászással nem lehet egy lapon említeni. A sárga sávot elérve enyhül a dolog, és nem is durvul, míg el nem érjük a Bugyihó fák között is látható sziklás csúcsát. Igen szép darab! Maga a csúcskő, melyet a mozgalomhoz keresnünk kell, már nem esik a S- útvonalába, ösvény sincs föl, de egyértelmű a dolog, én például haladtam az előttem járók avaros-süppedt saras nyomán. Merthogy esőben mentünk végig, oda is, vissza is. Ez egy kicsit erősebb csúcstámadás, mint a Kőkapu aligszintes letérése a jelzett útról...

 

A csúcskőnél a válasz egyszerű, de vigyázzunk, mert itt is rengeteg a hóvirág, de ki lehet kerülni őket. Visszafelé ugyanezen úton mentünk, bár a terv az volt, hogy a térkép szerint létező, jelzetlen átkötést bejárjuk és felmérjük a S- és a K4 között, de egyre jobban esett, s nem volt kedvünk nagyon kalandozni, pláne nem kitenni a műszert az esőnek.

Visszaérve még az aszfaltúton felmentem a Királyháza Vendégházig, mely a Torkos csütörtök programban is részt vett, az erdészet működteti, s emlékeim szerint épp e topicban olvastam, hogy a  Börzsöny turistája ezüst igazolólapba vagy túrajelentésbe is adnak igazolást, más kérdés, hogy nem pecsétet, csak a vadászok aláírják.

 

A track:

http://www.turistautak.hu/tracks.php?id=11735

 

Képek:

http://fotoalbum.hungarotel.hu/vagdalthus/2810#2

 

Vagdalthús Creative Commons License 2008.03.02 0 0 23159

Börzsöny turistája, Börzsöny csúcsai, Várak a Börzsönyben

Hont - Jelenc-hegyi sánc - Zátori-kút - Dobogó-hegy - Kőkapu - Dobogó-hegy - Bába-hegy alja - Pincesor - Hont

február 28.

 

A Hont Motel Ifjúsági- és Turistaszálló mellől indultunk, itt, a parkolóban hagytuk a kocsit. A Jelenc-hegy másik sáncát és a kódot már megkerestük két éve, a zöldön, de most a K+ volt a cél, elsősorban a Zátori-kút és később a kék sávon a Kőkapu.

A Z és K+ elágazásánál a tábla állapota sajnos romlott, hiányzott róla a K+ felé mutató darab, és az oszlop is bizonytalan immár. Már csak azért is fontos lenne, mert K+ jelzés 1 km-en át egyetlen egy sincs, csak a műszerre hagyatkozhattam, az szerencsére pontosan vezetett. Ha más nem, támpont -pontosabban megerősítés, hogy jó úton járunk- lehet a navigációban a Jelenc-hegy két, nagy méretű, fára festett váras kódja jobb oldalon, ezek jó állapotban vannak.

Továbbmenve egy rövid egyenes szakaszon, tesz egy hurkot a K+, s már találkozni az első, vas alapú jelzéssel is, fára szögelve - szerencsére ezeket a megoldásokat minden jelzésfelújításnál felszámolják immár.

 

Ahol a térkép szerint lenni kellett volna a Zátori-kútnak, ott kezdtem leereszkedni, (mindez egy pici tisztásszerű részen van, ahonnan felfelé jobbra indul egy erdészeti út), egy gyanús árokba, volt is egy enyhe, bozótos ösvény. Vizenyő fogadott, de a forrás meglett, VadMalac elmondása szerint ők kaparták ki a mélyből a foglalást, illetve ami még van belőle. Van, s folyik is. Egy cső maradt, meg némi merevítés, de nem is onnan, hanem közvetlenül mellőle, szabadon folyik ki a víz, nem túl komoly hozammal. Érdemes lenne foglalkozni vele, mert hangulatos pihenőhely lehetne, s ahogy látom a környékét, egykor tán az is volt.

Továbbbmenve rövidesen egy elágazáshoz érünk, ahol csak a műszer vagy a térkép segít, ugyanis 3 irányba is mehetünk, egy irtás szélén, de jelzés sehol. Hirtelen balos fordulót kell tenni felfelé, ahonnan szép lassan jobbra kanyarodik az út. Előttünk balra bükkös, jobbra bozótos, s egy idő után visszafordulva Ipolyság látszik. Érdemes kb. 30 métert felmenni egy rövidesen jobbra meredeken felfelé induló erdészeti úton, mert igen szép onnan a kilátás. Kifogtuk, ígértek esőt-borút, de napsütés és egyre melegebb jutott. Időnként olyan érzésem volt, hogy magasabb régióban gyaloglunk, masszívak és szépek voltak a hegyoldalak. Már amit nem taroltak le...

Kidőlt fák nehezítik a járást, majd elérünk egy magaslest, itt látszik a második jelzés, pedig már több, mint 2 km-t haladtunk a kék kereszten. Viszont innentől legalább sűrűsödik, egészen a kék sávig teljesen jól tájékoztat. Közben egy rönkszállító Kamazt láttunk tőlünk nem messze elhaladni, megpakolva fával rendesen.

 

A Dobogó-hegyre érve találtuk a következő, megszokott börzsönyi tájékoztató táblát, ez jól navigált majdnem minden irányba, igaz, a K+ ismét mostohagyerek, de szerintem ez megint egy eltűnt darab okán van így, de legalább pótolták egy alternatív megoldással: nagy, nyíl alakú tábla került oda, belevésve archaikus betűkkel a Hont felirat, elbírna egy festett jelzést szerintem.

Innen nagyon enyhén, de folyamatosan emelkedő, jól járható, széles erdészeti úton közelítünk a Kőkapu csúcsához, már messziről látszik, a jelzett útról annak közelében indul is jobbra egy széles erdészeti út, ezen pár métert megyünk csak, majd balra sréhen a ritkítás nyomán könnyen megtalálhatjuk a csúcskövet.

Ettől nem messze már nem is egy, hanem két rönkszállító járművet láttunk, egy batár Tátrát (hány éves lehet?) és egy LIAZ-t, és hallhattuk az erdei zenét egy motorfűrész jóvoltából...

 

Magáig a Kőkapuig, a sziklaképződményig nem mentünk el, mert sajnos felületesen olvastam előtte a Börzsöny-atlasz túraleírását, ha tudom, hogy párszáz méteren belül ott és a Sárkánytörésnél két izgalmas látnivaló van, nyilván nem hagyjuk ki.

Lefelé picit másként jöttünk, jelzetlen útra váltva a K+ kettős kanyarjától, de közben megálltunk a Dobogó-hegy környékén, mert eszméletlen hóvirágerdő fogadott, nem lehetett nem fényképezni. Járjunk erre óvatosan, bár a jelzésen csak egyet láttunk, szerencsére a növények tudták, hol kell nőni. Vagy már megdolgozták a Tátrák, Kamazok?

 

A Bába-hegy alatt futó jelzetlen úton jöttünk le, majd értük el a hangulatos pincesort, melynek végén, a 2-es főút mellett immár zárt ajtókat találni a Pótkerék Italbolt (természetesen közelében a templom) bejáratán.

 

Két izgalmas érintőpontot (+ egy felet, ha azt vesszük, hogy a Jelenc-hegy másik sáncán már leolvastuk a kódot, no és amúgy is már jelvénybirtokos vagyok, csak a 100%-ra törekszem) sikerült behúzni, szép időben, továbbá a Zátori-kutat és a Kőkaput fel is mértem, és feltettem a turistautak.hu-ra. Az össztáv 11 km lett.

A teljes track letölthető innen:

http://www.turistautak.hu/tracks.php?id=11734

 

Fényképek:

http://fotoalbum.hungarotel.hu/vagdalthus/2807#2

emgergo Creative Commons License 2008.03.02 0 0 23158
A szél elfújta a Jásd-Tés-Jásd túránkat, de jobb is, mert elkapott volna a jégvihar.

Elmentünk Várpalotára kajálni, visszafelé viszont pont még nyitva találtuk a tési szélmalmokat, bementünk, és gyönyörű képeket lehetett csinálni .:-) A szelet leszámítva káprázatos volt az idő, gyönyörű fényekkel és árnyékokkal.

A szélmalmos bácsi aranyos, a kovácsműhelyét is érdemes megnézni. Mint ahogy a szélerőműveket is Szápár mellett.
HEV Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23156
Abban az időben az emberek még beszélgettek egymással, és megkérdezték a helybélieket...és hát az igazoló füzetben nagyrészt le van írva.
Előzmény: buszosbandi (23155)
buszosbandi Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23155

Köszönöm szépen! A megadott cím minden igényt kielégítő információkat tartalmaz. Regisztrálok, és majd írok is, amerre jártam:)

Bár azért ha jobban belegondolok, kíváncsi volnék, hogy mikor még nem volt internet, hogyan találták meg az bélyegzőhelyeket...

Előzmény: nagypapi (23149)
padler Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23152
Kár érte. Már két éve is katasztrofális állapotban volt:
vadászház 1.
vadászház 2.
Előzmény: Törölt nick (23151)
nagypapi Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23149

Hmmm....

Nézd meg itt: http://ttt.tr.hu/okt/forum.php, és persze Te is írd majd be a tapasztalataidat!

Előzmény: buszosbandi (23148)
buszosbandi Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23148
Sziasztok mindenkinek!
A jövő héten kívánok lenyomni itt nálunk (Budapest környékén) pár kéktúraszakaszt. Végre időm is van rá:) Milyen internetes oldalon találok infókat arról, hogy pontosan hol is vannak a kéktúrabélyegzők. Mert mondjuk egy Nagy-hideg-hegyen abszolút egyértelmű, de egy Pilisszentlászlón (ahol még vasútállomás sincs) nem is tudom hol kéne keresnek...
(budai-)H.G. Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23147

Valóban ahhoz hasonlít. Csak éppen nem kettő, hanem 6 különböző nyelven íródott.

Úgyhogy akár szótárfüzetnek is megteszi. :o)

 

No, de ha már előkerestem, a pontos címek:

Via Sancti Martini / Szent Márton útja...

- ... Somogyon és Baranyán át (Nemeskolta - Nagytilaj - Zalaszentmárton - Vörs - Táska - Polány - Somogyacsa-Gerézdpuszta - Értény - Igal - Fonó - Vásárosdombó - Orfű - Mecsekrákos - Pécs-Patacs - Kisújbánya - Lovászhetény - Máriakéménd - Pécsdevecser - Nagybudmér - Villány - Illocska - Alsószentmárton - Kissszentmárton - Felsőszentmárton - Hegyszentmárton - Baksa - Cserdi - Szilvásszentmárton - Csököly - Szombathely) - vörös borítós,

- ... Szlovénián át (Szombathely - Körmend - Hegyhátszentmárton - Nádasd - Csöde - Domonkosfa - Kobilje - Martjanci - Hajdina - Dvorjane - Kamnica - Maribor - Šmartno na Pohorju) - barna borítós,

- ... Horvátországon át (Szombathely - Nemeskolta - Nagytilaj - Zalaszentmárton - Nagykanizsa - Tótszentmárton - (Letenye -) Podturen - Sv. Martin na Muri - (Čakovec - Varaždin - ) Donja Voca - Varaždinske Toplice - Donji Martijanec) - zöld borítós;

 

- Szent Márton útjai vándorkönyv - kék borítós: ebben 5 különböző útvonal van. Mind az 5 Szombathelyről indul.

É felé: Söpte - Gyöngyösfalu - Kőszegdoroszló - Ólmod - Und - Kópháza - Eisenstadt.

K: Vámoscsalád - Zsédeny - Kemenesszentmárton - Somló-hegy (Doba) - Pápa - Pannonhalma (VIA LATINORUM)

DK: Nemeskolta - Nagytilaj - Zalaszentmárton - Tótszentmárton - Sv. Martin na Muri (VIA STYRIACA)

DNY: Hegyhátszentmárton - Domonkosfa - Kobilje - Martjanci (VIA SLAVONICA)

NY: Deutschschützen - Schachendorf - St. Martin in der Wart - St. Martin an der Raab (VIA TEUTONICA)

 

http://www.szombathely.hu/hu/varosunk/szent+marton/szent+marton+utjai

 

A teljesítéshez általában 8...10 helyszínt kell felkeresni, amelyek szabadon választhatóak, kivéve Szombathelyet, ami kötelező.

 

http://www.szombathely.hu/hu/varosunk/szent+marton/vandorkonyv

http://www.viasanctimartini.eu/

 

Előzmény: kvte (23143)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2008.03.01 0 0 23146

Nem, csak az említett dolgokat találtam. No meg turistatérképeket, atlaszokat lehet kapni több helyen is, 30...50%-os kedvezménnyel.

 

Nem árt különben figyelni, mert van ami az egyik árusítóhelyen olcsóbb, a másik helyen pedig a másikfajta térkép. Ugyanolyan turistaatlaszt láttam pl. 2000Ft-ért, és 2800 Ft-ért is.

Előzmény: olahtamas- (23144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!