Keresés

Részletes keresés

Népi Angyal Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4961
Tökéletes, köszönöm. :-) Ha így lesz, egyenesen belépek a terv támogatóinak sorába.
Előzmény: banyaszbeka (4959)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.08 0 0 4959
Csőben vezetik a Duna-sztrádát. Népszabadság, 2004. január 8.
"A főváros véleményének megváltozásában szerepet játszhatott, hogy a vitatott beruházással – mivel a világörökség részének nyilvánított Duna-partot érinti – az UNESCO párizsi központja is foglalkozott."
Előzmény: Népi Angyal (4702)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4958
ja vagy ugy.hat engem igazabol ez nem annyira erdekel.En beerem azzal a 70-75%-kal, ami Bp. muemlekeibol a mult szazadban megmaradt:)
Előzmény: banyaszbeka (4953)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4957
Elevator Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4956
Jaj, tényleg... Pedig már a múlt héten be akartam írni a Forumra a fotókiállítást... :-( Legalább Te "megmentetted a hazát"! :-))

Gondolom jó lehetett a kiállítás. Nekem hazai pálya a környék, de ennek ellenére eddig még nem sikerült megnézni... :-( Itt is van jópár dolog ami mára teljesen megváltozott vagy utolsó perceit éli. Pl. a Pest-Buda Mozi. Volt az egyik helyi lapban egy-két éve egy közvélemény kutatás, hogy mi legyen a mozi sorsa. Volt ott minden a lehetőségek között: bevásárlóközpont (hát persze...), kulturális centrum, talán még mozi is szerepelt (bár ennek esélye elég kicsi). A többire már nem emlékszem. Ez utóbbi természetesen hamvába-holt ötlet, illetve remény, hiszen itt van a közelben a Lurdy-ház, "fantasztikus mozi-komplexumával" együtt ugye.

Előzmény: kambekk (4954)
taksony11 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4955
Talán témába vág:
Cápák költöznek az állatkertbe
Hét év kényszerpihenő után újra nyit az akvárium

A New York palotát is lassan kicsomagolják...

kambekk Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4954
Tegnap jártamban-keltemben betértem a József Attila Ltp-i Dési Huber Művházba, és erre a fotókiállításra akadtam.
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4953
Én mondtam magamról, és engem legalábbis nagyon érdekel.
(A proli - vagy legalábbis plebejus alkat - onnan jutott eszembe, hogy a reprezentatív helyeknél sokkal inkább érdekelnek a hétköznapi, központtól távolabbi, akár régi ipari negyedekben megbúvó szépségek és emlékek.)
Előzmény: courage the dog (4951)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4952
A szívemből szólsz, ettől függetlenül nekem rokonszenves a dog érdeklődése és lelkesedése.
A polfórumban az is csalódhat, aki nem csak a figyelemkeltésért visz oda szakmai kérdést, hanem szimpatizál valamelyik párttal. Lehet, hogy egy tucatnyian ma épp az ő témája kapcsán mondják el, amit mindig el szoktak mondani, de holnap odébbállnak.
Arról, hogy itt mért van vagy nincs reakció valamire, már beszéltünk.
Előzmény: Boszorka (4948)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4951
nos en nem mondtam rad, hogy proli vagy.
masfelol a prolikat nem erdekel Budapest anno

vagy megis?:)

Előzmény: banyaszbeka (4947)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4950
ja, amugy egyetertek.
Előzmény: Boszorka (4948)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.07 0 0 4949
nos

1.10-szer szoltam a modiknak, hogy tegyek at a tevedesbol ott nyitott Budapest rehabilitacioja topicomat ide, de szarnak a fejemre

2.a Varbazaros topicot nem is en nyitottam

eni kvescsonsz?:)

Előzmény: Boszorka (4948)
Boszorka Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4948
Drágaság ne a polforumon akarj várostvédni. Illetve akarni akarhatsz, de ne csodálkozz, hogy mindenki tojik rád. Másrészt szvsz a városvédésnek és Budapest szeretetének semmi köze ahhoz, hogy te vagy mi milyen párttal szimpatizálunk. Én pl. egyikkel se, de ettől még szeretjük a várost és érdekel minket a város és nem pártokban gondolkozunk. Elnézést a többesszámért, aki nem ért egyet tiltakozhat.:-)
Előzmény: courage the dog (4939)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4947
Én a kezdeti meglepődés után megszerettem az időnként érdes hangod, és tisztelem, amit csinálsz. Azért hallgatok, mert pesti proliként semmit nem tudok a Várbazárról, látni is csak akkor, ha elbiciklizem előtte a Duna-parti úton.
Előzmény: courage the dog (4939)
kambekk Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4946
Szóval te is tudsz róla? Affene, azt hittem exluziv infóm van! De persze aki már koragyerkorában vizhordólépcsőkön szökellt...

:)

Előzmény: Yogi (4945)
Yogi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4945
Az nem a kősziluett, hanem a Sándor palota kormányőre, csak nagyon fázik. Egyébként a jelenség - szakértők állítása szerint - a túlnyomóan havas időjárásnak tudható be.
Előzmény: kambekk (4944)
kambekk Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4944
Például új információ -azt hiszem még egyik médium sem számolt be róla-, hogy tegnap (január 5-én délután 15 óra 27 perckor) erősen havas benyomást tett az arrajárókra a Budai Vár központi terének második kapubeállójának bal mellékalakjának kősziluettje.

:D

Előzmény: courage the dog (4942)
Yogi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4943
Úgy, úgy vízhordólépcső. Ezt te tudtad, hogy én akkoriban ott mászkáltam?
Előzmény: courage the dog (4942)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4942
vizhordolepcsonek hivjak, inkabb uj infokat mondj
Előzmény: Yogi (4941)
Yogi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 4941
Az én kölyökkoromban - szintén a 80-as évek - többször belógtam az addigra már lezárt Várbazárba.
Föntről megy le egy lépcső, ami egy vasráccsal van elkerítve. Azon simán átmásztunk, persze késő éjjel, aztán le a lépcsőn és már ott is voltunk. Az egyik épületből le lehetett menni egészen a Vár alá egy kis földbe vájt pincén keresztül. Gondolom, ma már jobban őrzik.
Előzmény: courage the dog (4939)
Bigjoe Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4940
kiskölyökkori emlékeim szerint (nyolcvanasévekközepi tévéműsor foszlányai): pl. a gellérthegyen ill. pár budai mellékutcában (?) akkor is (kb. 1985) gázvilágítás volt, s a gellérthegyen ezeket a lámpákat akkoriban rekonstruálták, megmaradtak gázlámpának. akkortájt ez több helyen is téma volt, valszeg ráday is beszélt róla.
amit írtam, semmi nem 100%, de én elhiszem magamnak :)=
Előzmény: banyaszbeka (4933)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4939
Figyeljetek egy kicsit, legyszi.Kicsit talan offtopic, de fontos.legalabbis nekem.

Vannak kulonbozo topicok, amelyek elhaltak, mert mindenki tojt rajuk.

Az egyik a polforumon levo 60 evre kiadtak a Varbazart cimu.Gondolom, ti mindannyian tudjatok, a Varbazart 60 evre egy angol-kanadai konzorciiumnak adtak haszonberbe.hogy bejon-e nekik, vagy sem, az kerdeses, de kit erdekel.allitolag 17-18 milliardot olnek majd bele, es diszkivilagitast is fog kapni.nekunk, Budapest-inyenceknek asszem mondanom sem kell, hatalmas elmeny lesz a felujitott, kivilagitott Varbazart a szebb napokat megert kisse gagyiva silanyult, de meg mindig nagyon szep Kiralyi Varral egyutt latni.
Iden kezdodhet a rekonstrukcio, es 2 evet tartana

DE

A varbazarban dolgozo 1-2 muvesz nem akar elmenni, mert nem tartja kielegitonek a felkinalt mutermet.Raadasul mar pert is nyertek a vagyonkezelo Budavari gondnoksag kht-val szemben, es ez nem sok jot iger.Bar allitolag a kezdesi idoponton ez nem nagyon tol, hiszennem azzal a resszel kezdenek, ahol a renitensek doloznak, de hat ami kesik, nem mulik.Sajna nagy a kuss a Varbazarrol.Fontos lenne nekem nemi informaciot kapni, mert

1.a Budavari kht. honlapja mexunt

2.a budavar.hu honlap eltunt………..hova a fenebe, nemtom, de nem jon, na nem mintha edig is tul sok muemlekes informaciot tartalmazott volna.

TEHAT.VALAKINEK VAN FRISS INFOJA A VARBAZARROL?
Nagyon orulnek neki.Sot egy regi kepnek is, mert meg nem lattam kozelit, csak tavolit rola.
koszi, elore is

courage the dog Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4938
a Parlament iszonyuan van kivilagitva-csak nekem tunik ilyen borzalomnak?

az elozo konyvrol jutott eszembe.

Előzmény: kambekk (4935)
kerub Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4937
évszá= évszám
Előzmény: kerub (4936)
kerub Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4936
Hol lehet ez?
A kép hátlapján 1894 évszá szerepel.
Baranyai József referencia munkái között találtam!

kambekk Creative Commons License 2004.01.05 0 0 4935
Eheti könyvajánlóm:

Molnár József-Szilas Péter: ESTI FÉNYEK

Ha kigyúlnak a fények, a város képe átalakul. A fényben úszó Lánchíd, az Országház, a Halászbástya, a Mátyás templom és a Gellért szobor hozzátartozik Budapest megszokott éjszakai panorámájához, de érdemes észrevenni más fényeket is. A szerzők összefoglalják a közvilágítás rövid történetét, a képek a mai város fényeit mutatják be.

gjozsef Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4934
A gázvilágitásról annyit találtam, hogy 1971-ben 632 utcai lámpa működött.
Előzmény: banyaszbeka (4933)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4933
Ahelyett, hogy újra feltettem volna a kérdést, tudja-e valaki, meddig volt gázvilágítás, megnéztem a Józsefvárosi Lexikont (1970), és eléggé meglepődtem:
"Az elektromos közvilágítás bevezetése 1909-ben kezdődött a fővárosban. (...) [A két áramszolgáltató vállalat] 1895-1910 között a közvilágítás alapját képező kábelfektetést a kerület közel 60 utcájában elvégezte. A villanyvilágítás térhódításával párhuzamosan a gázvilágítás fokozatosan visszaszorult, de a rendszeres fejlesztés ellenére akad ma is gázzal működő lámpa a kerületben."

Vagyis, a gázlámpatartók ugyan sokkal szebbek, de nem feltétlen régebbiek a házfalakban megbújó vezetékes kampóknál (éljenek a Hamster-oldalak!); származhatnak, mondjuk, a második világháború előttről.
Bár a körút mellékutcáira vélhetően elég hamar sor került a villanyvilágítás kiépítésekor. Tudja valaki, hol volt még gázvilágítás a 60-as évek végén a nyolcadik kerületben vagy máshol?

Előzmény: banyaszbeka (4927)
lakos Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4932
A városban sétálva sokszor van olyan érzésem, hogy jó pár dolog, nem valami tudatos megőrzési szándék következtében, hanem teljesen véletlenül, a szerencsének köszönhetően (illetve részben a karbantartás-felújítás hiánya miatt) maradt meg, szinte még az eredeti, vagy eredetihez közeli állapotában.

Egyébként gyerekkocsi tologatás közben egy csomó mindent észre vesz az ember, amit azelőtt nem:)
Hányszor elmentem pl. ezek alatt a lámpatartók alatt is az utóbbi években.

Előzmény: banyaszbeka (4927)
Csokis Creative Commons License 2004.01.04 0 0 4931
A nagyedik a Lovas út, valahol a Bécsi kapu és a pisiszagú, fedett lépcső közt. (Nem tudom mi a rendes neve.)
Előzmény: lakos (4920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!