Keresés

Részletes keresés

Angi Creative Commons License 2002.06.16 0 0 298
mzsperx,

a GYED mellett csak forrásadós jövedelmet szerezhetsz (pl. osztalék), különben ugrik az egész. Még a részidős mellékállást sem tolerálják!
Ha van lehetőséged rá, a céges, számlás melót ajánlanám.

deva11,

a veszélyeztetett terhesség miatti táppénzes napjaid beleszámítanak a 180 napba.

Üdv,

Angi

PS: Hallottátok, hogy az ikres mamák (azaz remélhetőleg én is) több GYED-et fognak kapni (már ha a parlament megszavazza)?

mzsperx Creative Commons License 2002.06.14 0 0 297
szóval, ha egy msés cégnél kérem, hgoy vonják a 3%-ot, akkor számít? miért nem tudja ezt vajon a tb ügyintáző?

tényleg,m ki számolja ki a gyedet? ő? vagy a tb-nél valaki?

Előzmény: Törp (296)
Törp Creative Commons License 2002.06.14 0 0 296
Mzs!
szerintem ez analóg a jutalom problémakörrel. ha az irányadó időszakodban (számolás alapja) van, és minden fizettek/tél utána akkor beleszámít. pl mondjuk megbízási díj. (legalábbis nekem bele fogják számolni a tavalyi évibe a megbízásit. Mindig az az összes jövedelem számít ami után a járulékok meg lettek fizetve.
Előzmény: mzsperx (295)
mzsperx Creative Commons License 2002.06.14 0 0 295
kitaláltam, hogy kicsit megemelem a gyedemet,némi pluszmunka vállaásával (nyárom amúgy sem dolgozom...). a tb ügyintéző azt mondta, hogy ez nem számít... mármint a mellékállás. ti is így tudjátok???
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.13 0 0 294
csupasziv, en ugy tudom, hogy akkor nem rughatnak ki, ill. ervenytelen a felmondas, ha orvos igazolja, hogy a felmondas idopontjaban terhes voltal.
Ebbol en azt veszem ki, hogy akar utolag is hivatkozhatsz ra, ha kesobb derult ki.

MuTeR

Előzmény: csupaszív (292)
rollller Creative Commons License 2002.06.13 0 0 293
csupasziv: uh lelet a mervado:(
Előzmény: csupaszív (292)
csupaszív Creative Commons License 2002.06.13 0 0 292
Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy a jogi nyelvben mit jelent a "terhesség". Konkrétan, van egy passzus valahol a Munka Törvénykönyvében, ami arról rendelkezik, hogy egyebek mellett azt sem lehet kirúgni a munkahelyéről, aki terhes. Na most előfordulhat olyan eset például, hogy valakinek mondjuk akkor mondanak fel, amikor éppen 1 napja meg kellett volna jöjjön a menzesze, aztán később sem jön meg, majd annak rendje s módja szerint kiderül, hogy bizony babát vár. Ilyenkor mi van, semmissé lesz a felmondás?

Vagy csak akkor érvényes ez a mentesség, hogyha amikor a kismama orra alá dugják a felmondást, akkor már van nála egy orvosi igazolás a terhességéről, amit lobogtatni tud? Vagy elég azt mondani, hogy "nem rúghattok ki, mert terhes vagyok, majd hozok róla papírt"? Ugye a terhességet elég nagy biztonsággal tudni lehet a gyógyszertárban kapható tesztből is, még mielőtt az ultrahang bármit láthatna.

Tudnátok adni hivatkozásokat jogszabályra és-vagy állásfoglalásra, ami ebben irányadó lehet?

Izus Creative Commons License 2002.06.12 0 0 291
Jaj de jó, ezek szerint (mivel levontak belőle mindent) ennyivel fogok arányosan többet kapni
168 napig ? Ez nagyon jó! Hálásan köszönöm az infót! Sziasztok
Előzmény: Törp (290)
Törp Creative Commons License 2002.06.12 0 0 290
Csak hogy megint kicsit közbeszóljak :)
Szóval, az irányadó számítási (biztosítási) időszakban (elmúlt év vagy szülés előtti 180 nap)kapott mindenféle jövedelem összeadódik, FELTÉVE HA abból a törvény által meghatározott nyudgíj- és tb járulékot levonták és az adott jövedelmet (pl) jutalom az irányadó időszakban kaptad!
tehát ha a számítás alapja nálad (Izusnál) a múlt évi jövedelem és a jutalmat is akkor kaptad (és fizettek, fizettél utána mindent)akkor beleszámít.

T.

Előzmény: rollller (287)
Izus Creative Commons License 2002.06.12 0 0 289
Hello! Köszi a választ, de mi alapján dönthetek, hogy 30 v 40% szja-t vonjanak ? Egyértelmű, hogy a kevesebbet választaná az ember, nem ?
deva11 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 288
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, remélem tudtok nekem választ adni. Mi a helyzet akkor, ha 5 éve folyamatos munkaviszony van, viszont a szülés előtti évben azért nincs 180 nap (csak 150) ledolgozott, mert veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen van valaki? Ilyenkor mi után jár a GYED?
Előre is köszönöm!
Deva
rollller Creative Commons License 2002.06.12 0 0 287
izus, a jutalom nem szamit bele, a tgyasod napi brutto 4200 ft lesz, ha julius 1-gyel mesz tgyasra, ha ennel kesobb, vmivel magasabb, (csak igy egyszerubb volt szamolnom) es valaszthatsz majd, h 30 v 40 % szja eloleget vonjanak (mas levonas nincs belole),
a napi azt jelenti, h 30 napos honapban 30* ezt az osszeget kapod minusz szja eloleg persze, es ugye osszesen 168 napig kapod majd,

szia,
roll.

Előzmény: Izus (284)
rollller Creative Commons License 2002.06.12 0 0 286
izus, a jutalom nem szamit bele, a tgyasod napi brutto 4200 ft lesz, ha julius 1-gyel mesz tgyasra, ha ennel kesobb, vmivel magasabb, (csak igy egyszerubb volt szamolnom) es valaszthatsz majd, h 30 v 40 % szja-t vonjanak (mas levonas nincs belole),
a napi azt jelenti, h 30 napos honapban 30* ezt az osszeget kapod, es ugye osszesen 168 napig kapod majd,

szia,
roll.

Előzmény: Izus (284)
fityfiritty2 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 285
Szia Izus!
A GYED-ed max br. 83ezer lesz.
Az netto 64körül van.
Előzmény: Izus (284)
Izus Creative Commons License 2002.06.12 0 0 284
Sziasztok! Július 27-re vagyok kiírva az első babámmal, segítene valaki kiszámítani, hogy mennyi pénzt fogok kapni gyás/gyed alatt ?
Tavalyi bruttó bérem : 175 E/hó, idei bérem : 190 E/hó. A jutalom is beleszámít a végösszegbe ? Ha igen, akkor : bruttó 650 E-t kaptam ilyen jogcímen még. Hálás lennék, ha segítenétek, tudjam, hogy mire számíthatunk az elköv. 2 évben.
Hálás köszönettel
kriszi Creative Commons License 2002.06.10 0 0 283
A GYED-ed ettől nem fog emelkedni. GYED alatt szülés. Erről nemrégen volt szó, olvass vissza kicsit, anyagilag valószínűleg akkor jársz jobban ebben az esetben, ha visszamész dolgozni.
Előzmény: m2 (282)
m2 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 282
Sziasztok

A következő kérdésem lenne, szeretném, ha Valaki választ is adna rá.
jelenleg GYED- en vagyok, amit közalkalmozotti bérből számoltak. Szeptembertől a bérem, amit kapnék háromszorosa lesz annak, amiből még a GYED-et számították (1999-es átlagbér). Úgy tudom, hogy a GYED összege nem fog változni automatikusan. Igaz?
A kérdés, ha a második gyermeket a GYES/GYED idején válalom, utána a járandóságot melyik bérből számítják?
Abból, amiből az elsőszülöttét, vagy a papíron létező sokkal magasabb értékből.
(Mert, ha a brutto 58e. ből, akkor érdemes visszamenni a testvérke előtt dolgozni.)

Előre is köszi a választ! m2

fityfiritty2 Creative Commons License 2002.06.05 0 0 281
Sziasztok!

hátha valakit érdekel,a 83 bruttónak a nettója 63-64körül jön ki havonta.
Egész pontosan nekem vonnak:6640 adójárulékot,és 12028 adóelőleget.
(pár hónapja vettem észre hogy én a max-ot kapom.elég figyelmes vagyok mi?:))
ff

Előzmény: Törp (277)
Angi Creative Commons License 2002.06.04 0 0 280
Sajnos így van :-(((
Két éven keresztül (1999.07-2000.08) elég szépen kerestem. Leköltöztem páromhoz, három hónapig nem volt melóm. 2000.12-2001.március közepéig 40, majd 60E Ft-ra voltam bejelentve. Márciustól június végéig kaptam táppénzt (a 40E Ft után), majd GYÁST és jelenleg GYED-et (bruttó 38E FT/hó). Nagy disznóság :-(((
Valamelyik régebbi hozzászólásomban belinkeltem a vonatkozó törvényt.

Üdv,

Angi

Előzmény: gábor ragazzo (261)
Törp Creative Commons License 2002.06.03 0 0 279
:)
Előzmény: mzsperx (278)
mzsperx Creative Commons License 2002.06.03 0 0 278
tudtam, hogy figyelsz :-)
Előzmény: Törp (277)
Törp Creative Commons License 2002.06.03 0 0 277
Sziasztok

na szóval,
tgyásból (168 napig jár) szja-t vonnak és mást nem
gyedből meg (aminek 83 eFt a teteje 2002-ben) nyugdíjjárulékot és szja-t

T.

Előzmény: rollller (274)
gábor ragazzo Creative Commons License 2002.06.02 0 0 276
Állítólag egyes kerületekben a szülést egyszeri támogatással honorálják, olyan ez, mint az anyasági segély, vagy ahogyan hívják még, kelengyepénz, melyelk összege valamivel 30ezer Forint felett van.
Előzmény: rollller (274)
GinY Creative Commons License 2002.06.02 0 0 275
köszi, már most is sokkal okosabb vagyok :)
rollller Creative Commons License 2002.06.02 0 0 274
tgyas: jol mondod:) ebbol adozol is

gyed: jolmondod de teteje 2002ben 84 ezer ft, az osszeg van meghatarozva, ebbol nem adozol ha jolemlexek, csak tb/nyugdij tipusu dolgot vonnak

egyszeri anyasagi: az vminek a ketszerese, iden 30ezer ft (meg meg egy keves)

es van meg csaladi potlek, gyerekszam es csaladi all fuggo

meg a gyerek utan jaro adokedvezmeny,

van meg vmi de az nem jut eszembe:(

Előzmény: mzsperx (273)
mzsperx Creative Commons License 2002.06.02 0 0 273
szójjatok, ha valamit rosszul tudok

tgyás: vissza egy év, 70%, nincs teteje
gyed: naptári egy év, szülés előtt, 70%, maximuma a min bér kétszerese.

mindkettőből vonnak valamit, de mit?

van az egyszeri anyasági, amihez csak 4* meg kell jelenni terhesgondozáson. 20e körül van.

Előzmény: GinY (272)
GinY Creative Commons License 2002.06.02 0 0 272
rollller, én nem is igazodom el:))

Tudom, utánaolvashatnék valahol, de talán itt is össze tudná nekem valaki röviden foglalni, hogy mi micsoda (nem a rövidítésre gondolok, hanem hogy miből számítják és mikor kapja az ember)? Egyszer már próbáltam magam felvilágosíttatni a TB-nél, de a hölgy nem igazán bizonyult segítőkésznek, nekem meg a két órás sorbanállás után már nem volt kedvem erősködni.

giny

Előzmény: rollller (270)
mzsperx Creative Commons License 2002.06.02 0 0 271
roller, nagyon érted ezeket a számításokat?
van egy sejtésem, nálam mi lesz, de nem vagyok boztos benne. érdekelne a véleményed.

tavaly van három havi, (pontosabban két és fél) keresetem, benne két hét szünet. idén végig lesz, míg el nem megyek táppénzre (gondolom okt vége). még idén szülök (remélem :-))) akkor ugye nekem a tavalyit nem tudják figyelembe venni, mert kevés, és az ideit meg nem vehetik, ezért visszaszámolnak 180 napot, és az fog számítani?

mzs

Előzmény: rollller (270)
rollller Creative Commons License 2002.06.02 0 0 270
jaja, a gyednel a szulni menes elotti ev atlaga, de az ugye tah, a tgyas meg oep juttatas, gyozzel eligazodni:(
Előzmény: mzsperx (269)
mzsperx Creative Commons License 2002.06.02 0 0 269
muter: a gyedet naptári évre számolják...
Előzmény: Törölt nick (266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!