Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gyorfia Creative Commons License 2006.06.02 0 0 406

naaaa, kibic :-)))), mit vettél?

mivel gondolom nagyon off, de érdekel, mesélnél nekem e-mailben? :-))))

Előzmény: porker (404)
gyorfia Creative Commons License 2006.06.02 0 0 405

Köszi, köszi, kösziiiiii  :-))))

 

Az igazán szép majd az lesz, ha végre ki is gurulhatunk a szépségünkkel az utcára, és rendszáma is lesz már :-)))))

 

A magam részéről kitartást kívánok a többi várakozónak - meg swenakoval magunknak ahhoz, hogy azt az 1-2 hetet, ami az átadásig még hátra van, ép ésszel kibírjuk :-))))))

 

Előzmény: Teddy-k9 (401)
porker Creative Commons License 2006.06.02 0 0 404
XRV, az OFFkocsi azt jelenti, hogy nem Note :) Vagyis én mást vettem, nálam más szempontok érvényesültek.
Előzmény: Törölt nick (396)
gyorfia Creative Commons License 2006.06.02 0 0 403

xrv,

Neked nem számítják be a kocsidat? Vagy nagyon rossz árat mondtak érte?

Előzmény: Törölt nick (396)
inecsg Creative Commons License 2006.06.02 0 0 402

Én meg csak irígykedem! :-)))

inecsg

Előzmény: gyorfia (399)
Teddy-k9 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 401
Engedjétek meg, hogy gratuláljak mindkettőtőknek a kitartásért és az új noti-hoz.  Egyútal HIPP-HIPP....  HURRÁÁÁ!!! HIPP-HIPP..... HURRÁÁÁ! HIPP-HIPP..... HURRÁÁÁÁ!!
Előzmény: gyorfia (399)
gyorfia Creative Commons License 2006.06.02 0 0 400

Szia swen!

 

Ha előbb érsz ki, mint én, lsz a fehéret is fotózd le :-)))))))))

Előzmény: swenako (398)
gyorfia Creative Commons License 2006.06.02 0 0 399

Sziasztok, Kollégák :-))))

 

Előre is elnézést, de muszáj:-)

 

JUHHHÚÚÚÚÚ!! :-))) A KERESKEDÉS UDVARÁN ÁLL MÁR A NOTIM :-))))))

 

 

Teddy-köszönöm!!

 

swenako Creative Commons License 2006.06.02 0 0 398

Üdv mindenkinek

 

megjöttek a "drágaszágok"  megyek ki B.örsre megnézni, dobok fel képet is.

Süti

Előzmény: gyorfia (394)
inecsg Creative Commons License 2006.06.02 0 0 397
mikor tesztvezetésen voltunk, nem zörgött semmi, azért megnézzük ezt is majd...
Előzmény: csandi67 (390)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.02 0 0 396
Szia Porker!
Picit bővebben?

Szinte átélem a várakozók izgalmát. :-) Én még nem rendeltem meg, mert amig nem adtam el az előző kocsit, addig ugye nem tudok belevágni.
Előzmény: porker (393)
Teddy-k9 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 395

Szia!

 

A saját módszerem új autó átvételekor a kereskedők többségének számára kiakasztó, de én fizetek 3.5 milliót!

 

Átvételkor először is amint meglátod a notikádat az átadóban hagyj időt magadnak megnyugvásra. Szólj a kereskedőnek, hogy pár percig ne zavarjon, mert úgysem fogsz arra figyelni mit mond (ha vérbeli kereskedő ezt magától is megteszi). Nézd körbe, ülj bele és hidd el, hogy a notika végre tied. Eközben ne felejcs el jó mélyeket lélegezni, hogy át tud venni az új autó illatát :-)))). Ez talán megnyugtat.

Ha visszaállt a pulzus normálisra. Térj rá a papir munkára. a sok aláírás meg minden ami ezzel jár szintén jó hatással van a koncentrációra. Ha végeztél a 2.számú gyakorlattal. Jőhet a gépkocsi átvétele.

Én az első lökhárítótól indulok és körbe nézem kivülről az autót, figyelemmel az illesztési hézagokra, karcolódásokra és elölről-hátulról nézve az kocsi oldalvonalát látod, hogy az ajtók egysikba vannak-e a karosszériával, ablak, fényszóró burák éppek-e (Így vette észre a feleségem, hogy a bal oldali hátsó "bummerángprizmában" áll a víz, meg volt repedve - átadás közben azonnal kicserélték). Az ajtók könnyen nyilnak, megfelelően záródnak, pótkerék, kötelezőtartozék bent van-e stb. A belső térben "agyilag lemegyek kisgyerekbe" és végig probálom az összes gombot, kütyüt, villágitást, motort, űlésmagasság állitást, cd, rádió, légkondi müködik-e stb., na itt lehet kérdésekkel bombázni a kereskedőt, Ja ellenőrizd a légzsákvisszajelzők elalszanak-e, és ki lehet-e iktatni az utas oldali légzsákot a műszerfal jobboldalába integrált az ajtó takarásában lévő kulcssal müködő kapcsolóval, mert ha nem ott valami bibi van.

Ooopsz! Majd el felejtettem, ha extrákat rendeltél bele győződj meg róla, hogy benne is van, legyen nálad a lista.

 

Egy gépkocsi átvétel nálam általában 3-3,5 óra, nem vagyok a kereskedők szívecsűcske, de szeretem megkapni azt amit rendeltem, és ha gond van akkor ott helyben orvosolják a problémát. Szerencsére rossz élményem még még eddig nem volt, viszont van az ismeretségi körömbe olyan aki meglátta az új autóját összecsapot mindent az átvételkor, majd "elszaladtak" a kocsivalkét nappal késöbb visszament és közelharcot kellett vivni az igazáért.

Ezért választom inkább a szőrszál hasogatást és a több szem többet lát elvet.

De ne aggódj 3 év garancia van rá.

Előzmény: gyorfia (389)
gyorfia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 394

Látod, mondtam én, hogy Notiból fogsz majd integetni :-)))

Ha kell jó OffopelesON szerelő, akkor szívesen odaadom az enyémet - csak a kedvemért foglalkozik az én olasz veszedelmemmel. :-)

Előzmény: porker (393)
porker Creative Commons License 2006.06.01 0 0 393
En megkaptam a OFFkocsimat ma. De nekem meg "aprobb" bosszusagaim vannak vele, ugyhogy sehol nem fenekig kanaan!
Előzmény: gyorfia (392)
gyorfia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 392

Csandi,

sajnos nem, holnap a beérkezés az esélyes - az átvételre még legalább két hetet kell majd várni (én azért remélem, hogy nem többet..) :-///

 

Mivel mára ígérték az autót, az éjjel nem sokat aludtam (honnan tudtad?! :-), és szerintem ma éjjel sem sokat fogok - nagyon, nagyon izgulok... Még soha nem volt vadiúj autóm - és szerintem egy darabig biztos nem is lesz...

 

Az biztos, hogyha már ott lesz a kereskedés oldalán lefotózom, és felrakom ide is

:-)))  

 

Addig meg marad a vad irigykedés :-)))))))

Előzmény: csandi67 (391)
csandi67 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 391
gyorfia!! ezt elnéztem!! Úgy értelmeztem,hogy holnap veszitek át a kocsit!! De ezek szerint mégsem. :(((
Előzmény: gyorfia (389)
csandi67 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 390

szia gyorfia!!

 

 

Igazából semmi bajom vele csak ez a rohadt zörgés....Azért ezt nézzétek meg!! Kiváncsi vagyok,hogy mi lesz a véleményetek! Azért aludjatok ám! :))

Előzmény: gyorfia (389)
gyorfia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 389

Csandi,

akkor legyen igaza :-)))))) Higgyük el Neki, hogy ő látott egy speckó verziót Italyban, mi meg vígan használjuk itthon a miénket ;-)))

 

Azt az előbb is akartam írni, hogy ez a légzsák-borítás lötyögése igen érdekes...

 

Az meg szerintem normális, hogy a feliratnál nincs rögzítve - gondold csak el, mi lenne, ha egy csavar a légzsákkal együtt esetleg az arcodba csapódik (kívánom hogy soha, soha ne kelljen a légzsák!!)... :-///

 

És talán holnap megjön a mi autónk is - ha jól értettem, ha mozog, akkor kézzel is meg kell tudnom mocorogtatni - hát, alaposan meg fogom nézni a kocsit... :-/

 

Tényleg, Csandi, Teddy, Liliom, lsz segítsetek, hogy mit kell mindenképp megnézni az új autón???? Előre is köszi!!

Előzmény: csandi67 (388)
csandi67 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 388

gyorfia!!

 

 

Lehet,hogy igazad van.Mondjuk a férjem váltig állitja,hogy a neve volt az.Ma megvizsgáltam a kormányt! Ott nem rögzül a bortás,ahol az airbag felirat van.Gondoltam körbetekerem egy kis szigetelőszalaggal. :)))))))) Akkor beléfolytom a szuszt és csöndbe marad.

Előzmény: gyorfia (387)
gyorfia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 387

Szia Csandi!

 

Én úgy tudom, minden országban más és más a típusok megnevezése az Angoloknál pl S és SE, a franciáknál a Visia, Mix és Acenta a választható felszereltség.

 

Az olaszok honlapján három felszereltség található: Visia, Jive, Acenta.

 

Nem lehet, hogy nem típusjelzés volt, hanem arra gondoltak a szalonban, hogy "élvezzék ki" a Note-ot (enjoy Note) ?

 

Üdv,

gya

 

Előzmény: csandi67 (384)
tzsch Creative Commons License 2006.06.01 0 0 386

Szia gyorfia!

 

Nekem sajnos még semmi információval nem tudtak szolgálni a kereskedésben,hogy merre járhat a Notim. :((( De már nagyon várjuk, olvassuk minden nap a topicot és minden reggel biciklivel megyek munkába. Lassan már megszokom a bicajozást :)))

 

Nem olvastam, hogy volt-e valaki aki a napokban vett volna át autót! Leállt volna a gyártás? Vagy hova viszik azt rengeteg kocsit? Azt írták, hogy a sunderlandi gyárban percenként készül el egy Nissan.

 

Előzmény: gyorfia (383)
swenako Creative Commons License 2006.06.01 0 0 385

Szia  gyorfia

 

Vszinű egy kamionon vannnak a gépeink, már nagyon várom , hogy megnézzem. Karcs67 - nek az enyém diesel acenta lesz majd beszámolok róla részletesen.

 

Előzmény: gyorfia (383)
csandi67 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 384

hello!!

 

 

hallottatok olyan modellről,hogy nissan note enjoy??  Tegnap látott a férjem egy olaszországi szalonban.Olyan,mint a visia csak a kormányról is lehet vezérelni a hifit + fedélzeti comp + tároló az anyósülés alatt. Picivel drágább,mint a visia.

gyorfia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 383

Szia!

 

Én már nagyon, nagyon finiselnék - tegnap fel is hívtam a Juditot, hogy érdemes-e ma vagy holnap híreket várnom.

 

Judit azt mondta (tzsch, figyu!! :-), hogy a kamion már az országban van, úgyhogy akár autó is lehet belőle hétvégére :-)))

Most azon rágom magam, hogy már nyitva szalon, de miért nem hívtak még?! :-)))

 

A forgalomba helyezésre nekünk két hetet mondott a Judit - de remélem, hamarabb meglesz a Noti!!

 

És már nektek sem kell olyan sokat várni - hidd el, nagyon gyorsan el fog szaladni a június, és hipp-hopp, Te is a saját Notidat vezeted majd :-))))

Előzmény: karcsi67 (377)
csandi67 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 382

Karcsi67!!

 

 

Már az első pillanattól zörög.Kihoztam a kocsit a szalonból és a Nagy Lajos király útján mentem végig.Iszonyat volt.Másnap a férjem ment vele és ő is szóvá tette.Azért visszük vissza a jövő héten.Én azt mondom,hogy ennyi pénzért ezt nem kell eltürnünk.

Előzmény: karcsi67 (378)
Teddy-k9 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 381
Nem, benzines.
Előzmény: karcsi67 (380)
karcsi67 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 380

Szia!

 

Teddy dizel az acentátok?

Előzmény: Teddy-k9 (379)
Teddy-k9 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 379

Pont ma este akartam bedobni a közösbe, de megelőztél!

Sznos! Úgy látszik "tipushiba" lesz?! Mert az acentánk is szintén zenész ebben az ügyben (több,mint 2500 futott km.). A nálunk is a jelenség ugyanaz. Tegnap elött vettük észre, hogy a kormánylégzsák borítása átveszi úthibák okozta rezgést, de valóban egy laza ujj rátétellel orvosolható. (Szerintem egy valamelyik burkolat rögzitő lazulhatott meg). :-( Jővőhéten nálunk is szerviz látogatás lesz. Okokat szerviz után nyilvánosságra hozom, hozzuk.

Egyébként tökéletesen működik a notika!:-))

Előzmény: csandi67 (375)
karcsi67 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 378

Szia Csandi67!

 

Ne izélj már,hogy ilyet irsz...

Már az elején volt a zörgés,vagy csak egy bizonyos km.után jött elő?

 

Előzmény: csandi67 (375)
karcsi67 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 377

Szia Gyorfia!

 

Sajnos a mi notink csak 29-én lesz elméletileg.Remélem a forgalomba helyezés nem növeli meg a várakozási időt nagyon....

Akkor Ti már "finiseltek".:-))

HOLNAP MÁR JUN. 1!!! :-))

 

Előzmény: gyorfia (363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!