Keresés

Részletes keresés

dragunov Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2883
Esemény előtti utolsó felhívás (részemről):

Holnap, azaz febr. 14.-én szombaton 9:00-11:00 között megpróbáljuk átbeszélni a Szolnok-Mátyásföld(Bp) távot a 4/00 csatornán. Emellett többszörös PMR-DX próbák sorozata lesz országszerte. Szegecs és én Szolnokon leszünk, és mindent elkövetünk annak érdekében, hogy minél több kapcsolatot létesítsünk Veletek. Minden érdeklődő PMR-est szeretettel várunk az éterben.

A magam részéről ennyi, már csak vasárnap este leszek gépközelben. Javaslom, mindenki szedje össze a telefonszámokat, ne a helyszínen derüljön ki, hogy nem tudunk egyeztetni (ha kell).
Tehát mindenkinek kellemes és eredményes hétvégét kívánok.

dragunov

ui: Remélem, a pmr.hu -n lesz majd fórum is, mert ez egy nagy kalap .... !

Phoere Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2882
De legalább a szombati szeánszot várd meg és csak utána kapj infarktust. :)
Előzmény: iM (2880)
iM Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2881
Wavehunter!

Mail ment.

im

Előzmény: wavehunter (2873)
iM Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2880
Rksz!

XIII. ker Rákosrendező sorompó közelében (GCSORO) és mint már említettem hihetetlenül jó minőségben fogtalak. Én csak téged hallotalak, így nem tudtam, hogy a szünetekben a többiek adnak-e. Nem akartam ész nélkül rányomni és azzal zavarni a beszélgetéseteket. Az olyan többszereplős beszélgetéseknél, ahol nem hall mindenki mindenkit szükség van az önmérsékletre, mert különben csak káosz lesz. Inkább csak hallgatok másokat, mint hogy tönkre tegyem az élményüket.

Minden vasárnap 19 órakor tartunk PMR partit a 4/12-n. Ha ebben az időpontban fel tudsz menni a Remete hegyre szerintem a csapat nagy részével kapcsolatot tudsz teremteni. Onnan még Magpet, Flektogon elérésére is komoly esély van, Silvius meg megpróbál arra fordulni. Bocs azoktól akiket kihagytam, nem elfelejtkeztem róluk, hanem biztos vagyok benne, hogy ők tudnak forgalmazni a Remete hegy felé.

Off

Mostmár nagyon tele van a hócipőm az Index fórumaival. Amennyiben pár napon belül infarktust kapok, annak egyértelműen a fórum az oka :-( Mit tudtak rajta ennyire elrontani?

On

Előzmény: rksz (2869)
iM Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2879
Dragunovval és Silviussal abban állapodtunk meg, hogy ha valami gond lenne a 4/00-n, akkor a 3/00 a tartalék csatorna.
Előzmény: Phoere (2874)
iM Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2878
Off

Esetleg egy geoláda is marad ott emlékül? :-)

On

Előzmény: flektogon (2863)
Phoere Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2877
Akkor bocs', átsiklottam felette.
Előzmény: DJ Szegecs (2875)
silvius Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2876
GURDY-nak: A Carant ACY7-es 7 elemes Yagi, függő polárral, egy Alan 456R-rel lesz kipróbálva. A méreteket ha a köz úgy kívánja lemérhetem, de annyira elfogadható árban forgalmazzák, hogy szerintem nem éri meg legyártani, vesződni vele. Persze ha nagyon akarjátok lemérhetem. Bővebb infó a www.carant.hu oldalon található.
Előzmény: gudy (2871)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2875
4/00. Ahogy Dragunov is írta pár sorral lentebb.
"rendes" URH-t hoz valaki? Meg kéne beszélni egy frekvenciát azon is.
Előzmény: Phoere (2874)
Phoere Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2874
Most szombaton 4/12 vagy 4/00 lesz a sáv? Múltkor azt sikerült tisztázni, hogy a CTCSS zajzára ilyen nagy távolságok esetén már hajlamos esetleg nem kinyitni, mert gyengének találja a jelet.

Jó lenne, ha most is CTCSS nélküli üzemmódban próbálkoznánk.

wavehunter Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2873
Szombaton 9-kor próbálok fülelni a 4/00 -án, Ceglédről. (Sajnos CTSS képes walkym még mindig nincs.)
Előzmény: silvius (2867)
magpet Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2872
Egyetértek, maradjon a 9-11h! Egyrészt már mindenki rákészült, másrészt magamról és flektogonról biztosan tudom, hogy családilag mielőbbi hazaérkezés van előirányozva, kimoderálás terhe mellett. Ha nekilátunk 9-kor indulni a helyszínre, és délután hazazuhanni, akkor kapunk az arcunkra. Ez pedig a múlt heti extrémkessing-bevetés után nehezen lenne magyarázható. :)
Előzmény: silvius (2867)
gudy Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2871
Hali!
Ha esetleg a Yagi antenna tesztje sikeres lesz, akkor lehet arról szó hogy a méretek, rajzok , stb
itt a fórumon is láthatóak legyenek? Milyen PMR-en lesz kipróbálva?
magpet Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2870
Ma van péntek. :) Számításom szerint 14h-tól vagyok bent biztosan, addig akad némi rohangálnivalóm. Többekl között a M. Kir. Televíziónak nyilatkozom geocaching-ügyben, tegnap találtak rám. :) Szóval 14h-tól vagyok, szerintem egészen estig. Ha extrém időpontban jönnél, az is megoldható, esetleg csörrenj rám! (számom a geochallenge.hu-n)
Előzmény: phu (2868)
rksz Creative Commons License 2004.02.13 0 0 2869
PITNYÚL vagyok
iM: Kösz. Te hol voltál?? Egyébként gyakran nagyokat hallgattunk. Ketten hallottunk is téged.
phu Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2868
Ma nem igazán sikerült a boltba látogatni, holnap viszont még több dolgom lesz. :( De mindenképpen még a héten a pmr-esek táborába szeretnék tartozni. Pénteken megpróbálok ellógni a munkahelyről.
Előzmény: magpet (2858)
silvius Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2867
Bocs Szegecs, hogy most én csúnya bácsi leszek, kérdésedre a válasz, hogy DE NAGYON NEM. A délelőtt 9 órás kezdési dőpontnak mindenképpen maradnia kell, hiszen hosszú napok óta így lett meghirdetve. Én pld. alig bírtam úgy összerakni a napomat, hogy minden beleférjen, de végülis sikerült. Ha most átrakjátok 11-re én kimaradok belőle és ÖregTom is kapásból, mert neki is programja van délben, tehát 11 kor már visszafelé kell autóznunk.

Nagyon sajnálnám. Kérlek ne kavarjátok el az időpontot alig 1.5 nappal az esemény előtt, amire annyira készülünk. Ezért érdemes lesz felkelni, jobb program meg úgysincs ennél. :-). PLZ!

Előzmény: DJ Szegecs (2865)
iM Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2866
Üdv a csapatban!

Akkor Te voltál az akit hihetetlenül jó minőségben sikerült hosszú ideig hallgatnom. Be is jelentkeztem, hogy im vagyok a fórumról, de valahogy nem sikerült párbeszédet folytatnunk. Javaslom az adás utáni 2 mp szünet beiktatását (sokszor beszéltünk már itt róla), hogy könnyebb legyen a beszállás. Viszont örülök, hogy 5522-t sikerült hallanom nagy távolságból (az enyém is az). A társalgó partnereid adását sajnos nem sikerült fognom, csak a Te adásodat.

Nem akarom lehűteni a lelkesedésed, de azt azért tudni kell, hogy a nagy távolságok átbeszéléséhez megfelelő körülmények is kellenek. Van úgy, hogy az 1 km-t sem lehet. Van úgy, hogy 70 km-t is (örülök, hogy részem lehetett benne). Remélem, hogy szombat este már azt írja be valamelyikünk, hogy túl vagyunk a 100 km-en :-)

Az újpalotai kapcsolat nem meglepő, a Róka hegyről én is nagyon jól tudtam a múltkor Lelcahe-sel beszélni. Ráadásul napközben, igen erős zavarás mellett.

Mi fórumosok (és geokesserek) a 4/12-t használjuk, itt nagy esély van rá, hogy kapcsolatot tudj teremteni velünk. Ha 4/00-t használsz, nagy eséllyel nem hallunk meg, ritkán hagyjuk el a 4/12-t.

üdv

im

Előzmény: rksz (2864)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2865
A szombati rekordkísérlet kezdési időpontját nem tehetnénk el kicsit későbbre? Mondjuk 9 helyett 11-re? Választanom kellene ugyanis a 24es házra kimászás, és egy másik -szintén fontos program között-.
Legalább nem kell olyan korán kelnetek. :)
rksz Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2864
HOLNAPTÓL "pitnyúl"ként
Kihoztam tesztelésre az egyik hivatalos Motor disztribtől (Lajos utca) egy pár 5522-t.(Képzeljétel, a 6222-t jan 1-től kivonta a Motorola. Állítólag jön az új modell...) Bekapcsolás után irány fel a Remetehegyre, gyakorlatilag a tetejére. Percekkel később, 3-an voltunk a 4.0-án: Viktor Újpalotáról (panel 7. emelet;Mot 5522), egy lány a Máramaros utcából (Cobra). Annyira örültem neki, hogy életemben először fogok egy rádiót és egy ránézésre tekintélyes távot sikerült összehozni! Mit szóltok?? Jövő héten kipróbálom a TT6000 (már beszéltünk az illetékessel telefonon) és még 1-2 másikat is ki szeretnék próbálni.
flektogon Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2863
Kék női rádió: rám jó benyomást tett, "játszó" PMR-nek kiváló, ha pl. az asszony a kocsiban marad, vagy két jármű között. A női rádió további előnye, hogy meghibásodás esetén könnyű utolérni a forgalmazót...
Szombat: A mátra keleti részének egyik csúcsára fogunk felmenni, elvileg körpanorámás, geokesser még nem járt rajta. Most fog, mert Mudman is jelezte részvételét.
DX kategóriák: szerintem nincs szükség rájuk, elég, ha mindenki leírja egy adott távolsághoz, hogy milyen eszközökkel érte el. Persze az 500mW az standard követelmény.
Silvius: mail ment!
schlumberger Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2862
Na, már este van! Nem figyeltem eléggé, bocs. 10 dB helyett 10 elemet olvastam...
Előzmény: schlumberger (2861)
schlumberger Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2861
Csalást kiált, közben meg 10dB-es Yagival üldögél a háztetőn? Ejnye... :))

Dehogyis tízelemes! Hételemes az csak! De lehet, hogy mehetek vissza Krasznainéhoz egy hosszabbért, Silvius?
Melyik drótot használod?

Előzmény: magpet (2857)
TamiBT Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2860
- van, es nem is elhanyagolhatoan kicsi! Ha igazan ki akarod hozni a radio vegfokjabol azt ami kijonne, akkor 4,5V-ot tartani kell.
- tipp viszel egy lapos-elemet 4,5V majd 2 huzallal bekotod es kesz :)
Előzmény: iM (2852)
magpet Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2859
"HOvá helyezhetem el a TT6000-t az alan 456R és a Motorola T6222 mellett?"
Itt mindenki tudja rólam, hogy egy mocskos, gátlástalan, elfogult kereskedő vagyok, de szerintem ár/érték arányban mindenképpen előre! :)
Szóval: a 6000-es csomagban minden benne van, a többieknél csak magát a vasat kapod meg. Látványos teljesítmény-különbség biztosan nincs az ilyen rádiók között, az elektronika ugyanis- bármilyen fájdalmas is a jól csengő MOTORLOA név kapcsán - ugyanazon a távol-keleti dzsunkán készül mindegyikhez. Ez nem azt jelenti, hogy roszak, sőt! Viszont komoly különbségek az elektronika okán nem tudnak előállni, ami nagy mutatvány, az az antenna, valamint az "összerakottság". Ebben a műfajban viszont nem az a kérdés, hogy 20 vagy 30eFt a rádió párja, hanem itt már 60e/db. árakról van szó, ami a normális kirándulós-családos játszadozásra köztünk szólva kicsit feleslegesnek tűnik.
A VOX és a bébiőr funkció kicsit különbözik: a VOX akkor ad, amikor "hall" valami adnivalót. A bébiőr pedig ha hall valamit, elkezd adni, és függetlenül a zajforrástól egy darabig adáson is marad. Egyébként ezektől a funkcióktól nagy csodát ne várj, a duma (vagy gőgicsélés) eleje alaposan lemarad, illetve az érzékenység-terén is lehetnek gondok. A csecsemővel meg nem nagyon lehet megbeszélni, hogy ha gőgicsélni akar, akkor előtte nagyon közelről üvöltsön a mikrofonba. Mi is próbálkoztunk bébiőrös rádióval, de nem sok sikerrel - lehet, hogy halk a gyerek. :)
Előzmény: rksz (2842)
magpet Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2858
Sokan vagyunk így ezzel! :) A boltban mindig van TT6000-es, legalábbis igyekszem mindig tartani. Hacsak délelőtt valaki be nem esik egy Barkassal, hogy mindet elvigye, szerintem tudsz szerezni egyet! :)
"Más kategóriával" ne nagyon hasonlítsuk! A "kicsi" kategóriában tökéletesen szerepel, Dragunovval próbálgattunk-nézegettük sok verzióban, és úgy tűnt, hogy alig-alig marad el a 456R mögött. Persze ezek mind szubjektív, hirtelen belehallgatós tesztek, nem hivatalos teljesítmény- és antennaérzékenység-mérések. A lényeg, hogy úgy tűnt, a 6000-es kiválóan használható PMR-rádióként, semmivel nem rosszabb, mint a kategóriatársak (Cobra, TT3000, stb). Azért tiltakoztam hevesen a más kategóriával való összahasonlítás ellen, mert nyilván értelmetlen összenézni a 10eFt (per darab) körüli összegbe kerülő, apró 6000-est egy 60eFt-os ipari rádióval (Yaesu), amin egy lambda/4-es antenna fityeg.
Előzmény: phu (2854)
magpet Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2857
Csalást kiált, közben meg 10dB-es Yagival üldögél a háztetőn? Ejnye... :))
Előzmény: silvius (2856)
silvius Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2856
:-) Javaslom, hogy aki nem akkumulátor elemről beszél, azt moderáljuk ki, rekordjait semmisítsük meg. Mert egyrészt nem hiteles, másrészt környezetszennyező és még csaló is! (-:
Előzmény: ÖregTm (2855)
ÖregTm Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2855
Nem sok, de van! A nagyobb feszkóról, ha jó minőségű az alkáli jobban szól. (De az antenna a varázsszó!) :-)

ÖregTom

Előzmény: iM (2852)
phu Creative Commons License 2004.02.12 0 0 2854
Tetszik nekem ez a TT6000 kütyü. Van a boltban? Mert akkor beugranék megnézni, és valószínüleg megvenni. Az is érdekelne, hogy pl. egy Alan 456-ossal, vagy más hasonló kategóriával összehasonlítva milyen?
Előzmény: magpet (2795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!