Keresés

Részletes keresés

Summer Comfort Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1034

Sok sikert a rendezéshez!! Ha nem megyünk T100-as bejárásra, akkor szeretnék majd részt venni rajta.

Előzmény: hegy_kukac (1032)
Futóapuka Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1033

Sziasztok!

Hamarosan fent lesz a Trackabeen a Bükki Hegyimarathon 42 km-es távjának a trackje is. Addig lehet csemegézni a félmarathon útvonalának adatain.

Ugyanis feltettem egy részletes mérési adatot, amit a táv első felmérésekor adott a GPS. Ebben pontos km átlagok és még pulzus adatok is vannak. Lehet elemezgetni. Annak aki 1.30 alatt akarja lefutni a távot, azoknak jó lehet ez tájékoztatónak.

http://trackabee.com/trip/512/export

 

Jó felkészülést!

hegy_kukac Creative Commons License 2009.03.30 0 0 1032
 

Szeretettel várunk minél többeket

távolabbról is a

PanoráMaratonra

Sopronba

április 18-án!

 

Jól látom, hogy hirtelen igen nagy lett a rendezvény-kínálat április közepére.

Ahogy én kiszámoltam, hogy

(a rajthely, vagyis a Hunyadi iskola programja szerint)

Húsvét és Szent György-nap közt nincs más szombat, mint 18-a,

aztán meg ballagás és még zűrösebb napok jönnek,

hát más is erre az eredményre jutott, másutt.

A próbarendezés bizony máris elég jól megmutatja,

mi mindenre kell majd jövőre gondolni!

Egyelőre (még nem a versenyszerű futórendezvények szintjén),

nagyon örülnék, ha néhány teljesítménytúrán futó ember eljönne szakérteni.

Köszi, köszi!

 

olipapa Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1031
PSZLászló-Visegrád viszonylaben nem gondolkodtatok a Spartacus ösvény használatán? Persze a patakmeder sem rossz, de így rövidebb a bitumen Visegrád előtt és szuper kis út a Spartacus, igaz nem jelzett, de térképen szerepel.
Előzmény: Lúdtalp (1030)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1030

Sistergő és más Terep Százas/Ötvenes indulók!

 

Alább a "tervezett" útvonal. Nincs "belemérve" a Pesthidegkúton belüli "utcás" rész.  Úgy tűnik 3500 körüli szintből meglesz, és a 100 km-t elég pontosan fogjuk tartani. 

 

Következő két hétben szeretnénk 100 százalékosra pontosítani a kiírást, és feltenni a "tracket" is minél több formában.(GPS, tuhu).

 

http://www.turistautak.hu/routes.php?id=1630

http://www.turistautak.hu/routes.php?id=1641

 

Hajrá! Jó készülést!

Előzmény: sistergő (1023)
csanya. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1029
Nincs több kérdésem, tisztelt bíróság.
Előzmény: Joeyline (1026)
olipapa Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1028
remélem pár héttel a verseny előtt sikerül berjárnom, lemérnem, fotóznom, leirnom a teljes útvonalat. pont ilyen, segitő megfontolásból. remélem időben megoldható lesz.
Előzmény: sistergő (1023)
norb29 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1027
ez az illat kérdés nekem is megütötte az orromat tegnap a HHH-n. Volt pár kinyírt fenyő az Árpádkilátónál igazi bódulat volt. Két szimpatikus kör...a második Tapírral, aki titokba készül amikor mások nem látják, na most lebukott.
Ma a az óraállítás ellenére 8 kor már a Majális parkolójában voltam Miskolcon, ha jól számoltam a csapat 12 főből állt. Futás volt, kis idő múlva kettészakadt ki rövidebbre ki hosszabbra. Én a hosszabb körre csapódtam 21 killer lett 2 óra alatt. Nagyon jól futható szép hullámzó utakon futottunk Varbó fele. Még ilyen hétvégéket.
Joeyline Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1026
Tag egy tagegyesületen keresztül.

Az elnökség levelezőlistájának az adminja vagyok, de ez nem tisztség.
Előzmény: csanya. (1022)
csanya. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1025
Szerdán tolok egy Kisnána-Kékes-Kisnánát a Mátra115 útvonalán. Jön valaki?
amat Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1024

Tegnap a szokás szerinti erdei körömet teljesítettem, elképesző tömény, szinte már zavaró virágillat orgiában:-). Lehet, hogy tényleg itt a tavasz?! Futás közben arra gondoltam, mennyire vártam már ezt, aztán eszembejutottak a nagy melegek, amikor meg az enyhébbért imádkozunk:-)

A lényeg: jó volt végre tavaszban futni, Kaposváron 20°C körüli volt a hőmérséklet, viszon elég brutális volt a szél.

Hajrá mindenkinek a célok felé!

Előzmény: Hiver (1017)
sistergő Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1023
Balázs!
Ha belefér a rendezői elvekbe és időbe, akkor szeretném ha feltennéd ide a T100-as "tervezett" útvonalát a túristaútjelzésekkel. /esetleg a szinteket és a pontnyitvatartási időket is./

Úgy látom, hogy az útvonal kb. 90%-án még soha, vagy csak egyszer jártam.
/Számomra ez elég kockázatos./
Ezenkívül, a +1000m szintemelkedés miatt az idő is szorítani fog. Szeretném a terepen lemérni a részidőket, és kielemezni azokat.

Lajosforrás és Csobánka között alig van esélyem eltalálni, hogy merre fog menni a T100.

Ha felkerülne a "tervezett útvonal" szerintem többen is arra terveznék a hétvégi hosszú futásukat.
Előzmény: -balazs- (421)
csanya. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1022
Neked mi a tisztséged az MSTSZ-ben?
Előzmény: Joeyline (1012)
csanya. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1021
Na ez igen! Több történt ezen a héten az oldallal mint az elmúlt 3 évben összesen.
Előzmény: bandrás61 (1019)
hegy_kukac Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1020
Kedves Mindenki!

Annyi szemem nincs is, hogy sírjon, nevessen, elbámuljon vagy felcsillanjon.

A múlt héten még vírusok és baktériumok dorbézoltak benem, egész éjjel ülve köhögtem,

e héten a futásból próbáltam valamicskét pótolni…

És nem néztem a fórumokat.

 

Hiba volt.

 

Hiba volt, főleg a PanoráMaraton szempontjából!

 

Először is Mesteriskola nyílt terepfutó rendezésből.

Szerintem nagyon klasszak az útmutatók!

Bőven lehet tanulni!

Most aztán rákapcsolok.

Akkor is igaz ez, ha nem lehet mindjárt ezen a szinten kezdeni.

De csalódást okozni senkinek sem akarok!

úgyhogy:

Ha csak tudtok, gyertek április 18-án Sopronba!

 

bandrás61 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1019

Az MSTSZ régi web oldala új tartalommal működik:http://www.mstsz.hu/
cs70 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1018
Én pénteken remek havat találtam az Írottkőn, ennek örülvén még egyszer felkúsztam. Azért bízok benne, hogy a jövő hétig elolvad.
Hiver Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1017
Egy par lila viragot en is lattam tegnap, es azt tudtam, hogy ez vmi vedett noveny, de a neverol fogalmam sem volt. De igy mar beugrott, rakerestem a gugliban, es tenyleg leánykökörcsin volt. Most mar ezt is tudom :o)
Előzmény: medvegyu (1015)
olipapa Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1016

pont ott készült ma.
Előzmény: medvegyu (1015)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1015
Báró Maki már hiányoltalak a fórumról, múltkor még a virágokat hiányoltad, na ma reggel leánykökörcsineket fényképeztem az asszonynak a hármashatár-hegyen, meg az Újlaki-hegyen, de van még sok Hóvirág (a két hegy közti nyeregben, a tölgyesben), és jönnek a keltikék.
Ez már tavasz, ami abból is látccik, hogy már csak 70 :-)!

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (1011)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1014
Köszi a linkeket!
Most kaptam ssimi-től egy nagyon jót, az MTFSZ már összegyűjtött a témában rengeteg infót:

Terephasználati útmutató

Szerintem ez alapján már el lehet indulni, ha az ember terepversenyt szervez, mindenkinek ajánlom.

Előzmény: Joeyline (1010)
J a a t Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1013

 

 nézd majd meg a postaládát- írtam egy ma reggeli mailt..

 

 

Előzmény: medvegyu (1001)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1012
Nem tűnök el, miért is tűnnék?
A topikot a januári kezdetektől olvasom (be volt linkelve a ttúrába, ha jól emléxem), eddig is itt voltam, csak nem szólaltam meg, mert nem volt mihez hozzászólnom. Egészen a versenyek ideiglenes jelzéseinek témájáig.

Maga a futó szakmai részét meghagyom a futóknak, én gyalogos vagyok és ezt vállalom is. (Igaz, van egy 17:50-es Kinizsi Százasom, amibe azért belekocogtam kicsit :))
Azokhoz a témakörökhöz szólok hozzá, amik összefüggenek a terepi sportszakágakban. Lásd pl előző hsz-eim.

Lehet, hogy efemm is olvassa még a topikot, csak Neki most nincs mondanivalója.

Az MSTSZ honlap kérdése sajnos jogos, és bosszantó a helyzet. Andrással is váltottunk erről e-mailt, Ő is az új honlap indulására vár, de amíg az nem indul, addig nem tudunk mit tenni, mert az nem rajtunk, hanem az informatikai szakemberen múlik.
Előzmény: carlos80 (958)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1011

Szép szám az 1000, de még szebb a

 

70

Előzmény: medvegyu (1000)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1010
Szerintem inkább ez a link a hasznosabb, ugyanis a vadászati jog adott területen a vadásztársaság kezében van. Más kérdés, hogy ez a lista nem teljes.
Előzmény: medvegyu (991)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1009
OFF

Szépen elvitted az 1000. hsz-t! :)
Gratula!

ON
Előzmény: medvegyu (1000)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1008
Van még ez itt a Túrabázisban, bár nem komplett egész, további önkéntes adatszolgáltatók lennének szükségesek hozzá (én pl szoktam küldeni).

"A turistautak esetében eléggé kérdéses, hogy mi létezik hivatalosan és mi nem."
"A földhivatalban nincs nyilvántartva a turistaút, az új tulaj pedig a jog szerint széttárhatja a kezét, szerintem, de cáfoljon meg, aki átlátja ezt a kérdést."

Pontosan így van.
Az EU-ban mindössze 3 országban definiált törvényileg/jogszabályilag a turistaút fogalma, ezek között Magyarország nincs ott.
Előzmény: medvegyu (997)
Joeyline Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1007
Maximálisan egyetértek.
A jogszabályilag előírt engedélyek megléte az egyik legsarkalatosabb pontja bármely típusú terepi sportrendezvénynek.
Előzmény: medvegyu (998)
_bcsoka_ Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1006
Én mennék !
(Kicsi munka, kicsi bringaexpo, kb. 17-19 órás indulás ?)
Előzmény: olipapa (1005)
olipapa Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1005
holnap este aki eljönne velem egy 3 óra körüli lámpás sok szintes hegyezésre jelezheti itt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!