Keresés

Részletes keresés

lamed Creative Commons License 2007.01.09 0 0 311
A Malagacar.com szerintem nagyon korrekt, csak jót tudok mondani. A Megane helyett valószínűleg Ford Focust kapsz, legalábbis a telephelyükön nyáron inkább Fordokat láttam, nekünk is azt adtak. A reptéren vár az emberük, kijönnek egy mikrobusszal érted, és elvisznek az 1 percre lévő telepre. Visszafelé a telepre kell leadni az autót, és bevisznek a reptérre. Hitelkártya mindenképpen kell (nem bankkártya!). Extra biztosítást nem kötöttünk, vigyáztunk a szélvédőre és a kerekekre.

Autópálya van fizetős és ingyenes is. Szerintem minden jól elérhető az ingyenes utakon, mi nem vettük igénybe a fizetőseket. Malaga körül ingyenes, aztán lefelé vannak egyes párhuzamos szakaszok, melyekért fizetni kell(ene).

A vezetési morált visszasírom. Sebességkorlátozó tábla szinte csak a valóban indokolt helyeken van, nem úgy, mint nálunk. Sárga vonalnál ne parkolj, kéknél általában fizetni kell. A körforgalmakban (nagyon szeretik!) sokszor belül is van forgalomirányító lámpa, és az első helyen álló számára van egy kis kiegésztő lámpa is úgy 1 m magasan elhelyezve. A nagy forgalomban is figyelnek egymásra, nincs ez a nálunk tapasztalható agesszív előzgetés, de lassú tötyörgés sem.

Az élelmiszer árak szerintem nem horror, de drágább, mint itthon. Egyszerűbb étteremben (Malaga, Sevilla, nem legfelkapottabb helyein) kb 10-12 EUR /fő egy étel. Néhol van menü, az olcsóbb. Többször láttunk 20 EUR / 2 személyes tálat.
Előzmény: McLawrence (310)
McLawrence Creative Commons License 2007.01.09 0 0 310
Kösz az eddigi segítséget! Április közepén megyünk Malagába két hétre. Utazás repülővel (Malév), szállás apartmanban (ellátás nélkül).

Néhány kérdésem volna:
1. Autót bérelnénk a www.malagacar.com -on. Van velük valakivel tapasztalata? Renault Megane kellene, mert öten megyünk. Egyéb jó kölcsönző a reptéren?
2. Milyenek a parkolási díjak a városokban (Granada, Sevilla, stb.)?
3. Milyenek az autópályadíjak arrafelé?
4. Vezetési morál milyen ott délen? Mire kell nagyon figyelni, van-e lényegi eltérés a mi KRESZ-ünkhöz képest?
5. Szupermarketben fogunk kaját venni, aztán elkészítjük az apartmanban. Milyenek a kaja-árak? Milyenek az éttermi árak (persze nem valami GrandRolyale éttermet figyelembe véve).
6. Úgy általában: horror, vagy csak nagyon, esetleg csak mérsékelten drága hely a Costa del Sol?

Előre is kösz a segítséget!


HORI Creative Commons License 2006.12.19 0 0 309
Legcélszerűbb feliratkozni a hírlevelükre. Akkor kapsz hírt e-mailben az akciókról - előre...
Előzmény: ani_83 (307)
selwohills Creative Commons License 2006.12.17 0 0 308
Bevezetett vállalkozás átadó Costa del Sol-on, mely két fő számára munkát és biztos megélhetést nyújt! Két éves IVECO büfének kialakítva és felszerelve szendvics, hamburger, lángos, sütemények, sör, üdítő, kávé árusításra. Érdeklődni lehet Sarang Laszlónál a sarang60@freemail.hu e-mail címen, és a +34/652367388 telefonszámon.

ani_83 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 307

Ez szinte hihetetlen. Én is regisztráltam az oldalukra, de minden próbafoglaláskor 2 jegyre 80 eFt körül volt a vételár illetékkel együtt. Érdekes Amszterdamba és Rómába tényleg lehet olcsón foglalni, de Krétára, Korfura és a spanyol városokra /beleértendő Palma de Mallorca is/ mindenhol nagyon drága a jegy még szeptember végére is...

 

Ha akciót hírdetnek, hogy lehet azt kifogni? Én végigpróbáltam és az adott jegyárat nem találtam sehol. Mindegyik hónapon végig kell menni? /Főleg a spanyolba szóló utak érdekelnének../

Előzmény: HORI (303)
HORI Creative Commons License 2006.12.14 0 0 306

Örülök.

 

Időközben lejjebb ment az ár, most jövő nyárra 18.000 alatt van 1 főre az oda-vissza repülőjeg mindennel; hátha valakit érdekel.

Előzmény: csheni (305)
csheni Creative Commons License 2006.12.13 0 0 305
Bocs, megvan.
Előzmény: HORI (303)
csheni Creative Commons License 2006.12.13 0 0 304
És ezt mégis hol tudtad megvenni, mert az oldalukon minden nap figyelem, de még nem lehet foglalni?
Előzmény: HORI (303)
HORI Creative Commons License 2006.12.13 0 0 303

A Sky Europe árul Budapest-Malaga jegyeket jövő nyárra; ráadásul ma délelőttig röhejesen olcsón: 2 főre, oda-vissza minden adóval+illetékkel 20.700 Ft-ért tudtam venni július közepére.

 

Igaz tegnap kezdték az árusítást.

 

Most már ugyanezekkel a feltételekkel 80.000 felett van az ár. :-((

 

 

Előzmény: Zsó51 (295)
szvili Creative Commons License 2006.12.09 0 0 302

Még annyi jutott eszembe, hogy ha a szállást is egyénileg akarod foglalni, nem mindegy, hogy milyen napra esik a váltás.

 

Egyes légitársaságok  (mint pl. fapadosok, Air France) a hét elejére, közepére akár fele árért is ajánlalnak jegyet a hátvégihez képest. Nekem idén péntekre kellett, az is előnyösebb volt, mint a szombat vagy vasárnapi lett volna.

 

A legolcsóbb ajánlatot én az Air Francenél találtam, csak mivel sokáig válogattam, ezek a helyek addigra elfogytak.

Előzmény: Zsó51 (300)
selwohills Creative Commons License 2006.12.08 0 0 301
Van közvetlen Malév járat Malagára május 1-től október 30-ig. Már sokan sokszor kértük, hogy terjesszék ki a teljes évre, hiszen a telítettségi mutatók igen magasak, de egyenlőre nem tettek eleget kéréseinknek a Malévnél.

Alitália Milánon ill Rómán keresztül, Lufthansa Frankfurti átszállással, illetve sokan választják a Bécsből induló Volt Lauda air, most azt hiszem Air Berlin járatait.

Costa del Sol-ról további hasznos infókat találsz itt: www.costadelsolingatlan.hu

Előzmény: Zsó51 (300)
Zsó51 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 300
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Év elejétől figyelni fogom a légitársaságok ajánlatait, remélem sikerül kimazsolázni kedvező és a célnak megfelelő jegyet, ezt követően pedig szállodát is. Lehet- sőt biztos- hogy még kérni fogom a kedves fórumozók segítségét.
Üdv: Zsó
lamed Creative Commons License 2006.12.06 0 0 299
Szállásfoglalásra ajánlom a www.octopustravel.hu-t, autóbérlésre a www.malagacar.com-ot. Mindkettővel maximálisan meg voltunk elégedve, korrekt cégek, és az árak is elfogadhatóak. A szállodák így általában olcsóbbak, mintha közvetlenül a hotel honlapján foglalnád.
Előzmény: Zsó51 (295)
szvili Creative Commons License 2006.12.06 0 0 298

Még két gondolat az előbbihez:

 

- A Malév legjobb ajánlata ugyanerre az időpontra több mint kétszererese lett volna. A beszálláskor tudtuk meg, hogy ugyanerre a járatra kerültünk volna, mivel az utasszám miatt a járatot hozzácsapták a miénkhez.

 

- Utazási iroda: kb. 50-100 %-os felár azért, amit Te esténként a szobádból, a gép mellől ugyanúgy lerendezhetsz........ Persze ez az én véleményem.

Előzmény: szvili (297)
szvili Creative Commons License 2006.12.06 0 0 297

Szia Zsó!

 

Mi szeptemberben nyaraltunk két hétig a Costa del Solon.  Saját szervezésben utaztunk repülővel Malagáig.. Januártól kezdtem keresni repülőjegyeket a különböző onlyne repjegyértékesítőknél.  Végül junius elején vettem meg, a Hunairnál. A legjobb ajánlatok kb. áprilisban voltak (ugyanitt), ehhez képest nagyjából 8000 HUF-ot buktam/fő.

 

Tehát érdemes sok honlapon figyelni és időben vásárolni! Jelentősek az eltérések!

Amikor megvettem, 4-5000 Ft-tól 110 e-ig voltak az eltérések (persze +ban)ugyanarra a járatra!

Mi Milánói átszállással mentünk.

 

Malagán a reptéren béreltünk autót a teljes időre. Az összes autókölcsönző céget végigérdeklődtük (8-10 van), de csak egynél kaptunk kiskocsit.  Az internetes foglalást itthon elblicceltem, amit az a 3-4 órás toporgás, tolongás, idegeskedés után  a +70 €-m bánta.

 

Ha még érdekel valami, ha tudok, szivesen válaszolok.

Üdv. Vili

Előzmény: Zsó51 (295)
lamed Creative Commons License 2006.12.05 0 0 296
Létezik közvetlen járat: Malév. De mi a Swiss-el mentünk (zürichi átszállással), mert jelentősen olcsóbb volt. Az átszállás nem volt problémás, volt elég idő, a csomagokat átrakták, csak át kellett sétálni a másik géphez.
Előzmény: Zsó51 (295)
Zsó51 Creative Commons License 2006.12.05 0 0 295

Sziasztok Fórumozók!

Nemrég tévedtem erre a fórumra annak okán, hogy a nyári utunkat Andalúziába tervezzük. Sok érdekes és hasznos infó hangzik el itt egre vonzóbbá válik Sp.ország eme része számunkra.

Az utazás megszervezése kapcsán rögtön adódik akérdés, hogy repülővel hogyan lehet eljutni, mi a legkedvezőbb útvonal. Ui. úgy látom, közvetlen járattal nem lehet elutazni mondjuk Malagára. Irodán keresztül még nem néztem, mert az egyéni szervezésnek vagyunk a hívei. Nagyon megköszönném, ha valaki megosztaná ilyetén tapasztalatait velem.

Üdv: Zsó

Helma Creative Commons License 2006.12.05 0 0 294
Látom játszani senkinek nem volt kedve, de azért remélem tetszettek a képek:))
Előzmény: Helma (282)
selwohills Creative Commons License 2006.12.01 0 0 293

Valaki kérdezte, hogy hány fokos a tenger áprilisban. Szerettem volta beilleszteni egy táblázatot, amely tartalmazza egész évre vonatkozóan a levegő és a tengervíz hőmérsékletét, sajnos nem sikerült. Amikor bemásoltam ide a táblázatot, még teljesen normálisan nézett ki, aztán amikor elküldtem össze vissza tördelve jelent meg. Bocs mindenkitől.

Szóval a tenger áprilisban átlagosan 19 fok.

Azt elmondhatjuk, hogy Malaga környékén nem valami meleg a tenger, nyáron sem megy 22-23 fok fölé, de télen sem hidegebb 15 foknál. Egyébként az egész Costa del Sol időjárására jellemző egy nagyon nagy fokú stabilitás és szélsőségektől való mentesség, sztem frontok nincsenek is itt. Nyáron a hőmérséklet nem nagyon megy 30-32 fok fölé, a legalacsonyabb hőmérségletek a "téli" hajnalokon sem megy +8 fok alá.

Előzmény: selwohills (292)
selwohills Creative Commons License 2006.11.30 0 0 292

Hát ez a beillesztés nem sikerült valami jól, megpróbálom újra:

 

C°        Jan       Feb      Mar     Apr      May     June     July      Aug      Sept     Oct     

Air       16        17        22        22        26        29        30        32        30        25       

Sea      15        14        15        19        20        21        22        23        22        20       

 

 

 

            Nov      Dec

 

Air        22        17

 

Sea       18        15

 

Előzmény: selwohills (291)
selwohills Creative Commons License 2006.11.30 0 0 291

Jan

Feb

Mar

Apr

May

June

July

Aug

Sept

Oct

Nov

Dec

Air

16

17

22

22

26

29

30

32

30

25

22

17

Sea

15

14

15

19

20

21

22

23

22

20

18

15

Előzmény: McLawrence (287)
selwohills Creative Commons License 2006.11.30 0 0 290
Most írtam pár dolgot a Costa del Sol-i látnivalókról a http://www.iranyspanyolorszag.com/ fórumára! Ha nem sikerül megtalálni, írj vissza és akkor beírom ide is.

Útikönyvnek javaslom Lőricz Zsolt Andalúzia c. kiadványát.

Megrendelhető: http://www.ablakavilagra.hu/main.shtml, de sztem könyvesboltban kapható.

Előzmény: lamed (289)
lamed Creative Commons License 2006.11.16 0 0 289
Jerezben van ez a lovasiskola is. Aki szereti az ilyesmit, annak nagy élmény. Célszerű a neten jegyet venni.
Előzmény: Helma (288)
Helma Creative Commons License 2006.11.16 0 0 288

Ronda feltétlen, Jerez a serry miatt, Cadiz az óceán miatt.

A Spirál utikönyv nagyon tuti. Da majd még gondolkodom.

 

Előzmény: McLawrence (287)
McLawrence Creative Commons License 2006.11.15 0 0 287
Sziasztok!

A kérdésem az volna, hogy áprilisban hány fokos a tenger a Costa del Sol-on (Malagánál)?
Tudnátok-e 12 napra elegendő látnivalót mondani a környéken (persze csak címszavakban), vagy valami jó útikönyvet, honlapot, ahol találok ilyesmit. Gibraltár, Sevilla, Granada, Cordoba, Malaga, ez OK. Mi van még ami kötelező? Gondolom van látnivaló egy hónapra is, csak most így hirtelen nem tudom hol nézzek utána...

Előre is kösz a segítséget!

McLawrence
Helma Creative Commons License 2006.11.14 0 0 286

Látom nem sok az érdeklődő :((

Esetleg valaki más is felrakhatna képeket is. Meg ugyebár sokan igértük a beszámolót, de valahogy nem sokan mesélnek.:)

Előzmény: Helma (282)
Lady Gyöngyös Creative Commons License 2006.11.05 0 0 285

Sziasztok!

Szeptember 9-én volt az esküvőnk és szeptember 14-én indultunk egy hétre Costa Del Sol (Torremolinosba). Malagától kb. 10km.

 

Szerencsére az utazási irodában jól megtudtuk beszélni, hogy hova érdemes menni, hogy elkerüljük az átveréseket.

Malév charterrel mentünk csütörtökön és este 20.30-ra érkeztünk Malagába.

A transzferünk Taxi volt oda-vissza nagyon kényelmes volt, hogy nem kellett buszoznunk!

Riu Nautilusban ****volt a szállásunk közvetlenül a tengerparton Torremolinos és Benalmadena (kikötőváros) határán. A Riu szállodaláncnak a világon több mint 100 szállodája van.

 

www.RIU.com

 

 Pénteken korán reggel indultunk Sevillába 3 óra hossza volt busszal, de szerintem nagyon szép volt oda érdemes elmenni. 1929 és 1996-ban volt náluk világkiállítás a gyönyörű terek és paloták mind ezekre készültek. Na meg Kolumbus Amerika felfedezése  (hirtelen beérkezett nagymennyiségű pénz és arany) látható a Sevillai Katedrálison.

Kedden voltunk GRANADÁBAN ott néztük meg az ALHAMBRÁT ezt az idegen vezetők általában kötelező programként ajánlják, tényleg nem szabad kihagyni.

 

A buszon beszélgetve a többi magyar turistával, azért kijöttek az átverések! pl.: 25000 ft utaztak olcsóbban az Ibusszal mint mi a TUI -val és ** szállodában szállásolták őket Benalmadena központjától olyan messzire, hogy 1.5-2 óra volt nekik gyalog ha este az éjszakai életet akarták megnézni a központban!

 

A víz elég hideg ezért is jó, ha van medence a szállodában.

 

A RIU ajánlom mindenkinek mert gyönyörű előkelő hely,  reggeli vacsora kifogástalan kiszolgálással. (és nem sokkal drágább mint a többi hely)2 időben van terítés a vacsoránál, olyankor minden ételt leszednek és újat raknak fel, hogy ne az összeturkált pl.: salátákat egye az ember. Minden este más ország specialitásait készítik el a vendégeg előtt. Természetesen az ott töltött ideig mindig ugyanannál az asztalnál kell helyet foglalni.

 Vacsora után nagyon jó volt a tengerparti sétányon sétálgatni, ami több km. hosszan ugyanazzal a térkővel kirakott szép sétáló.

Mi Úgy tapasztaltuk, hogy mindenki beszél angolul és németül mivel a turizmusból élnek nagy számban.

Azt hiszem mivel a RIU,TUI törzshely mindegyikbe ajánlatos TUI-val menni a kedvezmények miatt.

 

Mi nem néztük meg Tangert mivel "villámkirándulásként" igaz betekintést nyerhetünk Marokkói élet mindennapjaiba, de az egész napos hosszú kirándulás túl fárasztó miatta.

Szerintem ha valaki meg akarja nézni Marokkót menjen el egy hétre és nézze meg Marokkó nevezetességeit pl:. Casablankát. 

 

Végül is nagyon szép volt Andalusia csak szerintem oda kell figyelni, hogy milyen szállodát választ az ember a nyaralására. (Néha a végén az olcsóbb a drágább!)

Helma Creative Commons License 2006.11.04 0 0 284

Egy a ráadás:)

 

Előzmény: Helma (283)
Helma Creative Commons License 2006.11.04 0 0 283

Még egy kettő (olyan jó volt:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Helma (282)
Helma Creative Commons License 2006.11.04 0 0 282

Játszhatunk is egy kicsit:)), ha van valakinek kedve.

Nagyon egyszerűek a képek, feltöltöm ide és aki felismeri  az elmondja, hogy hol van (esetenkén, hogy mit láthatunk). Mint már írtam egyszerűek, ki lehet találni. Annyit "nehezítek" csak, hogy össze vissza töltöm fel ide őket.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Helma (281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!