Keresés

Részletes keresés

Cyberworld Creative Commons License 2005.08.09 0 0 7773

Destroyah!

Én már nagyon régóta egyszerű (jó minőségű, nyújtható) szigetelőszalagot használok maszkolásra. Ha túlzottan ragad, akkor az asztalomra ragasztom, majd felszedem párszor. Csak akkor használok Tamiya maszkolószalagot, ha sokáig(esetleg több hétig) marad a maszkoló a felületen.

Előzmény: Destroyah (7766)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.09 0 0 7772
Ja, és keress makettklubot a környékeden! A neten biztos találsz valamilyen listát! Könnyebb így beszerezni a cuccokat. (Együtt rendeltek, ha valaki jár Bp-n, hasonlók.)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.09 0 0 7771
Isten hozott :)
A ClearFix tényleg a legjobb kabinablakokra. Ha tudsz venni ilyesmit, a 3M-nek vannak különböző erősséggel tapadó maszkolószalagjai> ha a leggyengébb kötésűt veszed, pontosan azt kapod, mint a Tamiya, csak vastagabb, olcsóbb, és 1:1-es gépek maszkolásához is elegendő. Festőboltokban, Tescoban biztosan találsz.
Amúgy pedig attól függ, mit akarsz maszkolni. (Tudod: sörétes puskával nem lövünk sem őzre, sem olasz orvvadászra.) A Parafilm, a Teflonszalag, a maszkolószalag, maszkolófolyadék mind megfelelő, ha a megfelelő célra használod. (Nesze semmit, fogd meg jól válasz... Ha konkrét kérdésed van, arra könnyebb felelni.)
Van, aki pl. Bare Metal Foil-t használ kabintetőkhöz; van aki a Parafilmre esküszik, és van, aki Tamiya szalaggal csinálja. A kamó mintázathoz gyakran elég egy kartonlap; vagy megintcsak a Parafilm...

Ha csomagküldő szolgálattól rendslesz, érdemes összeszedni egy fél évre előre, mit szeretnél, ne üvegenként fizettessék veled a postaköltséget.
Előzmény: Destroyah (7766)
skaloz Creative Commons License 2005.08.08 0 0 7770

Maszkolónak a festékboltokban kapható festőszalag is alkalmas,

 

Némelyik elengedi a ragasztóját, erre ajánlatos figyelni és lakkozás előtt mindenképp el kell távolítani. Mellesleg a cellux is ilyen, plusz még vastag is.

Többen ajánlják a teflon szalagot (vízvezeték elemek tömítéséhez kapható), de nekem nem igazán jött be.

Előzmény: Tibcsi(R) (7767)
skaloz Creative Commons License 2005.08.08 0 0 7769

Biztos? Egyes sztirolok anyaga nagyon puha. Én rendszeresen az ecsetes visszamosást használom, legfeljebb lemosom a festéket is.

Nitrohígítóval persze nem ajánlom :)))

Előzmény: vlevi (7764)
phantomII Creative Commons License 2005.08.08 0 0 7768
A fabulis.hu az csomagküldést is csinál.
Előzmény: Destroyah (7766)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.08.08 0 0 7767
Szia!

A kis ablakok "beüvegezésére" alkalmas lehet a Humbrol ClearFix nevű terméke. Ez egy méz-szerűen folyó folyadék, amit (pl.) kis csavarhúzó lapjával a lukra kell kenni. Ott megszáradva egy vékony víztiszta hártyát képez. Vigyázat! Száradás közben behomályosodik! De utána kitisztul. Én is jópár idegbaj után jöttem rá... :-))))

Maszkolónak a festékboltokban kapható festőszalag is alkalmas, itt csak arra figyelj, hogy a puhább fajtát válaszd.
Előzmény: Destroyah (7766)
Destroyah Creative Commons License 2005.08.08 0 0 7766

Hi mindenkinek!

 

Most bukkantam erre a fórumra csak sajnos. Egy ideje makettező/újra/kezdőként barkácsolgatok itthon :). Pár autót csináltam mostanában, de a hajók felé fordult most az érdeklődésem/apám hőskorában profi volt, talán ezért/. Két dologban kérném a segítségeteket.

1. Ma szereztem egy Revell/ Queen Mary-t. méretarány1:570. Bontás után alaposan végignéztem a szettet és eléggé elkámpicsorodtam, mivel egy deka plexit nem adnak hozzá. Kérdésem az lenne, hogy a hajó oldalán lévő rengeteg kis kabinablakot, a parancsnoki hídon az ablakokat, meg úgy nagy általánosságban az üvegfelületeket mivel pótolhatnám? Van ahol a terület annyira kicsi, hogy a fólia pl nem jöhet szóba. Ehez várnám az ötleteket...

2. Olyan helyen lakom, ami eléggé kiesik mindenhonnan /Békés megye/ a legközelebbi makettboltba is csak nagyritkán tudok elkeveredni... Gondom az hogy maszkolószalagra lenne szükségem. Lenne vki aki postai utánvéttel küldene nekem jó minőségűt? Minden költségét állom, az sem érdekel, ha rátesz a bolti árra, csak legyen már itthon, mert elegem van a celluxból:DDDD

 

Minden segítséget előre is köszönök és jó makkettépítést mindenkinek...Mától valszeg állandó látogató maradok a topikban :D

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.08 0 0 7765
Neha szurrealis dolgokat tud az USA... Tegnap a Walmartban elkertek a jogsimat, amikor egy uveg akril Testors festeket akartam venni (noha az ablakmoso folyadekban tobb az alkohol; szipuzni meg aztan ilyesmivel amugy sem lehet), bezzeg a loteren jogsi nelkul berelhettem pisztolyt es vehettem egy doboz loszert... Valahogy nem megfeleloen fokuszalnak errefele a dolgokra.
vlevi Creative Commons License 2005.08.08 0 0 7764
Fogpiszkálóval is vissza lehet kapirgálni a festéket, az biztonságosabb.
Előzmény: skaloz (7762)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.08.07 0 0 7763
Igen, az is jó módszer, de a kabintetőn nem merném alkalmazni... :)
Előzmény: skaloz (7762)
skaloz Creative Commons License 2005.08.07 0 0 7762

Vagy rövid száradás után enyhén hígítós ecsettel is visszamosható. A hígító kis foltot hagyhat, de az a festék száradása után papírzsepivel vagy puha ronggyal letörölhető. Én ezt az utóbbit szoktam alkalmazni.

 

Mégegy! A belső színt is a külső felületre kell felvinni, mert különben látszik a kabintető vastagsága. Ez néhány makettgyártó esetén kifejezetten zavaró lehet.

Előzmény: Tibcsi(R) (7761)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.08.07 0 0 7761
Pontosabban mi a problémád? A színek, vagy a technika?

Színek: a kabindekli belülről RLM66-os színű. Ez egy nagyon sötét szürke, majdnem fekete. Kívülről pedig értelemszerűen a gép színével megegyező. :)

Ha fújod, akkor maszkolni kell. Vagy folyékony maszkolóval (pl. Maskol), vagy maszkolófóliával. Ha ecsettel fested, akkor vékony ecset kell hozzá, jó szem és egy keményfa fogpiszkáló... A fogpiszkáló azért kell(het), ha véletlenül kicsúszol a vonalból, akkor vele könnyen lekaparhatod a hibás vonalat. Ehhez 10-20 percet hagyni kell száradni a festéket, akkor könnyen levakarható a fogpiszkálóval.
Előzmény: VDoki (7760)
VDoki Creative Commons License 2005.08.07 0 0 7760

Sziasztok!

 

Újrakezdőként szeretnék segítséget, tippet kérni 1:72-es méretarányú Bf-109, G-6-os makett kabintetőjének kifestéséhez.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

VDoki

skaloz Creative Commons License 2005.08.07 0 0 7759

nzmark!

 

Sajnos gyártónként nem lehet szelektálni, egyértelműen kimondani, hogy jó vagy rossz. Mindig az adott makettet kell nézni, mert lehetnek "melléfogások" mindkét irányban. Van igen jó Airfix makett, és van nagyon rossz Hasewaga is. Igaz, hogy nem ez a jellemző, de van. A Revell és az Italeri, valamint az Academy az utóbbi időben nagyon jó maketteket gyárt, ha új a szerszám. Sajna vannak újracsomagolások is, no itt már bele lehet futni meglepetésekbe. Természetesen a Tamiya, Fujimi, Hasegawa, Dragon általában nagyon jó minőséget gyárt, de ennek, és földrajzi elhelyezkedésüknek megvan az ára. De lehet akár a szovjet utódállamok gyártóinál is igen magas színvonalú (és főleg ritka!) makettekre bukkanni.

 

A problémád kezeléséhez ajánlanám olyan makettboltokban körülnézni, ahol szóba állnak az emberrel, tanácsot is tudnak adni, esetleg kibontják a dobozt, hogy megnézhesd. Ahol ezt megengedik, ott tutira mehetsz, hogy nem fogsz csalódni.

 

Egyébként nézz körül a makettező oldalakon (itt, Fabulis, Makettinfo stb.) vagy a makettező újságokban (most a Pro Modell van csak, de korábban létezett a Modell és Makett, ezek régebbi számaiban nagyon sok hasznos infot találsz konkrét makettekre is).

 

Sok sikert az újrakezdéshez: Kalóz

Előzmény: _nzmark (7757)
_nzmark Creative Commons License 2005.08.07 0 0 7757
sziasztok!

kezdőként kérnék segítséget tőletek. teljesen nem vagyok kezdő, inkább csak újrakezdő. a kérdésem az lenne, hogy melyik gyártó terméke nem ajánlott?
nézegetem a http://www.modellbolt.hu oldalon a kínálatot, és az 1:35 -ös makettek között gyártónként igen nagy eltérések vannak árban, értem ezalatt, hogy míg egy Tamiya Panther 10.110 Ft, addig egy Italeri Panther 4890 Ft
Mindkettő 1:35 méretarányú, a tamiyashoz 1db figura is tartozik, a másiknál nincs dokumentálva, hogy mi van még a dobozban.
Joe86xx Creative Commons License 2005.08.05 0 0 7755

Remélem mostmár a kép is megy.

rajz#106

Joe86xx Creative Commons License 2005.08.05 0 0 7754

Az 106-os az ebbe a keretbe illő átlátszó alkatrész.

A kerék probléma meg valószínű megoldódik, köszi!

Joe

Előzmény: Törölt nick (7753)
Joe86xx Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7752
Sziasztok!
Kellemeset csalódtam a revellben:) megküldték szinte az összes hiányzó alkatrészt az 1/48as Mil Mi24-esemhez. egy( illetve kettő) még mindig hiányzik. Aki tudna adni egy hátsó kereket hozzá annak nagyon örülnék!! Vagy hogy oldjam meg? A másik egy átlátszó alkatrész(106), aki tud ilyet lécci küldjön, szóljon!
Köszi Joe
Cyberworld Creative Commons License 2005.08.04 0 0 7751
Simán, festékkel, ecsettel festettem. Humbrol94+fehér keverékéből, kicsit sűrűbb festékkel, hogy vastagsága is legyen.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7750)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7750
Ez igen :)
A barna szigetelést a kabintetőnél hogy oldottad meg? Három MiG is várja a festéstét, és szeretném megcsinálni vhogy.
Előzmény: Cyberworld (7746)
Tyon_ Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7747
Egy kábelból szedtem ki a drótot, és sikerült megcsinálnom, köszi:)
Előzmény: Törölt nick (7739)
Cyberworld Creative Commons License 2005.08.03 0 0 7746

Akkor felrakom így is a képet, remélem, sikerül. A sasfejes névtáblát kell nézni, az teljesen ecsettel készült.

Előzmény: Brutalis Harmonia (7740)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.02 0 0 7745
Azert gondoltam egy mellektopikra, mert az egyes fotok kozotti hozzaszolasok "felhigitjak" az albumot. Mivel senki nem kattant ra erre az egesz fotos dologra, gondolom amugy is folosleges. ;)
Előzmény: skaloz (7743)
skaloz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 7744

Nem olyan rossz makett, mint néhol leszólják, igaz, el lehet vele dolgozni. Nekem megvan, még anno vettem meg, az ugandai felségjelet hordozza. Akkor pocsék volt az anyaga, ma állítólag Propagteammal adják, ami jó minőségű.

Ja! és nehogy kalapáld már .. A sztirol könnyen törik ...

Előzmény: Tibcsi(R) (7741)
skaloz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 7743
Igazad van! Így is van már annyi makettes topic, itt az indexen is. Minek bővíteni a számukat?
Előzmény: Törölt nick (7736)
skaloz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 7742
Injekciós tű. A húzott szál törik, a rézdrót hajlik. A tű megbízható, és nem túl nehéz hozzájutni.
Előzmény: Törölt nick (7739)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.08.02 0 0 7741
Az a Delfin nagyon jól fog kinézni! :) Én is valami ilyesmit szeretnék összekalapálni a KP Delfinemből....

Tudom, nagy meccs lesz. De innen szép nyerni! :))
Előzmény: Cyberworld (7737)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.02 0 0 7740

Kosz a valaszt.

Szeretnelek megkerni, hogy ha nem faradsag, akkor tedd be ide kozvetlenul a kepet, mert nekem nem jon be...

Előzmény: Cyberworld (7737)
Tyon_ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 7738

Hali.

Az a gondom, hogy egy 1/72-es Willy's Jeepnek elvesztettem azt.. amin a kormány van:) sehol nem találom. Most mi tévő legyek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!