Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Dulifuli Creative Commons License 2007.04.11 0 0 118
Ha nem jó az alapjárat, az alighanem valami gondot jelent. Nálam csak akkor nem volt jó, amikor az a szívósor-probléma volt. Szerencsére még a garanciaidőn belül sikerült megoldani. Szerintem jó lenne, ha azt is megnézetnéd.
Előzmény: blazseidr (117)
blazseidr Creative Commons License 2007.04.10 0 0 117
Igen, nem is lesz sűrű gyakorlat nálunk ez a sebesség!Azt is megfigyeltem, hogy amikor megállok pl piroslámpánál, akkor az alapjárat időről-időre úgy tesz, mintha le akarna fulladni, de mégsem teszi. Éppen hogy csak lehet érezni, de nem érzek nagy rángatást a motor felől, csak egy picikét. Kérdés, hogy ez csak valami komolyabbnak az előszele, vagy ez ilyen és kész.
Jó éjt
B
Előzmény: Dulifuli (116)
Dulifuli Creative Commons License 2007.04.10 0 0 116
a 130-hoz elég volt 3300.

Azt akarod, hogy irigykedjek, mi? :-)

Visszafelé 1 felnőttel többel és több cuccal is jöttünk. Volt, hogy 160-al, érdekes volt megfigyelni, hogy ehhez a sebességhez majdnem dupla annyi üzemanyag kellett

Ennyivel már nem illik túllépni a megengedett sebességet, főleg egy olyan autóval, ami a fék tekintetében nem éppen király kategória, ráadásul még jól meg is van pakolva.
Már az üzemanyag-fogyasztás miatt sem, mint a mellékelt ábra mutatja.
Előzmény: blazseidr (114)
PITTA Creative Commons License 2007.04.10 0 0 115
Üdv,

Na megnéztem a Bárdiautó webshopjában. 25e és 40e között mozognak a lambdaszonda árak. ennek cserélje kb 10 perc, szóval eléggé vastagon fogott a ceruzájuk....

A csomagtartó szivarhyújtócsati szerintem benne van a kábelkötegben csak hiányzik maga a csati szerintem. De lefényképezem, nekem merre felé van igy meg tudod nézni a tiedet, hogy a csatik ott figyelnek-e. A szervízben rendelhetsz alkatrészt is szerintem szóval egy ilyen dugót berendelsz és csak be kell kötni... a kérdés hogy mennyire pofátlanok az ár tekintetében....

Az enyém 101 lovas 1.4-es az 160-nál ~9 lityit eszik, igaz gázból...

Pitta
Előzmény: blazseidr (114)
blazseidr Creative Commons License 2007.04.10 0 0 114
Sziasztok!
Végre kezeim közé kaparintottam lassan másfél hete vásárolt fabia kombimat. 5-én végre kész lett a lambdaszonda csere, szerencsére weltauto garanciában megcsinálták (lásd 3000. hozzászólás) de azért ráírták az árat több, mint 70.000 Ft, ez ilyen drága???? A weltauto a hírhedt Fáy utca porsche hungáriánal van, kicsit rettegtem, de az ígért 2 napból 1 nap lett és a garancia is rendben működött :-)
Másnap este már hasítottunk is anyósomékhoz. A Budapest-Hódmezővásárhely távot lazán vette a verda, 2 felnőtt 1 gyerkőc és egy kutyus. 130-150 között mentünk, szemem végig a pillanatnyi fogyasztásmérőn (még sosenem volt ilyen egyik kocsimban se). Azt tapsztaltam az 1.4 MPi 68 lovas motortól, hogy 4000-es fordulaton ment kb 145-el, a 130-hoz elég volt 3300. A fogyasztás 4000-nél olyan 6.9 - 7.4 körül alakult. Visszafelé 1 felnőttel többel és több cuccal is jöttünk. Volt, hogy 160-al, érdekes volt megfigyelni, hogy ehhez a sebességhez majdnem dupla annyi üzemanyag kellett, 14,7 lityi!Mondjuk lehet, hogy pont akkor egy kis emelkedő volt. Ennél a sebességnél viszont rettenetesen billegett, úgyhogy gyorsan visszavettem.
Más: szomorúan vettem észre, hogy az enyémben nincs hátul a csomagtartóban szivargyújtó csatlakozás, a motoros hűtőtáskához jól jött volna. Nem tudjátok, hogy hol és mennyiért lehene ilyet beszereltetni?
Üdvözlettel:
B
blazseidr Creative Commons License 2007.04.05 0 0 113

Igen néha lemaradnak a betűcskék....

A fickó kb 50e Ft-ot mondott, szóval belefér az összeghatárba, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy reális-e az ár amit mondott, illetve, hogy mennyivel csökkenti ez a kis eset az össz összeghatárt.

A munkalapon amit aláírtam amikor felvették a kocsit nem szerepel összeghatár becslés, ellenben határidőként péntek du. 4 óra van feltüntetve.

Meglátjuk.

 

Előzmény: Dulifuli (112)
Dulifuli Creative Commons License 2007.04.04 0 0 112
Csak azt nem értem, hogy miért kell már szerdán bevinni egy 1 órás melóra, ha úgyis csak pénetekn lesz kész???

Na, ez egy nagyon jó kérdés (csak egy "e" betű csúszott el benne egy kicsit)!

nem tudja valaki, hohy egy lambdaszonda csere mennyibe szokott kerülni fabiára?

Pontosan nem, de ha nem fér bele a megadott összeghatárba, akkor menj el az ombuccmanhoz! Vagy a Fogyasztóvédelemhez, mert ez már szerintem tisztességtelen haszonnak számít. Maga a szonda olyan tízezres nagyságrend lehet.
Előzmény: blazseidr (111)
blazseidr Creative Commons License 2007.04.04 0 0 111

Szia!

Kénytelen voltam a híres-hírhedt Fáy utcába vinnem a verdát. El is mondom miért. Kinéztem a weltauto.hu-ról, hogy milyen szerívzeknél javítanak weltauto garanciba. Hétfő reggel irány a hozzám legközelebb eső Óbudai autójavító. Kis sorban állás után közölték, hogy szívesen megjavítják, de nem gariban, hanem ki kell csengetni a pénzt, menjek inkább át a Fáy utcába. Okés átmentem, ott azt mondták, hogy a telek túloldalára kell menjek mert welatautókkal ott foglalkoznak. Úgy is lett, ott kedvesen elmondták, hogy szerdán hozzam be reggel és péntekre meg is lesz a kb 1 órát tartó meló azaz a lambdszonda csere - garanciában. Így is tettem, ma reggel leadtam a kocsit és remélem, hogy az ígéretnek megfelelően péntekig kész lesz. Csak azt nem értem, hogy miért kell már szerdán bevinni egy 1 órás melóra, ha úgyis csak pénetekn lesz kész???

Sajna már csak most tudtam meg (ezt elfelejtették közölni a vásárláskor), hogy az 1 évre, vagy 30.000km-re szóló weltautó garancia max 700.000 Ft-ig összesen a gari idő alatt nyújt "vígaszt", ha ennél drágább a javítás, akkor az ezen túli részt a kedves tulajdonosnak kell állnia...  Az egyes javítások összege max 350000 ft lehet.

 

Majd jelentkezem mi lett a vége, nem tudja valaki, hohy egy lambdaszonda csere mennyibe szokott kerülni fabiára?

 

Köszi

B

Előzmény: Dulifuli (107)
Dulifuli Creative Commons License 2007.04.04 0 0 110
Már amelyik Velorexben, mert én olyat láttam, amiben Pannonia motor volt. :-)
Egyébként nem is olyan rossz az a 350-es Jawa motor. Nem egy Suzuki GSR-600, de azért elmegy.
De talán erről már eleget offoltunk.
Előzmény: PITTA (109)
PITTA Creative Commons License 2007.04.04 0 0 109
Üdv,

Nincs Velorexem, viszont nagyfaternak van egy oldalkocsis Jawája abba ugyanaz a motor van és még tolótető se kell rá. :-) Igaz az hirtelenpiros színű...

Pitta
Előzmény: Dulifuli (108)
Dulifuli Creative Commons License 2007.04.03 0 0 108
Aszongya, "Fekete metál"! Metálkék tolótetős sport-Velorexed nincs, waze? :-)
Velorex
Előzmény: PITTA (106)
Dulifuli Creative Commons License 2007.04.03 0 0 107
Sajnos, vagy talán szerencsére, én is csak egyet ismerek, a Skoda Palotát. Ott többször vissza kellett vinnem a gépet, mire végre megtalálták és kijavították a hibát, de azóta nincs gond a géppel. Szerintem egész jó fej a szervizesek főnöke.
Ha jól emlékszem, akkor a Mentesről is jókat hallottam, a többiről nem tudok nyilatkozni. Ha rám hallgatsz, akkor azt választod, amelyik a legközelebb van, vagy amelyik Neked szimpatikus! :-)
Előzmény: blazseidr (105)
PITTA Creative Commons License 2007.04.01 0 0 106
Üdv Combi Fábiások!

Nekem is ilyen van ráadásul 1.4 100 lóval!
Az lenne a nagy harci kérdésem, hogy van-e valakinek eladó 14-15-ös alufelnije? Az se baj, ha gumival van...

Őrá kéne...

Ha esetleg van akkor a pitta78 kukac freemail pont hu ra dobjatok egy mailt légyszi.

Előre is köszi,
Pitta
blazseidr Creative Commons License 2007.03.30 0 0 105
Szia Dulifuli
Na ma (2007.03.30. péntek) megvettem Szegeden (budapesti vagyok) a rég kinézett Fábiát!1.4 Mpi kombi. Weltauto garanciával, még szerencse. Ahogy kihajtottam a márkakereskedés ajtaján és kiértem Szeged határába elkezdett égni a motorelektromosság hibáját helző lámpa. Néhány újraindítás, de maradt. Telefon, vissza a skodakereskedéshez, számítógép rákapcs: 2. sz. lambdaszonda kiment! Választási lehetőség: otthagyom és keddre kész, persze ez azt jelenti, hogy 3.szorra is vonatozás Budapestről. Azt mondták lehet vele menni, de mielőbb szerelő kezébe kell kerüljön. Weltauto prémiumot kértem rá, azért, hogy ne csak náluk, hanem bármelyik márkaszervízben érvényes legyen, micsoda előrelátás!
Rendben hazaértem, persze hétvége van, minden (márka)szerelő zárva. Mint gyakorlot szerelőjáró tudsz-e Budapesten, vagy a közelben normális márkakereskedőt (weltautós szerződése kell legyen). A weltauto honlapja a következőket sorolta fel:
http://weltauto.hu/huservlet?SVC=WELCOME&BANNER=head_haendler.htm&BOTTOM=haendler.htm&ENV=GWHU!hu!!!!!1175285425040&TIME=1175285425041
(1025-ös irányítószám 30km-s körzete)
Előre is köszi a segítséget!
B
Előzmény: Dulifuli (88)
kkn Creative Commons License 2007.01.13 0 0 104
Nálam az említett takarólapnál van becsúsztatva egy műanyaghoz, ami tartja, az gyárinak néz ki.
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.09 0 0 103
Nekem az lejövő ablak belső oldalán van egy bankkártya méretű lapocska, rajta felsorolva, hogy melyik biztosíték, melyik kütyühöz tartozik....
Előzmény: kkn (102)
kkn Creative Commons License 2007.01.07 0 0 102

Műszerfal bal oldala, amire az ajtó rácsukódik.Van egy kis ablakocska, ahogy a szinte egész felületét fedő takarólap ráfekszik a műszerfalra. Csavarhúzót bedugni, és kipattintani. Visszarakáskor figyelni, hogy az ajtókeret élgumi alá renedesen becsússzon a perem, ne hajoljon el. A többi padlólemeztestvérben is ott van.

Előzmény: Random- (100)
Dulifuli Creative Commons License 2007.01.05 0 0 101
Ha jól emlékszem, akkor a vezetőülés előtt, a kormány bal oldalánál található, egy kis ablakban, amelynek műanyag fedele van. De nincs használati útmutatód? Abban biztos benne van. Ha kell még, akkor szívesen megnézem.
Előzmény: Random- (100)
Random- Creative Commons License 2006.12.31 0 0 100

A kérdés még tovább egyszerűsödik.

Hol van a biztosítéktábla?

Random- Creative Commons License 2006.12.30 0 0 99

Sziasztok!

 

Meg tudná valaki mondani, hogy melyik biztosíték az ablakmosóhoz tartozó?

Mert lehet, hogy kiment csak nem tudjuk melyiket kellene megnézni.

PITTA Creative Commons License 2006.12.28 0 0 98
Üdv,

Nekem 100 lovas van. Kb. másfél hete...
Jó megy csak ki kell pörgetni a szemét, hogy le is adja. A gyári adatok szerint 6000-nél adja le a 100 pacit...

Pitta
Előzmény: Jobson (96)
Dulifuli Creative Commons License 2006.11.07 0 0 97
80 ló? Az már jó hosszú fogat!
Előzmény: Jobson (96)
Jobson Creative Commons License 2006.11.06 0 0 96

Sziasztok !

 

Mi a véleményetek az 1.4 80ló kombiról?

 

Köszi

bigjohni Creative Commons License 2006.09.18 0 0 95
Hali A légkondit már próbáltam, a gyertya még eredeti. Ez a fogyasztás amit írtam átlag! van ennél durvább is, de attól dobnátok egy hátast. Egyébként újkorában jó volt
akkoriban gyorsításkor nem írt ki 42 litert. Az OCTAVIA-ban is volt ilyen herkentyű és a SUPERB-ben is van de ott ennek az értéknek a felét sem látom. Most jön a 45-ös szerviz ahol cserélnek légszűrőt,olajat,meg dugnak okos ketyerét, azt még megvárom.
Azért írtam mert rémlik valami szoftver frissítéses dolog, meg a lambdáról is hallottam csodákat, és azt gondoltam van konkrét tapasztalata valakinek.
Üdv.
Előzmény: Dulifuli (93)
Dulifuli Creative Commons License 2006.09.18 0 0 94
Én meg így jártam szombaton: elindulunk az autóval (most lesz két éves, nem egészen 13 ezer km van benne), és valami furcsa hangot hallok, ami mintha a futóműtől jönne. Máskor is szokott lenni egy kis súrlódó hang indulás után, de ez inkább kopogás volt. Megálltam, hogy megnézzem, mi adhat ilyen hangot, leszedtem a dísztárcsákat, nézelődtünk, tapogattuk, nem találtunk semmit. Dísztárcsák vissza, megyünk tovább, újra jön a kopogó hang. No, ennek már a fele sem tréfa, mondom, el kell menni egy szerelőhöz. Igen ám, de a márkaszerviz szombaton nem dolgozik. Így hát elmentünk a közeli gumi- és futóműszerelő műhelybe. Ráálltam az aknára, kerék le, a szaki megnézte, és azt mondta, hogy a féktárcsa tiszta rozsda, a belső oldalán csak egy egész vékony csíkban fényes. Ráadásul vagy egy mm-t ki is van vállasodva, és ezzel nem sok mindent lehet tenni, leginkább csak cserélni. Mármint a szaki szerint. Nekem viszont lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban:

1. Ugyan miféle anyagból készítik ezeket a féktárcsákat, ha ennyi idő (illetve km) után szinte szarrá rozsdásodnak? Nekem már volt néhány autóm, és azok sem voltak túl sokat garázsban, de ilyen problémám még soha nem volt.
2. Mi a túrótól tud ennyire kivállasodni a féktárcsa ennyi km megtétele alatt? Lehet, hogy az nem is az autó eredeti féktárcsája? Soha nem hagytam ott sehol az autót, kivéve a márkaszervizt.
3. Mivel mindez még garanciaidőn belül történt, vajon megoldja-e a márkaszerviz ezt a gondot a garancia keretében? És ha igen, akkor vajon hogyan? Kicserélik a féktárcsát?
4. Másoknak nem volt még ilyen gondjuk a Fabiákkal? Csak engem tisztel meg minden ilyen hiba?
Dulifuli Creative Commons License 2006.09.18 0 0 93
Na és légkondi nélkül mennyit eszik? Nem lehet, hogy éppen a klíma vesz fel túl nagy teljesítményt? És a gyújtógyertyák jók?
Előzmény: bigjohni (92)
bigjohni Creative Commons License 2006.09.17 0 0 92
Hali! Lassan négy éves lessz az autónk (FABIA 1.4 68LE 45e Km) az utóbbi időben kezd feltűnni a megemelkedett fogyasztás ami Budapesten légkondival simán eléri a 13 litert.
Légszűrő cserén és injektor tisztítón túl vagyok, a szervizműszer nem mutat hibát.
Újkorában nem volt ennyi. Emlékszem rá, hogy amikor létezett ez a motor akkor téma volt a túlfogyasztás de nem tudom hogy van-e rá megoldás.
Kérem írjátok meg ha tudtok valamit.
Üdv.
elek72 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 91
Sziasztok!Beszálnék a fórumba egy 1,4 100Le Elegance-al,5 éves colorado vörös.Én az eddig felsoroltakhoz képest elég drágán vettem 2001-ben volt 3800000 némi alkudozás után.Dehát akkor még elég újnak számított a Combi nem nagyon akciózták.Egyébként szerintem azóta kicsit romlott a felszereltsége,bár a tetősínt meg ingyen adják,viszont az enyémben volt szériában űlésfűtés,fűthető ablakmosó fúvóka,négy elektromos ablak,amik most nincsenek még az Elegance-ban sem.
tarejos Creative Commons License 2006.09.11 0 0 90
Miért, mi a baj a hátuljával? Hacsak nem vagy óriás! :-)
Én a magam 178 centijével az átlaghoz képest hátratolt üléssel szeretk vezetni, de simán beférek "magam mögé" úgy, hogy a térdem még nem nyomja az első ülés támláját. Valamint a fejtér sem kicsi szvsz.
Ketten simán tudnak hátul is utazni, három embernek meg a legtöbb autó hátsó ülése kényelmetlen.
Előzmény: csekker (78)
honey26 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 89
Az enyém is 1.4 100 Le:-))
Előzmény: Nspider (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!