Keresés

Részletes keresés

Goldman Emma Creative Commons License 2004.01.15 0 0 5021
Ne verjetek meg, de találtam Kutyusnak valamit.
Kéremszépen, megjelent a Tanulmányok Budapest Múltjából XXXI. kötete. Benne kb. kétszázötven oldal Szent György tér. Képekkel. Meg egy bibliográfia a kilencvenes évek második felének Bp-tárgyú publikációiból. 1500 pénz, hagytam belőle egy példányt Kutyának az Írók Boljában. Hátul, a pénztáraknál.
gjozsef Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5020
drdoktor,
2001-es adatot találtam az utakról. A 4300 km közútból 3400 km a szilárd burkolatú.
Előzmény: drdoktor (5012)
kambekk Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5019
Nadonjó!
Előzmény: Törölt nick (5016)
gjozsef Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5018
lakos,
a VII. ker. önkormi tavasszal kezdi a Rákóczi úti házak homlokzatainak tisztitását. Most azt mérik fel, hogy a különböző homlokzat tipusokhoz milyen technológia kell. A munkát a Károly körúttól a Blaha felé fogják végezni.
Előzmény: lakos (5008)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5017
piscatornak
Nem egészen értettem, de fátylat rá.
Részemről nagyon köszönöm a Sevcsik-linket, ez valódi kuriózum, és ebben a formában nem láttam. Ráadásul innen tudható, hogy bővülni is fog.

dognak
Itt egy rövid lista néhány (egy kivételével) az utóbbi években megjelent albumról, melyekben gyönyörű fényképeket találsz a régi Várnegyedről, színpompás ünnepekről stb.:
Budapest anno. Corvina, 1984
Budapest, világváros. Helikon, 1996
Császári Bécs-királyi Budapest. Fotográfiák a századforduló idejéből. Christian Brandstatter-Képzőművészeti, 1996 (ez nincs meg nekem)
Budapest, a Duna gyöngye. Magyarország fővárosa a két világháború között. Helikon, 2001
Budapest,az ikerfőváros. 1860-1890. Helikon, 2003
Szkennelni nem tudok ezekből, idő, szkenner, kezelni tudás és jogi lehetőség hiányában. Viszont ha bejössz a Belvárosban lévő munkahelyemre, bevihetem, ott megnézheted, készíthetsz néhány fénymásolatot. Mégis, a Budapest Gyűjteményt ajánlom inkább, mert oda bármikor mehetsz, nyilván megvan a nekem hiányzó könyv is, és egyébként is az egyik legjobb hely a városban.

andrasgeroly hozzászólása kapcsán
Az Én Budapestem sorozat kötetei és más, Budapest anno tárgyú, több éve megjelent kiadványok elég nagy választéka található az Írók Könyvesboltjában (a pénztárakhoz közel, középen). A Leskelődők régebbi, imádom, de elajándékoztam; nem látta valaki mostanában egy eldugott könyvesbolti polcon, vagy antikban? (A könyv rávilágít, milyen fantasztikus részletek rejtőznek a korabeli képeken, és egy korabeli irodalmi alkotásokból összemontírozott történet kíséri, melynek forrásaira kevesen jönnek rá maguktól, de így is nagyon szórakoztató.)

Előzmény: Törölt nick (5016)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5016
Sziasztok!
előbbi morc hozzászólásom itt senki ellen se irányult, se a topic ellen.
Arra világítottam rá, hogy egyesek hogy nehezítik a másikat a neten.


Viszont maradjunk a témánál, és hogy Dog-nak is kedvezzek - egyáltalán nem csak róla szól e topic és nem akarjuk bántani - Vár témájú képek is.
Rianna tette közzé a weben édesapja képeit.
nagyon jók, illusztránsak.
Figyeljünk terjesztésnél a jogvédettségre.
Ezeket nézzétek meg, biztos beleillenek a régi témába!
http://www.freeweb.hu/multimania/fotoalbumok/sevcsikalbum.html

Dr. Sevcsik Jenő válogatás a saját felvételeiből
andrasgeroly Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5015

Mivel visszaterelődünk a történeti síkhoz, szeretném ismét felhívni a figyelmeteket a Régi és új Erzsébet-híd című kiállításra a Budapesti Történeti Múzeumban.

Azonkívül találtam a könyvespolcomon néhány kiadványt:
Ismeri valaki a Budapest Építészeti Kalauz (ISBN 9630485168 6 Bt. (kiadó)) című könyvet? A 20. század néhány jelentős épületét mutatja be kerületi bontásban, fényképpel. A történet mellettük kifejezetten rövid, de néhány épület igazná mutatós még a múlt századból is.
Két albumocskát is találtam: Bach Melitta-Laczkó Mihály: Leskelődők (ISBN 9631330877 Corvina), és Frankl Aliona-Lugossy: Eltűnő Budapest (Én Budapestem sorozat) (ISBN 9638376376 Főpolgármesteri Hivatal)

A hétfői Népszabiban pedig van egy cikk arról, hogy a buddhisták (!) felújították az egykori Dreher - (sajnos elfelejtettem) Sörgyárak Rt egyik lerakatának épülettömbjét.

Egyébként meg gratulálok a MMMMM-hez!
András

P.stephenson Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5014
Budapesti Határkővek by NOL.
Zolcsi ennek hogy fog örülni. :)

P.s

Előzmény: Törölt nick (5000)
Csokis Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5013
jópáréve 50%-ot hallottam, de ismerve az útépítés gyorsaságát...
Ismered a viccet a férfi nemi szervről az anatómiavizsgán, nem? ("Kisasszony, azt maga csak úgy érezte." :-) ) Szóval minden híreszteléssel ellentétben, a Rákóczi út nem földút. A földutakon ugyanis nem éles szélűek a kátyúk, így azok kíméletesebbek a futóművel. :-(
Előzmény: drdoktor (5012)
drdoktor Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5012
részben magyarázható azzal is, hogy nálunk jellemzően vakoltak az épületek, ami mállik, porlik.
tőlünk nyugatabbra sokkal több, sőt jellemző a tartós homlokzatképzés, kő, tégla.
aztán
-emberek tudata
-takarítás hiánya, elspórolása
megmittommégmi.

por:
tudja valaki hány % a földutak mennyisége Bp-en?
jópáréve 50%-ot hallottam, de ismerve az útépítés gyorsaságát...

Előzmény: Csokis (5007)
Csokis Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5011
Mmmmm...! Ez igen! :-)
Előzmény: Laja73 (5010)
Laja73 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5010
MMMMM
Csokis Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5009
Az 50-es évek mániákus "ébersége", meg a hülyeség szinonímák, úgyhogy nem tévedtél nagyot. :-) (Vö.: "Nem rés, hanem erős bástya...")
Előzmény: lakos (5006)
lakos Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5008
Régen mikor a Rákóczi úton laktunk emlékszem, hogy bizonyos rendszerességgel (talán félévente, nem tudom) lemosták a házakat. Úgy nézett ki, hogy jó előre meg volt hirdetve, újságban is benne volt talán, meg kirakták a házakban is a hirdetményt, hogy aki az utcára néz az csukja be az ablakot. Aztán az adott napon kora reggel, a egyik végéről nekiindultak a bazi nagy fecskendős kocsik és jó erős vízsugárral lemosták az összes házat kívülről. Hát utána azért volt különbség. Gyerekként marhára élveztem nézni. Nemtudom az utóbbi 10-15 évben volt-e ilyen. Lehet, hogy Bécsben ez rendszeres?
Előzmény: Csokis (5007)
Csokis Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5007
Igazán nem ott kéne megfogni a dolgot, hogy minen tél után újrafestjük a lábazatot... Én azt nem értem -és tényleg nem értem-, hogy miért piszkosabb mindig ez a város, mint pl. Bécs? Egész évben poros, szürke, még a frissen tatarozott házak is olyan szomorúak. Pedig Bécsben mégcsak nem is sóznak, hanem homokot, kavicsot szórnak, ami koszol. Ráadásul itt is látom, hogy járnak tavasztól őszig a locsolókocsik, és mégsem ér semmit. Miért?
Előzmény: Goldman Emma (5003)
lakos Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5006
Ilyen van itt a környéken is, de ez inkább hülyeségi, mint éberségi. Ha a Kálvária térről elindulunk az Illés utcán, befordulunk rögtön jobbra az első kis utcába, fölnézünk a jobbkéz felé eső ház falára, azt látjuk a táblán, hogy Losonci u. 2. Az utca túloldalán meg a ház bejáratán mi van: Baross u. 111:) Na azt találja meg valaki, aki a Baross utcán sétálva keresi a házszámot.
Előzmény: drdoktor (5005)
drdoktor Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5005
asszem ez ideillik:
Éberségi házszám
kambekk Creative Commons License 2004.01.14 0 0 5004
Idén is csinálnak róla egy jól eldugott, fél négyzetméteres irodaváróban kiállítást az Főpolgármesteri Hivatal alagsorában? Tavaly volt valami ilyesmi. Ollyan hüjén néztek rám a Városház utcában, mikor a fellelhetősége iránt érdeklődtem, hogy az csuda... Összefoglaló füzetért pedig kifejezett közelharcot kellett vívnom :(
Előzmény: Goldman Emma (5003)
Goldman Emma Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5003
Utoljára ugrom be neked, de azért leírom. :) A kerületi polgármestereket sok mindenért fizetik, többek között azért is, hogy a _magántulajdonban_ lévő társasházak renoválását segítsék pályázatokon megszerezhető pénzekkel. Még pár napig szabin vagyok: ha érdekel, szívesen megmutatom neked Erzsébetváros néhány házát, amelyek az elmúlt négy-öt évben közpénz segítségével gyönyörűen megújultak. Persze, ha valahol alkalmatlan a közös képviselő vagy esélytelen a tulajdonosi közösség, ott tényleg reménytelen a helyzet. Gondolom, az 5-ös busz vonalán ez van. Meg ez a fránya január.
Előzmény: courage the dog (4996)
kambekk Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5002
Remélem piscator negatív kritikájával nem rám célzott... ezért segítségül belinkelek egy kifejezetten Építészettörténettel, Műemlékvédelemmel, Kortárs Építészettel foglalkozó weboldalt.

Viszont Dog,
azt ne várd el senkitől, hogy egy 150 oldalas monográfiát beszkennel a netre, csak, mert épp valakink nincs meg a polcán. Ha ugyanis szigorúan vennénk, akkor jogdíjköteles volna.

Viszont ha élőben szeretnél Budapest-fanokkal randizni, akkor megteheted pl. most 18-án az Iparművészeti Múzeum tárlatvezetéses sétáján (bővebb infó tőlük kapható).

üdvi

Előzmény: courage the dog (5001)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5001
OFF
most biztosan duhos leszel, de mivel spanyolbol, ellentetben a neten levo informaciok megtalalasaval jo vagyok, elarulom, hogy a tarde az nonemu, es igy buenAs tardes a helyes.

En muemlekes dolgokban szivesen segitek masoknak, es ezert rakok be cikkeket a budapest rehabilitacioja-topicomba.Az, hogy az a tarsasag nem segitett, az szomoru, de hat ennek nem kell feltetlenul ugyanolyannak lennie, nem?
Mondjuk en nem nyalok nektek, nincs is ra szukseg, viszont miattam, ugy erzem elegge offba ment at a topic, mert tul sokat foglalkoztok velem, ahelyett, hogy az eredeti temaval.amugy pedig, ha en kerek egy kepet, es senki nem tesz be, akkor en nem esem letargiaba, max nem tudok rola meg semmit.Es megmondom oszinten, hogy bar nagyon erdekel a regi Budapest, nem akarom tuldimenzionalni erdeklodesemet, mert hat amit a haboru tett ezzel a varossal, azt mar ugysem lehet teljesen helyrehozni.Igazabol engem az erdekel, hogy mi lesz a megmaradt ertekeinkkel.Ennek hizaba neznek utana konyvtarakban, semmi ertelme sem lenne.
tudom, hogy sokkal tobb hozzaszolasra szamithatnek, ha attennek a topicomat a polforumrol, de hogy?irtam emilt, bementem a T.szerkesztoseg forumba, de semmi.Minthogy titeket erdekel Budapest, gondoltam, nem csak a regi Bp.-rol kaphatnek infokat, hanem egyes muemlekekkel kapcsolatos mostani infokat is beszerezhetek, de tevedni emberi dolog.

Előzmény: Törölt nick (4998)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.13 0 0 5000
Nem vezet minden esetben eredményre, de a képek fülre ksttintva is kereshetsz.
Egy új link, anno.
http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=23895&DocID=25315
Budapesti Határkővek by NOL.
Előzmény: courage the dog (4999)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.13 0 0 4999
remelem, nem gondolod, hogy mar nem tettem ezt meg? az altavistat meg a google-t tartom elso helyen a kedvenceim kozott.a hasznalati utmutatasodat azert koszonom.ezt a jpg-s dolgot nem tudtam, majd hasznalni fogom.
Előzmény: kambekk (4997)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.13 0 0 4998
Dog!
Már egyszer írtam. Nem téged akarlak szekállni.
Szokj le, tegyél le arról hogy igazi, összes, lényegi tudást szerzel a netről!!!!!!!!!!!!!
A papíron levő anyag nagy részét - szerencsére - még nem, vagy soha nem dolgozzák fel.
Inkább szájl le a dobozról, ne megy.
Ne is próbáld.
Egy példa.
2 éven át jelentősen ott voltam abban a büdös villamosos topicban. Érdekelt a tömegközlekedés. De az ott található elvetemültekkel ellentétben - hány fok van a villamosban, stb stb... - inkább a hangulati, ma úgy mondanám városképi, az ember által épített térbe való befolyása, vagy mi érdekelt. Mi tudom én.
...és ott a régi járműves fotokon remekül látszanak a környék részei, ezt bírtam, az olyan járatoknál, ahol felnőttem, ami valaha bármennyit számított.
Csatlakoztam a nagy büdös kisebbségi többséghez, nyaltam stb.
Elszóltam magam, néha őszinte voltam, erre bármit mondtam, nem számított.
Ha az adatoknál megszemléled a honlapom, láthatod, mik érdekelnek.
Láttam, csomó anyagjuk van ezeknek a szemeteknek, de basztak megosztani, pedig mekkora minőségi összeállításom lett volna, bár a hülye személyük nélkül is megteszem.
Kikiáltottak ügyeletes közellenségnek, mindenféle faszságot elmondtak rólam, nem baj.
A lényeg, csináltam volna akármit, mivel nem nyaltam nedvesre a billentyűzetet (őket), csesztek segíteni, tehát a fontos anyagok elérése szándék kérdése.
Hihetetlen, hogy ráfaragtam azzal a rohadt társasággal, de az én hibám is.
Szóval hanyagold a netet, felejsd el azt a rohadt intertetet, ha bármit kezdeni szeretnél, a valóságban keress. Ez szól mindenkinek.
Ezeket azért írtam le, mert megfogadtam mintegy erre az évre, aki gonosz, szemét, elküldöm a jó édes anyjába, haggyon békén a baromságaival.
Talán virtuálisan ismertek már, próbákltam tenni ezért a forumért, amit találtam, közzétettem, tehát megengedhetem magamnak,a amit írtam. Na nem, nem is vagyok ideges, tök higgadt vagyok, csak ki kellett írnom magamból, ha már ezek a faszfejek pár éjszakámat elrontották.

Szóval kutya, értékelem a munkádat, de hiába a sok kutatás, nagyon sok info igazából nem található meg a neten, vagy csak töredékekben, elszórva, ott meg kevés belőle.
látod, a helyileg védett listát is mennyire elrejtett helyen láttam meg. Amit eddig találtunk, annál már nincs több fenn az internetworkon.
Most ez van, pá, egyébként Buenos Tardes.
Piscator.

Előzmény: courage the dog (4990)
kambekk Creative Commons License 2004.01.13 0 0 4997
Hát apám, hogy tenéked semmi se jó...
Noakkor idefigyelj! Magad elé veszed a klaviatúrát és begépeled a www.google.co.hu oldal nevét. Miután megjelenik a monitorodon, odaklikkelsz a keresőmezőre és beírod hogy "Budai Vár" -így ahogy itt látod: macskakörömmel együtt. És rányomsz a keresésre. Na most, ha vagy ötszáz idevonatkozó oldalt nem találsz, akkor egyet sem! Innentől már csak ratjtad áll, hogy egyéb keresőszavak beírásával pontosíts a kereséseden (pl 1848, vagy Mária Terézia, vagy akármi). Ha pedig képes oldalakra akarsz kijukadni, akkor az is írd még be, hogy "jpg"!

Remélem, sikerül végre egyről a kettőre jutnod.
Ha nem, akkor fordulj a rendszergazdádhoz!

Cső!

Előzmény: courage the dog (4996)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4996
bocs, de az ilyen kepek latvanyatol egyszeruen rosszul vagyok.tenyleg kertem olyan kepet, amin a budai Var szetlove lathato?
en nem emlexem, de ha igen, pillanatyi elmezavar volt.engem a meg szep Budapest erdekel 18??-tol 1944 elso feleig.

mas.

tegnap az 5-os buszon utaztam.Tiszta kosz volt az egesz.annyira saras volt kivulrol, hogy alig lehetett kilatni.raadasul kod is volt.komolyan annyira lehangolt a varoskep, hogy iszonyat.
en nem tudom, mi a feneert fizetik a keruleti polgarmestereket, de borzalmas, ahogy a hazak kineznek.a sar, meg meg csak rontott a helyzeten.

Előzmény: kambekk (4994)
Goldman Emma Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4995
OFF. Köszi kambekk, ezek szerint érthető volt, amit írtam. :) ON.
Előzmény: kambekk (4994)
kambekk Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4994
nem is hallottam ilyenekrol
És erről ez a topic tehet?!

nekem nincs jogom innen megtudni...
Hát hogyne lenne rá jogod? Vagy Emma szavaiból mást olvastál ki?

Figyú,
ez csak egy fórum, ahová érdeklődő kivülállók írogatnak. Mindenki csak a saját szintjén lokálpatrióta. Ha van anyag felteszi -mért pont előled dugná el-, ha nincs, akkor nincs.
Visszaolvastál már egyáltalán a hozzászóláok feléig?

Én pl ezt találtam 2002. nyarából (copiright r_bendegúz).

4 évnyi anyag vár rád! De érdemes.

Előzmény: courage the dog (4993)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4993
nem is hallottam ilyenekrol.

egyebkent vegyuk ezt a topicot.Ha en nekem nincs jogom innen megtudni olvtarsaktol, hogy mi lesz ennek meg ennek a muemleknek a sorsa, akkor nektek mennyivel tobb jogotok van itt kerni infokat regi utcatblakrol cegerekrol,stb...
a polforumosok milyen jogon forumoznak itt, vegyenek ujsagot....tehat szerintem erthetetlen, amit kertek tolem
mert hat szerintem mindettonknek joga van ott beszerezni infojat, ahol akarja.
es miert ne kerhetnek a budapest anno topicban regi kepeket a szent gyor terrol, ha arra vagyok kivancsi?
mas is kert kepeket, olvassatok csak vissza.

es eleg baratsagtalan dolognak tartom, hogy pont ti szekkaltok, akik ugyanugy erdeklodnek a tema irant, mint jomagam.

Előzmény: Goldman Emma (4991)
BPO-700 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 4992
Erzsébet téri gödör - ez "Budapest anno..."!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!