Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 712
mondjuk nem annyira egyszerű újat szerezni, mert ugye angol autó, az meg ritkaság a bontóban...

de azért már érdeklődtem egy két külföldi bontóból hozó embernél... meglátjuk mi lesz

inkább cserélném, mert sok rajta a hasadás, folt, karc ilyesmi... persze ha csak aranyárban van bontott, akkor felejtős és marad a felújítás

25 ezerért csinálja meg a autokarpitos.hu + kiszerelés, de nem szólt semmiféle alapozásról...

Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.26 0 0 711
Autobontokban kerdezoskodj, nagyon jo allapotu alkatreszek vannak.Lehet, hogy olcsobban talalsz egy olyat amilyet szeretnel, mint hogy lefestetned a mostanit.
Előzmény: Ordas Farkas (708)
Mogorva Creative Commons License 2002.08.26 0 0 710
Ne szídd fel megint magad, semmi rosszindulat nincs bennem irántad. Nem tagadom mulatok néha, de egyéb érzést nem igazán tapasztaltam magamban irányodba, így megnyugodhatsz. :)

Szerintem bátran kérdezz meg egy jónevű fényezőműhelyt a műszerfal festéssel kapcsolatban. Persze nem lesz olcsó, mivel ki fogják szerelni, de utána rá sem ismersz. A kérdés csak az megér-e annyit neked...

Egy ARMORALL pumpás cockpit tisztító és regeneráló is lehet, hogy csodát tenne, ha nincs kirepedezve a műanyag...

Előzmény: Ordas Farkas (708)
SzaboZE Creative Commons License 2002.08.26 0 0 709
Szerintem a neolux lesz oda a legjobb.... :)))

SzaboZE

Előzmény: Ordas Farkas (708)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 708
megint hülye vagy, de nem veszem fel...

amit meg a lökhárítóról írtál: szerinted bárki is fusiban megcsinál egy 50000 km-es garanciás kb 2 éves autót? ennyire sötét vagy? azokon gyári a színre fújt lökhárító... ezt még egy ovis is tudja... Tényleg újat mondtam, vagy csak magadat akartad égetni...

>"Milyen alapozóra milyen festéket? Te? >Semmilyet."Majd a fényezőműhelyben akinek ez a >szakmája és tudja mit csinál, majd tudja.

fényezőműhelyben műszefalat... ez nem semmi...

azon kívül, hogy süt belőled a rosszindulat... szerinted kérdezni sem lehet?

egyébként már kértelek, bármilyen magasszíntű hozzám intézett gondolatodat tartsd meg magadnak. Jobb lesz mindkettőnknek...

Előzmény: Mogorva (707)
Mogorva Creative Commons License 2002.08.26 0 0 707
Milyen alapozóra milyen festéket? Te? Semmilyet. Majd a fényezőműhelyben akinek ez a szakmája és tudja mit csinál, majd tudja.

Vagy a vakbeled is magadnak műtöd a konyhaasztalon? :)

Előzmény: Ordas Farkas (703)
Mogorva Creative Commons License 2002.08.26 0 0 706
Festen alapozás nékül csak a "Hammerite reklámfilmekben" szoktak... Ott a chopper rozsdás villája is frissen krómozott lesz attól, hogy a rokker lefesti a tankot kékre. :)

Mellesleg, gondolom te is láttál már gyári színre fújt lökhárítót, amin le volt pattogva a festék.... mint egy hártyát úgy lehet lehúzni...

Nem figyelted a lényeget: SZAKÉRTŐRE.
Nem "lefényezem neked öcsém kétezeré a garázsomba, oszt ide a zsebembe a lét hamar" szakikra...

Előzmény: Ordas Farkas (698)
Mogorva Creative Commons License 2002.08.26 0 0 705
Javaslom, maskor olyan "szakertokkel" konzultalj, akik ertik is a szakmajukat :-)

Hová gondolsz, azok kurvadrágák... :)


(bocs, de ezt az aljasságot nem bírta kihagyni a rossz májam...)

Előzmény: stevie wonder (697)
SzaboZE Creative Commons License 2002.08.26 0 0 704
Ezt elfogadom, mindenféle mechanikai tapasztalat hiányában :)) És akkor ezért nem vállalják. És a többi részen szerinted működik?

SzaboZE

Előzmény: Giugiaro (691)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 703
de tudod mit? legyél a mesterem... :-)

mondd meg, milyen alapozó festékre milyen műanyagra alkalmas hőálló festéket vigyek fel...

köszi :-)

Előzmény: stevie wonder (701)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 702
hát nekem olyan kéne, akinél látom a végeredményt... ilyet még nem láttam

lehet inkább cserélni kellene

Előzmény: stevie wonder (701)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.26 0 0 701
...de ha ram hallgatsz, megkerdezel valaki olyat, aki mar csinalt ilyet. Mert igy vegulis csak te vagy a vesztes, mert a muszerfalad egyelore tovabbra sincs felujitva...
Előzmény: Ordas Farkas (700)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 700
nem akarok flame war-t... legyen neked igazad
Előzmény: stevie wonder (699)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.26 0 0 699
Oszinten szolva nem gondoltam, hogy a feluleti minta ennyire fontos neked.

A lokharito es a muszerfal anyaga egyarant homogen, jelentos kulonbseg nincs kozottuk. Ha lattal mar fenyezetlen lokharitot, alapban az is rucskos anyag, de a fenyezeskor a minta eltunik -- a rugalmas kozbulso alapozo miatt.

Muszerfalakat egyebkent igenis szoktak festeni, megpedig az altalam leirt modszerrel. A vegeredmeny nem rossz.

Előzmény: Ordas Farkas (698)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 698
itt tévedsz sajna...

én azt írtam, nem lehet lefesteni a műszerfalat... ha alapoznám is, az már nem szimpla festés lenne. továbbá elveszne a felületi minta ( nekem fontos, mellesleg az összes kocsi műanyagján van ilyen )és hát elég kétséges egy 10 éves műanyagdarab alapozása legyen az bármilyen minőségi is....

Hehe, színre fújt lökhárító :-) csakhogy az teljesen sík műanyagból vagy valami hasonlóból van, a műszerfal meg sosem tiszta anyag, még a kopogós sem. Mellesleg, gondolom te is láttál már gyári színre fújt lökhárítót, amin le volt pattogva a festék.... mint egy hártyát úgy lehet lehúzni... tovább nem összehasonlítható a lökhárító és a műszerfal ellenálló képessége a festékeknek. Amit elbír egy lökhrító, attól szépen bomlik egy műszerfal.

szóval a szakértelmet hagyjuk :-)))))))

Előzmény: stevie wonder (697)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.26 0 0 697
Az utolagos muszerfalfestes nyilvan nem lesz olyan tartos, mint az anyagaban szinezett muanyagelem... es valoban, az eredeti feluleti mintazatot sem fogja felvenn (es akkor mi van), de az ellen hatarozottan tiltakozom, hogy "elobb-utobb megrepedezne" a festek.

Gondolj a szinre fujt lokharitokra es egyeb alkatreszekre! A titok nyitja egy kozbulso reteg rugalmas alapozo, ami kiegyenliti az eltero hotagulasbol eredo problemakat.

Javaslom, maskor olyan "szakertokkel" konzultalj, akik ertik is a szakmajukat :-)

Előzmény: Ordas Farkas (692)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.26 0 0 696
Hasznalt mar valaki uvegpilorozot?Pl. Turtle Wax Glass Polish stb..
Megeri aldozni ra?
Löncshús Creative Commons License 2002.08.26 0 0 695
kivi!

"Nem akarok komplett karosszériadarabokat festeni, csak egy-két durva köfelverődés nyomát akarom eltüntetni"

Én is erre gondoltam, de házilag azt sem tudod túl szépen megoldani. Én is pont ezért vittem, nem rég fényezőhöz a gépet és tényleg nagyon szép lett. Bár nekem sötét metál-gyöngyház kék színű az autóm, az amúgy is nyűgösebb, mint pl. egy síma fehér.

Előzmény: kivi (687)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.25 0 0 694
szerintem nem csak pesten, de rendelet van rá, hogy csak olyan helyen szabad kocsit mosni, ahol a szennyvíz elvezetése és visszaforgatása megoldott....
Előzmény: Hantaboj (693)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.25 0 0 693
Hűha. Ezt még nem hallottam, de elég ijesztő. Való igaz, Bp-en nem is nagyon látok utcán autót mosó embereket. De Szegeden gyakran. Talán ez egy önkormányzati rendelet?
Különben nem is szándékozom mégegyszer, mert elég macerás és fárasztó a vödör vízzel futkosni.
Előzmény: kivi (687)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.24 0 0 692
na közben voltam egy-két szakinál és felvilágosíttak

újrafújni műszerfalat úgy, hogy fél év múlva is szép legyen szinte lehetetlen...

- nem lesz olyan kopásálló
- nem veszi fel a műanyag eredeti mintázatát
- teljesen más lesz a hőtágulása a festéknek, mint a műnyagnak, előbb utóbb repedezik, még akkor is, ha hőálló festékkel csináljuk. Amikor 80-100 fok van a tűző napon az első szélvédőnél, mondjuk elég hamar bajok lehetnek...

ezek után nem értem, hogy meri elvállalni az autokarpitos.hu 25 ezerért. Azt nem tudom, ad-e garanciát és ha igen, mennyit...

ezekután egyedül bőrrel lehetne bevonatni, de az meg némileg húzósabb árban.

Giugiaro Creative Commons License 2002.08.23 0 0 691
"Egy kis ügyeskedéssel elvileg az is megoldható, ha sikerül olyan törésű lemezzel végezni a munkát, ami illeszkedik. "

Úgy látom nem túl sok lemezt egyengettél ki életed során, nem ennyire egyszerű az élekből kiszedni a horpadást, csakis a kalapács segít és a tapasztás!

Előzmény: SzaboZE (689)
Giugiaro Creative Commons License 2002.08.23 0 0 690
"1 liter edző kb. 11eFt, úgyhogy lehet, hogy ezért nem raknak a kikevert spray-be. "

A festék sem olcsóbb, tehát nem valósszínű, hogy ezért spórolják ki.
Azért nem raknak edzőt a spraybe, mert a két komponensű (edzős) festék úgy működik, ha beleteszed az edzőt, akkor az záros időn belül kikeményedik akár találkozik levegővel, akár nem. Tehát gyönyörűen belekötne a spray dobozba.

A spraybe egy komponensű festéket szoktak tölteni, amit ha kifújsz elpárolog belőle az oldószer és megköt, de ez nem annyira kemény és nem bírja annyira a gyűrődést!

Előzmény: GTPeti (686)
SzaboZE Creative Commons License 2002.08.23 0 0 689
Na már megint kitaláltam egy technológiát. :))) A vákuum létrehozása a lényeg. Gondolom egy erős vaslemez vékony gumiborítással a főszereplő, egy pici lukkal a közepén. Felillesztik a horpadásra, vákuumot hozunk létre a lemezek között, igy a karosszérialemez kénytelen illeszkedni a mi lemezünkhöz. Itt be is jön a törésponton levő probléma. Egy kis ügyeskedéssel elvileg az is megoldható, ha sikerül olyan törésű lemezzel végezni a munkát, ami illeszkedik. Gondolom a művelet egyedisége miatt nem vállalják.

Na? Ki mit mond? Nyitunk horpadásszervizt? :)))

SzaboZE

Előzmény: fargo (684)
DN3 Creative Commons License 2002.08.23 0 0 688
Sziasztok!
Auchanban láttam olyat, hogy slagra erősíthető vizipisztoly, és benne kis viaszrudacska (viaszos sampon), vagy mi.
Ismeritek? Jó az valamire?
kivi Creative Commons License 2002.08.23 0 0 687
Löncshús,
Szerintem jobban jársz, ha különböző fényezés javítgatásokra inkább elviszed fényezőhöz

Nem akarok komplett karosszériadarabokat festeni, csak egy-két durva köfelverődés nyomát akarom eltüntetni.

Hantaboj,
Ti hol mossátok, puceráljátok a kocsit?

Ha a telken vagyok akkor kertben (vagy előtte az utcán), ha itthon akkor benzinkútnál mosom le. Waxolni, ablakot tisztítani szinte bárhol lehet. Viszont állítólag budapesti közterületeken (értsd: a házad előtt) nem szabad autót mosni, 30e pénz a tarifa...

Előzmény: Löncshús (647)
GTPeti Creative Commons License 2002.08.22 0 0 686
Sziasztok!

A festékkeveréshez lenne pár észrevételem.
Én a Nefelejts Kft.-nél kevertettem ki festéket a Jókai utcában. Ha jól emlékszem 2500Ft volt a fél liter spray. (Ez normális árnak számít.)
Ők Sikkens festéket használnak, ami elég jó név e téren. Tényleg jó anyag. Jól terül (nem folyik meg, szinte nincs narancsbőr-effektus) és kellően fényes. A másik, ami szerintem nagyon jó, az a Standox festék. (Nem véletlenül használja sok autógyár.)

A színt nagyjából eltalálták.

Viszont egy dolog van amit érdemes megemlíteni: az ilyen kikevert festékek tudomásom szerint nem tartalmazzák az un. edzőt. Ezt azt jelenti, hogy a festék néhány vegyszernek nem áll ellen. Pl. alkoholnak, benzinnek. Ez nálam sajnos ki is derült, mert a tanksapka körüli részt fújtam le. )(De be fogok szerezni Sikkens edzőt és újra festem vmikor...)
Egy autó fényezéskor természetesen edzett festéket használnak. (Az edzőt 1:2 arányban keverik a festékhez.) 1 liter edző kb. 11eFt, úgyhogy lehet, hogy ezért nem raknak a kikevert spray-be.
És még vmi. Ha netán vki nem bízik a keverést végző személy szemében, van Bp-n olyan hely is, ahol egy spec. scannerrel mérik be az autó színét és annak alapján végzik a keverést. A Lóerő újságban is láttam a hírdetésüket.

GTPeti

zar 116 Creative Commons License 2002.08.22 0 0 685
Én kb 3 éve egy 98 literes ládát flokkoltattam vele, fekete hosszúszálú flokkal, kb 2 nm volt a felület, 4000 körül volt a munka. Azóta tökéletes, nem pattog, nem kopik, nem válik le, pedig már vizet is kapott, meg gyakran mozog ki-be a csomagtartóból.
Előzmény: Ordas Farkas (670)
fargo Creative Commons License 2002.08.22 0 0 684
Hát ez elég régen volt, akkor valami 7000 (?) Ft volt egy horpadás, de pl. 2 már csak 12.000, 3 meg 15.000, stb. Egy átlagos jégvert kocsit 140-150k körül vállaltak...
Előzmény: SzaboZE (683)
SzaboZE Creative Commons License 2002.08.22 0 0 683
Mennyibe volt az a drágán? Még az is lehet hogy egy sima wc pumpát használnak, nem? Vagy egy erős porszívót. :)

SzaboZE

Előzmény: fargo (676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!