Keresés

Részletes keresés

Macok Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2936
Gratula a rekordhoz! Örömmel tapasztalom hogy nem kevés rádióamatőr-vér csörgedezik a kis csapat tagjainak az ereiben. Egyre jobban fáj a fogam erre a frekire is egy rádióra.
kulisz Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2935
OFF
Tudom, hogy voltak "zavaró" körülmények:) épp ezért nem adtam osztályzatot.

Elhiszem, hogy tudja a vas az 1 métert (sőt a submétert is akár), a Peepshow-nál is ez jött ki, annak idején leleveleztük:) Szóval körte, barack vagy egyéb gyümölcs máris jöhet:-)

Magellánnal én is mértem már többször 1 métert alappontokon.
ON

Előzmény: magpet (2933)
Oricache Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2934
Gratulálok mindenkinek a rekordhoz!
Silvius felhívott, előtte, fel is akartam menni a Bajtemetésre ismét, de sajnos nem tudtam. Így utólag láttam, hogy jó középtájon lettem volna...
Nehéz lesz túlszárnyalni, de meg kell próbálni!
magpet Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2933
Ez itt erősen OFF, de személyes érintettség kapcsán bátorkodjon szabad szót kérnem, nagy tisztelettel!
Szóval ott fönt sok a vas, és hárman, 4 rádióval nyüzsögtünk a cucc körül, kitakartuk a holdakat (főleg mudman, ugye!), és folyvást randa felharmóhikusokkal bombáztuk. A mérés ugyanis a rekordkísérlet közben történt folyamatosan. Egyébként épp a leállítás pillanatában váltott a pontosság-sacc 2m-ről 1m-re, tehát az V-ös által tippelt pontosság valahol 2m körül lehetett, ilyenkor az 1m még nem igaz. Egyszer mérek Neked egy ilyen tornyot PMR-zavar nélkül, ha akkor is 1m fölött lesz az eltérés, akkor veszek mondjuk egy körtét. Vagy valami gyümölcsöt, mittudomén. :)
Előzmény: kulisz (2911)
magpet Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2932
No, én meg megyek egy html-tanfolyamra. vagy inkább ki kéne aludnom magam? :) Bots, nem kell annak dőlve lenni.
Előzmény: magpet (2931)
magpet Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2931
Ha még szabad a spanyolviasz.hu<=i> domain, akkor mindenképp csapj rá! :) Folyamatban van a dolog, már szinte mindenkitől megvannak a koordináták, térkép-félét meg majd szerzek valahonnan. Kis türelmet mindenkitől, mert a sima ábrán túl egyéb infókat is szeretnék összegezni a rekorddal kapcsolatban.
Eddig a következő adatok vannak meg (OK: minden van, mag.: magasság nincs, az még jó lenne!)

-clip: OK
-lelcahe: OK
-flektogon-csapat: OK
-olahtamas: mag.!
-petika: mag.!
-phoere: OK
-pitnyul: OK (általam saccolt pozíció és magasság)
-silvius: OK
-vonos3as: mag!
-wartburgos: OK!

Dragunovnak van igazolása, most ért haza, PMR-en beszéltünk. (nocsak-nocsak! :)
Aki nem lelta magát a listában, közben meg vadul benne volt a kísérletben, attól még valami okból nem jött koordináta.
A nyers adatokon túl örömmel vennék prá soros élménybeszámolót is, esetleg képekkel. A tervem ugyanis az, hogy az áttekintő térkép egyes helyszínei kattinthatók legyenek, amire előbújna az adott résztvevő/csapat "saját oldala", ahol ilyesmik lennének olvashatók/láthatók. Ehhez pár napra még biztosan szükségem van, de igyekszem!

Előzmény: Z-M-an (2918)
magpet Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2930
Igen, határozottan Téged hallottalak, vissza is kiabáltam, de utána semmi. Vélhetőleg egy szerencsés verődés volt.
Előzmény: lelcache (2915)
iM Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2929
Gratulálok minden rekordernek!

Most kerültem netközelbe, olvasom a jobbnál-jobb erdményeket. Sajnos bebizonyosodott a félelmem, az Alföld nem egy szerencsés hely nagy távolságok átbeszélése szempontjából, ha nem tudsz legalább 24 emelet magasságban lenni. Két helyről is próbálkoztam, legjobb eredményem az volt, hogy valami emberi beszédre emlékeztető hangot sikerült kinyomott zajzárral a fehérzajban felfedeznem. Egyedül Dragunov roger beepjét sikerült azonosítanom (közben GSM-en tartottuk a kapcsolatot).

A párom először kb. 4,5 km-re volt tőlem ,ekkor nehezen tudtunk kapcsolatot tartani, másik helytől 2,5 km volt a távolság, itt már jobban ment. Igaz, csak akkor, ha felmásztam egy kis dombra, a normál talajszintről szakadozott a kapcsolat.

Remélem a következő kísérlet alkalmából valahol a hegyekben tudok lenni, most a programunk erre a helyre szólított bennünket.

im

flektogon Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2928
Köszönöm a jó helyeket, fel fogjuk keresni, főleg ha az antennás kategória kerül terítékre. Azért döntöttünk a Nagy-hársas mellett, mert biztos eredményt akartunk. Nyilván a jövőben már távolabbi helyekre kell mennünk, ami valószinűsíti a pontok felkeresését.
Előzmény: SNAKe (2916)
ÖregTm Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2927
Bocs, azt nem mondtam 4 elemes Yagi-val és 8 elemes co-linearral próbálkoztam
ÖregTom
Előzmény: Fürgeláb (2924)
ÖregTm Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2926
Én 14 menetet tekercseltem 8 mm-es csőre, 1 mm légréssel, a középső tíz menetet kötöttem rá a koaxra (a'la Mf.Béla) és az egészet zsugorcsőbe húztam. Ezt lehet ráhúzni az Alan gyári antennájára, és kb. 3 m koaxot használok az antennáig. (Hosszabbnál úgy éreztem nagy a veszteség, vagyis nem volt elegendő nyereség :-( )
ÖregTom
Előzmény: Fürgeláb (2924)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2925
Persze, hogy Szekszárd. Bár földrajzból 5-ös voltam, de eddig néha szégyenszemre összekevertem a 2 várost :) Ezek után már talán nem...
Előzmény: kulisz (2912)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2924
Nagyon felkeltette az érdeklődésemet az antennára tekerecselve rögzített külső antenna. Meg tudnátok mondani, milyen típusú antennát érdemes hozzárögzíteni, s az antennakábel kb milyen hosszú legyen.
kulisz Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2923
Valahol Zalában, máj. 15-e táján. Nagyon úgy néz ki, hogy ezt már mi is PMR-el nyomjuk:-)
Előzmény: SNAKe (2916)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2922
A 400 Megás Yagi antennát lehet Bp-n is kapni, vagy csak Győrben, a gyártónál?
silvius Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2921
Sziasztok, a hétvégét geoláda vadászat helyett, a geoládászokra való éteri vadászattal töltöttem. Scele szombaton és vasárnap is beszélt velem, mindkát ízben a Pilisből. Golfmannel és Oláh Tamással is összeakadtam. A rekorder antennát feltettem ugyanis egy árbócra, így folyamatosan be vagyok kapcsolva a 4/12-őn. Észak felé állított antennával, így Pilis-Budai hg, valamint a távolabbi hegyek (Börzsöny, Cserhát, Gödöllői dombság) is képben lehetnek.
Előzmény: Wartburgos (2920)
Wartburgos Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2920
Igen Szekszárd.

Üdvözlök mindenkit és gratulálok a rekordereknek.

Én csak kb. 32 km-t tudtam produkálni Clippel Kalocsa viszonylatában. Néprádióval TT 3000-el teljesen jól érthető és beszélhető viszonyok között.
Valahol a közelben egy mami és a lánya recepteket cseréltek az egyesen , de irtó rosz volt a vétel.

Wartburgos

Előzmény: kulisz (2912)
Phoere Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2919
Igaz! Bocs, kihagytalak a felsorolásból. No meg oláhtamás is rémlik, talán őt is hallottam. De egy idő után keveredtek a nevek, no meg a darusok/melósok miatt a legtöbbször csak töredékek jöttek el hozzám.
Előzmény: atompyka (2914)
Z-M-an Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2918
Gratulálok mindenkinek, sajnos én nem tudtam a tegnapi "buliban" részt venni, Apukám 55. születésnapját ünnepeltük családi körben.

Lehetne egy tiszteletteljes kérésem? Készítene valaki a tegnapi kísérletről egy ehhez hasonló ábrát, más színnel jelölve a külső antennás és a normál próbálkozókat? Ahol összejött a kapcsolat, azokat egy vonallal lehetne összekötni. Klassz lenne egy ilyen áttekintés, hiszen ez az aktuális magyar REKORD!!! :)))

Még 1x: GRATULÁLOK!!!

atompyka Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2917
Lelcache:
Hallottam másokat is (mármint a darusokon kívül) pár percre, az elhangzottak alapján köztük voltál, de kb. ennyi jött le nekem, mire legközelebb kiszabadultam hallgatózni, csend volt minden frekin. Érdekes módon a darusok is elhallgattak.
Ez a vasárnap kifejezetten tetszik, akkor nincs meló (elvileg).
:-)))

ATom

Előzmény: lelcache (2915)
SNAKe Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2916
Off
Na, jól megleptél! Hiszen azt írtad, hogy a Mátra keleti felére mentek! Aztán persze a nyugati végen kötöttetek ki. Most szépen leírtam a keletre eső 5-ös helyeket! :))) De azt hiszem, neked Kács felé azért útbaesnek, szóval én nem bánnám, ha a következő kísérletek valamelyikét az általam leírt helyekről abszolválnátok! (ládával) :))
On
Ahogy olvasgatom ezt a topicot (írni nemigen szoktam bele) egyre jobban foglalkoztat -akárcsak Kuliszt - egy PMR-be való beruházás gondolata. A tavaszi GC meetingre (hol lesz?? ) lehet, hogy begyűjtök egyet. :)
Egyébként csak vasárnap reggel szabad indexelni! Ilyenkor megy rendesen, de a többi időpontban egy katasztrófa. :(

snake

Előzmény: flektogon (2887)
lelcache Creative Commons License 2004.02.15 0 0 2915
Üdv. mindenkinek! Sajnos csak most sikerült a géphez lekuporodnom, ezért kicsit késve osztom meg veletek a nagy bulival kapcsolatos élményeimet. Először is had gratuláljak az új rekordhoz az abban résztvevőknek! Hajnalban keltünk, hogy időre elfoglalhassuk a pozíciónkat a Nyerges-hegyen (N47 43,105 E19 03,045 558m) Elsőként Phoere jelentkezett kőbányáról. A vétel kiváló volt, ám már akkor is sokan ránk nyomtak a Bp.-en dolgozó darusok közül. Petikával is összejött a kapcsolat a XVIII. kerből. Atompikát is hallottam, de Ő nem tudom hallott-e engem. Majd Silvius-szal sikerült beszélnünk a Bence-hegyről, de akkor már a darus helyzet katasztrofális méreteket öltött. Gyakorlatilag szinte csak őket hallottam, a 4/00-án a 3/00-án és az 5/00-án is. Dragunovval is összejött a kapcsolat (104km), de sajnos csak GSM-en keresztül :-(. Megpróbáltunk egyeztetni, de hiába. A darusok kérlelhetetlenül lenyomtak. Ezen elszomorodva, kb. ¾ 10-kor el is hagytam a helyszint. Egy megjegyzést azért fűznék a dologhoz. Szerintem a rekordkísérleteket inkább vasárnapra kéne kitűzni, mert akkor sokkal kevesebben dolgoznak. Az előző 70km-es rekord is egy vasárnapi nap született. Akkor darust, biztonsági őrt, kőművest szinte egyáltalán nem hallottunk. Teljesen tiszták voltak a forgalmazások! (Bár ahogy a hozzászólásokat olvasom, a rekord azért másoknak sikerült.)
Lemászva a hegycsúcsról Magpet forgalmazását hallottam meg a Mátrából. (ez 10:16-kor volt. Pozícióm: N47 43.383 E19 02.881 394m) Be is üvöltöttem az éterbe egy lelcache-t, amit Magpet azt hiszem meg is hallott, és üdvözölt, de a kapcsolat ezután megszakadt. Magpet, tényleg hallottál? Igazold vissza kérlek!
12:30-kor ismét felmásztunk a csúcsra a kocsihoz visszafelé menet, ekkor már nagyon sok emberrel sikerült jó minőségű kapcsolatot teremtenem. Scele, Golfman. a vonos3as, Pistua és Lütyő is tisztán vehető volt. Jót beszélgettünk, bár elég sok rányomkorászás volt, de a darusok már jórészt eltűntek az éterből. (Bocs, ha valakit kihagytam!)
A koordinátáimat küldöm Magpetnek.
Bocs, ha kicsit hosszú voltam!
atompyka Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2914
'Stét!

Gratula a rekordereknek! Én meg jót(?) dolgoztam közben. Nameg váltottam pár szót Phoere-vel...
:-)

ATom

Előzmény: Phoere (2891)
flektogon Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2913
Na végre megengedte az index, hogy én is szóljak...
Jó volt a mai kisérlet, szinte mindenkit hallottunk, a miniatűr seggvakaró rádió nagyon jó, a forgalmazó nevét hallhattátok az éterben, annyit segítek, hogy nem a Guttmann Zoli.:)
Silvius ott volt a szeren, kiváló pontot keresett az aktushoz. Dragunovék helyzete kötött volt, és úgy hallottam, hogy az időjárás is kedvezőtlenül alakult. Ami minket illet, volt opció egy távolabbi helyre is, de szerettem volna sikerélményt, ezért választottuk a Nagy-hársast. Ha hozzá tudok jutni egy megfelelő eszközhöz, akkor bátrabban be fogunk vállalni távolságokat, és elképzelhető, hogy a másik kategória is tesztelésre kerül. Ennek ellenére sikerült sokakkal beszélni, folyamatosan változó légköri viszonyok mellett. Érdemes egy ilyen próbánál kitölteni a rendelkezésre álló 2 órát, hátha idővel a vételi viszonyok javulnak.
A mai próba helyszinén elrejtettünk egy geocache-t is:GCPMR
Előzmény: magpet (2902)
kulisz Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2912
Biztos nem Szekszárdon? :-)
Előzmény: Törölt nick (2897)
kulisz Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2911
Igen, az a szabályos:-) Az eltérés mintegy 2 méter 78 cm, osztályzatot nem adok, döntse el ki-ki maga hogy mennyire "rossz" az V-ös:)
Előzmény: magpet (2910)
magpet Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2910
Szerintem a Nagy-Hársast elmértétek! :)
Bár a mérést többen próbálták megzavarni, vagy csak egyszerű tolongással, vagy épp panorámakép-készítéssel, de mégis sikerült 2000 mérésből átlagolni, mindezta torony tetején lévő beton toszocskára helyezett GPS-szel (ez a szabályos?)
Nekem ez jött ki:
N 47° 49.90767' E019° 42.61028'
Egy kettes alával átcsúszik a vas? Remegve várom az eredményt! :)
Előzmény: kulisz (2908)
magpet Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2909
ÖregTom-Silvius csapat: méréseim szerint az átbeszélt táv 104km volt, már ami a mi kis antenna nélküli, mezítlábas rekordkánkat illeti. :)
kulisz Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2908
Sziasztok!

Ez az első hozzászólásom a topikhoz, így először is üdvözlök mindenkit!

Már hallottam a topic hírét, de tegnap néztem bele először, és jó volt látni a sok ismerőst, meglehetősen nagy az átfedés a Geocaching / GPS topikokkal:-) A múlt heti Bükkesingen extrém barátaim kapacitáltak PMR-ügyben, és amikor tegnap délután értesültem a rekordkísérletről, úgy gondoltam ezt nem szabad kihagyni.

PMR-el nem rendelkezem, így külön köszönet Dragunovnak és DJ Szegecsnek, akik megengedték, hogy „bepofátlankodjak” a mai sikeres rekordkísérletre. Ez a legjobb alkalom volt a PMR-ben történő első komolyabb elmélyedésre: óriási élmény volt, köszönöm minden résztvevőnek:-) Elég meggyőző volt, és nagyon komolyan barátkozom egy TT6000-es csomag beszerzésének gondolatával.

Az előzetes terv szerint 9h-kor elkezdték a vételezést, az első 15-20 percben nem sok eredménnyel, utána viszont annál inkább beindult a forgalom:)) Az idővel is szerencsénk volt, tegnap még itt Szolnokon –10 körüli hőmérséklet és viharos szél, ma szerencsére csak –5 és ami a legfőbb hogy szélcsend. A két óra hossza alatt így is eléggé átfáztunk. A ködtől kicsit megijedtünk, de nem zavart a vételben, és a végére fel is szállt.

Elnézést a sok kitérőért, jöjjön a lényeg. A mi koordinátáink: N 47-10.739 E 20-10.688 165 méter (tengerszint felett, a terepszint felett kb. 75 méterrel voltunk).

Kikerestem a Hársas-hegyi vasbeton mérőtorony cm pontos adatait. A pont száma: 76-2001, EOV Y: 699615.54 EOV X: 276659.47, a koordináták WGS-ben: N 47-49.906 E 19-42.609

A Bence-hegy koordinátái (Silvius mester hozzászólásából átéve): N 47°14.910'//E018°37.482' 238 m.

Ezek alapján az átbeszélt távolságok (+/- pár méter a GPS miatt):

SZOLNOK – BENCE-HEGY 117 km 920 méter
BENCE-HEGY – NAGY-HÁRSAS 104 km 318 méter
SZOLNOK – NAGY-HÁRSAS 080 km 684 méter

Annak tisztázását, hogy mi hová-kivel pontosan milyen antennákkal és készülékkel beszéltünk (ezáltal mi számít rekordnak) szakértő társaimra hagyom, a távolságok mindenesetre ezek voltak.

Én azt tudom, hogy a Nagy-Hársason lévő extrém kesser barátaimmal tisztán, jól érthetően saját antennával beszéltem Dragunov ALAN56R (ha jól emlékszem) készülékével, és a TT6000-rel szintén tökéletes volt a kapcsolat. Rajtuk kívül sikerült Silviusékkal is beszélnünk, Mátyásföldi Bélával of course, itt a környéken egy Tószegről-Zagyvarékasra tartó autóssal, és mintha Petikából is elkaptunk volna pár hangfoszlányt. Im-el nem jött össze a dolog.

Feltoltam a tárra képeket a szeánszról: PMR rekord 2004-02-14 Szolnok 23 emeletes toronyház

Köszönöm a lehetőséget, és gratulálok minden résztvevőnek!

Üdv: kulisz

olahtamas Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2907
Gratulálok én is a rekordhoz !
Én Nagyszénáson a N47 35.435 E18 52.304 ponton voltam a Budai Trapp teljesítménytúra keretei között így nem volt sok időm figyelni az eseményeket és ráadásul itt akkora volt a kavalkád, hogy nem is nagyon akartam beszállni a légkör zavarásába, hogy a rekorderek jobban beszélgethessenek. Hallottam mindenkit a Mátrától a Pilisen keresztül Velencei tóig. Sajnos itt budapesten nagyon nagy volt az egyéb kavalkád is (Darusok, Szerelők ,"jópofák" )
Én ALAN 456 -al extrák nélkül voltam jelen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!