Keresés

Részletes keresés

zitatol Creative Commons License 2011.03.16 0 0 3191

hello mindenkinek

 

1.nincs tsunami veszely, es "atom"veszely sincs.(messzebb van mint csernobil bp-tol)

2.amennyiben hazassagi papirokat intezel, a nagykovetseg/konzulasszony az info forrasod

3.foldvasarlas nem egyszeru, de sok kulfoldinek megis van, igy lehetseges, jo helyre kell menni, egyszer kell csak egy jo, erre alkalmas embert megfizetni, de megintcsak, kovetseg/konzulasszony aki infot ad, szerintem itt kell kezdeni barmit, amennyiben hivatalos ugyeket akarsz intezni, legyen az barmi.

(ugyanakkor, amennyiben helyi pap/magus/banjarfonok stb.vel mar problemad adodott, akkor az en tanacsom: ne vedd meg!!!)

 

udv

zitakozari@yahoo.com

szabotamas2 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 3190

Szerintem nem arról van szó, hogy az ember rohan magyar kaját enni Balin...hanem egyszerűen az érdekesség és kíváncsiság miatt meglátogatja a honfitársát. Nem olvastam még olyat a fórumon, hogy valaki a kint tartózkodása alatt végig ott kajált volna. Egyszer elmenni nem bűn és pláne nem igénytelenség.

Mi egyszer voltunk RP éttermében, tehát egyáltalán nem mondhatom, hogy ismerem, de még az is megfordult a fejemben, hogy valami rossz dolog történhetett vele, azért volt ennyire ittas. Mikor mi nála jártunk, szintén egy túra végeztével, akkor egy elég jól elkészített gulyás leves ettünk. Leült közénk és beszélgettünk, sztorizott. Végig mutogatta az éttermet. Volt két helyi pultos lány is. A hűtő tele volt üdítő italokkal.

Sajnálom, hogy az előttem szólnak negatív tapasztalata volt, valószínűleg kifogta...Csak furcsa ezt így hallani, mert én egy normális embert ismertem meg akkor.

 

Tamás

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 3189

tökéletesen egyetértek. Balira menni pacalt enni az nálam = igénytelenség.

Előzmény: dp2008 (3188)
dp2008 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 3188

Szerintem akkor lenne lejárató ha más helyet reklámozna. Ő így járt.

Amúgy én soha nem értettem azokat akik eljutnak ilyen egzotikus helyekre  és rohannak magyaros kaját enni. Pláne olyan gusztustalant aminek a képét nem sokkal ezelőtt betették.

Nicki25 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 3187

3 hónap eltelt december óta, és más fórumhoz még nem szóltálhozzá, ez kicsit lejáratás szagú...

ugyanakkor a NYILVÁNOS MEGKÖVETÉSHEZ tudni kellene az igazi nevedet, nem valószínű hogy én pl megkövetnék bárkit is, akinek legalább a keresztnevét nem tudom...

 

(megjegyzés: az balinéz helyi sajátosság, hogy néha nincs víz a toalettben, de ez nem csak Ricsi papa éttermében fordul elő, hanem egész háztömbökben, főleg amikor elkezd szakadni az eső, ez Bali)

 

 

 

Előzmény: mdsltd (3184)
Nicki25 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 3186

annyit szeretnék kérdezni a kintiektől, hogy van-e bármi jele, hogy cunami veszély lenne, vagy van-e bármi óvintézkedés az atom miatt közzétéve? vagy bármi jele a pániknak? stb...

Köszönöm...

:(

epresjoghurt Creative Commons License 2011.03.15 0 0 3185

Szia!

 

Ugyan én még sosem jártam Papa Ricsi éttermében, de eddig itt sokan jó véleményt fogalmaztak meg róla.

Hozzászólásodban az az igen meglepő, hogy negyedévet vártál ezzel a vaskos fogalmazással, mindezt úgy, hogy külön erre a hozzászólásra regisztráltál. Sőt, ezen kívül más élményed nem is volt Balin? Ez igencsak személyes bosszúnak tűnik még egy kívülállónak is....

 

A részletekre majd nyilván reagálnak azok, akik ismerik a részleteket.

Előzmény: mdsltd (3184)
mdsltd Creative Commons License 2011.03.15 0 0 3184

Kedves Balira utazó Fórumolvasók!

PAPA RICSI ÉTTERME ÓVAKODJATOK TŐLE!!!

 

Mi is mint sokan a fórumozók közül, mielőtt kiutaztunk Balira majd minden netes forrást átböngésztünk. Így találtuk meg - és végül Kakas11 ajánlására- látogattuk is meg papa Rici éttermét. Muszáj leírnom az ott tapasztalt negatív élményeket, mert mindenkit szeretnék megóvni egy hasonló nyaralás- romboló kalandtól! 2010. december 30-án jártunk ott, egy fárasztó túrázó nap után úgy, hogy a reptér közelében lévő hotelünktől gyalog!!! mentünk el idáig, mert teljesen bedugult a város és a taxiból inkább kiszálltunk. Amikor megérkeztünk megdöbbenve tapasztaltuk, hogy Rici papa olyan részeg volt, hogy beszélni alig tudott. Amikor kiderült, hogy nincs is más alkalmazottja (főz, kiszolgál, mosogat egy személyben), akkor kezdtünk először aggódni. Ez majd eszkalálódott, az ital rendelésekor, uis kiderült, hogy sörön kívül jóformán semmi nincs az „étteremben”. Bor; pezsgő (Szilveszter előtt) még véletlenül sincs. Kezet sem tudtunk mosni, mert nem volt víz a mosdóban! Az italrendelés felvétele – az erős ittasság miatt- gyakorlatilag kivitelezhetetlen volt, uakkor végig támadó, agresszív, kekec modorából jócskán kiszolgált bennünket Rici papa. Utólag már látom, ekkor kellett volna távoznunk. No de sebaj gondoltuk, majd a vacsora mindenben kárpótol bennünket. Igen ám, de a rémálom esténk a „magyar étteremben” csak fokozódott akkor, amikor kiderült, hogy semmilyen étel nincsen a konyhán! Arra hivatkozással, hogy mindent eladott már??? bár vendég egy darab nem volt rajtunk kívül megérkezésünkkor sem és ittartózkodásunk alatt sem. Ezután a konyhából mégis előkerült vhogyan rák sütve, krumplival. Állítása szerint ez 4 adagot tett ki! Nem voltunk rest és megszámoltuk, hogy 13db 6cm-es rák (tudjátok ez a kis vörös rák, amit a Metróban is vehettek itthon, királyrák talán) volt 9 emberre a tányéron. Ezt megelőzően jártunk más étteremben is Balin és kb. fejenként voltak az adagok ekkorák. Láthatóan azt várta, hogy áradozunk a rák ízéről, de semmi extra nem jött le nekünk. Jimbaran a parton, bármelyik étterembe beülve simán hajazza ezt a helyet. Mivel egy 9 fős; 3 családból álló társaság voltunk, ezért megosztott számlát szerettünk volna. Mondanom sem kell, hogy ennek könyvelése nem volt kivitelezhető a részegsége miatt. Rici papa képtelen volt összeadni a számlát, de egy hölgy a társaságunkból segített neki a matekban. Az italtól annyira paranoiás, támadó volt Rici, hogy rendkívül kellemetlen volt minden itt töltött másodperce az esténknek. Miután távoztunk, egy ottmaradt esernyőért még visszaszaladt a társunk, akit ordítva szabályosan elküldött a k… anyába Rici a kedves vendéglátónk! Barátunk csak a felesége könyörgése miatt, ill. ránk való tekintettel nem gépelte le Ricit. Kisgyerekek is voltak velünk, de ez őt láthatóan nem hatotta meg az anyázásban. Konklúzióként elmondhatom, hogy életünk legkellemetlenebb vacsora élményét, szabályos rémálmát okozta Rici papa étterme. Annyira bántott bennünket ez a bánásmód, hogy másnap végig ez volt a témája a társalgásainknak és a nyaralásunkra is rányomta a bélyegét ez az „emlékezetes” este. Őszintén mondom, hogy sem az attitűdünkkel sem a beszédünkkel nem adtunk erre a fajta bánásmódra okot. Szakmám miatt állíthatom, hogy Rici papa egy súlyos alkoholista- szociopata, akinek azonnali elvonóra kellene vinni, Ja és tilos egy ilyen embernek éttermet vezetnie. Töprengtem azon, hogy leírjam ezeket a sorokat, de arra gondolok, hogy talán segítek azzal, ha másokat is megóvhatok egy ilyen szituációtól, ettől az embertől. Azt érzem, hogy mi Balira látogató honfitársai megtiszteljük őt azzal, hogy ellátogatunk az éttermébe, uakkor ő ilyen módon viszonozza ezt. Egyszerűen az alkohol sem lehet mentség erre a modortalan viselkedésre, hiszen tisztában van azzal, mit hoz ki belőle az ital. A minimum az, hogy itt a fórumon nyilvánosan kövessen meg bennünket!

Nicki25 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 3183

nagyon köszi :)

Előzmény: kakas11 (3182)
kakas11 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 3182

Váltják az ausztrál dollárt símán ... Azt hiszem most jobb mint a dollár valamivel .

Előzmény: Nicki25 (3181)
Nicki25 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 3181

egy gyors kérdés pénzzel kapcsolatban, ausztrál dollárt át kell-e váltani USA dollárra, vagy simán elfogadják azt is (már csk a rengeteg ausztrál miatt)?

Ha nem kell átváltani, akkor hogyan váltják kint? 1-1? (csakmert itthon ennyi)

köszönöm :)

dodger1968 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 3180

Üdvözlök mindenkit. 

Először merészkedek néhány élményt és tapasztalatot megosztani, és talán valaki tud a segítségemre is lenni. Miután éveket töltöttem Szumátra és Nyugat Java térségében, a barátaim unszolására egy nyaralást Balin töltöttünk el. Azért bátorkodtak, ezzel a bevezetővel élni, hogy képet mutasson, van rálátásom és összehasonlítási alapom Indonéziából és a térségből. Az én tapasztalataim szerint Bali egy szép öreg Citroën. Vagy imádjuk minden hibájával együtt, vagy a szépségei ellenére is utáljuk. Az biztos, ha valaki túl teszi magát a helyi korrupt, és zsebre játszó hivatalokon, rendőrökön, nem akad fenn a néha előforduló nemtörődömségen és elhanyagoltságon, inkább a szépet és egzotikusat keresi az megtalálja a számítását. Kicsit a kalandvágyók, a nehézségeket jobban kezelők, kihívásokkal élők Mekkája. Nekem sikerült, 2 évet és négy utat fecséreljek, egy Ubud környéki ház vásárlásának procedúrájával. Ritka eset de a végén feladtam. A külföldiek tulajdon szerzésére vonatkozó elmebeteg Indonéz törvények, átláthatatlan jogi összevisszaság, és még a falu sámánjával is küzdeni kellett. Jelenlegi helyzet, van egy folyamatban levő Házasság honosításának procedúrája, melyre sikerült szert tennem, amit jelenleg Pestről intézni a kapkodó idegbeteg jakartai hivatalnokokkal nem könnyű. Az nagy segítségemre lehetne, akinek van hasonló esettel tapasztalata, helyi rálátása, esetleg ismeretsége, hogy ne kelljen közvetítőkkel, ügynökökkel küzdeni, melyek fix ideálja, hogy behúzzák az embert. Természetesen akár jutalék, vagy juttatás fejében is. 

 

Goldfinger László

info@hhhpassion.com

 

 

 

kakas11 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3179

Főleg a ricsi papa, meg a koncentrációs tábor ! :-D

kakas11 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3178

Főleg a ricsi papa, meg a koncentrációs tábor ! :-D


 

 

Előzmény: BonLaci (3177)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3177

meg ezek sem kutyák:)))

 

Előzmény: kakas11 (3176)
kakas11 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3176

Tengananba ... Szeretem azt a helyet !!!

Előzmény: BonLaci (3175)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3175

egész pontosan tavaly március 11-én a balinéz faluban:)

 

itt:

 

 

Előzmény: kakas11 (3174)
kakas11 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3174

Ez mikor és hol készült ? :-D

Előzmény: BonLaci (3173)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3173

nekem olyan képem van, Kakas a kakassal:)

 

Előzmény: kakas11 (3172)
kakas11 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3172

Kakas a kakason !

 

Kakas a kakason :-))))

 

BonLaci Creative Commons License 2011.03.05 0 0 3171

megértem!

Előzmény: Lord Jim (3170)
Lord Jim Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3170

:) Azota is egyfolytaban vigyorgok...

Előzmény: BonLaci (3169)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3169

:)) liked the pictures, beautiful!!!

Előzmény: Lord Jim (3168)
Lord Jim Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3168

:) hmmm...yummy

Előzmény: BonLaci (3167)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3167

túrós palacsinta...

Előzmény: dp2008 (3166)
dp2008 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3166

Eza csöpög zsiros gusztustalanság mi?

BonLaci Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3165

csak hogy mindenki tudja miről beszélek:)

 

Előzmény: BonLaci (3164)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3164

küld fénypostán:)) tuti finom lesz, azóta sem ettem olyan jó csülök péknét mint tavaly ott:)))

Előzmény: kakas11 (3163)
kakas11 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3163

Most Pacal Pörkölt a menü :-D

Előzmény: BonLaci (3162)
BonLaci Creative Commons License 2011.03.04 0 0 3162

és fasírozott (remélem süti már Papa a kajákat) :)))))

Előzmény: kakas11 (3161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!