Keresés

Részletes keresés

freex Creative Commons License 2009.10.06 0 0 11457
Valamikor azt mondták, a levegőnél nehezebb tárgyak a büdös életben nem fognak felemelkedni...
Betz azt állítja, nincs olyan szerkezet, amely a szélenergiának több, mint 59.3%-át hasznosítani tudná. A prof gépéről 65%-ot írnak.
Végül is nem fogalmaztam pontosan, valami olyasmit mondott, hogy negyedfokú görbe szerint megy fel a teljesítmény, aztán a végén igen nagy sebességnél már "csak" harmadfok szerint. Nem ismerem a felépítményt, de egy hagyományos stabil, nem variálható gépen nyilván a szélsebességgel köbösen arányos a teljesítmény. Viszont egy variálható szárnyszerkezeten, ahol esetleg a szél által bejárt felület változik, előfordulhat, hogy a görbe meredekebben indul, nem köbösen, hanem akár negyedfokúan.
Remélem lesz alkalmunk nekünk kíváncsiskodóknak, hogy rövidesen megtudjuk.
Előzmény: tuutuu (11456)
tuutuu Creative Commons License 2009.10.06 0 0 11456

 a teljesítménye a szokásos szélsebesség harmadfokú hatványa helyett negyedfokú hatvánnyal megy felfelé

 

Azért mindig megható, ha a létező fizikai törvényeket magyar tudósok meghágják...:{

Előzmény: freex (11447)
szsrobert Creative Commons License 2009.10.06 0 0 11455
93%-os hatásfokú vízbontáshoz mi szükséges?
Előzmény: erbe (11443)
erbe Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11454
Ezt olvasd végig: Kiserőmű
Előzmény: misikt (11453)
misikt Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11453
Bivalyos urak mondják a 30 lóerőt, én nem vitáztam vele, de ha csak a fele, teszünk bele 4 -et :-))
Azért kellene hivatalosan napelemes rendszer, mert csak azt engedik? Nem tűnne fel, hogy a napi termelést mondjuk 2 óra alatt le lenne tudva? Vagy ezt a szolgáltató nem nézi vissza?
(Az említett Sunnyboy cucc van napelemes embernek is. Vagy csak ez van a piacon? Vagy csak ezt fogadja el a szolgáltató?)
Többi kérdésre valami?
Előzmény: erbe (11452)
erbe Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11452
Honnan vetted, hogy egy bivaly kb. 30 lóerőt tud produkálni? Gyanítom, itt kezdődik a "marhaság".
Egyébként a Sunnyboy féle inverterek simán föltennék a hálózatra, ha felnyomod a számukra feldolgozható feszültségtartományba. ~125-600V DC.
A dolgot ott kellene kezdeni, hogy napelemes rendszert telepítetek, arra kértek engedélyt, a bemenetére meg rányomjátok a bivalyokat. Persze az inverter teljesítménykorlátjának figyelembevételével.
Csak éjjel ne járassátok őket! :-(
Előzmény: misikt (11451)
misikt Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11451
Üdv!
Kicsit off, de mégis ide passzol legjobban.
Egy komámnak bivalyai vannak, és azt találtuk ki a minap, hogy kellene készíteni egy körben forgó szerkezetet - olyat mint amivel régen pl. a cséplőgépet hajtották - és az igások segítségével generátort forgatnánk vele. A körben hajtás ember nélkül mehetne, a lovak mozgatásához használt jártatógép mintájára.
Ez elsőre néhányaknak biztos "marhaságnak" tűnik, de ha figyelembe vesszük, hogy egy bivaly kb. 30 lóerőt tud produkálni (kettőt gondoltunk a szerkezetbe, az 60 LE), már talán nem is annyira oktondiság. A termelt áramot a villamoshálózatba lenne jó visszanyomni.

Beszéltünk is egy emberrel, akinek komoly napelemes rendszere van (hálózatba nyom vissza), és azt mondta, hogy nem kivitelezhető (szerinte) a visszatáplálás, mert - bocs a nem megfelelő szóhasználatért - nem tudunk olyan "minőségű" (szinuszgörbe, frekvencia nem tudom még mi) áramot termelni, amit az áramszolgáltató hajlandó lenne befogadni. Azt mondta, hogy azért, mert nem tudunk fix fordulatot tartani. Mire mi mondtuk, hogy a szélkerék sem tud. Erre azt mondta, hogy bár nem biztos benne, de szerinte a nagy szélkerekek aksira termelnek.

Szerintetek létezik olyan elektromos kütyü, ami tud az így termelt áramból "szalonképeset" készíteni?
Milyen buktatói lehetnek még a dolognak?
Érdemes 1 nagy helyett több kisebb generátort hajtani?
erbe Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11450
Az ingatlanmagazin cikkjében egy szóval sem említik, hogy X vállalat alkalmazottja találta föl a szélkereket. :-(
Cikk 2007-bőlMagyar visszhang
Ez mennyivel rosszabb?
Ja, és ez legalább valami szaklapszerűben jelent meg: "Science & Technology (alternative energy)"
Előzmény: freex (11447)
Barret02 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11449
De az! És milliméter pontosan passzol.
Előzmény: Crapface (11435)
Barret02 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11448
De :)
Előzmény: Crapface (11435)
freex Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11447
Most beszéltem a proffal, nem biztos, hogy el lehet intézni a látogatást.
Ugyanis beszélnie kell az igazgatótanáccsal, aki jóváhagyja a látogatást, de lényeges dolgok közelébe (pl. generátor) akkor sem engednek, titkokat nem árulnak el. S ha engedik is a látogatást, akkor is alá kell írni egy titoktartási dokumentumot. Ez érthető is, hiszen egy olyan horderejű találmányról van szó, ami új alapokra helyezi a szélenergia felhasználását. Nem csoda hogy tűzzel-vassal védik a lehetséges hiénák elől.
Az a kérése, hogy pár nap múlva hívjam fel, akkora már tud mondani valamit.
Nem tudom mikor és mi lesz a dologból, amint valami kiderül, rögtön írom.

Egyébként még annyit mondott, hogy a gépe 0.4m/s szélben már termel, a teljesítménye a szokásos szélsebesség harmadfokú hatványa helyett negyedfokú hatvánnyal megy felfelé, nem a fordulata, hanem a nyomatéka növekszik meg. Kérdeztem mit tud a 30m-es gépe teljesítményre, nagyjából utalt arra, hogy elég nagy szélben MW nagyságrendű.
Előzmény: freex (11442)
Jesu Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11446
Gyere el azt kifaggatjuk az öreget. Ha balcsiig elvergődsz valahogy, ott felveszlek, onnét mehetünk egy kocsival, aztán oda visszahozlak!
Előzmény: erbe (11445)
erbe Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11445
Igaz, hogy a jó hatásfokhoz platina, palládium, stb anyagok kellenek, de nem kimondottan fogyóeszköz.
Az ipari eljárások 60-63%-os hatásfokkal dolgoznak. Ha e helyett dolgozott ki jobbat, akkor meg nem illik azt írni "az eddigi leghatékonyabb vízbontásnál...".
63% * 1,6 az még csak 100,8%, tehát még nem igazán találta fel az örökmozgót. :-(
Előzmény: Jesu (11444)
Jesu Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11444
En azert nem irnam le egy ilyen szam miatt. Lehet ezt is sokfelekeppen ertelmezni.
Merthogy az idealis vizbontashoz tudtommal bazidraga nemesfem elektrodak kellenek, radasul fogyoeszkozkent.
Mig egy olcsobb hatasfoka meg csapnivalo. Lehet talalt egy olcso, de az eddigi olcsoknal jobb hatasfokut. Meglatjuk majd.
Előzmény: erbe (11443)
erbe Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11443
"A vízbontáshoz is van új találmánya, ami az eddigi leghatékonyabb vízbontásnál 60%-kal jobban bontja a vizet."
Erre én is kíváncsi lennék!

Az eddigi, nem is biztos, hogy legjobb, de egyetemi laborban dokumentált és alapos leírás alapján bárki által reprodukálható vízbontás ~93%-os hatásfokú. Ha ennél 60%-kal jobbat tud, hát gratula...

Sűrített levegős energiatárolás hatásfoka 30-10% között van, ami lényegesen függ a hasznosítás körülményeitől. Persze, ha valakinek rengeteg felesleges energiája van, jobb, mintha "szélnek ereszti".
Előzmény: freex (11423)
freex Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11442
Már más is írta, hogy e hétvégére elfoglaltsága van, így megpróbálom a jövő hétvégét megcélozni. Persze a profon múlik, hogy pontosan mikor tudunk menni. Délután felhívom, hogy jövő hétvége jó-e neki vagy esetleg az utána következő.
Amint lesz időpont ide beírom.
Előzmény: Jesu (11441)
Jesu Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11441
Jovo hetvege nekem jobb lenne, akkor amugy is P-Sz BP-en vagyok. Akar P,Szombat du (kb. 4-5korul) mar jo.

De ha a tobbsegnek most hetvege jo, akkor megoldom valahogy. Ha innet Del-dunantulrol, (meg ami utbaesik) jonne meg vki, akkor gyujtojartkent is benne vagyok, legalabb olcsobban kijovunk. (+3 fo szuken). Most P-Sz van VW talalkozo Zankan, arra is hivtak amugy is, szoval akkor 2 legyet, ha mar.
Előzmény: freex (11440)
freex Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11440
Üdv.

Már 6 ember.

Az a véleményem, hogy sokáig nem kellene húzni a dolgot, mert egyre hűvösebb lesz, senki sem szeretne 1-2 órát vacogva figyelni fent a Vértesben metsző hidegben.
Aki jönni akar, pár napon belül döntse el, mert jó lenne most hétvégén vagy jövő hétvégén a látogatást megejteni. Persze a professzoron múlik mikor tud bennünket fogadni, remélhetőleg a következő 2-3 hétvége valamelyik napja neki is megfelel.
Előzmény: Brutalo (11439)
Brutalo Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11439
Sziasztok!

Én őszintén szólva teljesen új vagyok ezen a fórumon, de engem is nagyon érdekelne ez az új szélerőmű, úgyhogy én is szívesen elmennék a professzor úrhoz! Eddig leginkább napelemekkel foglalkoztam, de természetesen minden megoldás érdekel. Szóval ha fogadtok még jelentkezőket, akkor rám számíthattok!
szsrobert Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11438
Vízenergia téma:
1kWh= 3600000J energia.
1 köbméter víz helyzeti energiája m x g x h.1000kg x 9, 81 x h. 9810N x h.
Tehát 1 köbméter vizet 367 m magasra kell emelni 1kWh-hoz.
Házilag nehezen kivitelkezhető, kisebb magasság esetén hatalmas vízmennyiség szükséges. Törpe generátor megoldható hegyoldalban lakók számára.
szsrobert Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11437
A szupervízbontó engem érdekelne.
Eddig a kénsav volt a legjobb, azzal sikerül a legalacsonyabb feszültségen bontani, de csemegézi a rozsdamentes acéllemezt. :-(
Vettem lefolyótisztítót(NaOH), úgyí tűnik, az nem vezet annyira.
Ha csak kicsit kell emelni az oldat vezetőképességét, akkor szódabikarbóna is megfelel.
Előzmény: freex (11423)
szsrobert Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11436
Én is hangszórómágnest gyanítok.

A sűrített levegő akkor jó, ha hasznosítani tudjuk a sűrítéskor felszabaduló hőt pl. fűtésre.
Előzmény: Crapface (11435)
Crapface Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11435
A mágneseid csak nem hangszórómágnesek a generátorban?
Előzmény: Barret02 (11432)
Crapface Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11434
Sűrített levegőnek elég alacsony a hatásfoka, mert a sűrítés adiabatikus folyamat és nagyok a kompresszor veszteségei.
A másik probléma a volumetrikus tárolása a levegőnek. A 200 atmoszférás sűrített levegő energiasűrűsége, acél tartály esetén (5l-es tartály nettó 7.5kg), 70kJ/kg ami alacsonyabb a ólomakkumulátorok energiasűrűségénél. Biztonsági okok miatt ezt az értéket nem lehet túllépni, legfeljebb technológiai váltással.

Wankel motor alkalmazása légmotorként nem új, és ez esetben logikus döntés,
Előzmény: Barret02 (11433)
Barret02 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11433
Sűrített levegő tárolás mennyire jó hatásfokú?
Én is gondoltam már rá.
Lehetne vizet is mozgatni 2 tartály között,és a szabadesés energiáját kivenni.


Láttatok már Zil ablaktörlő mechanikát? Sűrített levegőről megy:D
Barret02 Creative Commons License 2009.10.05 0 1 11432
Zaporozsec generátor átalakítva permanens mágnesű forgórészre,
inverter trafó elé kötve.
1000-es fordulaton 35 voltot nyom. Teljesítményt nem tudom.....
Mindenesetre szikrája az van.

Simán a generátor felejtős... 1000-es fordulaton pár voltot ad le.
freex Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11431
Szia Inoxy!

Eddig 4 fő, jól haladunk. Még lenne pár jelentkező, akkor biztosan szívesen fogadna bennünket a prof.
Szerintem az a számom már nem él vagy nem nálam él, de a Tied nekem megvan, ha lesz bármi kérdés vagy konkrétum akkor kereslek.
Előzmény: Inoxy (11430)
Inoxy Creative Commons License 2009.10.05 0 0 11430

Szia freex.

Hétvégén én is eljönnék szivesen. Telefonszámod megvan, tudunk egyeztetni. De itt a fórumon is megoldható az időpont egyeztetés.

Előzmény: freex (11428)
tuutuu Creative Commons License 2009.10.04 0 0 11429

A függőleges tengelyűnek van egy határozott előnye. Egy közönséges collos csővel le lehet hozni a hajtást a földszintre.

 

Mint ahogy egy autó-differenciálművel, egyúttal a gyorsítást, és a vihar elleni védelmet megoldva, szintén.

Előzmény: a11 (11419)
freex Creative Commons License 2009.10.04 0 0 11428
Király, már 3-an vagyunk.
Szerintem egy hétvégi nap lenne jó, akkor talán mindenki ráér.
De ne rajtam múljon, én bármikor, bármi áron elmennék.
Előzmény: Jesu (11426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!