Keresés

Részletes keresés

Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134167

:))

Előzmény: mili70 (134164)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.24 -2 4 134166

Teljesen egyetértek.

Az ongai szervezők pálinka-értékelő tréningjén vettem már részt, szinte személyesen ismerem az összes bírát. Nem gondolom, hogy erre a díjra olyan módon szorulnának rá, hogy csalással felpontozzák a saját termékeiket. Ez az 1318 minta 2 nap alatti (!!) elbírálásánál egyébként nem is lehetséges, amellett minden minta minimum 6 emberen megy át mire kialakul a végső pontszám. Ha a bírák közül 2 bíra pontszáma között 3 vagy ennél nagyobb ponteltérés van akkor a minta továbbmegy egy csúcszsűrihez, újabb 3 ember pontozza. A bírák egymást jól látva, több szervező, a mintákat folyamatosan felszolgáló személyzet előtt pontoznak, alkalom sincs a csalásra. A bírákat folyamatosan cserélgetik, ahogy fáradnak pihennek, új ember ül oda. Nagyon komolyan figyelnek, hogy ne is lehessen befolyásolni az eredményeket.

Egyébként ettől függetlenül a értékelők nagyon sok magán és bérfőzető termékét díjazták. Évek óta többen a Quintessence-en és a Destillatan azonos vagy nagyon hasonló eredményt érnek el. Ez véletlen lenne?

Ez a verseny kifejezetten alkalmas arra, hogy felmérd hogy milyen szinten áll a pálinkád, valójában mit tud az az ital amit előállítottál. Természetesen nem kell mindenkinek indulnia, mindig vannak olyanok akik a szomszéd meg a sógor pozitív megerősítésével megelégszik. Ezzel nincs is semmi baj.

A negatív hangok vajon indultak de nem nyertek semmit és ezért savanyú a szőlő? Vagy nem is indultak, csak ha már lehet valamit szidni akkor csatlakoznak? :) 

Előzmény: bujukcekmece (134152)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134165

De abból az 1,7 literből valószínűsítem,  hogy egy centet sem adnál be versenyre! :)

(Nekem volt egy 5,4 decis termésem... 

Megtaláltam a fagyasztóban egy elrejtőzött fügecsomagot és nem akartam keverni semmivel.. :))  ) 

Előzmény: öreg_néne_b (134159)
mili70 Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134164

"aki nem csak a fóumon tud főzni, és nem csapja be saját magát, az ne adja fel olyanok miatt akik soha nem vettek részt egy ilyen megmérettetésen"

 

Nézem a nickneveket, és szerintem a kommentelők között már mindenki vett részt valamilyen megmérettetésen

( zd, ZF-PF, nyilvános ) 

Vagy  hiányosak az ismereteim?

Előzmény: bujukcekmece (134152)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.24 -1 5 134163

Ebben a témában remélem én is utoljára. 

Ez nem úszóverseny, hogy nyomom a stoppert és kész.

Még csak nem is műkorcsolya de már közelítünk.

27 ember bírált 1318 mintát. Ez 146-200 minta/6fő. Ha az lenne a cél hogy sorrend legyen, mennyivel többet kellene még meginni? Ez nem ásványvíz, ha kiköpi akkor is van hatása.

Meg van a csúcskategória is. Az aranyak közül sőt a 20 pontosak közül válasszák.

Az hogy egy pálinka arany érmes csak azt jelenti hogy nem hibás, tartalmazza a fajtajelleget, és semmi zavaró íz, illat nincs benne. 

Nem kap bronzot ha technológiai hibás, cefre hibás.

Nem kell túlmisztifikálni ezt a minősítést. Kaptam aranyat olyanra amit senki nem kért másodszor a kóstoláskor és nem kaptam semmit de el kellett dugni mert nagyon fogyott. 

Előzmény: 1zsakkrumpli (134125)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134162

Na tessék itt van...ez igen korrektnek tűnik...:):)...

Előzmény: Kisbvb (134154)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.24 -1 0 134161

(+)

Előzmény: bujukcekmece (134152)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.24 -1 1 134160

A saját véleményem.

 A számítógépet,lehet manipulálni,bele lehet nyúlni.

 A kézzel kitöltött aláírt bírálati lapot nem.Kicsit tovább tart nincsen ott káosz,de hát majmolni kell a Destillátát.

 Bíráló nem lehetne versenyző!

 Az rendben van hogy mi is kapunk érmeket,és vannak jó szerepléseink,de arányaiban labdába rúgás esélye minimális ilyen feltételek mellett.

 Vajon befizette e a bíráló a nevezés utáni összeget?Mert már azt is el tudom képzelni,kéz kezet mos.

 Más.Egyre jobban élesedik a kisüsti,egylépcsős tábor kettészakadása,és egymás versenyeinek "bojkottálása".

 Ez már nyílt titok,hogy a Takács-Lovassy-Vértes a tornyosat,míg a Béli-Szicsek,-Csalló a kisüsti eljárást preferálja.

  Nyilvánvaló egy fejlett technológia a Német egylépcsős,de én a Magyar ízvilágot tükröző kétlépcsős pálinkát részesítem előnyben,és ha megkóstolom a másikat,s nem tetszik annyira mégsem mint ahogy egyesek favorizálják,ne akarják rám tukmálni hogy már pedig az a jó.

  

Előzmény: bujukcekmece (134152)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134159

Mekkora termelés van-lehet 36 leadott mintánál?

Én kispályás vagyok, nekem a szezon legkisebb tétele 1,7 liter volt. De harminchatszor biztosan nem főznék ekkora mennyiséget...

Előzmény: snapszmester (134157)
rézműves1 Creative Commons License 2017.01.24 -1 1 134158

..."Piros szám, vagy kék szám! 😂"...

 

Ilyesmi mindig is volt, ha az "egyenlőbbek-nek" kedvezni akartak...DD...arra már csak az ilyen vének emlékeznek mint én, hogy az "átkosban", például hogyan ment a "Röppentyűben" a használt autók kisorsolása...

 

Ehhez persze tudni kell, hogy amikor még nem lehetett "rögtön" autót venni, akkor Pesten a Röppentyű utcában adták el a vámon elkobzott nyugati, meg az állami leadott kocsikat...

 

Hamar kitalálták, (némi felárért) hogy a kalapból kihúzandó golyók közül az egyiket a mélyhűtőben lefagyasztották...persze a csókos kotorászott először...:):)...

Előzmény: rézmanó75 (134136)
snapszmester Creative Commons License 2017.01.24 -1 3 134157

Megnéztem a Ongai verseny szabályzatát. 

Csak az bírálhatott aki  szervezők által indított pálinka bíráló kurzuson részt vett és eredményes vizsgát tett. 

Elég magasnak találom a nevezési díjat. 

A versenyigazgató szakember. 

A lebonyolítás számítógép nélkül sokkal nehézkesebb és nem is jutunk ennyi információhoz.

A nevezések számát nem limitálták sőt a több minta kedvezményt kapott.

A bírálókat nem zárták ki a versenyből, de ennyi mintánál képtelenség megismerni a saját pálinkát.

A papírforma szerint nem lehet találni kirívó szabálytalanságot.

 

Ami nem tetszik: az esetenkénti magas minta szám. Mekkora termelés van-lehet 36 leadott mintánál?

rézműves1 Creative Commons License 2017.01.24 0 3 134156

Gyerekek, nem unjátok már??...tudhatnátok, hogy egy ilyen versenyen mindenki "egyenlő"...:):):)...

Csakhogy vannak egyenlőbbek ...DDD...de hát ezen mit csodálkozunk?...ez mindig is így volt...D...

Előzmény: rézmanó75 (134137)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134155

Valószínű! Meg sok esetben! 🙂 Amire nincs rálátásod! 

Gratulálok Neked is! 🙂

Amúgy az így meg úgy,pont nem jön be. De vannak tények is! (Pl. Te is jól szerepeltél. Örülök neki!🙂)

Előzmény: bujukcekmece (134152)
Kisbvb Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134154

A X. Bácskai Hurka- és Kolbászfesztivál keretében a Baja Marketing Kft.
„BÁCSKA ARANY PÁLINKÁJA 2017.”
kitüntető cím elnyerésére versenyt hirdet amatőr pálinkafőzők részére

 

A verseny célja:
A pálinka kulturált fogyasztásának népszerűsítése, Baja és regionális környezete pálinkáinak megmérettetése, a minőség javítása, a bérfőzetők saját eredményeinek közlésén keresztül, a pálinkával kapcsolatos fogyasztói szemlélet pozitív befolyásolása, a minőségi pálinkát főzető lakosok munkájának elismerése. Elsősorban Dél-Magyarország és Dél-Alföld régiójából nevezhetnek a magánfőzők, bérfőzetők.

 

Nevezési minták átvétele: 2017. február 8-án (szerdán) 12 óráig a Baja Marketing Kft. irodájában (Baja, Szentháromság tér 11.). Ezt követően leadott párlatokat, nem tudjuk átvenni és nem kerülnek bírálatra.
Mivel a verseny nem pénzdíjas, így a párlatokat nem áll módunkban visszaadni.
Eredményhirdetés: 2017. február 18. szombat 15.00 óra Baja, Petőfi-sziget/Rendezvénytér
Nevezési díj: nincs
Nevezési minta: fajtánként 0,5 liter, átlátszó üvegben
Nevezési feltételek: A versenyen a versenyszabályzat elfogadásával, a nevezési lap kitöltésével, vehetnek részt a magánfőzők.
A párlatok leadásával egy időben a nevezéshez csatolni kell az otthoni főzéssel kapcsolatos nyilatkozatot.

A zsűri határozza meg, és választja ki a pálinka verseny győzteseit a következő kategóriákban:
- Bácska Arany Pálinkája - 2017.
- Bácska Ezüst Pálinkája - 2017.
- Bácska Bronz Pálinkája - 2017.
- Bácska Pálinkája Különdíj - 2017.
A párlatok Arany-, Ezüst-, Bronzminősítést kapnak, az elért pontszám alapján.
Az aranyérmes párlatokból kerül kiválasztásra a Bácska Arany-, Ezüst-, Bronz Pálinkája és a Bácska Pálinkája Különdíj.

A bírálat szempontjai:
- Illat és íz tisztaság
- Illat és íz karakter
- Harmónia

Bírálati kategóriák:
Tiszta gyümölcspárlatok alapanyagainak fajta megjelöléssel
Érlelt párlatok
Pálinka alapú likőrök

Nevezéssel és a versennyel kapcsolatos információk:
Baja Marketing Kft., tel.: 79/420-811
e-mail: iroda@bajamarketingkft.hu
honlap: www.baja.hu

szentöltvíz Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134153

Tuti részeg voltam, ha aláírtam:)))

Előzmény: Törölt nick (134141)
bujukcekmece Creative Commons License 2017.01.24 -6 7 134152

Nagy gratula azoknak akik Velem együtt résztvettek az Ongai, itt e fórumon rommávesézett, befeketített versenyre! A napokban született pár rendkívűl hasznos hozzászólás a témában olyanoktól is, akik nem neveztek a fent említett versenyre, vagy úgy semilyen megmérettetésre, kivéve a szomszédnak, heveroknak ízlik rangadóra. Valószínű a találgatáson kívűl, semmi rálátásuk nincs egy ilyen eseményre. Azt is értékeltem aki azt nehezményezte, hogy számítógépen volt a bírálat, mert hogy manipulálható. 1318 mintánál megnéztem volna azt a kaótikus káoszt és a vele járó k..va anyázást már az 500. tétel után ami a papírokkal lenne! De biztos szakértője az ilyen fajta esemény lebonyolításában! 

Amúgy sok esetben átszámoznak mindent a bírálat előtt miután szortinerbe rakták, és ez persze nem közösen!

Az valóban szánalmas, hogy van olyan bíra aki 36-tal nevezett (illetve lett érmes, mert lehet 50-nel) és a pontozás alapján ő lett a "király". 108.000Ft-ért had örüljön! Ezt én maximalizálnám, illetve osztanám a pontversenyen indulók pontjait az általuk nevezett tétellel. Így csak egy ezüstöt kapna a mostani bajnok :), megnéztem. Én így csinálnám, de nem én csináltam. Elfogadtam a feltételeket már akkor amikor neveztem, nem törtem babérokra!

Viszont ha megnézzük nem minden arany a kereskedelmi szektorban sem, pedig ők is ott ültek (többen is)...most akkor hogy van ez?

Mi voltunk azok akik nem ültek ott, és hát keményen megkaptuk ami nekünk jár! De szerintem szakmailag rendben volt a bírálat. A mi pálinkáink azt a pontot és érdemet kapták, amit a szakmai zsűri ítélt, és erre mindeki legyen büszke, mert a nemzetközi Desztillátán is hasonló eredményt kapna! Csak ott a 108.000 Ft nevezési díj három tételre elég:)! Valószinű oda nem nevez be az említett személy 36-ot :)))

Volt valóban egykét gyenge kategória győztes, de elég megnézni, hogy abból a kategóriából volt-e még másik arany... Volt ahol csak egy, de neveztek 5-öt, akkor az egy arany győz.

Én szart ott nem ittam, csak esetleg kevésbé jól sikerültet, melynél már ittam jobbat. De ott akkor ez volt a favorit, a többi gyengébb volt, el kell fogadni. Ha valaki szerint az övé jobb, arra van kitalálva a verseny!

Én továbbra is bíztatok minden pálinkarajongót, aki nem csak a fóumon tud főzni, és nem csapja be saját magát, az ne adja fel olyanok miatt akik soha nem vettek részt egy ilyen megmérettetésen!

rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134151

Gyakorlatilag be. Mindenki más csak utánuk! 😞

Előzmény: Csikky (134149)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134150

Az aszu törköly nekem is bejött! :)

Előzmény: foxrudi (134145)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134149

Gyakorlatilag betolták a becsületes versenyzők elè magukat!

Előzmény: rézmanó75 (134146)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134148

(+)

Előzmény: Törölt nick (134141)
Figyelget Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134147

Persze...

Részrehajló zsűrizés... :)))))

(+)

Előzmény: Törölt nick (134141)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134146

Én soha sem akartam senki ellensége sem lenni! Ami jó, az jó! Emelem kalapom! 🙂

De hogy a sajátom, " be tudjam tolni a mutyiba!!! Az necces. 

És evvel még mindíg nem azt mondom, hogy rossz pálinkát csinálnak. Csak előnyösebb helyzetben"""" !

 

Előzmény: Csikky (134144)
foxrudi Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134145

Ilyen volt nekem pl: a feketeribizli.

 Azt inkább hagyjuk.

  Az aszútörköly viszont levett a lábamról!!

Előzmény: Csikky (134140)
Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134144

Ez szép tőled! :)

Előzmény: rézmanó75 (134143)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 134143

Azt elhiszem! 🙂 Amit írok ,az pont nem Rólatok szól! 😉 

Előzmény: Csikky (134140)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134142

Ez is igaz. A kérdés? Van e lyen. Mert kávészünetben , pont tudom közölni a haverokkal ,a nevezési számaim.

Előzmény: öreg_néne_b (134139)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.24 0 9 134141

:-)

 

Csikky Creative Commons License 2017.01.24 0 2 134140

Ittam kifejezetten szar kategória győzteseket szombaton.... gondolom azok lehettek a mutyisták! :)

Előzmény: rézmanó75 (134136)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134139

Kinyomtatja a gép,(pikk-pakk össze lehet hozni egy programocskát, ami kiosztja a mintákat kizárva az önbírálatot) ő kiveszi a listát a nyomtatóból. Ha akarják, nem nehéz megoldani.

Előzmény: rézmanó75 (134137)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.01.24 0 0 134138

Hogy véletlenűl se oda vigye. 

Előzmény: rézmanó75 (134137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!