Keresés

Részletes keresés

kambekk Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5085
Ugye?
És kimeríthetetlen(nek tűnik). Már kicsit álmosodom, de holnap rákeresek a légifelvételekre is.

üdvi

Előzmény: banyaszbeka (5084)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.20 0 0 5084
Ez marha érdekes!
Előzmény: kambekk (5082)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5083
Én kérdeztem, és köszönöm, hogy megnézted annak idején a Bp. Lexikonban, amit én elfelejtettem, és csak a Józsefvárosi L.-ban kerestem.
A Gázművek előtt gyakran járok, nagyon fényesnek látszik ott minden, de legközelebb meresztem a szemem, hátha látok gázlámpát. Vagy megkérdem a portán, mert lehet, hogy még sosem láttam, hogyan világít.

Ami inkább érdekel, az még nem derült ki (nem várom persze, de hátha egyszer, valaki, mégis), nevezetesen hogy külvárosi utcákban, parkokban voltak-e "ottfelejtett", anyagi vagy egyéb okból a hetvenes évek elejéig megmaradt gázlámpák, ugyanis az adatok erre utalnak. Az volt a hipotézisem, hogy legvalószínűbben egyes parkokban lehetett, ahol az utcákkal ellentétben elektromos vezeték nem futott, és megtette a meglévő gázvilágítás.
A Várhoz nyilván jól illettek a gázlámpák, és lehetett ok az Emma idézte tiltakozásra, amikor ki akarták cserélni. Hogy a hatvanas években az egész országban elterjedt, ma is sok helyen látható "kalapos" lámpák mennyire bele tudtak tenyerelni a városképbe, azt leginkább (OFF) Reismann János: Savaria földjén (Weöres Sándor verseivel; Corvina, 1968) c., különben csodálatos fényképalbumának kőszegi fejezetében láttam. A több mint két tucat képen összesen egy autó (és nem túl sok ember, jó néhány bicikli, pár kézikocsi és tricikliszerűség), a szocializmus sajátos pusztulásromantikája és rengeteg "kalapos" lámpa látható. De nem ám csak utcán, várudvaron, várkertben állva, hanem a szűk utcákban - vélhetően a régi gázlámpák helyén - a több évszázados házak falából kilógó változatban is, helyenként egész sorozat. (W. S. versikéje a kőszegi fejezethez: "Hegyek közt alvó fehér kicsi város, / de költögeti, döngeti / huszadik századunk, a gőzkalapácsos / szén- és vas-torkú Óriás Peti.")

Előzmény: gjozsef (5072)
kambekk Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5082
Az ajánlott oldalon nem csak háború-korabeli képek vannak.
A legfrissebbek 1979-ből valók. Jelenetek a pesti utcán.
Az oldal közepe táján található, a "WOMEN WORKERS IN BUDAPEST"-re kattintva. Alatta pedig pár árvizi fotó '69-ből.
Előzmény: taksony11 (5081)
taksony11 Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5081
A VI. kerületeti házak sem vétettek a rend ellen, mégis lebombázatak párat, hátha ott lapul egy pályaudvar az egyik háztömbben...
Előzmény: courage the dog (5080)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5080
ja-debrecennek nem csak az allomasat lottek szet, hanem az egesz varost.

Talan nem tudjatok, de az egyik legjobban szetlott nemet varos Wurzburg.nyaron voltam ott, es a varoshazan van egy makett a szetlott varosrol.allitolag semmi katonai jelentosege sem volt, raadasul 20 perc alatt tettek mindazt a pusztitast, ami a varos 90 szazalekat erte.mindez 45 aprilisaban, ha jol emlexem.ezt mind azert irom be, mert egyszeruen nem ertem, hogy kepes valaki ilyenekre.

Előzmény: Törölt nick (5075)
kambekk Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5079
Előzmény: kambekk (5078)
kambekk Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5078
Van pár budapesti fotó is. Bár erősen bezevar a jogdíjas szövegrész.
Előzmény: Törölt nick (5075)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5077
bocs, de nem nezek haborus kepeket.artana az en erzekeny lelkemnek.marmint Budapestrol nem.
Amugy Varsot is legalabb annyira tonkretettek, mint Bp.-t.na nem vigaszkent, amr csak azert sem, mert a lengyelek jobarataink voltak mindig is.
a tobbi mondandoddal 1-etertek
Előzmény: Törölt nick (5075)
taksony11 Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5076
létezett Lenke utca is, 2 utcányira a villányitól.
Ráadásul a Feneketlen tóval is szomszédos, nyilván ez felel meg a Bocskainak, és így minden világos, mint a vakablak...
Előzmény: kambekk (5073)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5075
Rémeket látsz, rémeket.
Sajnos a sok szemét agyonbombázta szegéy magyarországot.
Pl a Debreceni pályaudvart is romba döntötték.
Utánunk csak Berlint, németet pusztították jobban a "szövetségesek".Hullottak sorozatban a szőnyegbombák.Iszonyatos lehetett
A sok elmebeteg vigyori meg élteti a háborút. Az pedig szörnyű.
Ezek a Bushék mit tudnak a háborúról. Az az igazi, mikor papírcipőben kell a szibériában lökdösödni.

Emellett sokszor elcsodálkoztam, csodálkozok, (főleg a belvárosban) az éületek zömét mennyire szépen újrarakták a legapróbb részletekig.
Nagy munka volt akkorabeli lehetőségek között.
Inkább a forradalom után voltak helyreállítatlan épületek.
Meg nem érdemes, nem lehet mindent megmenteni.
Nekem igazából a késöbb elkövetett szocreál típusú tájrondítások, funkcionalista tömbök fájnak.
Azokkal nehezen békülök meg.
Egyébként láttad ezt?
Ötmillió II. világháborús légifelvétel került fel a netre
Talán lesz közte magyarországi helyszín.

Előzmény: courage the dog (5074)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5074
nema rrol van szo.anno az is.De en nem tudtam magamat tultenni, hogy ennyire szetlottek a Varost 45-ben.De az meg hagyjan.Az a legrosszabb, hogy mindent mashogy csinaltak meg, mint ahogy az ANNO volt.Es lebontottak sok mindent, ami mentheto lett volna.
Pl. a teleki Palotat.

egyebkent tudjatok, hogy Sztalin elete egyeduli jocselekedete reven menekult meg a parlament, mert parancsba adta, hogy azt a lehetosegekhez merten kimeljek meg?

Előzmény: Rianna (5061)
kambekk Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5073
gjozsef,
a Bartók Béla úton van egy gázkészülékbolt a Gárdonyi szobornál. Ennek a boltnak a cégére egy ma is működő gázlámpa. Néha beizzítják.
És itt kapcsolódnék ARIBOY kvízkérdéséhez, szerintem is a C válasz a helyes, merthogy áll egy Lenke Udvar nevű ház a Kosztolányitól pár lépésnyire, és gondolom innen eredhetett az egykori név.
gjozsef Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5072
Budavári lámpádhoz egy megjegyzés: nemrég kérdezte valaki, hogy meddig volt Budapesten közterületi gázvilágitás. Találkoztam a Gázművek egy illetékesével. Elmondta, hogy a Várban most is működik gázlámpa és a Gázművek Köztársaság téri területén a térről is látható működő lámpa.
Előzmény: banyaszbeka (5060)
rpanni Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5071
szerintem C
Előzmény: ARIBOY (5070)
ARIBOY Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5070
Sziasztok!

Egy újjabb kvizkérdést tennék fel.

Melyik budai teret hivták Lenke térnek?

A.Etele tér B.Apor Vilmos tér
C.Kosztolányi Dezső tér D.Goldmann György tér

lakos Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5069
Az elöl álló Skoda Octavia-t 1954-ben kezdték gyártani, úgyhogy az alapján még éppen lehetne. Viszont mögötte áll egy Trabant 500-as, aminek a gyártása 1957-ben indult.
Előzmény: banyaszbeka (5062)
kambekk Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5068
Kár. Úgy megnéztem volna.
A tér beépítéséről itt találtam leírást. A tervezővel pedig ezen az oldalon olvasható egy interjú.

A távlati tervekbe pedig itt lehet bepillantani. Bár ez már teljességgel OFF.

üdv

Előzmény: lakos (5065)
ARIBOY Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5067
Sziasztok!
A hullámvadász.hu médiaportálon jelent meg ma ez a cikk:"A világhálón ötmillió 2.világháborus légifelvétel.A cikk folytatását olvashatjátok itt:
http://www.hullamvadasz.hu/index.php3?hir=3632&fotip=6

Az OTP-s házfotóra visszatérve.Nem is gondoltam,hogy Pestszentlörincen található az a
panelház.
ÜDv.ARIBOY

Rianna Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5066
Nem tudom... mivel nagyapa ezt írta a kép hátára, ezt is írtam a képre...
Ettől még tévedhetett, bár nagyon szisztematikusan rendszerezte a dolgait...

A második képpel kapcsolatban már felmerült ez a kérdés, mikor Hamster megcsinálta a saját kis válogatását nagypapám bp-i képeiből, persze kommentárral.. asszem oda is írta, hogy nem biztos az évszám, bár ez volt a képen.

Előzmény: banyaszbeka (5062)
lakos Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5065
Nincs meg képen. Az Orczy térről amúgy annyit tudok a jövőre vonatkozólag, hogy a sarkon felépül nemsokára egy némleg félkör alakú szálloda, mintegy bezárva a kört, a troli kiteszik onnan, bent lesz némi park, szóval amolyan "zárt" lakópark-iroda-szálloda komplexum szerűség lesz.
Előzmény: kambekk (5058)
KelemenGy Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5064
Sziasztok!

Én volnék a "szerző", aki az OTP-s mozaikról csinálta a képet, és majdnem lelőtte a poént, de hála az égnek a modik segítettek. (megláttam a képet+kérdést, válaszoltam és csak utána néztem, hogy honnan van a kép :) )
Sajnos nem tudok róla, hogy történt-e vmi a mozaik ügyében. Ami a képen van, az tavaly nyári állapot. Holnap elmegyek arra és megnézem.

banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5063
Az első kép újra.
Előzmény: banyaszbeka (5062)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5062
Újra: kösz a kincseket.

(Nem lehet, hogy ez a kép a feliratánál később készült (autók, bódé típusa)? És az itt és itt látható hajótípusok valóban voltak már az ötvenes évek első felében?)

Előzmény: Rianna (5032)
Rianna Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5061
Nekem azért már a 70-es évek is anno... bár akkor már éltem.:))

Örülök, hogy tetszenek a képek!

Előzmény: courage the dog (5054)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5060
Hopp, itt egy budavári gázlámpa, itt meg egy másik, anno 1960, a Sevcsik-albumból.
Előzmény: Goldman Emma (4991)
Laja73 Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5059
qrva jók
annyira kár, hogy nekünk nincsenek ilyesmik
régen ki tudott fotózni? azt hittem, csak a "mosoly albuma" vállalat:)
Előzmény: Rianna (5034)
kambekk Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5058
De azóta -asszem- felújították a házat, és ezáltal a mozaikot is.

lakos!
Nincs meg véletlenül neked archívban az Orczy tér / Csobáncz utca sarki biztosítós falfestmény? Barna alapon egy kiscsibe kel ki épp egy tojásból, alatta a szöveg, hogy Kössön életbiztosítást! -vagy valami hasonló.

Előzmény: Törölt nick (5057)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5057
Könnyen lehet, sőt biztos.
Az egyik ottani forumos írt a LóTP-nek, mentség meg a mozaik(!) képet.
Nekem tetszik, olyan emberléptékű, emberséges, semmi erőszak.
Hasonlót láttam egy 80-as évekbeli IPM-ben: élni jó, mosolygó családdal.
Ma már nincs ilyen.
Nyertél, csak utcanevet nem írtál, de egyébként én sem tudtam volna, bár láttam villamosból elhaladva előtte.
Előzmény: Elevator (5055)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.19 0 0 5056
de atnevezhetnek nyugodtan szent gyorgy romokka, majd lassacskan szent gy. parkka
szerintem az a ter manapsag a legfobb ok egy turistanak, hogy sose tegye be tobbet a labat Bp.-re, es ugyanezt tanacsolja ismeroseinek is.
ha meg megcsinaljak a Hm romjat, akkor hatvanyozottan igaz ez.iszonyu lesz!
Előzmény: ARIBOY (5043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!