Keresés

Részletes keresés

[fidelio] magam Creative Commons License 2007.11.08 0 0 104
Még egyszer, másként, ugyanarról:
¼ 6
A porta falán kiírás: „Kartonozó a G épületben.” Nyilván gondolta (miért?) kartonozó=betegfelvevő iroda. A közelben táblán a kórház térképe. A G épület nincs feltüntetve. Vissza a portára.
- Jó estét, megmondaná, hol találom a kartonozót?
- Ilyenkor jön? - nézett számonkérően az órájára a portás. - Negyed hat. Kihez jött?
- Nem beszéltem meg senkivel.
- Hova?
- Az ortopédiára.
- Nincs itt senki. Már leadták az összes kulcsot.
- Köszönöm - mondta a férfi, és kiment a kapun.
*
Megnyitotta az interneten a kórház honlapját. Tehette, volt neki. Járóbeteg-rendelések. Nincs közte ortopédia, két helyre kell előjegyzés, a többire nem. Egy telefonszám, a betegirányítóé. Hívja, nem veszi fel senki.
*
Legközelebb.¾ 5
- Jó estét, megmondaná, merre találom a kartonozót?
- A G épületben.
- És azt merre találom?
A portás megmutatja.
Az épület megvan, a G nem. Bemegy. Ez az: „Betegfelvétel.” Minden zárva. Kiírás: „Betegfelvétel ½-5-ig.”
*
Legközelebb. ¼ 5
A munkából lógott el. Kartonozó. Előveszi a beutalót. Azt, amivel visszament a háziorvoshoz kicseréltetni, mert először nem az ő nevét írta rá.
- Hová jött?
- Az ortopédiára.
- Megbeszélte valakivel?
- Nem. Nem volt kivel.
- Sajnos ott nincs senki, láthatja, minden zárva. Már mindenki elment. Sajnálom.
- ?!
Sarkon fordult és elment, ki az intézmény kapuján. Nem nézett vissza. Tudta, mi van kiírva: „Az év kórháza.”
[fidelio] ricardo Creative Commons License 2007.11.08 0 0 103


Az ablakból minden nap látta a nőt. Pontban fél hatkor lépett ki az utcára a szemközti házból. Kislányként bizonyára sokat szenvedett attól, hogy nem hosszú és vékony a lába, gondolta.

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2007.11.03 0 0 102
Délután az egyik könyvkupac közepén megpillantottam egy könyvet.Rég volt már a kezemben.Kinyitom.Két bejegyzés.Az egyik tőlem:"2003.03.19" 
A másik Zsuzsától::"Zs....Bahnhofstr.137....".
Antikváriumban vettem 4 éve.Azon a télen lett öngyilkos Zsuzsa,akit akkor már régen láttam.Ki vitte vissza a könyvet?Próbáltam kinyomozni,de nem sikerült.
[fidelio] ricardo Creative Commons License 2007.11.03 0 0 101


Az anyósülésen ült, fáradtan. Elnézte, ahogy az aranysárga nyárfák elfutnak mellette a szikrázó őszi fényben. A rádióból Bach No. 11-es g-moll szimfóniája szólt, a legendás Glenn Gould zongorázott. Az autó pedig csak suhant egyre, a távolba úszott tova, s az arany lombok összefolytak, mint elmúlt idők.

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.01 0 0 100
Memento mori

Kedvenc mészárosom. Múltkor is ő vágott.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.01 0 0 99
- Igazán nem akarom megzavarni öngyilkossága ritka magányát, de az esernyőjét véletlen az én szügyembe szúrta - szólt fontoskodón és megboldogult.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2007.11.01 0 0 98
1,Esteledett.Gondolta benéz az ortopédiára.Nem volt ott senki.Nem baj.Nem is kellett az ortopédia.Jól tudott menni.Elment.

2,Esernyő nélkül is szúrósan tudott nézni.Nézett.

3,Fél-fél darált marha -és diszóhúst kért.Négy-négy  darált marha és disznó lett belőle.Ez egy kiló csirkemáj-sziv.Ami két kiló.Ez pontosan 1OOO gr.
Egy pesti nő bevásárol. 5s ami 1os. 5 s ami 165 r.Betűk.Ételek.Életek.
[fidelio] magam Creative Commons License 2007.11.01 0 0 97

- Uram, az esernyőjét itt felejtette.
A férfi szúrósan visszanézett a ruhatárosra, aztán szó nélkül elment.

[fidelio] magam Creative Commons License 2007.11.01 0 0 96
- Jó estét, megmondaná, hol találom a kartonozót?
- Ilyenkor jön? - nézett az órájára a portás. - Negyed hat. Kihez jött?
- Nem beszéltem meg senkivel. 
- Hova?
- Az ortopédiára.
- Nincs itt senki. Már leadták az összes kulcsot.
- Köszönöm - mondta a férfi, és kiment a kapun.
[fidelio] faery Creative Commons License 2007.10.31 0 0 95
Kedvenc hentesboltom. Kedvesek, hülyülnek, de semmit nem visznek túlzásba. Fél-fél darált marha- ill. disznóhúst kérek. Négy-négy darált marha és disznó! - ismétli a vigyorgó pofa. EU-szabványosan nejlonkesztyűvel nyúl a tálba: az egyik kupac pontosan 50 dkg, a másik 52. Egy kiló csirkemáj-szív. Két kiló - regisztrálja. Na-na, mondom. Az égnek emeli a szemét. A nők tesznek tönkre - mondja. Engem meg a férfiak - mondom. Ráteszi a mérlegre, nem hiszek a szememnek: pontosan 1000 dkg! Ilyen nincs - mondom. Nem szól semmit, csak széttárja a kezét. Hát, ezért járok hozzájuk évek óta.
[fidelio] magam Creative Commons License 2007.10.31 0 0 94
Keskeny, de forgalmas utca. Balra egy baromfibolt, angyalos, szentkoronás, címeres kis nemzeti zászló kifüggesztve a fekete tábla fölé, ahol megtudjuk, mennyi a melle húsa és mennyi a szárny kilója csirkének, pulykának. Odébb jobbra egy másik apró könyvesbolt, fölötte ugyanolyan zászló. Tovább meg egy pék, az ő üzlete is csak pár lépés széltében-hosszában. A bejárat mellett zászló. Semmi globalizációszag és plázahangulat.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.31 0 0 93
Savanyú a szőlő?

[1,7'']
[fidelio] faery Creative Commons License 2007.10.31 0 0 92
Ahhoz ez kevés, moor. Fel kellett volna tüntetned, melyik nyugati nagyváros előkelő éttermében történt, milyen sztárokkal tűzdelt koncert után, és hányszázezer juróért vettél cédéket...
[fidelio] moor Creative Commons License 2007.10.30 0 0 91
[Elfelejtettem az előző művemet WG-nek ajánlani.
[fidelio] moor Creative Commons License 2007.10.30 0 0 90
Együltő helyemben megettem egy vödör szarvasgombás szusit.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.28 0 0 89
[alla marcia]

október vesztes hadvezér
de visszatér, de visszatér,
akár Bourbonok.

[5 s]
[fidelio] faery Creative Commons License 2007.10.19 0 0 88
Odakéredzkedett a komputerhez. Nagy komolyan nyomogatta a gombokat a ballal, a jobbal meg az egeret masszírozta. Apja informatikus. Kerestem valamit, ami kép, és reagál ezekre. Egyet találtam: a tavalyi okt. 23-ról egy fotósorozatot - a nap képes története. Legjobban a vízágyúk tetszettek neki (ótt ... ótt!), meg a parlamenti kordonon belül egy piros busz, nyilván a vidéki rendőröket szállította (buc... buc!), meg a Deák tér felett köröző helikopter (brrrr... brrrr). 16 hónapos...
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2007.10.19 0 0 87
4o évesen nyugodtan aludt az ágyban.Mellkasán a bőrt és az izmokat hatalmas daganatos fekély pusztítja.Morfium injekciók lebegtetik  derűs,békés álomvilágában.Talán gondtalan kis gyerek megint.Szalad a réten,fogócskázik a fiúkkal....Arca hirtelen eltorzul,kiveri a veríték,felriadt.Valami borzasztót álmodhatot.De jaj! Szörnyűség.A régen  a leggyötrőbb rémálmot is pillanat alatt elfeledetető,enyhülést adó felébredés szörnyűbb minden rémálomnál.
Miért bámészkodtam én ma a kórházban?
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2007.10.19 0 0 86
85
Ritka nagy  drabális állat volt.Baromi erős,baromi jámbor,baromi egyszerű.
Egész napos baromi kemény vájvégi munka után megkérdeztük tőle  a csihun,hogy "hogy vagy?" Csak annyit mondott:"uffáj a lábam" A nadrágot és a bakancsot  úgy kellett levágni róla,mert eltört bokája emberfejnyire dagadt.
[fidelio] magam Creative Commons License 2007.10.19 0 0 85
Az illat vonzó volt. Odarepültem és leszálltam. Lábaim odatapadtak valami furcsa ragacshoz. Próbáltam szabadulni, de ettől a szárnyaim vége is beleragadt. Fogva voltam. Csak a fejem és a csápjaim tudom mozgatni. Azóta így várakozom.
[fidelio] faery Creative Commons License 2007.10.18 0 0 84
Elcsoszog a kapu előtt. Télen-nyáron ugyanazt a viseltes, fekete posztókabátot hordja. Odalátok a lerobbant, gyönyörű, ántivilágbeli villalakásra: évek óta csukott zsalugáterek, soha egy fénysugár. Minden közmű kikapcsolva. Jártam a házban, a szomszédok raknak vizet az ajtaja elé műanyag flakonokban. A múltkorában megállított: a macskája iszonyatos kínok között pusztult el. Azt mondják, kiváló indológus volt. Megvárom, amíg befordul a sarkon. Szégyellem magam.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 83
jadefájafülem.jajdefájafülem.jadefájafülem.Mégnegyedóra.jajdefáj.
negyedóramíghazamehetek.jajdefáj.afülemdefáj.jaj.bármárholnaplenne.jaj.
ésazorvosmeggyógyítaná.jaj.rátennéacsodatévőkezétés.jaj.elmúlna.
nemakaroktudnijaj.afülemről.nem.nemakaromhogytudatában.jaj.
legyekafülemnek.tudatában.jaj.csakhallani.fül.jajj.nélkül.jajfültudat.nélkül.
ajajfültudat.amikeserű.jajfültudatfáj.jajdefáj.egybálnavanafülembenésabálnafáj.
jajfültudatfájdejaj.dejajfáj.fájabálnajajdehogykerülabálna?jaj.jajfül.
ésmégmindigtízperc.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2007.10.18 0 0 82
Megéreztem,hogy van ott valami.Nem láttam semmit.Csak hallottam.Óriás lába alatt nyikorgott a Lét. (((http://www.youtube.com/watch?v=efmztUPK6Cw )))
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2007.10.18 0 0 81
Kisgyerek voltam.Lázasan feküdtem.A haverok elmentek a Balcsira.Az ablak volt a világ.
((( http://www.youtube.com/watch?v=yI0cnx31OVo )))
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2007.10.18 0 0 80
Virágot szedtem Evelynnek.Nem jött el.Megettem.
(( http://www.youtube.com/watch?v=TkVupPVj8es )))
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.17 0 0 79
S bár nehéz búcsúzni, végül elköszön. Elköszön - tán nem örökre, de legalábbbis egy ideig. Egy ideig, míg ismét erre nem veti... erre nem veti a kíváncsiság; a kíváncsiság es a megszokás - és... és a szeretet, ami ideköti. Ami ideköti, ahol értéket talál.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.17 0 0 78
Vár. Mire? Lényeges ez? Nem pusztán maga a várakozás az, az időre koncentrált lét mga, ami oyl élesen átfordítja? Átfordítja; de hová? Hol van ez az át, a maga messzefutó pillanataival, ami öt másodpercből örökkévalóságot varázsol az emlékek határvonalán... ?
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.17 0 0 77
És nem ment ki a fejéből a szó: betejő...
[fidelio] ricardo Creative Commons License 2007.10.17 0 0 76


(Ejh, "gyugodott". Mint a két és fél éves unokaöcsém: iden, medint, tutásautó, tatas.:))

[fidelio] ricardo Creative Commons License 2007.10.17 0 0 75

Tudta, hogy mindez csak irónia. (Végtére is mi nem az?) Leült az ágy szélére. Mosolygott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!