Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.22 0 0 451
Nekem azt mondtak okosok, hogy bele, de nem vennek ra merget :)
nincs is mibol :) Arany TB-nk meg mindig nem fizetett....
Előzmény: mzsperx (450)
mzsperx Creative Commons License 2002.09.22 0 0 450
Tudja valaki, hogy a jutalom, amennyiben akkor kapom a jutalmat, amikor már táppénzen vagyok (mert nekem az idei év számít), akkor az beszámít a gyedbe? Mert az ugye azért az uccsó félévre vonatkozik, de egybe kapjuk meg valamikor novemberben (de ez sem tuti...)
kriszi Creative Commons License 2002.09.12 0 0 449
Sajna, hogy nem tudtam segíteni, nálunk semmi gondot nem okozott a dolog, és a GYYÁS után rögtön létszámban voltam, hol szabin, hol táppénzen. Igaz, nem vettek fel senkit a helyemre, belső átcsoportostás volt.
Számokat szerintem most nem érdemes mondani, mert ha jól veszem ki a hírekből, valami törvénymódosítás készül, nem tudom, mit érint majd, de lehet változás.
Előzmény: simine (448)
simine Creative Commons License 2002.09.11 0 0 448
Szia Kriszi!

Az OK, hogy nem kell dolgozni, de a belépési procedúrát végig kell csinálni. Létszámba kell, hogy vegyenek, de ahhoz a főnökömnek helyet kell nekem csinálni. Na most ez lenne a bunkóság, hogy Ő elintézi, hogy be tudjak állni, én meg nem is akarok. Valahogy eddig ezzel nem is számoltam, hogy a masodik gyerek után már csak alamizsnát fogok kapni. Elszomorító. De valaki nem tud konkrét számokat, hogy ebben az esetben mire számíthatok majd?

sziasztok

simine

Előzmény: kriszi (447)
kriszi Creative Commons License 2002.09.09 0 0 447
Simine!
Táppénzre el tudzs menni, ha a dokid kiír, ettől még nem kell 1 napot se dolgoznod. De ha jól emlékszem, tavaly óta a GYED utáni táppénz se az igazi fizu után jár 180 napig, tehát nem biztos, hogy segít rajtad.
Előzmény: simine (444)
kriszi Creative Commons License 2002.09.09 0 0 446
A bruttó fizetésed 70 %-a lesz a bruttód.
Előzmény: Twinny (445)
Twinny Creative Commons License 2002.09.09 0 0 445
Köszi Andimama, hogy megpróbáltál segíteni. Igen, az nagy kérdés, hogy most a fizu 70%-a bruttó avagy nettó... ez azért nem mindegy. Ha esetleg valaki 'beesik', aki nagyon otthon van ilyen számolgatásokban, akkor légyszi írjatok ! Köszi mindenkinek !
Előzmény: exminiemberke (431)
simine Creative Commons License 2002.09.08 0 0 444
Szia!

Ha valamit megtudnál az jó lenne, bár arra nem nagyon van esélyem, hogy belépjek és elmenjek táppénzre. Szerintem.
Köszi
simine

Előzmény: Andimama (443)
Andimama Creative Commons License 2002.09.08 0 0 443
Szia!

Ezt én írtam, egy barátnőm mondta nekem, ha érdekel, utánakérdezhetek.

Andimama

Előzmény: simine (441)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.08 0 0 442
Ja, ha hosszutavon szamolsz az allasoddal, az mas tema, akkor igazad van :-)
Előzmény: simine (441)
simine Creative Commons License 2002.09.07 0 0 441
Itt írta valaki, hogy jobban jár az ember lánya, ha inkább beáll dolgozni a második baba születése előtt (vagyis úgy csinál mintha beállna)és rögtön táppénzre megy, mert akkor több a pénz.
Nem, nem tudom oviba adni, nem is akarom és alig lesz idősebb 2 évesnél mikor a kistesó születik.
A céggel kapcsolatban meg nem biztos, hogy hosszú távon megéri pofátlannak lenni. Nekem rendes főnököm van, nem akarom átverni és hosszabb távon számítok a támogatására. 10-20ezer forintért nem kockáztatok.
simine
Előzmény: Törölt nick (438)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.07 0 0 440
Mazlitok volt!

Mi a szuletesi anyakonyvivel szivtunk leginkabb, mivel a II. Noin szultem, ami a 8. keruletben van es az onkormanyzaton ennel a szobanal hemzsegtek a kisebbsegiek. Allitolag mashol jobb a helyzet. Na mindegy. Nagy elmeny volt egy 2 hetes babaval 3 orat vegigulni. Persze nem csak szuletesi anyakonyvit inteztek a szobaban, sot, mi voltunk az egyetlenek, akik pici babaval jottek, de senki nem hivott volna be minket soron kivul... Bent persze mar gyorsan ment, 2 perc alatt megvolt minden.
A TAJ-kartya gyorsan ment, az anyasagit meg a munkahelyemen inteztem, azzal nem volt semmi gond.

MuTeR

Előzmény: rokasz (439)
rokasz Creative Commons License 2002.09.07 0 0 439
Hát a sok rémtörténettel ellentétben az intézkedések időtartama:
Születési anyakönyvi: 10 perc
Taj kártya: 15 perc
TGYÁS, anyasági, családi pótlék 30 perc.

Lehet hogy mázlink volt?

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.07 0 0 438
Szia!

De miert kene tappenz? A nagyobb gyerek miatt? Nem tudod oviba adni? Egyebkent en biztos pofatlan leszek, ha jon a kisteso, nagy ceg ide vagy oda :-)
De tudtommal ha GYED-rol vagy GYES-rol mesz szulni, utana mindent a minimalber utan kapsz, bar most hallottam, hogy megsem igy van.

Na, jo sokat segitettem :-)
MuTeR

Előzmény: simine (437)
simine Creative Commons License 2002.09.06 0 0 437
Sziasztok!
Nekem nem tud senki válaszolni? Akkor megpróbálom konkrétabban. Most a tavaly megállapított max. GYED-ed kapom jan. végéig. Utána jön a GYES, majd ha minden jól megy május elején a kistesó. TGYÁS és GYED ügyben mire számíthatok májustól?
Arra esély nincs, hogy újra belépjek, majd rögtön táppénz. Túl nagy cégről van szó.

Sziasztok!

Andimama Creative Commons License 2002.09.06 0 0 436
Na most légy okos Twinny! :)))
mzsperx Creative Commons License 2002.09.06 0 0 435
Én úgy tudom, hogy a gyásnál vissza egy év, a gyednél az előző naptári év számít. (de persze ez sem tuti)

odibaby Creative Commons License 2002.09.06 0 0 434
Valaki már írta itt korábban, hogy a szülés elötti naptári (!) évet nézik, (decemberi babák hátrányban) vagyis a szülés elötti teljes évet. (persze, a gyakorlatban még én sem tudom)

Odi

Előzmény: Andimama (432)
Andimama Creative Commons License 2002.09.05 0 0 433
Szia exminiemberke!

Ha jól tudom, a max. Gyedhez kb. 100 bruttó körül kell lennie -talán 1 évig?- .

Andimama

Előzmény: exminiemberke (431)
Andimama Creative Commons License 2002.09.05 0 0 432
Szia Twinny!

Ha jól tudom, akkor igen, a szülést megelőző évet nézik (de azt nem tudom, hogy a szülés napjától vissza egy évet, vagy a szülés előtti teljes évet - talán ez utóbbi, de ha nem cáfoljatok meg nyugodtan).
Tgyás: A fentiek szerinti év átlagfizetésének 70%-a. Tehát ha ez neked végig 215 volt, akkor ennek a 70%-a lesz a bruttód (?), de vannak nálam itt szakértőbbek is, csak most eltüntek?

Gyed/gyes emelés: én is csak hallottam, hogy esetleg lesz, de hogy mennyi és tényleg lesz-e talány.
Nem hiszem, hogy túl sokat segítettem, de ha már rámkérdeztél, megpróbáltam összeszedni az ebbéli (elég hiányos) ismereteim.

Andimama

Előzmény: Twinny (421)
exminiemberke Creative Commons License 2002.09.05 0 0 431
Sziasztok!

Ha valaki minimálbérre van bejelentve, akkor mennyi pénzre lehet számitani, ill. mennyire kéne hogy bejelentve legyek, ahhoz, hogy azért rendesen kapjak pénzt amíg otthon leszek a gyerekkel (bár még ez kicsit odébb van...)

SasMadár Creative Commons License 2002.09.05 0 0 430
Szevasztok Lányok :)) Trilla tegnap óta ismét Gárdonyban van a bébivel, sikerült neki bszélni a Tb-vel, hát nem sok eredménnyel. Eszem megáll, Ha jól emléxem amit dühöngve mondott, CEGLÉDEN dolgozzák fel a beérkező anyagokat, s türelem-türelem, előbb-utóbb sorra kerül.

SasMadár, a nagyi

Előzmény: Törölt nick (429)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.04 0 0 429
Felülbirálom önmagamat, már ami a TB-s telefonszámot illeti. Amit irtam, az ugyanis a költözés elötti szám, azóta változott.
Az új szám: 288-5169
Ma beszéltem velük, harmadszori próbálkozásra felvették és nagyon kedves és segitókész volt az ügyintéző (tandijmentességhez kellene igazolás). Viszont azt jó ha tudja az ember lánya, hogy nincs automata a számra kapcsolva, szóval nem hallani, hogy várjon a kezelőre, hanem cseng-cseng, mig a néni a másikon beszél. Szóval kitartás, mert működik!
Blan
Előzmény: Törölt nick (424)
Twinny Creative Commons License 2002.09.04 0 0 428
Szia Andimama! Esetleg az én kérdésemre (lásd alább) is tudnátok válaszolni ? Köszi !!!
Előzmény: Andimama (427)
Andimama Creative Commons License 2002.09.04 0 0 427
Én ezt egy banknál dolgozó barátnőmtől kérdeztem. Ha van egy jó dokid aki kiír, akkor szerintem lehet. Ha szeretnéd utánakérdezek még.
Andimama
Előzmény: Buborka (426)
Buborka Creative Commons License 2002.09.04 0 0 426
Andimama: azt lehet? Ha lejár a gyed, akkor gyes helyett lehet táppénzre menni???
Andimama Creative Commons License 2002.09.03 0 0 425
Szia Gabesz!

Én nem vagyok jártas ebben, de egy barátnőm mondta, hogy náluk a HR-en azt javasolták, hogy Gyed után ne menjenek vissza a 180 nap munkaviszonyhoz, hanem irassák ki magukat táppénzre - nem tudom ezt mennyi ideig lehet, de a táppénznek ugye a szülés előtti fizu az alapja - és így később sokkal kedvezőbb tgyást és gyedet fognak kapni a következő baba után, mintha gyesről szülték volna. (Persze ez csak azoknak jó akiknek eleve magas volt a fizetésük.)

Bocsi ha valamit nem jól fogalmaztam meg.

Andimama

Előzmény: Gabeszka (411)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.03 0 0 424
Trilla, ha már válaszoltál, én leszek,aki neked válaszol. Remélem a szám még aktuális, a hozzá csatlakozó technika azonban mindenképpen. Sok sikert!!!

Blan válasz erre | adatok | e-mail 2002.03.03 09:58 (3354)

TB: a következő számon lehet őket elérni 3130259, ez a betegségi ellátási osztály I., ide tartozunk. Van egy másik szám is 3038256, ez a betegségi ellátási osztály II.
Nos én az első számon kétszer is tudtam beszélni valakivel, de mivel mindig foglalt, a következő eljárással: nyugodt félórámban leültem a telefon mellé, és amint meghallottam a foglalt hangot, már nyomtam is a törlést és az újrahivást. Ez kétszer móködött is. A legutóbbi alkalommal viszont 2 napig próbálkoztam, többször sikerült elérnem, hogy kicsöngött de senki nem vette fel. Ekkor gondoltam egyet, és hasonló intenziv módszerrel hivtam a második számot. Ott viszonylag gyorsan (kb. 20 perc szórakozás) kaptam valakit telefonvégre, aki kedvesen bár, de mondta, hogy ugyan nem ide tartozom, de ha tartom egy kicsit, kikeres a nyilvántartásból. Meg is tette, majd mondta, hogy akkor kipostázza a cimemre, bár szerinte a melóhelyemnek ki lett köldve:o( Ez volt csütörtökön, most várakozom.
Szóval kitartás kérdése az egész...
Blan

Előzmény: Törölt nick (420)
nyúlbúl Creative Commons License 2002.09.03 0 0 423
Sziasztok!

Köszi Muter a gyors választ! Hiába, Benned lehet bízni, mindegyik fórumon rögtön válaszolsz. :-))

Vigyázzatok ezzel az "elmúlt évi fizetés" kifejezéssel. Mindig tisztázni kell, hogy ezen az elmúlt 365 napot értik, vagy az előző naptári évet. Ez főleg az évvégi babáknál egyáltalán nem közömbös.

sziasztok
nyúlbúl

simine Creative Commons License 2002.09.03 0 0 422
Sziasztok!

Ha a GYED lejár, kapom a GYES-t és néhány hónap múlva kistesó születik, akkor hogy történik az új elszámolás? Újra TGYÁS, majd GYED a régi összeggel?
Sziasztok
simine

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!