Keresés

Részletes keresés

simine Creative Commons License 2002.09.23 0 0 458
Sajnos az a 80 ezer az nem netto, hanem brutto. :(((
Előzmény: dalia (455)
mosomasa Creative Commons License 2002.09.23 0 0 457
Tud valaki segíteni nekem?

Itthon vagyok gyeden jelenleg a 16 hónapos fiammal. A második gyerekemet várom (28. hét), de problémák miatt sokat kellene pihennem - feküdni (lehetőleg itthon és nem kórházban). Ha napi pár órára bölcsibe kellen vinni a fiamat, maradhatok gyeden vagy táppénzre kell mennem és majd az második gyermeknél újra igényelni? Hogy van ez? Nagyon bonyolult? Mert valami megoldást sürgősen kellene találnom...

mosomasa

mzsperx Creative Commons License 2002.09.23 0 0 456
Szija ellm, én külön eset vagyok, mert nincs tavalyi 180 nap ledolgozottam, ezért visszafele számolnak 6 hónapot a szüléstől. Ez nekem nagyon jó! Ha kb annyi jutalmat kapok, mint nyáron, és kibírom okt végéig (nem hiszem...), akár a max gyedet is elérhetem! (hihetetlen, közalkalmazottként!) :-)

Dália, én valami olyat is hallottam, hogy ha van x idő a két munkahely között (1 hónap?), akkor csak az utóbbit veszik figyelembe. Ilyenről nem tudsz? Mer ez is jól jöhet...

mzs

dalia Creative Commons License 2002.09.23 0 0 455
Hát, ha komolyan akarod emelni a GYED-edet, ami a gyermek két éves koráig jár, akkor biza hosszútávban tervezhetsz csak gyereket, mert a gyerek születési évét megelőző (!!!) év bruttó fizetését veszik alapul, tehát ha pl. mosr munkaheylet váltasz, mondjuk okt.1-el és tegyük fel lesz egy netto 80-ad - jól tudom, hogy ennyi most a max GYED? - és pár hónapon belül teherbe esel, akkor 2003-ban szülöd a gyerkőcöt, a gyed-et tehát a 2002-es béred alapján kapod, ami 9 hónap minimálbér és 3 hónap netto 80 összesen és osztva 12-vek, tehát sokkal joban nem jársz...
Viszont, ha váltasz mhelyet, és csak pl. 2003 nyarán eselteherbe, ergo 2004-ben születik a gyerkőc, akkor már a 2003-as, emelt béredből számítják a Gyeded, tehát kapod 2 évig a 80 nettot, vagy épp amennyi akkor lesz a max.

B lehetőség, hohy leszerződsz a TBvel, van valami rendszer, hogy fizethetsz nekik önkéntesen emelt TB járulékot, és akkora szerződésben megállapodot gyed összeget kapod, de ennek a pontos részleteivel kapcs. érdeklődj a tbnél.
www.oep.hu

d.

Előzmény: mirca (453)
KalAnd Creative Commons License 2002.09.23 0 0 454
Én úgy tudom, hogy az előző évi teljes fizetés mindenestül együtt számít.
Előzmény: Elm (452)
mirca Creative Commons License 2002.09.23 0 0 453
Kedves Lányok,

szerintetek mit tegyek? Szeretnék babát de jelenleg létminimumra vagyok bejelentve a mh-en:(
Rohanjak melót keresni rendes bejelentett fizetéssel? Mikortól nézik a fizetést?
Vagy majd küldjem el apát Gyesre és Ô dolgozzon feketén?
Nincsegy szabad munkahelyetek egy kis idôre:))))))))))

Ti mit csináltok/tatok?

Elm Creative Commons License 2002.09.23 0 0 452
Tenyleg mar annyiszor olvastam, es annyiszor tisztaba lett teve ez a dolog, de csak rakerdezek, mert en se tudom most mar: a GYED nem az elozo naptari ev atlagabol szamolodik? Vagyis a meg iden igenyloknek a 2001-es ev atlagfizetese. Amiben en is ugytudom, hogy beleszamita jutalom, megmindenfele, ha fizettel adot, tb-t, meg ilyeneket, de akkor is csak a mult evi szamit. Nem?
(a tgyást szamitjak az igenylestol visszameno egy ev atlagabol, vagy tevedek...?)
Előzmény: mzsperx (450)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.22 0 0 451
Nekem azt mondtak okosok, hogy bele, de nem vennek ra merget :)
nincs is mibol :) Arany TB-nk meg mindig nem fizetett....
Előzmény: mzsperx (450)
mzsperx Creative Commons License 2002.09.22 0 0 450
Tudja valaki, hogy a jutalom, amennyiben akkor kapom a jutalmat, amikor már táppénzen vagyok (mert nekem az idei év számít), akkor az beszámít a gyedbe? Mert az ugye azért az uccsó félévre vonatkozik, de egybe kapjuk meg valamikor novemberben (de ez sem tuti...)
kriszi Creative Commons License 2002.09.12 0 0 449
Sajna, hogy nem tudtam segíteni, nálunk semmi gondot nem okozott a dolog, és a GYYÁS után rögtön létszámban voltam, hol szabin, hol táppénzen. Igaz, nem vettek fel senkit a helyemre, belső átcsoportostás volt.
Számokat szerintem most nem érdemes mondani, mert ha jól veszem ki a hírekből, valami törvénymódosítás készül, nem tudom, mit érint majd, de lehet változás.
Előzmény: simine (448)
simine Creative Commons License 2002.09.11 0 0 448
Szia Kriszi!

Az OK, hogy nem kell dolgozni, de a belépési procedúrát végig kell csinálni. Létszámba kell, hogy vegyenek, de ahhoz a főnökömnek helyet kell nekem csinálni. Na most ez lenne a bunkóság, hogy Ő elintézi, hogy be tudjak állni, én meg nem is akarok. Valahogy eddig ezzel nem is számoltam, hogy a masodik gyerek után már csak alamizsnát fogok kapni. Elszomorító. De valaki nem tud konkrét számokat, hogy ebben az esetben mire számíthatok majd?

sziasztok

simine

Előzmény: kriszi (447)
kriszi Creative Commons License 2002.09.09 0 0 447
Simine!
Táppénzre el tudzs menni, ha a dokid kiír, ettől még nem kell 1 napot se dolgoznod. De ha jól emlékszem, tavaly óta a GYED utáni táppénz se az igazi fizu után jár 180 napig, tehát nem biztos, hogy segít rajtad.
Előzmény: simine (444)
kriszi Creative Commons License 2002.09.09 0 0 446
A bruttó fizetésed 70 %-a lesz a bruttód.
Előzmény: Twinny (445)
Twinny Creative Commons License 2002.09.09 0 0 445
Köszi Andimama, hogy megpróbáltál segíteni. Igen, az nagy kérdés, hogy most a fizu 70%-a bruttó avagy nettó... ez azért nem mindegy. Ha esetleg valaki 'beesik', aki nagyon otthon van ilyen számolgatásokban, akkor légyszi írjatok ! Köszi mindenkinek !
Előzmény: exminiemberke (431)
simine Creative Commons License 2002.09.08 0 0 444
Szia!

Ha valamit megtudnál az jó lenne, bár arra nem nagyon van esélyem, hogy belépjek és elmenjek táppénzre. Szerintem.
Köszi
simine

Előzmény: Andimama (443)
Andimama Creative Commons License 2002.09.08 0 0 443
Szia!

Ezt én írtam, egy barátnőm mondta nekem, ha érdekel, utánakérdezhetek.

Andimama

Előzmény: simine (441)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.08 0 0 442
Ja, ha hosszutavon szamolsz az allasoddal, az mas tema, akkor igazad van :-)
Előzmény: simine (441)
simine Creative Commons License 2002.09.07 0 0 441
Itt írta valaki, hogy jobban jár az ember lánya, ha inkább beáll dolgozni a második baba születése előtt (vagyis úgy csinál mintha beállna)és rögtön táppénzre megy, mert akkor több a pénz.
Nem, nem tudom oviba adni, nem is akarom és alig lesz idősebb 2 évesnél mikor a kistesó születik.
A céggel kapcsolatban meg nem biztos, hogy hosszú távon megéri pofátlannak lenni. Nekem rendes főnököm van, nem akarom átverni és hosszabb távon számítok a támogatására. 10-20ezer forintért nem kockáztatok.
simine
Előzmény: Törölt nick (438)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.07 0 0 440
Mazlitok volt!

Mi a szuletesi anyakonyvivel szivtunk leginkabb, mivel a II. Noin szultem, ami a 8. keruletben van es az onkormanyzaton ennel a szobanal hemzsegtek a kisebbsegiek. Allitolag mashol jobb a helyzet. Na mindegy. Nagy elmeny volt egy 2 hetes babaval 3 orat vegigulni. Persze nem csak szuletesi anyakonyvit inteztek a szobaban, sot, mi voltunk az egyetlenek, akik pici babaval jottek, de senki nem hivott volna be minket soron kivul... Bent persze mar gyorsan ment, 2 perc alatt megvolt minden.
A TAJ-kartya gyorsan ment, az anyasagit meg a munkahelyemen inteztem, azzal nem volt semmi gond.

MuTeR

Előzmény: rokasz (439)
rokasz Creative Commons License 2002.09.07 0 0 439
Hát a sok rémtörténettel ellentétben az intézkedések időtartama:
Születési anyakönyvi: 10 perc
Taj kártya: 15 perc
TGYÁS, anyasági, családi pótlék 30 perc.

Lehet hogy mázlink volt?

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.07 0 0 438
Szia!

De miert kene tappenz? A nagyobb gyerek miatt? Nem tudod oviba adni? Egyebkent en biztos pofatlan leszek, ha jon a kisteso, nagy ceg ide vagy oda :-)
De tudtommal ha GYED-rol vagy GYES-rol mesz szulni, utana mindent a minimalber utan kapsz, bar most hallottam, hogy megsem igy van.

Na, jo sokat segitettem :-)
MuTeR

Előzmény: simine (437)
simine Creative Commons License 2002.09.06 0 0 437
Sziasztok!
Nekem nem tud senki válaszolni? Akkor megpróbálom konkrétabban. Most a tavaly megállapított max. GYED-ed kapom jan. végéig. Utána jön a GYES, majd ha minden jól megy május elején a kistesó. TGYÁS és GYED ügyben mire számíthatok májustól?
Arra esély nincs, hogy újra belépjek, majd rögtön táppénz. Túl nagy cégről van szó.

Sziasztok!

Andimama Creative Commons License 2002.09.06 0 0 436
Na most légy okos Twinny! :)))
mzsperx Creative Commons License 2002.09.06 0 0 435
Én úgy tudom, hogy a gyásnál vissza egy év, a gyednél az előző naptári év számít. (de persze ez sem tuti)

odibaby Creative Commons License 2002.09.06 0 0 434
Valaki már írta itt korábban, hogy a szülés elötti naptári (!) évet nézik, (decemberi babák hátrányban) vagyis a szülés elötti teljes évet. (persze, a gyakorlatban még én sem tudom)

Odi

Előzmény: Andimama (432)
Andimama Creative Commons License 2002.09.05 0 0 433
Szia exminiemberke!

Ha jól tudom, a max. Gyedhez kb. 100 bruttó körül kell lennie -talán 1 évig?- .

Andimama

Előzmény: exminiemberke (431)
Andimama Creative Commons License 2002.09.05 0 0 432
Szia Twinny!

Ha jól tudom, akkor igen, a szülést megelőző évet nézik (de azt nem tudom, hogy a szülés napjától vissza egy évet, vagy a szülés előtti teljes évet - talán ez utóbbi, de ha nem cáfoljatok meg nyugodtan).
Tgyás: A fentiek szerinti év átlagfizetésének 70%-a. Tehát ha ez neked végig 215 volt, akkor ennek a 70%-a lesz a bruttód (?), de vannak nálam itt szakértőbbek is, csak most eltüntek?

Gyed/gyes emelés: én is csak hallottam, hogy esetleg lesz, de hogy mennyi és tényleg lesz-e talány.
Nem hiszem, hogy túl sokat segítettem, de ha már rámkérdeztél, megpróbáltam összeszedni az ebbéli (elég hiányos) ismereteim.

Andimama

Előzmény: Twinny (421)
exminiemberke Creative Commons License 2002.09.05 0 0 431
Sziasztok!

Ha valaki minimálbérre van bejelentve, akkor mennyi pénzre lehet számitani, ill. mennyire kéne hogy bejelentve legyek, ahhoz, hogy azért rendesen kapjak pénzt amíg otthon leszek a gyerekkel (bár még ez kicsit odébb van...)

SasMadár Creative Commons License 2002.09.05 0 0 430
Szevasztok Lányok :)) Trilla tegnap óta ismét Gárdonyban van a bébivel, sikerült neki bszélni a Tb-vel, hát nem sok eredménnyel. Eszem megáll, Ha jól emléxem amit dühöngve mondott, CEGLÉDEN dolgozzák fel a beérkező anyagokat, s türelem-türelem, előbb-utóbb sorra kerül.

SasMadár, a nagyi

Előzmény: Törölt nick (429)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.04 0 0 429
Felülbirálom önmagamat, már ami a TB-s telefonszámot illeti. Amit irtam, az ugyanis a költözés elötti szám, azóta változott.
Az új szám: 288-5169
Ma beszéltem velük, harmadszori próbálkozásra felvették és nagyon kedves és segitókész volt az ügyintéző (tandijmentességhez kellene igazolás). Viszont azt jó ha tudja az ember lánya, hogy nincs automata a számra kapcsolva, szóval nem hallani, hogy várjon a kezelőre, hanem cseng-cseng, mig a néni a másikon beszél. Szóval kitartás, mert működik!
Blan
Előzmény: Törölt nick (424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!