Keresés

Részletes keresés

DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1180
Váci Csata Emléktúra 20

7:32-kor sikerült elindulnom. A Honvéd Emlékműhöz érkezve még nem voltak pontőrök, képpel igazolok, és a stációk mentén zúzok tovább. Kis városi rész, majd nemsokára a Kápolna nevű pont jön, ahonnan gyönyörű kilátás fogad. Már most meleg van, szakad rólam a víz.
Aszfalton emelkedek, majd keresztezem az M2-t és nemsokára már a piros négyzeten robogok Cselőtepuszta irányába. A kulcsosházhoz érve szerencsére kint vannak már a pontőrök. Kaja még nincs, de az üdítőt örömmel elfogadom. A tetőn kis bizonytalanság, de beugrik hogy a Z-kör elágazás feljebb van még. Ahogy rátérek egyből elkezd emelkedni rendesen. Folyamatosan szintezek, de végigfutom a tetőig majd lefotózom azt a helyet ahol a Naszály túrán is volt pont. Nincs innen már nagyon messze a Naszály csúcsa. Kis technikai szünet után végre már lefele haladok. Jó tempóban tolom neki úgy érzem. Később egy feltételes pont adatait írom föl, majd ismét hosszú belvárosi szakasz jön sok-sok aszfalttal.
Végül beérek. Jó idő lett úgy érzem.

ui: Gyönyörű hely ez a Vác. A 20-as táv úgy érzem szebb helyeket érintett mint a 30-as. Ugye hogy futva is lehet gyönyörködni? :-)

20 km - 403 m szint - 1:54 - 10,5 átlag.
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.12 0 0 1179

T 100/b kedvcsináló képek_itt.

 

 

Előzmény: femina (1178)
femina Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1178

Terep 1/3!

 

A szurdok bejáratától indultunk emberes időben (fél10-kor). A kocsit előző nap Szentkereszten hagytam, jól tettem. Hat fős csapatunk (Ildikó a férjével, Tóth Attila, a fiatalságot Csaba képviselte, a párom Laci ) beszélgetős tempóban haladt, nem kellett figyelniük a jelzéseket, engem ezért vittek. A szurdok gyönyörű, jobbra fenn a fehér sziklákat csodáltuk. )Már az első emelkedőn felborult a pulzuskontroll, de ennek ellenére az átlag  134). A Piliscsabai 10-es út keresztezése gondolom megoldást igényel. Az egyetlen kérdéses szakasz a Klastrom pusztai kútnál volt, nem értem miért kell élesen jobbra felkanyarodni, régen az utcán ment egyenesen be a túristaút az erdőbe (mindkét szakaszon van S-sáv). Pilisscséven felbukkant előttünk egy zsákos futó, rögtön tudtuk ő is bejáró. Miklós volt (Solkima), a fényképeket ő fogja csatolni. Innen együtt mentünk Dobogókőig. Meglepően jól sikerült (3,23), de nekem nem is, a bokámnak elég volt. Óvatosan még lekocogtam Szentkeresztig, onnan még a kemény mag (Laci, Ildi, Csaba) Csobánkáig sprintelt. Dobogókőig a távolágot mi is hasonlónak mértük, de a szint kevesebb lett (1040 m).

Jó volt!

Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1177
Terep Százas

Bejártuk a 2. felét is a Kis Rigó-tól.

Az Apátkúti-völgy útja hangulatos, Visegrádon kellemesen hűsít a Duna lehellete, a Barát-halom panorámája még mindig gyönyörű, Lajosforrásra kemény a kék kereszt kaptatója, és finom a forrás vize, Csikóváralja felé jó kis bokabillegetős az út, a Kevély-nyereg emberes, a Csúcs-hegyi nyereg szintén. Nagyokat kapaszkodtunk, és gurultunk, fincsiket fürödtünk. Jó volt na!

Képek, itiner készül.
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1176
Dolgozunk rajta.
Előzmény: miki (1174)
cs70 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1175
Lesz-é olyan frankó itiner a T100-on, mint tavaly? Zsebbe gyűrhető, vízhatlan, örök emlék...
miki Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1174

Majd tehetnétek egy javaslatot, persze minden felelősség nélkül, hogy aki nem ismeri az útvonalat, az végig tud-e menni a rajtnál kapott anyagokkal.

 

Ha nem, akkor viszek GPS-t.

Előzmény: Lúdtalp (1171)
sistergő Creative Commons License 2009.04.11 0 0 1173
Ha sietek, /gyorsan írok/ tele van hibával.

P4= 18m és K+=140m helyett = P4=18m és Z+=140m helyett /klastrompusztai rész/
utánna = utána
törlőkeresztel = törlőlereszttel
Előzmény: sistergő (1170)
femina Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1172

Igen, holnap akkor figyelünk a vonatokra!

 

Részletes a képes beszámolód, gondoltatban végig is futottam. Holnap biztosan nem megy ilyen gyorsan!

Előzmény: Lúdtalp (1171)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1171

Köszik! :-)

 

Sajnos a tuhu-n képtelenség mindig a kívánt utat jelölni, és ráadásul időnként megtréfálja az embert mert bizonyos szakaszok kiesenek/ megfordulnak/ áthelyeződnek, meg nem is úgy van. Így az csak tájékoztató. A tuhu a barátunk ugyan és sokat segít, de a szentírás az a terepszazas.hu-n lévő itiner. Ahol találsz még ilyen eltérést lécci szólj. Fentiek miatt nem kerül tuhus itiner a honlapra.


http://www.terepszazas.hu/itiner2009

Előzmény: sistergő (1170)
sistergő Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1170
Akkor csak a pontosítás kedvéért. :-)

Balázs 1045-ös tuhus itinerében a
P4= 18m és K+=140m helyett
K=140m és S=18m


Femina és aki megy első 50 bejárásra!

Az lenne a kérésem, hogy Piliscsabán a sínen menjetek át, és memórizáljátok a 2,5 kék jelzést. Állomás épület, utánna a fán nyíl alakú(?) és szemben a betonkerítésnél boka magasságban?
Ha ezután úgy látjátok jónak, akkor egyeztetek a gazdájával, és ha lesz időm szürke törlőkeresztel átfestem.
Előzmény: -balazs- (1045)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1169

Elismerem, hogy a felüljárós kép nem egyértelműen meggyőző... :-) mindenesetre arra kell majd menni.

 

T 50 kiegészítő képek.

olipapa Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1168
Cromagnon szervezők a nagy hó miatt változtattak a pályán. A minket érintő lényeg +200m szint, a táv maradt (112Km). Penge lesz!
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1167
Sisi!
Mielőtt szólsz: Piliszsentlászlón a kút a Kis Rigónál nem nyomós, hanem karos. ;-)
Előzmény: Lúdtalp (1166)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1166
Jogos, és finom is a vize.

Remélem a következő egy-két hétben szépen letisztulnak a dolgok és a fórumról a gyémánt hibátlanságúra csiszolt információk átkerülhetnek a honlapra.

Asszem kaphatnál egy rendezői pólót - szólok -balazs-nak ;-)
Előzmény: sistergő (1164)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1165

1. "Felüljárón."

a)
A felüljáró(n) fele nincs kékjelzés, a felüljáró után a túloldalon 1 db van.

 

Erről is van fotóm majd csinálok egy Sisi mappát :-) és feltöltöm. A kék jelzés rá van festve a felüljáró korlátjára lenn (bal fogás), illetve a túlodlalon is folytatódik, ahogy írod (ez fel van töltve). Mi ezt úgy értelmezzük, hogy azon kell átmenni.

b)
A kék jelzés nem kanyarodik fel a felüljáróra. Tovább megy előre. Az állomás oldalán és utána, a sínek előtt is van kék jelzés. A síneken átmenve valószínű van még jelzés alacsonyan a betonkerítésnél. Azaz térkép + 2,5:1 jelzés a sínek javára.

 

De igen, felfelé is megy. Mindenestre majd kiszalogozzuk és újraírjuk az itinert, kék- felüljáró- szalag (felüljáró)- szalag- kék módon.


Ha a kiírásban, itinerben nem lesz kötelezővé téve a felüljáró, nehezen fogadható el szankció, ha valaki a síneken megy át.

 

Kötelezővé fogjuk tenni, és aki nem arra megy azt kizárjuk, mivel nemcsak, hogy nem a kijelölt úton halad, hanem balesetveszélyesen is közlekedik. larzent meg is kérem, hogy fentiek szerint javítsa az itinert.

 

Kössz a figyelmeztetést, első a biztonság.

 

Még valami? (eddig két fotóval jövök ugye?)

 

"Éberség!" Sisi "Éberség!" ;-)

Előzmény: sistergő (1163)
sistergő Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1164
Apropó! Nyomóskutak.

Lúdtalp "Nagy hőség esetén népszerűek lesznek a piliscsabai, piliscsévi, dobogókői (?), dömösi, és pilisszentlászlói kék nyomós kutak."

Klastrompusztán is műkszik a kék kút.
Előzmény: Lúdtalp (1105)
sistergő Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1163
1. "Felüljárón."

a)
A felüljáró(n) fele nincs kékjelzés, a felüljáró után a túloldalon 1 db van.

b)
A kék jelzés nem kanyarodik fel a felüljáróra. Tovább megy előre. Az állomás oldalán és utána, a sínek előtt is van kék jelzés. A síneken átmenve valószínű van még jelzés alacsonyan a betonkerítésnél. Azaz térkép + 2,5:1 jelzés a sínek javára.

Ha a kiírásban, itinerben nem lesz kötelezővé téve a felüljáró, nehezen fogadható el szankció, ha valaki a síneken megy át.
Előzmény: Lúdtalp (1162)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1162

Kérdéseim a következők:

1. Piliscsabán a felüljárón kell átmenni a vasúti síneken, vagy az állomás túlsó felén sréhen jobbra a síneken keresztül? Mindkét helyen van jelzés, és a térkép - ha jól emlékszem - a síneken keresztül jelöli.

 

Felüljárón.


2. Klastrompuszta előtt kb. 1-2 km-re sem kell megérintenünk minden jelzést? Ott is benőtte a régi utat gaz. (Tőle balra 10-20 m-re van az új út.) A jelzés a gazzal benőtt út mindkét oldalán van.

 

A gazzal benőtt árok (régi út) bal oldalán, azaz nem kell minden jelzést megérinteni.


3.) Közvetlen Klastrompuszta előtt, ahol a sárga sáv / piros négyzet csatlakozik hozzánk, nem egyértelmű a jelzés.
Adja magát, hogy balra le Klastromra, de jobbra párhuzamosan vele 20 m-re is lehet menni? Ez értelmetlen, de még elfogadható?

 

Mi balra le Klastromra, ahogy "adja magát" és fel is van festve, toltuk a kereket (innen már látszani fog a frissítőállomás.) Hogy felette a susnyásban járható-e nem tudom, de a festés a bitumenen friss, és itt is mértünk. Erről van fotóm, majd berakom.


Amelyik fát körrel jelölted meg, amellett jobbra van egy útjelző faoszlop. Azon van egy zöld kereszt tábla, (elvileg ott kezdődik a zöld kereszt?) az aljában pedig leesve egy táblán ?Dobogokő? felirat?

 

Az végleges itiner egyértelmű: Klastromig kék sáv, Klastromtól sárga sáv, erre figyelj!

A zöld kereszt csak csapódik itt, miénk csak a Pilisnyereg után lesz. Hogy addig merre kujtorog ne zavarjon.

A táblát nem olvastuk, mert odáig nem kell felmászni. Én először a zöld keresztet egyébként a fehér kerítéstől jobbra láttam indulni a parkoló felett, de mivel nem ezt kell követni, lehet, hogy ott indul ahol írtad, ezt nem tudom.


A 2. és 3. nem kötözködés akar lenni, de én ilyen kicsinyes vagyok.

 

Precíz.

 

Azt szeretném, hogy a T100-ob minnél kevesebb dologra kelljen figyelnem.

Kérdezz, az másnak is - nekünk is- segítség. Remélem jól értettem a kérdéseket, és megfelelően válaszoltam. Ha bármi homályos kérdezz!

 

/Elég lesz a szintidő is./

Elég lesz, és kemény lesz. Sok olyan futható (sík/lejtő) szakasz van, amin sok-sok időt lehet megtakarítani. Persze meg kell fogni a depó időket is. Ha meleg lesz, kell egy jól védő sapka, és nem szabad sajnálni a hűtésre (nyomós kutak) az időt.

 

Hajrá! és Köszi!

Előzmény: sistergő (1160)
J a a t Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1161

 

 nekem a sátrazás jött be leginkább, csak arra kell figyelni hogy a állomástól kicsit messzebb verjen sátrat az ember, de ahogy alakul ez a tavasz, nyár akár egy hálózsákkal lazán kint lehet aludni április végén :-))

Előzmény: norb29 (1159)
sistergő Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1160
Kérdéseim a következők:

1. Piliscsabán a felüljárón kell átmenni a vasúti síneken, vagy az állomás túlsó felén sréhen jobbra a síneken keresztül? Mindkét helyen van jelzés, és a térkép - ha jól emlékszem - a síneken keresztül jelöli.

2. Klastrompuszta előtt kb. 1-2 km-re sem kell megérintenünk minden jelzést? Ott is benőtte a régi utat gaz. (Tőle balra 10-20 m-re van az új út.) A jelzés a gazzal benőtt út mindkét oldalán van.

3.) Közvetlen Klastrompuszta előtt, ahol a sárga sáv / piros négyzet csatlakozik hozzánk, nem egyértelmű a jelzés.
Adja magát, hogy balra le Klastromra, de jobbra párhuzamosan vele 20 m-re is lehet menni? Ez értelmetlen, de még elfogadható?
Amelyik fát körrel jelölted meg, amellett jobbra van egy útjelző faoszlop. Azon van egy zöld kereszt tábla, (elvileg ott kezdődik a zöld kereszt?) az aljában pedig leesve egy táblán ?Dobogokő? felirat?

A 2. és 3. nem kötözködés akar lenni, de én ilyen kicsinyes vagyok. Azt szeretném, hogy a T100-ob minnél kevesebb dologra kelljen figyelnem. /Elég lesz a szintidő is./
Előzmény: Lúdtalp (1152)
norb29 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1159
Én egyszer aludtam tornateremben... élmény volt. Elég jó átjött a horkolásnál a tornatermi akusztika és fél 4 kor már kezdődött a ziziscsomag tologatása. Többet soha! A rajtnál már az esti alvásra vágytam. Praktikusabb foglalni valami szállást péntek este.
Előzmény: J a a t (1158)
J a a t Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1158

 

 pénteki leutazás: Népstadiontól busz indul 17 óra körül-Sirokra érkezik 20 óra körül-

 benevezel, alszol a tornateremben, ha nem bírod a tömöget, akkor elgyalogolsz a rajthelyig leütöd a sátradat....vagy alszol a híd alatt.....:)

 

 ha bírod a gyűrődést akkor péntek este leutazol Juhász Lacival, és kb. éjfél körül már alszol is úgy hajnal négyig :-)))

Előzmény: tempietto (1117)
ChKaresz Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1157
Szerintem nem segítenek, sőt hosszabb idő alatt fokozatosan kellene hozzászoktatni a lábad a más konstrukciójú cipőhöz...

És lehet, hogy belső vagy külső bokaszalag gyulladást is okozna, mivel a cipők stabilizálásával (belső kiemelés, keményebb-vastagabb talprész stb.) a lépésenkénti bokacsavarodást.

Én azt tapasztaltam, hogy a túlpronálásra fejlesztett cipők oldalirányba könnyebben elbillennek (a keményebb talprész miatt), ezért sokkal pontosabb futólépeseket igényelnek a bokaficam megakadályozására. Rezgéselnyelésük is bizonyos testsúly felett jók (kb. 80 kg).



Előzmény: - bandita - (1149)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1156
Hú, nagyon komoy az itiner, gratulálok, mi is tervezünk ilyet!

Előzmény: Lúdtalp (1152)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1155
Köszik! Néhány peluscserét skippeltem az ügyért... :-)))
Előzmény: Summer Comfort (1154)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1154
Tyűű, ez nagyon komoly itiner! :)))) Nem kis munka, köszik!
Előzmény: Lúdtalp (1152)
miki Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1153
Még az is kérdéses, hogy a túlpronálóknak segítenek-e. Videofelvételen nem mutatható ki, hogy csökkenti a pronációt (forrás: Noakes Lore of running). Az sem biztos, hogy a szemre túlpronáló lépés káros. Normál lépéshez csak árt, mert nehezebbé és keményebbé teszi a cipőt, könnyebben kibicsaklik a boka is, meg az alátámasztás vízhólyagot is okozhat.
Előzmény: - bandita - (1149)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1152

Terep Százas első fele / Ötvenes képek

 

"panorámaképek"

 

"itiner_képek"

 

Folyt. köv.

-sanci- Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1151
Hali!
Bringázás lett Teleki helyett a Pilisben, no problem. Tojásra lehet kinézek, de még képlékeny. Majd írd meg kb mikor rajtoltok! (Asszonyt nem viszem, mert kibányászták a manduláját, s még messze nem fit.)
Előzmény: - bandita - (1146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!