Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78379

igen igaza van a főbérlőnek szabályosan csak papiros gázszerelő szerelheti át plusz az elszivót is nézheti a kéményseprő.  ha vállalod ezt úgy jó.

 

(megjegyzem sosem értettem minek bérelt lakásokba ilyenek?  majd a sajátodba berakod.) 

 

 

Előzmény: donnos (78378)
donnos Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78378

Sziasztok.

 

Gáztűzhely kérdéssel fordulok hozzátok.

 

Budapest belvárosban albérletben élünk(régi bérház)

Most kaptam egy inox gáztűzhelyet és kiszerettük volna cserélni.

Megemlítettem a főbérlőnknek és rögtön elkezdett magyarázni hogy ha ki akarjuk cserélni azt be kell jelenteni a gázműveknek kéményseprőknek minden csoda és kijönnek ellenőrizni.

 

Ez tényleg így van hogy le kell jelenteni egy egyszerű cserét?Kell esetleg a szerelőtől valami papírt tanusítványt kérni?

 

Hozzáteszem ha valaki ellenőrizte volna a mostanit  rég leszedette volna a régi fémharisnyással van most bekötbe ami full rozsdás.

 

Mi természetesen szerelővel rakatnánk be és szabályos flexibilis sárga bekötőcsővel.

 

Előre is köszönöm.

murray Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78377

kondenzációs kazánon alapuló fűtéskorszerűsitést tervezek. kb 100-150 méter 18as és 22es rézcső kell majd. kérdezném hogy bontott rézcsővel érdemes foglalkozni? nyilván rondább lesz a plusz toldások miatt de hagyjam ezt a vonalat?  köszi

Pioharley Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78376

Rendben,lerajzolom este vagy holmap pelteszem

Adíg is köszi a segítséget.

Előzmény: morgen66 (78371)
gery1988 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78375

A fehér ajtó mellé szeretném át rakatni,ez így kb 3 méterrel lenne arébb

Előzmény: Palási (78374)
Palási Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78374

 Azon a pár méteren sok múlik.

 konkrétan ?

Előzmény: gery1988 (78373)
gery1988 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78373

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, a konyhába a gáztűzhelyt át szeretném rakni pár méterrel arrébb.Kell hozzá bármilyen engedély?Vagy csak egy gázszerelő simám átrakhatja?Segítségeteket előre is köszönöm.

mzsombi Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78372

Társasház a mi kétlakásosunk is, és társasház jogilag a mellettünk lévő négylakásos is. Mivel a négylakásos telkén is van bekötés, csak a másik oldalon, úgy gondolom, hogy nem zárnám ki őket, ha arra próbálnám szorítani őket, hogy oldják meg a saját kertjükön belül. Amúgy is tisztább helyzet lenne, pl mi van, ha náluk csőtörés van, én meg nem vagyok otthon, és nem tudnak átjönni elzárni a vizet?

Előzmény: morgen66 (78370)
morgen66 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78371

Egy rajzot feldobnál?

Hogy van most és a "Király" rajzot.

Előzmény: Pioharley (78356)
morgen66 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78370

Ez szerintem sok mindentől függ hogy mibe egyezel bele. Társasházzá vagytok nyilvánítva vagy mindenkinek saját tulajdona van?

Jogi dolgokba nem vagyok járatos , de szerintem nem zárhatod ki a másik két lakás tulajdonosát a vízszolgáltatásból,mert nem engeded a kertet feltúrni,főleg ha szakmailag nincs más megoldás.

 

Neked kell megegyezni a másik két lakóval, nem lesz egyszerű.

 

Előzmény: mzsombi (78364)
morgen66 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78369

Én a csapot inkább megjavítanám.

 

Végül is lehet használni,de ez tényleg nem szép megoldás.

Előzmény: Törölt nick (78362)
_kip_ Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78368

Gáz almérővel most közd egy roknom TIGÁZ területen

 

Családi ház + üzlet.

A tervező megrajzolta a meglévő rendszerből  (óra után leágaztatva) az almérőt.

 

Kijött a TIGÁZ, közölték,hogy ezt így már nem lehet.

 

Új előírás:

 

A bejövő csonknál T elágazás és mindkét mérő (al és főmérő) a telekhatáron.

Előzmény: Je suis Louis (78366)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78367

Köszönöm. Akkor a víz menne almérővel.

Előzmény: davidabc (78357)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.03.30 0 0 78366

Nem írtam, de igen, gázról van szó.

 

Köszönöm a tippet a szeptemberi határidőre, erre is érdemes lesz figyelni.

 

A másik kérdésemhez:

vasárnap láttam példát helyben egy telken két gáz főmérőre (helyi plébánia).

Szóval egy ilyen második főmérőnek mi a költségvonzata (mondjuk az óráig):

közműfejlesztési hozzájárulást kérik?

+ kivitelezés + óra + egyéb ktg? Csak kb. kellene a saját kalkulációmhoz, hogy tudjam merre induljak.

Előzmény: Wattocsak (78355)
davidabc Creative Commons License 2015.03.29 0 0 78365

(bár ez rajtad már nem segít, de máson aki projekt előtt áll, hátha)

 

Mi tavaly csináltuk a túrást; egyrészt az élő KPE csövet is védőcsőbe tettük, másrészt betettünk pluszban egy üreset. "Ki tudja mikor lesz rá szükség" alapon. Dupla falú, belül tehát sima. Ha az unokám majd párás tekintettel emlékszik meg rólam, már megérte :-).

Előzmény: mzsombi (78364)
mzsombi Creative Commons License 2015.03.29 0 0 78364

Ha már előjött a vízbekötés ikresítése, lenne nekem is egy kérdésem. Wekerlén lakunk, eddig vízátalányt fizettünk, nem volt főmérő sem, almérők sem. A bekötés az utcáról nálunk van, eredetileg az aknában csak egy átmenő cső volt, amiről a mi ikerházunk két lakása, és a mellettünk lévő négy lakásos ház felénk eső két lakása kapta a vizet. Minden az akna után, a földben ágazott el. Mikor felújítottuk a lakásunk és feltúrtuk a kertet, ez módosult úgy, hogy lett egy külön cső tőlünk és egy külön cső az ikreszomszédunktól az aknába, valamint megmaradt a régi cső, amiről a mellettünk lévő ház két lakása megy továbbra is. A mellettünk lévő háznak van saját bekötése is, de a ház másik oldalán, onnan kapja a négylakásos másik két lakása a vizet. 

 

Most eljött a vízórásítás ideje, a vízművek küldött egy levelet, hogy az idei év végéig mindenhova vízórát szerelnek. Az aknánk 80x120-as, 3 főmérőt lehetne rakni bele. A mi oldalunk egyértelmű, van külön bekötés a két lakásnak az aknától, mehetnek rá ikermérők, OK. A kérdés a szomszéd ház két lakása. Ők most gondolkoznak azon, hogy nekik is külön mérés legyen. Mivel négy főmérőhöz aknát kellene bővíteni, ezt semmiképp sem szeretném, mivel ehhez újra fel kellene túrnunk a most megcsinált, befüvesített stb. kertet. A maximum, amibe belemennék, hogy a régi vezetkére kerüljön az ő nevükre is egy főmérő az aknámba, de nálam nem áshatnak, a fogyasztásuk szétválasztását oldják meg mellékmérőkkel a saját oldalukon. Valamint kikötném, hogy ha a későbbiekben hozzá akarnának ehhez nyúlni, azt csak a saját telkükön tehetik meg (magyarul akkor rá kéne kötniük a saját házuk másik oldalán lévő aknára. 

A gond az, hogy minden órafelszereléshez kell az összes, jelenlegi bekötésen lévő tulajdonos hozzájárulása.

 

Van nekem lehetőségem erre, hogy ásás-túrás nélkül megússzam ezt az egészet a saját oldalamon? Nem véletlenül készítettünk elő mindent két éve, pont azt akartuk megúszni, hogy újra túrni kelljen mindent. Előre is köszi az ötleteket!

C20NE Creative Commons License 2015.03.29 0 0 78363

Szerintem kivezetett elszívó és légbevezető fog kelleni hozzá.

Előzmény: JanikaS (78361)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.29 0 0 78362

Sziasztok!

 

Tervezem, hogy a panelfürdőben likvidálom azt a kád-mosdós ki-be forgatós csapot, mert csak a bosszúság van vele. Egyelőre átmeneti megoldást kerestem, felújítás majd később lesz. A minap beleakadtam egy olyan szerelvénybe ami úgy néz ki, hogy egy laposvas két szélére 150mm-re közvetlenül fel van fogva 2 db sarokszelep. Ez nekem szuper lenne, abszolút panelfal-fúrás kompatibilis verzió, és némi jóindulattal esztétikus is, ugyanis csempén kívülre kerülne. Ezzel nem kellene agyonfúrni a falat, ha mégsem válna be ahová először felfúrtam könnyen át tudom tenni máshová, másik falra, és ami végképp nem megvetendő, hogy pontos is lenne. Lehet ezt használni nyugodtan, nem fog szétesni? A nevére nem emlékszem, de biztos találkoztatok már ilyennel.

JanikaS Creative Commons License 2015.03.29 0 0 78361

Köszönöm válaszod, E-on területen vagyunk, gondolom itt is kell. A kazán külső kazánházban van, a konyhában viszont van egy tűzhely, nem kivezetett páraelszívóval, fokozottan záródó ablakokkal.

Ide fog kelleni fali szellőző?

Előzmény: C20NE (78360)
C20NE Creative Commons License 2015.03.29 0 0 78360

Cserélni kell bonthatatlan házas sárga karosra.

 

http://www.megatherm.hu/img.ashx?r=1&n=mofem_flexum_1_2_bb_gaz_gombcsap.jpg

 

 

Ha csavart látsz a házon és bontható akkor nem jó. ( Legalábbis Főgáz/Tigáz területen )

Előzmény: JanikaS (78359)
JanikaS Creative Commons License 2015.03.29 0 0 78359

Sziasztok!

Egyszerűsített gázkészülékcseréhez műszaki felülvizsgálatnál elfogadható a kék karos MOFÉM golyóscsap, vagy cserélni kell?

Köszönöm

davidabc Creative Commons License 2015.03.28 0 0 78358

Ümm, ez vízre vonatkozik.

Előzmény: davidabc (78357)
davidabc Creative Commons License 2015.03.28 0 0 78357

c) ikresítés kb. 38e Ft. persze ehhez új csövet kell fektetni. Ha térkövezést/nagyobb tereprendezés terveztek mostanában, érdemes lehet megjátszani.

Előzmény: Je suis Louis (78353)
Pioharley Creative Commons License 2015.03.28 0 0 78356

Sziasztok!Segítségetek szeretném kérni!Egy egyszintes régi tömörtéglás házunk van ami körbe van csomagolva 8cm EPS-el.Alulról 5 cm-er.Új hőszigetelt ablakok.

A ház jellege keskeny hosszú.25m

Egyik - Másik végén Vizesblokk (Elöl fűrdő- Hátul még egy fürdő +konyha)

Az első-hátsó vizesblokkok külön rendzeren üzemelnek,nincs összeköttetésük HMV-t az egyik végén napkollektorral a másikon jelenleg még Gáz üzemű Qvadriga Bojlerek adják.

Hátsó rész ahol a fürdő -konyha van az mellett van a kazánház.

Most nyitott vegyestűzelésű rendszer és kb 9,7 fm 60 cm magas Déges Dk radiátorok vannak.

A fűttési idény végezetével fűrdő -konyha felújításba kezdek.Plusz bekerül egy 1500literes csőkígyó nélküli puffertartály.(Ennek bekötése 6/4" csövekkel fog történni Szabók Királya nicknév alatt futó ember belinkelt rajza alapján)

A gondom az hogy a felújítás alatt össze szeretném kötni a két HMV vízrendszert,de mivel nagy a távolság és a pufferől a lakáskör felé VTA szeleppel be akarom határolni a hőfokot.Félő hogy azzal nem fogja megmelegíteni az indirekt bojlerem.

Arra gondoltam hogy a kazánház melleti bojlert lecserélem egy központifűtésre köthető bojlerra,majd összekötöm a Hmv rendszereket egy cirkulációs ággal.

Így télen (mikor nem süt kellően a nap)A központifűttésről melegíteném a HMV-m Nyáron pedig a napkolisról.

 

Viszonylag kicsi a kazánház.az indirektnek meg fent a padláson jól kialakított szigetelt bodegája van.(Nem szeretném lehozni)

A nagy távolság miatt pedig nem szeretnék 4 csővel odaálni a meglévő indirektbojlerhez.(Cirkulációság oda-vissza,fűttési ág oda vissza)

 

Szeretnék tanácsot,építő jellegű hozzászólásokat.Köszönöm

 

Wattocsak Creative Commons License 2015.03.28 0 0 78355

Nem derül ki, hogy milyen közműről van szó? Gondolom gázról.

A készülék elhelyezés feltételeit biztosítod, akkor minden további nélkül elhelyezhetsz egy turbós készüléket, szeptemberig. Utána csak kondenzációs.

Előzmény: Je suis Louis (78353)
kormi07 Creative Commons License 2015.03.28 0 1 78354

Ha hatékonyság alatt a kazánhatásfokot érted, akkor annak mindegy, hogy zárt-e vagy nyitott, a lényeg a hőcserélő felület lehetőleg mindig fémtiszta legyen.

Kazán-puffer közé nem szoktak hőcserélőt tenni, csak a puffer-fűtőkörök/gázkazán közé, így a kazán-puffer kör lehet nyitott, a fűtőkör-gázkazán meg zárt(ha kell alapnyomás a gázkazi működéséhez).

 

A hőcserélő a pufferből kivehető hőmennyiséget befolyásolja, mivel a hőcserélőnek van hőlépcsője, így a puffert nem tudod olyan alacsony hőfokig kihasználni, mint nélküle(nagy puffernál nem annyira számít).

 

Én hasonló kazánnal fűtök 2000l nyitott puffert, onnan meg hőcserélő/keverőszeleppel a padlót(ugyanezen a zárt körön van a gázkazán is).

Előzmény: Vakeráznak (78346)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.03.28 0 0 78353

Sziasztok,

kicsit visszaolvasgattam, és találtam példát a nagyobb családi házat kétlakásossá alakítunk projektre. Az almérő beépítésére két verziót találtam:

a) almérőt a szolgáltató szabályai alapján szabad beépíteni

b) almérőt nem szabad beépíteni, ki kell fizetni a közműfejlesztést, és bekötnek még egy főmérőt.

 

I. Melyik a valós helyzet, és az mennyibe kerülne? (Budapest) Kb.

 

II. Kémény kérdés: a létrejövő emeleti lakásba betennék egy turbós cirkot, erre van elvi lehetőség?

pajaci Creative Commons License 2015.03.28 0 1 78352

Óvatosan azokkal a számokkal!

Egy OPOP 418 használtan 50ezer, 3ezer lityis puffer meg 80ezer.

Előzmény: Vakeráznak (78347)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.03.28 0 0 78351

"Dajcs = Német

 3,14= pi"

 

Ennyit én is értek, de nekem semmit nem mondott a név. Aztán rákerestem. :)

 

Előzmény: Wattocsak (78344)
cucu Creative Commons License 2015.03.28 0 0 78350

Ha valami hamisítvány, akkor a papírjai is azok! Nem? Akkor meg mennyire lehet az ilyen szivattyút vagy bármit komolyan venni?

Mennyire van hitele az ilyen terméknek? 

Nálam semennyire.

Előzmény: banjani (78349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!