Keresés

Részletes keresés

kulisz Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3054
Nagyon jó, gratulálok! Tar-kő/pmr kessing rulez:))
Előzmény: magpet (3052)
Z-M-an Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3053
Hijnye, de jó lett.
Találtam is egy igen érdekes cikket! :))

Köszi! :)

Előzmény: magpet (3052)
magpet Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3052
itt tartok:
www.pmr.hu
Minden jöhet! Feltennivaló, kritika, tömjén. :))

Most megyek ki a hidegre, idő van!

Junior013 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3051
OFF (bocs, utoljara)

Advanced/Performanace-ben van az "Antenna transmit power", de alapbol 100%-on szokott lenni, szoval vsz. nem allitottad el.
Csatorna interferenciaval meeg tenyleg probalkozhatsz esetleg. Igaz nekem csak nagyobb tavolsagon volt ezzel gondom. Kicsit szeles volt az antenna "latoszoge" es sok zavart szedett ossze. Allandoan valtogattuk a csatornakat, mindegyik ment egy darabig, aztan elkezdte elveszteni a kapcsolatot. Vegul le kellett cserelni a "tortasuto" antennat egy 60-as parabolatukorre. (1ebkent hazi gyartmany mindketto & varoson belul 1-2km-eken egesz jol mennek)

megegyszer bocs mindenkitol!

ON

Ma teszteltem be eloszor terepen a PMR-emet. Sajna tul sok szerencsem nem volt, de 1 pillanatra bejott valaki 4/12-n. Jart valaki Zalaban?

Előzmény: qrzor (3050)
qrzor Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3050
Gabó600

PMR OFF

Csak röviden: egyenlőre mérek, mérek, mérek.
A noteszben az Intel miniPCI wlan power fel van tolva maximumra, a routeren nem találok ilyen menüpontot a webes beállító felületen. A Network Stumbler Signal/Noise = -70dBm -et mér, és ezt tartja távolabbról is. (Ez az SSID szignál jelerősség lehet?)
Az Aida32 "Network benchmark" pluginja 40k-80 kbyte/sec átlagsebességet mér közelről, a mérés alatt A DU Meter is ugyanezt adja eredménynek. Távolodva leromlik, megszakad az átvitel.
Nagyobb állománnyal copy közelről: DU Meter felmegy átlag 400kbyte/sec környékére.
8 lépés (ekzaktul kimérve :-) távolságról vagy el sem indul a másolás, mérés vagy 1-6 kbyte/sec hatalmas ingadozásokkal, kihagyásokkal. A notesz oldalon a beépített miniPCI jó lehet, mert más környezetben jól teljesít, így tehát megy a router vissza "garjavba" vagy cserére a nagykerhez. Bocs a PMR-esektől! Nem írok ide több wlan router témát. Az antenna buher alatt egyébként az azóta talált hasonló dolgokra gondoltam:
http://www.vallstedt-networks.de/
http://www.nodomainname.co.uk/Omnicolinear/2-4collinear.htm
http://mobileaccess.de/wlan/index.html?go=omni&sid=

PMR ON
qrzor

Előzmény: Törölt nick (3048)
lotht Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3049
Én is csak BBirdet szoktam hallani vasárnap esténként otthonról. :))))
Előzmény: BBird (3047)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3048
qrzor

Nekem Dlink DI614+ wlan routerem van, az két vastag beton fal után is hibátlanul megy még, a ház előtt a parkolóban is lehet még használni,azt tudom mondani én is, hogy nézd meg a router beállításainál, mekkora az adóteljesítmény, nekem fel van nyomva maximumra 17 dBm (50mW).
Potyára ne vegyél antennát, lehet hogy a végfoka nem megy a routernek, akkor csak a pénzt dobtad ki az antennára.
Még egy kérdés: nem lehet, hogy a jelerősséged jó, csak a kapcsolat minősége rossz, mert az lehet interferencia is.Magyarul valakinek ott a környéken van egy 2,4 Ghz es valamilyen hasonló eszköze, és a kettő zavarja egymást, próbáld meg átállítani másik csatornára.
Erre a frekire meg házilag nem érdemes nekiállni antennát gyártani megfelelő eszközök hiányában.

Előzmény: qrzor (3031)
BBird Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3047
Sziasztok!

Nemrég mutatkoztam be a Geocaching fórumon, most ide is beköszönök. A nevem BBird, nemrég tettem szert egy pár TT 3000-re. Vasárnap esténként Pestlőrincen szoktam fülelni, de Loth-on kívül még nem hallottam senkit, ami meg nem csoda, hiszen egy lakótelepen lakunk. Szóval ma este 7-kor is ott leszek, ha valakit esetleg hallok, majd megszólítom.

OldDirty Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3046
Ma fél háromkor a 7-es csatin hallottam vkit, aki lehet hogy innen volt. Az volt a téma, hogy annak idején kísérletezett TV-vel, meg hogy vannak al és felharmonikusok és akkor kijöhet olyan sáv amit már fog a TV. Szó volt valami erősítő építésről is, "ha már van ilyen király antenna". Aztán pedig át akartak menni 3/38-ra. A másik felet nem hallottam. Normafánál pedig igen aktívak lehettek ma a ládászok, egész nap őket hallgattam.
qrzor Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3045
Köszönöm a választ mindenkinek wlan antenna ügyben!

Valóban nincs a problémakörben PMR. Wlan Access Point+router és egy notebook között kellene jobb minőségű kaopcsolat. A routerre galvanikusan felcsavarozható antennaerősítőre közben kaptam ajánlatot wifi hálózatépítő cégtől. Pénzbe kerül, de 2dBi helyett 9dBi lesz a nyereség. (http://www.addel.hu/template/temp1/detailproduct.php?storeid=348&productid=19743)
Bocs, ha a téma OFF volt, de az antennabuherátor ötletek vezéreltek.

Egyébként PMR és PC kapcsolatában már korábban szó volt arról a szoftverről, ami a PMR-t összehozza az internettel kliens vagy gateway funkcióra:
http://www.446user.co.uk/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewdownload&cid=3

illetve: http://www.ukdirt.com/UK152/

Még1x köszönöm: qrzor

Előzmény: Junior013 (3043)
Wartburgos Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3044
Sziasztok!
Holnap ha az időjárás is ugy akarja beautózom a Fővárost. 6-főút,Lágymányosi híd,Népliget,Jászberényi út,Pesti út, Home Center út vonalon a déli órában. A PMR-t nem hagyom otthon.Este vissza ugyan ezen útvonalon ha minden igaz. Remélem lessz vételem.

Wartburgos

Junior013 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3043
OFF

WLAN ügyben én is valami egyéb hibára szavazok, mert nálam pl. a 614-es + PiCiMaCI 7-8 méteren, közte 2 födémmel + néhány fallal tökéletesen ment. Én is előbb a más(antennás) klienssel való próbát javasolnám.

ON

Előzmény: qrzor (3031)
Z-M-an Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3042
Jómagam is inkább fórum párti lennék, de semmiképpen sem itt, ehhez képest akkor inkább a levlista.

Ellenben, ha valaki létre tudna hozni egy Jahno által ajánlotthoz hasonlót, akkor az lenne az ideális megoldás. Mindez pl. a pmr pont hu berkein belül... nyami! :))))

Előzmény: jahno (3037)
Phoere Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3041
Bevallom, én is ódzkodom a lev. listáktól. Egy idő után követhetetlenné válik, hogy ki kinek is válaszol. Emellett a napi 87 levél (a'la magpet) sok. Ha meg egyben kapom a nap végén, akkor pont az azonnali reagálás lehetősége veszik el, ami a Fórumon működik (kivéve Index).

Szóval ne hanyagoljuk el a Fórumot. A lev. lista nem alkalmas "beszélgetésre", emellett utólag nem visszakereshetők infók.

Előzmény: jahno (3037)
BálintZuglo Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3040
Hello mindenkinek! Hoztam nektek szenzációs ajánlatot! Az alábbi PMR-ek eladók! 1 év garival.

TOPCOM 3000 Walkie Talkie 1pár (2db.) + gyári TOPCOM akkucsomag (8 db AAA) 13000 Ft.

8 csatornás adó-vevő, LCD, töltő nélkül
- 8 csatorna /446 Mhz/
- 38 alcsatorna
- 3 km lefedettség
- LCD kijelző háttérvilágitással
- Éjszakai keresőfény
- Fülhallgató csatlakozás
- Akkumulátor töltési funkció, töltöttségi kijelzés
- Fix antenna, leszerelheő övcsipesz
- Kimenő teljesítmény: 0,5W
- Ki / Be kapcsolható
- Elektronikus hangerő szabályozás
- Roger Beep
- Vox kontrol
- Hívás / Monitor / Billentyűzár funkció

TOPCOM töltő+headset 3000/3300-hoz 4000Ft.
2db töltő, 2db headset


Midlan Alan 451 1pár (2db) 15000 Ft.
csatornaszám: 8,frekvencia: FM 446.00625-446.09375 MHz,maximum hatótávolság: 4 km,ezüst
-beépített VOX funkció
-övcsipesz
-töltő csatlakozó
-mikrofon/kihangosító csatlakozó
-szabad/foglalt csatornák keresése
-LCD-kijelző háttérvilágítással
-gyermek-figyelő funkció
-akkumulátor-kímélő áramkör
-akkumulátor feszültség-kijelző
-tápellátás: 3db AAA ceruzaelem v. akkumulátor
-méret: 97x51x28mm
-súly: 110 g
-rádió engedély nélkül használható

Érdeklödni: 0620 3782343

TamiBT Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3039
- szerintem qrzor nem PMR-t szeretne felhasznalni a vetelhez, hanem a vevo oldalon komolyabb antennat hasznalni, hasonloan a PMR-es kulso antennakhoz.

- a kek-fog nem wlan helyettesitesre valo, annal sokkal komolyabb a wlan.

qrzor:
-nezd meg a kliensoldalon egy masik wlan kartyaval, ha azzal is ezt csinalja, akkor az AP beallitasai kozott ellenorid a vegfok meghajtasanak merteket, ha ez is 100%.on van akkor valoszinu kipurcant az AP wlan vegfokja. :(
- tudom ajanlani a magyar dlink supportot, segitokeszek, kozosen biztos megtalaljatok a hibat/megoldast..

Előzmény: magpet (3034)
flektogon Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3038
Feliratkoztam, kiválóan működik, egy fagyás nélkül sikerült, ami az indexről, meg a freemailről nem mondható el mostanában. Ha lesz saját fórum, akkor nyugdíjba mehet az index, ami azért is indokolt, hogy ne kelljen 3 helyen figyelni az eseményeket.
Előzmény: silvius (3032)
jahno Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3037
Igen, így rendszeresen néztem a fórumot, de levlistára már nem bizti, hogy feliratkoznék. Van elég sok ingyenes fórummotor, nem túl bonyás beizgatni. Még valamikor két éve mi is összepróbáltunk egyet, meg eléggé variálhatók, pld. a www.rettesoft.hu/forum meg a http://www.guga.hu/forum/main.php ugyanaz a motor, kinézetre mégis van különbség. Szerintem megfontolandó. Ez meg saját fejlesztés, most menekülünk mi is az Indexről, már ott is van kedvencekben: http://www.pipaclub.hu/work_zsolt/pforum/index.php
Előzmény: magpet (3035)
ÖregTm Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3036
Szerintem nem pmr-re gondolt, csupán a meglévő wireless antenna nyereségét szeretné növelni.

Írtam választ, de az index sux...lenyelte.
Irányított antenna a routeren lehetne a megoldás.

ÖregTom

Előzmény: magpet (3034)
magpet Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3035
Azért egy rendesen működő fórumnak meglenne az az előnye, hogy nem érkezik naponta 87db. levél, mint egy levlista esetében. El tudod képzelni, hogy milyen forgalom lesz a következő dx körül? :)
De valamit valamiért, az index-fórum időnként már használhatatlan.
Előzmény: silvius (3032)
magpet Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3034
Szerintem a pmr, mint wlan, nem lehet egy túl jól üzemelő dolog, zajilag nem a precíz adatátvitelre tenyésztődött. :)
Problémádra javaslat: a két gépbe egy-egy bluetooth dongle (kb. 6-8eFt/db.), ezt a gépek hajlandók egyszerű hálózati csatolóként látni, és mehet a dolog. Én is ilyet építettem otthon: pc-n dongle és kábeles net, és az egész ingatlanban szépen van net-elérés ipaq-ről. Kellemes, kényelmes, olcsó, egyszerű, és mégcsak le se kell foglalnod egy pmr-csatornát. :)
Előzmény: qrzor (3031)
doGmAI Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3033
Tisztelettel bejelentem az úri közönségnek, hogy tegnapelőtt vettem egy pár Motorola TA288-ast. Az ismerkedési esten már túl vagyunk, ezentúl a geoládáktól én is elérhető vagyok PMR-en.
silvius Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3032
Én nem is értettem őszintén, hogy miért használunk fórumot egy abszolút levlistás dologra. A fórum kényelmetlenebb, lassabb,megbízhatatlanabb főleg itt az indexen. Egy előnye van csupán a levelezési listával szemben, hogy mások számára is olvasható, azaz népszerűsíti hobbynkat. Erre viszont mostantól ott a MagPet mester által épített PMR.hu, amelynek hivatalos levelezési listája lesz ez a pmr@ham.hu, csak technikai okokból egy rádióamatőr szerveren kapott helyet.
Előzmény: Z-M-an (3030)
qrzor Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3031
Tisztelt ANTENNASZAKÉRTŐK !

Régőta bele-bele olvasok a topikba, sőt nyúzok is két dzsunka eredetű PMR-t. A kérdésem aljas módon antenna jellegű de nincs köze a PMR-hez, viszont az "ötletjogdíj" ezt a topikot illeti:

A probléma adott: D-link Wireless routerem (DI-714P+) megbízhatatlanul tartja a kapcsolatot notesz gépemmel 5 méter és két fal áldásos köztesével. A jel gyenge és akadozik, kimarad.

A kérdés: Tudok-e ezen induktív varázslással "Made in Home and Handmade" segíteni?
Ha igen, hogyan szól a recept? Milyen vastag, milyen drót, hány menettel milyen hosszúra vágva?

Néhányan biztos a szivükhöz kapnak, de ebben a számtanpéldában peremfeltétel az adatok és a hozzáértés biztos hiánya (részemről). A kérdés csak az, létezik-e így megoldás?

Ha van válasz, előre is köszönöm.

qrzor

Z-M-an Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3030
Hahó Silvius!
Szerintem ez egy remek kezdeményezés. Jómagam is sokat mérgelődtem a fórum miatt, kevesebbet is szólok hozzá, mint azelőtt.
Nyilvánvalóan e topic olvasói döntik el a lista sorsát: kíváncsi vagyok, hányan csatlakoznak.
Hajrá levlista! :)
Előzmény: silvius (3028)
Junior013 Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3029
Végre érdemben szólhatok hozzá ehhez a topichoz is. Tegnap sikerült beszereznem a rég tervezett ALAN 456R-t, így végre beállhatok a sorba :)
1előre Zalaegerszeg környékén lehet keresni, de remélem, lassan kijön a jóidő & jutok messzebb is.
Láttam az utóbbi hozzászólások antenna hack-jeit. Ha lesz 1 kis időm is, én is nekiállok barkácsolni a nagyobb távolságok befogása érdekében :)
silvius Creative Commons License 2004.02.27 0 0 3028
Örömmel értesítelek benneteket, hogy elkészült az a levelezési lista, amely egy csokorba tömöríti díszes társaságunkat. Ezentúl megszűnik a lefagyás, a nem tudok válaszolni, mert túlterhelt a szerver és ehhez hasonló problémák. Másrészt pedig sokkal átláthatóbb és naprakészebb lesz az események koordinálása. Az is jelentkezzen, aki azért nem szereti a levelezési listákat, mert nem szeret naponta sok levelet kapni. ennél a listánál ugyanis lehetőség van arra, hogy az érkező üzeneteket napló (magyarul:digest) formában kapjuk meg,azaz meghatározott időpontban kiküldi az addig érkezett összes levelet, de természetesen megy a dolog rendesen is, rajtad áll, hogy állítod be. Spamek, hix-ek, nem tagok által listára küldött levelek, valamint csatolt fileban vírusok nem érkezhetnek, vagy érkezésük engedélyhez kötött. Minden érdeklődőt szeretettel vár a PMR levelezési lista.

Feliratkozni a http://lists.ham.hu/mailman/listinfo/pmr/
címen lehetséges, mely kérelmet megerősíteni kell egy kapott levélben. A rendszer magyarul kommunikál.

A levelezési lista címe pmrkukachamponthu.

ÖregTm Creative Commons License 2004.02.26 0 0 3027
Szia PETIKA!

- A 4 elemes Yagi favázas, a #3019-es post-ban linkeltem az origint.
- Menetemelkedés 1 mm,
- 1 mm-es szigetelt (lakkozott) réz drótból
- ez próbák eredménye, először a 14 menet két oldalára forrasztottam, (a szakirodalomban javasolt 10-20 közötti)
- használt koaxok típusa RG58 U/R; FT125
- hőre zsugorodó műanyag cső, amely "ráfeszül" a kész menetre, ezzel fizikai behatásoktól védi
- a polaritás - mint az a rádió saját antennáján is látszik (áll) - vertikális, ezért a TV antennáktól eltérően, 90°-kal kell elforgatni

(Az irányítás vagy forgatás 360°-ban egy másik kérdés, amíg kézközelben van (alacsony nyereség) eccerű, 6 m-re a talajszinthez (nagyobb adás-vételi nyereség), már egy újabb eszköz!)

ÖregTom

Előzmény: PETIKA (3025)
PETIKA Creative Commons License 2004.02.26 0 0 3026
Na otthonról sikerült megnéznem a képeket, így néhány kérdésre már megkaptam a választ.
:-)
Előzmény: PETIKA (3025)
PETIKA Creative Commons License 2004.02.25 0 0 3025
Szia ÖregTm. Néhány kérdés:
(A képeket még nem tudtam megnézni, mert a munkahelyemről Internetezek és ott a tar.hu szerveren levő anyagok le vannak tiltva :-( )

Amit a (#2924)-ben leírtál, az a favázas 4 elemes yagi?
Az 1 mm légrés az a menetemelkedést jelenti?
Mit tekercseltél 14 menetben, milyen drótot?
Miért kell 14 menet, ha csak 10-et használsz belőle?
Milyen típusú koaxot használsz?
Milyen az a zsugorcső?
Ja és hogyan kell irányítani az antennát? Vízsintesen, vagy függőlegesen tartva, vagy mindegy?
(Bocs, ha valamelyik kérdés nagyon láma :)
Előzmény: ÖregTm (2926)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!