Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2804

Tudom mire gondolt én meg egy működő, bevált alternatívát linkeltem lényegesen kevesebbért.

Előzmény: GPS (2801)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2803

Hjaa, a pillanat varázsa, meg nem néztem utána a dolognak, mivel "kezdőként" erre a lehetőségre nem is gondoltam. És tuti, hogy volna ennél még sokkal olcsóbb megoldás is.

Itt elsősorban arra a szemét kereskedelmi árukapcsolásra gondoltam, mint a viccben is volt: Az ipse bemegy a horgászboltba csali kukacokért és felvásárolja az egész boltot, mert a kukachoz dukál a megfelelő horog, ahhoz a megfelelő antenna, ahhoz a megfelelő horgászbot, amihez a megfelelő horgász ruha, de ha már ezt mind megvette, vegye még meg a hozzávaló motorcsónakot is, mert úgy dukál.

 

Mert ugye amikor bemegyek a boltba, már nagyjából tudtam, hogy milyen TV-t keresek. Az árakat és aktuális készletet látva választottam ki a "nyertest", majd utána látom, hogy "Jééé van ott még klaviatúra is, mivel netezni akarok a TV-n, az is tök jó lenne".

Felajzva megnézem az árat és lelohadok: Logitech tapipad+billentyűzet 16.5KHUF.

Agyzsibbasztó pofátlanság, főleg ha mondjuk egy sima pár ezer forintos USB egér/billentyűzet kombo is tökéletesen valszeg jobb eredménnyel is elég lenne.

 

Arról nem is beszélve, hogy ezzel is biztos csak az előttem már leírt jelenséggel tudnám csak kezelni az "egeret" és Én is szívesebben vágnám a földhöz a drága kütyüt.

 

Üdv

Ta'ar

Előzmény: nicko (2800)
GPS Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2802

 

Hehe, most olvastam bele abba amit az előbb a Samsung billentyűzetről linkeltem.

 

Ime az első sor a kereskedői-leírásból - már ez is nagyon ütős:

 

"Elem (AA x 2) akkumulátor élettartamának bővítéséért alkáli elem használata ajánlott"

 

Hát abban igazuk lehet, hogy ha alkáli elemet használunk az akkuk helyett - az nagyon megnöveli a (nem használt) akkumulátorok élettartamát.

 

Gratula!

.

Előzmény: GPS (2801)
GPS Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2801

 

A kolléga szerintem a Samsung-eredetire gondolt. ERRE, NI!

 

Ennek a tapipadja (a gombokkal együtt) egyébként 1:1 -ben ugyanaz, mint a tapipados távkütyü, amit a TV-hez kaptunk.

 

Csak (vélhetően) nagyobb a tapipadja mint ami a távvezérlőn van - mert ha nem, akkor az igen ótvaros minőségű egerészést jelentene ám.

 

Pontatlan, bizonytalan, lassú - és ami a legidegesítőbb, hogy lenyomva a padot (mert itt az az Enter, vagy balgomb-funkció) - abban a pillanatban elugrik a kurzor a helyéről.

Nem vagyok egy agresszív fajta - de volt már, hogy földhöz vágtam volna.

 

Röhej, hogy első körben - az ismerkedési folyamatban - jónak tűnt. De később, napi használatban - hát elég ótvaros teljesítményt nyújt.

 

Én nem tudom hogy tesztelték ezt a gyárban - illetve melyik volt az a pillanat, amikor a főnökök azt mondták, hogy "Oké, indulhat a gyártás, mert jó lesz ez így" - de én annak a brigádnak szívesen küldenék egy saját készítésű tortát... vagy valamilyen más kedvességet - amit tuti nem felejtenének el egy jó darabg..

.

Előzmény: nicko (2800)
nicko Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2800

de azért pofátlanságnap tartom, a direkt smart TV-hez kapható touchPAD+billentyűzet kombóért a 16KHUF-ot.

 

9,5-10K

Előzmény: Taar71 (2798)
GPS Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2799

 

Én vezetékessel próbáltam  (a létező legegyszerűbb fajtákkal) és csont nélkül azonal vette a billencset és egeret is. És jól (kifogástalanul) működnek is.

 

Drótnélkülivel még nem próbáltam - de szerintem minden HID (Human Interface Device) rendszerű cuccot fogad. És ma már általában mind ilyenek a perifériák.

 

Érdekes, hogy app-ok esetében az egér ki van iktatva.

Vagyis az app-ok esetében, a tapipados távvezérlő továbbra is kezeli az egérkurzort, a külső egér viszont már nem.

Egyébként (pl. a böngészővel, filmnézéskor) kiválóan működik az egér (is).

 

Picit bosszantó, hogy a jobbgombra a kikapcsolást, a menűt, az eszközöket és még valamit hoz be - de már csatornát váltani nem lehet egérről. Pedig mibe került volna?

Igaz, sokgombos egérrel nem próbáltam, csak klasszikus 2 gomb+görgőssel.

Apropó: a görgőt is veszi - rendesen scroll-ozik le-fel, azzal sincs gond.

 

Most tervezem kipróbálni a Logitech K400-asát - ez még emberi áron van.

Igaz, ebből is létezik egy tapipados és egy külön-egeres verzió is. A boltosok azt mondták, hogy a külön-egeres használhatóbb azért.

 

Mondjuk én a Samsung-keyboard 16 rugóján nem háborodok fel annyira (pláne, hogy fogad mást is) - mint inkább a saját kamerán (25+ ért) ...ami helyett viszont nem lehet mást dugni az apparátba.

 

Mondjuk azt kajakra nem értem, hogy ha lehet teljes-értékű billentyűt csatolni - akkor a Skype app mi a fenéért nem veszi a szöveges üzeneteket is? Ugyanis én csak a video-üzengetés opciót találtam a TV-Skypeon.

.

 

Előzmény: Taar71 (2798)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2798

Most, hogy mondod valóban tapasztalható volt a lassulás, minkét esetben (teljes képernyő és nagyítás esetében is), de az utóbbinál legalább végig lehetett nézni egy filmet anélkül, hogy élvezhetetlenül akadozott volna.

Bosszankodtam is, hogy a két mag kapacitása ennyire nem lenne elég.... No mindegy.

 

Gondolkodom az egér+billentyű kombináción, de azért pofátlanságnap tartom, a direkt smart TV-hez kapható touchPAD+billentyűzet kombóért a 16KHUF-ot.

Nem próbáltam, de szerintetek egy sima USB-s vezetéknélküli egérrel+billentyűzettel vezérelhető a készülék?

 

Üdv

Ta'ar

Előzmény: GPS (2797)
GPS Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2797

 

Ezt a "teljes képernyő" ügyet úgy tapasztaltam, hogy a letöltés (lejátszás) minőségén nem változtat (ismétlem: amikor kábelről megyek) - viszont mint ha az egész TV lelassulna.

 

Vagyis a parancsokra reagálás, ilyesmik mint ha kicsit komótosobbá vállnának full-screen üzemben.

 

Mondjuk ez valahol érthető is, hisz "kiteríteni" a képet ahhoz kell némi számolás odabent - ami ugye a processzor erőforrásaiból vonódik le.

 

Ilyen fajt enyhe lassulást tapasztalok akkor is, amikor a böngészőben mondjuk 150%-os nagyítást kérek - azt is valós időben kell átszámolgatni, ugyebár.

 

Billentyűzetet+egeret csatoltál már hozzá? Mik a tapasztalatok?

.

Előzmény: Taar71 (2796)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2796

Kösszépen az infókat. Mindenképp megpróbálkozom a vezetékes kapcsolattal.

 

Márcsak egy kérdésem van a már írt "teljes képernyő"-s jelenséggel kapcsolatban.

Ti tapasztaltatok ilyen hibát? Azaz wifi használata mellett, online video lejátszásakor, teljes képernyőre váltás után a szaggatás élvezhetetlenné, nézhetetlenné teszi a videó-t?

A jelenséges az indavideo.hu anyagainál észleltük (youtube-ot még nem néztünk).

Szerintetek?

Üdv

Ta'ar

nicko Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2795

Főleg, amióta kiderítettem, hogy (csodák-csodája) de nem csak dísz az utp foglalat a hátán - hanem még működik is.

 

miért ne működne? fw frissítéshez is jól jön az.

meg vannak stb-k beépített játékokkal.

Előzmény: GPS (2793)
nicko Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2794

kielött = mielőtt

Előzmény: nicko (2792)
GPS Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2793

 

Huhh, a fene egye meg - ennél én ezért lényegesen többet fizettem érte - még "baráti áron" számolva is.

OK, persze, lehet, hogy amim van az egy úgymond "kenyérkereső minőség" - de otthoni használatra szerintem kell vagy 100-120 év, hogy behozza az árát :-)))

 

Egyébként pont most a napokban fogom használni, mert részint a TV miatt, meg némi lakás-átrendezés okán is teljesen át kell konfiguráljam a házi hálózatot.

 

Így hát lesz vagy 8-10 krimpelni-valóm (feltéve ha mind sikerül elsőre, mert láttunk már olyat, hogy minden szál a helyén volt, csak épp jel nem jött ki a kanóc végén.)

 

Egyébként nem elég, hogy a TV-ig kell kábelt vezessek, de felbuzdulva a DLNA hallatlan sikerein itt nálam :-))) ..... a DVBC-s set top boxom is kap egy külön csatlakozást.

Főleg, amióta kiderítettem, hogy (csodák-csodája) de nem csak dísz az utp foglalat a hátán - hanem még működik is.

 

Igaz, a sokatmondó "Unknown device" néven jelentkezik be a rendszerbe - de ezen kívül korrektül végzi a dolgát hálózatban is.

.

Előzmény: nicko (2789)
nicko Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2792

elvileg a tégla nem lehet gond. elvileg.

nekem panelban több beton válaszfalon át is van wifi laptophoz. milyen a router pontos tipusa? akár az is lehet gond, hogy gyengécske a tv-nek már.

de mielött bármit csinálsz próbáld ki amit leírtam wifin és lankábelen, mert lehet magával a tv-vel gond akár és nem a routerral kielött fúrni kezdesz.

Előzmény: Taar71 (2791)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2791

Kösszépen a tanácsot...

Távolság bőven az 5m-en belül van, viszont van közte egy 1 tömörtéglasoros válaszfal, ami azért csökkenti a jelerősséget.

Ennek ellenére a 3D próbálgatásnál a Samsung HUB-ból nézegettünk online videókat wifi-n és ott gyönyörűen, minden szaggatás nélkül jöttek le a 10-20 perces videók.

Üdv

Ta'ar

Előzmény: nicko (2788)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2790

Fogóval kapcsolatos kábelezési problémára jók a rendszergazda haverok és akkor nincs szükség beruházásra:D...

 

Abszolút laikusként kérdem, a megfigyelés alapján a teljes képernyő üzemmód például miért okozhatja hatványozottan ezt a szaggatási jelenséget?

Egyáltalán ennek lehet köze a szaggatáshoz? Mert ha igen akkor valami szofver probléma is lehetséges?

És bocs, hogy minden kezdő szintű problémára azonnal választ akarok:D.

Üdv

Ta'ar

Előzmény: GPS (2787)
nicko Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2789

Amellett, hogy nem egy filléres cucc

 

azért nem is horror árú..igaz ha csak 1x használja az ember az életében akkor drága.

 

régebben volt leírtás a neten, hogy fogó nélkül is lehet RJ45-öt a kábel végére rakni.

Előzmény: GPS (2787)
nicko Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2788

wifi és tv esetében az ideális dolog az, hogy a router max. 5m legyen és egy légtérben a készülékkel.

ha már valamelyik tényező rosszabb (másik szoba, nagyobb távolság) akkor lépnek fel ilyen gondok.

Ahhoz, hogy megtud mi a valós gond vidd vagy a tv-t vagy a routert közelebb egymáshoz, ha akkor is szaggat egy mezei avi, mkv fájl lejáétszása akkor egy fw javítás segíthet ezen.

vagy lankábellel kötöd össze.

De előtte teszteld le amit írtam, hogy kiderüljön hol a hiba.

Előzmény: Taar71 (2786)
GPS Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2787

 

Általában (pl. nálam) nem is annyira a falfúrás okozott gondot, hanem az, hogy nem volt UTP krimpelő-fogóm.

 

Ez meg egy olyan szerszám amit nem, vagy nem szívesen adnak kölcsön - ezért nekem is belekerült egy kis időbe, amig lett egy sajátom.

Amellett, hogy nem egy filléres cucc - de a legnagyobb baj, hogy 3-5 évente jó ha egyszer használja az ember.

 

- Na, minden esetre, nálam mérve 20 Mbit-em van wifin a TV-nél (2 mérővel is mértem) - és mégis szaggat. Valamiért szaggat - fogalmam sincs miért.

 

- Kábelen 40 Mbit-em van - és azzal nem szaggat egy szálat sem.

 

Hát, ez van - nálam, legalábbis (32F6400)

.

Előzmény: Taar71 (2786)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2786

Köszi, de mielőtt falat fúrok-faragok azért megpróbálom a wifi-t használni amit elvileg pont azért találtak ki és építettek be a TV-be, hogy ez a vezetékelés elkerülhető legyen. Ezért kérdem tőletek, Tapasztaltabbaktól, hogy lehetséges e az IEEE szabvány a probléma a szaggatási magyarázatra.

 

Egyébként a sávszélesség és az ebből adódó pufferprobléma szintén kizárható a magyarázatból mert a szaggatást annak ellenére csinálta az online videolejátszás alatt, hogy még legalább 5 percnyi puffer volt a tárban.

Arról nem is beszélve, hogy a szaggatási problémát csak a teljes képernyő üzemmódban tapasztaltuk.

 

Köszi a további segítséget és problémamegoldást

Üdv

Ta'ar

Előzmény: GPS (2785)
GPS Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2785

 

Azért egy ilyen TV megérdemelne egy saját, különbejáratú kábeles csatlakozást.

 

Fix telepítésű eszköz esetében (mint amilyen egy 40 collos TV is) Wi-Fit használni (egy lakáson belül!)  az kb. olyan dolog, mint vetett ágyon... állva szeretkezni.

 

Mobil eszközökhöz príma dolog a wifi... na de egy TV-hez?

 

Egyébként a nagyobb felbontású tartalmak (filmek) nálam is meg-meg akadnak (pl. bufferolni) - ha wifiről megyek. Kábelről soha.

.

Előzmény: Taar71 (2784)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 2784

Sziasztok,

Nagyon megörültem, amikor megtaláltam ezt a topikot.

Feleségemmel hétvégén vettünk egy UE40F6320 -et. Nagyon vártam, mert már régóta terveztük, hogy netről (pl. indavideo.hu) nézhetjük a kedvenc sorozatainkat, reklám meg egyéb zavaró tényezők nélkül.

Minden sikerült beállítani, alapbeállítások, wifi, 3D stb., majd jött a szombat este, amikor a következő történt:

Film elindít, teljes képernyőre tesz és nagyjából 5 perc után elkezd szaggatni. Szaggatás alatt azt értem, hogy lefagy 1 mp-re, majd fél 1mp-t megy és újra fagy, és ettől kezdve ezt ismétli folyamatosan.

Elsőnek próbálkoztunk más online video-val, de ott is ugyanez a jelenség. Másodikként megpróbáltuk teljes képernyő nélkül, +300% nagyítással.

Ezzel már nem volt szaggatás, de idegesített a filmnézés közben a keret és felült a browser fejléce.

 

Vasárnap kicsit utánanéztem a problémának és azt olvastam, hogy a TV preferálja a IEEE 802.11/n szabványt, minden ez alatti esetében online video lejátszáskor szaggatás léphet fel. Routerem egyébként a 802.11/g-t használja.

 

Hozzáteszem minden egyéb funkció egyébként gyönyörűen működik, tehát pl. az internet sávszélesség nem lehet probléma.

Már arra gondolok, hogy a wifi-t kiiktatom és direktbe kötöm a TV-t a másik szobában lévő routerrel, de ha csak a szabvány a probléma, akkor lehet, hogy megpróbálkozom más megoldással.

 

Előre is köszönöm ha ti, a témában tapasztaltabbak tudtok tanáccsal segíteni a problémámban

Üdv

Ta'ar

bacus Creative Commons License 2013.11.23 0 0 2783

Nálam is remekül megy a port.hu app. Töröd le majd telepítsd újra, vagy ezen már túl vagy?

Előzmény: GPS (2781)
nicko Creative Commons License 2013.11.23 0 0 2782

írt megint a samsungos csóka ph-ra..általában jókat szokott írni :)

Egybe másolva pár kérdéssel együtt.

 

Amúgy azért nem írtam F szériáról bővebben képekkel,mert sok hétköznapi ember nem nagyon értené.Az EH és ES széria újított verziója a F ami azt jelenti,hogy a LCD HD Ready kijelzőket az E szériából elfelejtették és teljesen Full HD LED kijelzőket építenek be a F szériába.Ami újdonság lesz a következő családban az 4K-s kijelzők a felső kategóriában.Viszont a lapok alapjaiban nem nagyon változnak felépítésileg.Ami még friss info,hogy magyarba gyártják (jászfényszaru) a plazmát,LEd-et teljesen.Ez az jelenti,hogy a Kijelzőt is itt gyártják hozzájuk.

 

Nem tudod véletlenül, hogy jövőre a Samsung is kiszáll a plazmagyártásból, mint ahogy a Panasonic?

 

Szerintem nem száll ki,mert a Gödi gyár bezár és most jelenleg a V3-as csarnok átadása után Fényszarura hozzák a teljes plazma gyártást.Amit az előbb lehagytam az a hologramos tv-k debütációja 2015 környéke.Pontos info nincs,de elvileg a 4K-s tv-k után ezt a felbontási dolgot másképp képzelik el,mint eddig.

 

"a LCD HD Ready kijelzőket az E szériából elfelejtették és teljesen Full HD LED kijelzőket építenek be a F szériába"

És mi a helyzet az F4000/4500 típusokkal? Azok csak hd ready-k, nem?

 

A lap ami benne van az HD ready,de maga a kijelző Full HD-t tud.Csak ezt megint nem mondják el.Ugyanis egy T-con és Mainboard cserével rögtön F4500-asból egy F5500-as lesz.Ez a jól bevált Samsung taktika,hogy ugyanazt a dolgot eladjuk több árban.

 

Ezt írtam korábban a letíltott szolgáltatásokra a szervíz menűben.

GPS Creative Commons License 2013.11.23 0 0 2781

 

Köszi neked is - bár ettől még tanácstalanabb lettem.

 

El nem tudom képzelni, hogy mi a francért nem jön be nálam csak ez az egyetlen egy app?

 

Pedig én használnám - mert az EPG kezd egyre használhatatlanabb lenni - erről majd még külön értekezni fogok, hogy kinek mi a véleménye a dologról?.

.

Előzmény: nicko (2779)
8auJANI Creative Commons License 2013.11.23 0 0 2780

Hát igen. A pesti szerviz is  ajánlotta legutób hogy ha lehet ne vegyek samsung tévét többé!!!!!!!!!!!  Tudniillik olyan hibákért vertem ki a balhét amiröl ök még nem is hallottak!!!! Meg állitólag csak nálam jelentkeztek ilyen hibák az egész országban   ha ha . De hát mind a két tévében kétszer is cseréltek alaplapot mégsem lett jó..........hát ök igy tudnak javitani. De a lényeg nem szabad hagyni magunkat ha valami hiba van, nyugodtan meg kell fenyegetni öket ( fogyasztóvédelem , biróság).

Meg tudod azért maradtam a samsung mellet mert a többihez képest ezek kicsit többet tudnak szerintem , meg begyüjtöttem már jó pár 3D szemüveget, samsung hangsugárzót, samsung billentyüt. Ez a legujab F-es meg tényleg csúcs.

Előzmény: GPS (2778)
nicko Creative Commons License 2013.11.22 0 0 2779

D6500-on simán megy a port.hu app...bár eddig sosem használtam legalább már tudom van ilyen is :)

Előzmény: GPS (2774)
GPS Creative Commons License 2013.11.22 0 0 2778

 

Egyébként ha te végigpróbáltad előtte a D-t, meg E-t - és ótvarságokat műveltek neked- akkor igencsak kitartó vagy, hogy ezek után is a Samsungtól vettél F-et.

 

Ha nekem ilyeneket csinálna, egészen biztos hogy egy életre elkerülném a márkát, sőt, másokat is lebeszélnék róla.

.

Előzmény: 8auJANI (2776)
GPS Creative Commons License 2013.11.22 0 0 2777

 

Köszi szépen, hogy megnézted.

 

Ezek szerint meg kell nézzem, hogy miért csak ez az EGYETLEN EGY nyűves app nem akar menni nálam.

Azt írja, hogy ellenőrizzem a kapcsolatot (vagy valami ilyesmi) - miközben az összes többi app, no meg a browser is gond nélkül műxik.

 

Netán a digi-netem miatt van, ki tudja?

 

Egyébként abszolút normális hogy tökéletesen működnek a TV-ink - szerintem az a panaszkodó - akinek olyan égbekiáltó hibákat produkál az F-je - az szerintem kifogott egy jó hibás példányt.

 

Van ilyen, még jobb házaknál is.

.

Előzmény: 8auJANI (2776)
8auJANI Creative Commons License 2013.11.22 0 0 2776

Szia!

Direkt megnéztem most a  Port.hu appot , nálam megy , meg mindeggyik gond nélkül F szériás tévém van három hónapos, semmi gond vele. Ellenben volt a  D és az E szériával igen sok az elsö héttöl kezdve .

Előzmény: GPS (2774)
GPS Creative Commons License 2013.11.22 0 0 2775

 

Ennek a panaszos-komának simán hibás az F6400-a. Nagyon hibás.

 

Én bele is hülyülnék, ha ilyeneket csinálna a TV-m, már rég küldtem is volna szervizbe.

 

Jaa: én nem frissítettem eddig még soha-semmit (nem is szándékozom) - hacsak ők nem frissítgetnek nekem stikába, amiről nem tudok.
De én biztos nem kérek semmilyen frissítést - amig faszául működik minden.

 

Főleg, hogy engem rohadtul nem érdekelnek a "biztonsági rések" betömködései - abszolút nem félek attól, hogy sötét erők lehekkelik a tévézési szokásaimat.

.

Előzmény: nicko (2773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!