Keresés

Részletes keresés

magpet Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3072
A javaslat hibátlan! A készülékek oldalt magam is így terveztem. Egy-egy típusról leíródnának a nyilvánvaló, nem tesztelhető szomorú tények (alapcsomag tartalma, van-e CTCSS, scan, VOX, stb.), majd pedig az adott típussal kapcsolatos tapasztalatok - ez ugyanúgy, mint az oldal többi része, mindenkitől jöhet. Önálló tesztek is jöhetnek, amikhez aztán a többiek hozzászólnak (persze emilben, és majd én felrakom, ne keletkezzen 500 "alfórum"!). Kicsit kaotikusan hangzik, de ha valaki pl. a TT6000 és a Yaesu VX-146 között töpreng, akkor jól áttúrhatja a sok tapasztalatot mindkét típusról, a tapasztalókkal felveheti emilben a kapcsolatot, és talán könnyebben tud dönteni. Jöhetnek a tesztek is! :)
Előzmény: pitnyul (3059)
J.Zoli Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3071
Mindenképpen jobb választás a tt6000. Elég csak megnézni: pár ár:20900 és még kapsz hozzá csomó cuccost:ikertöltő, headsettek,aksik... Az egy dolog hogy valószinü: jobb a Moti t6222, de nem ennyivel.Ha mérlegelnem kéne, (bár nem ismerem a tt6000-t) valószinü hogy a tt6000-t választanám. (pici negativum a szememben hogy AAA méretü cellák mennek bele...úgy tudom)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (3069)
Monte Cristo Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3070
J.Zoli, pitnyul
Köszi az értékes válaszokat, szerintem beszerzek egy ilyen T6222-t:)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3069
ez a kütyü példul jól néz ki meg szépeket olvasok róla... ehhez képest hol áll mondjuk a tt6000?

Tudásban és árban?

Előzmény: J.Zoli (3068)
J.Zoli Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3068
Monte Cristo

"A Motorola T6222-vel kapcsolatba valamilyen tapasztalat valakinek? "

Szia
Szerintem igen jó rádió (hanem a legjobb,bár ez az én véleményem) Szolgáltatásban egyedül a DCS zajzárban marad el az ALAN 456-tól, viszont sok minden másban pótolja ezt a hiányosságot. Scan üzemódban ha vesz egy jelet, azonnal kiirja a CTCSS kódját is (ha CTt használ az illetö). Van benne vibra is, pl ha zsebben van a rádió és nyit a zajzár (pl cimbora beszól a 4/12n) akkor vibrál is ha beállitod olyanra. (4 állása van ha nyit a zajzár: jel esetén vagy 1.sima vétel 2. vagy vibra 3.vagy csipogás 4. vagy vibra és csipogás) További előny ha a rádiós párod T6222vel van: bekapcsolhatod az analóg titkositót (kevesebben értik mit beszéltek). Egy "negativumot?" tapasztaltam a 6222vel: ha halkabb jelet vesz (nem gyenegébbet, hanem pl halkabban beszél az illetö, majdnem suttog) akkor picit lüktetö jellegü a hangja, vétel oldalon. Egyébként, én nem tudom milyen hangszórót raktak ebbe a készülékbe, de ilyen hangerejü készülékkel én még nem találkoztam PMR kategóriában. Az ALAN456 és a Motorola TA200 már rég mind torzitott, mig ezt felhangositva gyönyörüen "emberi" hangon SZÓL.Adásvég bipp kikapcsolható, billenytühangok kikapcsolhatók. Nekem ezek a tapasztalataim a készülékkel.

MAGPET

A PMR.HU DX rekordkisérleteknél : Első országos PMR rekordkisérlet:
(Lehet hogy nem az első?)
"Dragunov barátunk ötlete nyomán 2004. 02. 14-én nekiindultunk...."

Régebbi dolgokat beirsz majd?
Majdnem egy éve Z-M-an (#361-es üzenet)
Kaktusz1 #364
Z-M-an rekord! 2003.03.29. 39.2km (Z-M-an-Kaktusz1)
(#401-es üzenet)
Negativ Misina-BP próba (#441)

Van bannered (PMR és caching) ?

üdv

Előzmény: Monte Cristo (3061)
karrimor Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3067
Én is szívesen fogadnám az ismertetöt,mert hamarosan venni szeretnék PMR-t
Előzmény: Hayloft Ezekiel (3066)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3066
Té rádiós népek!

Szándékozom venni egy pár ilyen kütyüt (nem yaesu-t:) csak nem igazán tudom, hogy melliket érdemes?

Leginkább a tt6000 tetszik, de kezembe sosem fogtam, pláne nem tudom összehasonlítani mondjuk az alannal. Olvaslak benneteket hetek óta, mégsem tudok dönteni.

Ha van egy kis időtök és kedvetek, akkor egy tipplistát összerakhatnátok, hogy melyiknek mi az előnye, hátránya, akku, antenna, featurék, stb... Gondolom nem csak én örvendeznék ilyesminek...

Előre is kösz a fáradozást,

Hayloft (aki a budai hegyekre lát az ablakából és hallgatózna)

qrzor Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3065
GRATULÁLOK!

"Alakulamolekula!" mondta néhai kémia professzorom Moha bácsi az egyetemen.
Javaslok egy "PMR Készülékek Galéria Bázisa" (PMR-KGB ;-) létrehozását, amely tartalmazná az összes hazai kézben előforduló készülék fotóját, esetleg műszaki adatait. Gyakorlati jelentősége nincs, viszont lehetne nézegetni. Illetve van.. aki vizuális típus (a legtöbben azok vagyunk), az tudja kötni a beszámolókban leírtakat a modell képéhez.
Javaslom továbbá a PMR - GPS információk arányának idővel történő helyrebillentését a domain névhez illendően. Ehhez persze mi is hozzá tudunk, fogunk járulni. Küldök fotót, doksit ha készül a PMR-KGB.

qrzor

Előzmény: magpet (3052)
pitnyul Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3064
Monte Cristo: INdirekt tapaszom van. Teszteltem tobb tipust, olvastam heteket. Radioamatorokkel beszelgettem es a leszűrődött vélemény alapján ma veszem meg a TA6222-t. Motorola tisztaságú vétel, jó hangminőség, időtálló, rádió-szerű kivitel; sok apró tulajdonság, melyektől kellemes lesz a használata. Összegezve: Nem olcsó, de a 30k Ft/db kategóriában hasznos, jó rádió.
Angliában több tesztet is publikáltak szubjektívek csak...;(
http://www.delboyenterprises.dsl.pipex.com/pmr_446mhz.htm
Előzmény: Monte Cristo (3061)
qrzor Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3063
Ötletes a cikk! Sajnos a magas labdát nem tudom kihagyni:

"...előbb-utóbb meghalljuk a statikus zajt. (lasd a képen!)"

Én nézem, de nem hallom sehogy sem :-)

qrzor

Előzmény: Z-M-an (3053)
BBird Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3062
Szia Petika!
Pár ládádhoz már volt szerencsém :-).
A Gloriett telepen lakom, LothT-tól kb száz méterre. Szerintem eléggé gödörben vagyunk, de már kinéztem egy jó helyet, ahová ki fogok sétálgatni vasárnap esténként, csak legyen már jobb az idő.
Előzmény: PETIKA (3058)
Monte Cristo Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3061
A Motorola T6222-vel kapcsolatba valamilyen tapasztalat valakinek?
olahtamas Creative Commons License 2004.03.01 0 0 3060
Ma kintvoltam a budai hegyekben de egy szál "kapásom" sem volt mert a média alaposan elriasztotta az embereket a kirándulástól :(
Pár héttel ezelőtt jóval rosszabbak voltak a terepviszok csúszóssági szempontból. Kissé offtopic de megemlítem itt is, hogy Főtérképész kollegánk ennek ellenére elindult a 80nap expedíció kíséretében.
Előzmény: magpet (3052)
pitnyul Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3059
Pofás lett a PMR.hu. Szabad javasolnom egy újabb menüpontot??? Esetleg a készülék ponthoz. Készüléktesztek. Azon belül szétbontanám szubjektív és objektív almenükre.
Pl ha valaki jobb kézben egy tipussal a balban meg egy másikkal azonos feltételek mellett ad/vesz - ez a szubjektív. Ilyet írtam eléggé nehezen olvasható formában egy-2 hete.
HA viszont műszerrel kimérve tesztel, azt nevezem objektívnek. Ide jöhet a készülék egyéb tulajdonságai: pl energiaforrás, features, kivitel stb.
PETIKA Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3058
Szia BBird!
Örömmel hallom, hogy még egy játékostárs és rádiós tűnt fel a kerületben. Nem tudom melyik lakótelepen laksz, én a Halomi úti volt szovjet laktanya mellett. Ott szoktam fülelni, néha belekiabálni az éterbe. Ha esetleg van rálátás köztünk, akkor próba cseresznye. (Ma nem, mert most éjjel dolgozom és nem hoztam magammal a PMR-t)
Előzmény: BBird (3047)
atompyka Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3057
'Stét!

ÖregTom (és Magpet):
Innen beszélgettünk: N4726043; E1901787.
A Keresztúriról már hiába kiabáltam. :-(

ATom

Ati88 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3056
Lesz valaki holnap Veszprémben du. 1-2 körül rádió közelben?
magpet Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3055
Én köszönöm, mindenki nevében! :)
Az ékezetekkel volt egy kis gond, de megoldottam. :)
Előzmény: Z-M-an (3053)
kulisz Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3054
Nagyon jó, gratulálok! Tar-kő/pmr kessing rulez:))
Előzmény: magpet (3052)
Z-M-an Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3053
Hijnye, de jó lett.
Találtam is egy igen érdekes cikket! :))

Köszi! :)

Előzmény: magpet (3052)
magpet Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3052
itt tartok:
www.pmr.hu
Minden jöhet! Feltennivaló, kritika, tömjén. :))

Most megyek ki a hidegre, idő van!

Junior013 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3051
OFF (bocs, utoljara)

Advanced/Performanace-ben van az "Antenna transmit power", de alapbol 100%-on szokott lenni, szoval vsz. nem allitottad el.
Csatorna interferenciaval meeg tenyleg probalkozhatsz esetleg. Igaz nekem csak nagyobb tavolsagon volt ezzel gondom. Kicsit szeles volt az antenna "latoszoge" es sok zavart szedett ossze. Allandoan valtogattuk a csatornakat, mindegyik ment egy darabig, aztan elkezdte elveszteni a kapcsolatot. Vegul le kellett cserelni a "tortasuto" antennat egy 60-as parabolatukorre. (1ebkent hazi gyartmany mindketto & varoson belul 1-2km-eken egesz jol mennek)

megegyszer bocs mindenkitol!

ON

Ma teszteltem be eloszor terepen a PMR-emet. Sajna tul sok szerencsem nem volt, de 1 pillanatra bejott valaki 4/12-n. Jart valaki Zalaban?

Előzmény: qrzor (3050)
qrzor Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3050
Gabó600

PMR OFF

Csak röviden: egyenlőre mérek, mérek, mérek.
A noteszben az Intel miniPCI wlan power fel van tolva maximumra, a routeren nem találok ilyen menüpontot a webes beállító felületen. A Network Stumbler Signal/Noise = -70dBm -et mér, és ezt tartja távolabbról is. (Ez az SSID szignál jelerősség lehet?)
Az Aida32 "Network benchmark" pluginja 40k-80 kbyte/sec átlagsebességet mér közelről, a mérés alatt A DU Meter is ugyanezt adja eredménynek. Távolodva leromlik, megszakad az átvitel.
Nagyobb állománnyal copy közelről: DU Meter felmegy átlag 400kbyte/sec környékére.
8 lépés (ekzaktul kimérve :-) távolságról vagy el sem indul a másolás, mérés vagy 1-6 kbyte/sec hatalmas ingadozásokkal, kihagyásokkal. A notesz oldalon a beépített miniPCI jó lehet, mert más környezetben jól teljesít, így tehát megy a router vissza "garjavba" vagy cserére a nagykerhez. Bocs a PMR-esektől! Nem írok ide több wlan router témát. Az antenna buher alatt egyébként az azóta talált hasonló dolgokra gondoltam:
http://www.vallstedt-networks.de/
http://www.nodomainname.co.uk/Omnicolinear/2-4collinear.htm
http://mobileaccess.de/wlan/index.html?go=omni&sid=

PMR ON
qrzor

Előzmény: Törölt nick (3048)
lotht Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3049
Én is csak BBirdet szoktam hallani vasárnap esténként otthonról. :))))
Előzmény: BBird (3047)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3048
qrzor

Nekem Dlink DI614+ wlan routerem van, az két vastag beton fal után is hibátlanul megy még, a ház előtt a parkolóban is lehet még használni,azt tudom mondani én is, hogy nézd meg a router beállításainál, mekkora az adóteljesítmény, nekem fel van nyomva maximumra 17 dBm (50mW).
Potyára ne vegyél antennát, lehet hogy a végfoka nem megy a routernek, akkor csak a pénzt dobtad ki az antennára.
Még egy kérdés: nem lehet, hogy a jelerősséged jó, csak a kapcsolat minősége rossz, mert az lehet interferencia is.Magyarul valakinek ott a környéken van egy 2,4 Ghz es valamilyen hasonló eszköze, és a kettő zavarja egymást, próbáld meg átállítani másik csatornára.
Erre a frekire meg házilag nem érdemes nekiállni antennát gyártani megfelelő eszközök hiányában.

Előzmény: qrzor (3031)
BBird Creative Commons License 2004.02.29 0 0 3047
Sziasztok!

Nemrég mutatkoztam be a Geocaching fórumon, most ide is beköszönök. A nevem BBird, nemrég tettem szert egy pár TT 3000-re. Vasárnap esténként Pestlőrincen szoktam fülelni, de Loth-on kívül még nem hallottam senkit, ami meg nem csoda, hiszen egy lakótelepen lakunk. Szóval ma este 7-kor is ott leszek, ha valakit esetleg hallok, majd megszólítom.

OldDirty Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3046
Ma fél háromkor a 7-es csatin hallottam vkit, aki lehet hogy innen volt. Az volt a téma, hogy annak idején kísérletezett TV-vel, meg hogy vannak al és felharmonikusok és akkor kijöhet olyan sáv amit már fog a TV. Szó volt valami erősítő építésről is, "ha már van ilyen király antenna". Aztán pedig át akartak menni 3/38-ra. A másik felet nem hallottam. Normafánál pedig igen aktívak lehettek ma a ládászok, egész nap őket hallgattam.
qrzor Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3045
Köszönöm a választ mindenkinek wlan antenna ügyben!

Valóban nincs a problémakörben PMR. Wlan Access Point+router és egy notebook között kellene jobb minőségű kaopcsolat. A routerre galvanikusan felcsavarozható antennaerősítőre közben kaptam ajánlatot wifi hálózatépítő cégtől. Pénzbe kerül, de 2dBi helyett 9dBi lesz a nyereség. (http://www.addel.hu/template/temp1/detailproduct.php?storeid=348&productid=19743)
Bocs, ha a téma OFF volt, de az antennabuherátor ötletek vezéreltek.

Egyébként PMR és PC kapcsolatában már korábban szó volt arról a szoftverről, ami a PMR-t összehozza az internettel kliens vagy gateway funkcióra:
http://www.446user.co.uk/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewdownload&cid=3

illetve: http://www.ukdirt.com/UK152/

Még1x köszönöm: qrzor

Előzmény: Junior013 (3043)
Wartburgos Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3044
Sziasztok!
Holnap ha az időjárás is ugy akarja beautózom a Fővárost. 6-főút,Lágymányosi híd,Népliget,Jászberényi út,Pesti út, Home Center út vonalon a déli órában. A PMR-t nem hagyom otthon.Este vissza ugyan ezen útvonalon ha minden igaz. Remélem lessz vételem.

Wartburgos

Junior013 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 3043
OFF

WLAN ügyben én is valami egyéb hibára szavazok, mert nálam pl. a 614-es + PiCiMaCI 7-8 méteren, közte 2 födémmel + néhány fallal tökéletesen ment. Én is előbb a más(antennás) klienssel való próbát javasolnám.

ON

Előzmény: qrzor (3031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!