Keresés

Részletes keresés

odibaby Creative Commons License 2002.10.07 0 0 518
kriszi, roll,
köszi!

Odi

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 517
Na hurra.... beszeltem a TB-vel...
nem utaltak most sem, majd bekerik az anyagomat (honnan?), es visszahivnak.

Csaladi potlek ugyben nem tud valaki egy telefonszamot? Cegledre? mert azok sem utaltak....
a hocsukam tele

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.04 0 0 516
Szerintetek, hogyha táppénzen vagyok, és közben jelentősen megemelték a fizetésemet, akkor az jelentkezik a táppénz összegében, vagy az alapján a fizetés alapján kapom továbbra is, mint az utolsó bérem, mikor még dolgoztam?
A TGYÁS-t mikortól számolják, úgy értem, hogy a táppénzre menetel előtti fizetés alapján, vagy, hogy mennyi a szüléskor? (remélem nem túl zavaros amit írok, de kicsit össze vagyok zavarva.....)
rollller Creative Commons License 2002.10.03 0 0 515
odi raer utana is persze, az a lenyeg, hogy a munkaugyes tudja, hogy melyik naptol vagy tgyason, azt illik minel hamarabb jelezni, r.
Előzmény: odibaby (512)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.03 0 0 514
En 3 hettel inteztem es nem volt keso!
Előzmény: odibaby (512)
kriszi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 513
Odi,
Az én munkahelyem TB-kifizetőhely, én mindent előre megbeszéltem, milyen papír kell etc. Aztán szülés után a férjem beballagott a papírokkal, meg egy meghatalmazással, és mindent elintézett. Az anyaságit a meghatalmazás alapján azonnal ki is fizették neki. 1x ugyan újra kellett mennie, mert a abab TB-száma csak később jön meg, de addig is mindent elintéztek és kifizettek. Pl. nekem azonnal jött a TGYÁS is, a szokásos fizu napon. Aztán meg minden változásnál küldtek papírt, nem nekem kellett a naptárat figyelni.
Előzmény: odibaby (512)
odibaby Creative Commons License 2002.10.03 0 0 512
roll,
úgy tudom, hogy TB kifizetöhely a munkahelyem (legalábbis elég nagy cég hozzá...). De ezt szülés UTÁN kell majd intézni? Vagyis ha a szülés napjától veszem ki, akkor gondolom, hogy szülés után kell intézni, de van valami határidö, hogy meddig? Mert ugye szülés után pár nappal az embernek vagy egyéb dolga is...

Odi

Előzmény: rollller (511)
rollller Creative Commons License 2002.10.03 0 0 511
odi munkahelyrol mentel szulni? mert akkor ott kell szolni hogy adjanak urlapot, toltsek ki, irassak veled ala, majd kuldjek be, ha nem teszik meg, akkor urlapot kerni az oeptol (teve utca), kitolteni alairatni (munkaltatonak is kell kitolteni benne dolgokat), es megfelelo papirok kisereteben bevinni v bekuldeni,
ha a munkaltatod tb kifizetohely akkor meg egyszerubben megy a dolog,
roll.
Előzmény: odibaby (510)
odibaby Creative Commons License 2002.10.03 0 0 510
A TGYÁS-t igényelni kell valahol, vagy automatikusan adják? Gondolom én, hogy igényelni kell, de ha csak a szülés napjától veszem igénybe, akkor ez hogy megy?

Odi

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.03 0 0 509
Gyedet én is onnan kapom. Eddig mindig itt volt időben, mármint hónap legelején, most pedig még semmi:o)
Előzmény: Törölt nick (508)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.03 0 0 508
stimmel utalasra jatszom en is.
kerdes a TB ezt tudja-e ? :)))))

oks, akkor meg varok az asztalborogatassal, visoznt itt az ideje hogy beadjam a GYED igenylest, emrt ha 2 honap annak is az atfutasi ideje, talan epp megcsinaljak, mire eloszor kapni kellene....

Előzmény: rollller (507)
rollller Creative Commons License 2002.10.03 0 0 507
trilla, tgyas erkezesi napja 5-e v 6-a magassaga volt, ez az utalasra vonatkozik, a postat en nem tudom
Előzmény: Törölt nick (506)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.03 0 0 506
Sziasztok!
Most mar valaki aki kap a TB-tol kozbetlenul GYED et vagy TAS-t, sozljon....
kb a honap mely napjan erkezik?
3-ra a fizetes is meg szokott jonni, de most se hus se hal, lassan kenyer se lesz....

trilla - elkeseredve

csotrog Creative Commons License 2002.10.03 0 0 505
Malwin!
Amit megtudtam: a szerződéskötés mindig egyénre szabott, lehet néha visszamenőleges - a Te esetedben pl.
A Tv nagyon általános. A Te szerződési feltételeidet tanulmányozd át.
Előzmény: malwin (495)
veryti Creative Commons License 2002.10.02 0 0 504
hát nekem ez mind magas! .:o(

Remélem, a kellő időben mindig találkozok olyannal, aki tudja miről van szó... és mit kell tennem...

csotrog Creative Commons License 2002.10.01 0 0 503
Itt folyamatos EB pü szolgáltatásról van szó. Ugyanaz a GYED alapja, mint a TP-é. Itt, mivel 2002 a születés, nem érdemes a GYED-t választani a szülés napjától. 2003 jan. szülésnél már gondolkozni kell, mielyik év volt jobb - a 2001 vagy 2002.
Előzmény: Elm (502)
Elm Creative Commons License 2002.10.01 0 0 502
EZEK szerint akkor, egy november kozepen szulo eseten a tgyast a 2001-es ev atlagfizetesebol szamoljak, de mivel a jogosultsag a gyednel a tgyas lejarta, vagyis kb 2003 tavasza, ezert a gyed megallapitasa a 2002 ev atlagfizetese. Hm?

Bocs, tudom, kezdek faraszto lenni, de nem mindegy ugye, hogy melyik ev atlagat adjak... :-)

Előzmény: csotrog (499)
quizas Creative Commons License 2002.09.30 0 0 501
Simine!

Csak nem Lénárt Imre volt a főnök? Engem a jó sors rögtön vele hozott össze (a férjem munkaügyise adta a tippet, neki is örök hála). Még ahhoz is mosolyogva segédkezett, hogy megvilágosulva másnap módosítsam a szerződést magasabb összegre (még a hónap eleje előtt).:-)

quizas

Előzmény: simine (500)
simine Creative Commons License 2002.09.30 0 0 500
Kedves malwin!

Csak ismételni tudom amit quizas mondott.
1, 100 ezer kevés, az után nem kapod a max. ellátást.
2, a 3 hónap szakadás nem érdekes, ha a szülést megelőző 2 éven belül meg van a 180 nap biztosított jogviszony. A törvény ugyanis azt írja elő, hogy a szülést megelőző 2 éven belül legyen 180 biztosított nap ÉS a szülés idején legyen folyamatos a bizosítás.
3, annak idején a Lőpotár utcában egy eléggé tájékozatlan ügyintéző több alkalommal azzal riogatott, hogy 6 hónapig kell fizetnem a járulékot, hogy jogosult legyek az ellátásra. Na végül kiderült, hogy ez csak a táppénzre igaz. Behívták a főnököt és Ő fejből nyomta amit én már napok óta próbáltam az ügyintézőnek elmagyarázni. Na persze erre csak annyit mondott az ügyintéző " érdekes, mindig tanul az ember" De ha én nem vagyok elég rámenős és beveszem amit mondott, akkor lehet, hogy 6 hónapig nem is igényelek semmit. Végül a TGYÁS és ezután a GYED minden gond nélkül kifizetésre került 3 havi járulékfizetés után.
4. SIESSSSSS!!! Csak hónap elején köthető meg a szerződés, ha nem mész be okt 1-jén, másnap már nem dátumoznak vissza, hanem csak nov. 1-től kötheted meg.

simine

Előzmény: malwin (495)
csotrog Creative Commons License 2002.09.30 0 0 499
Nem kötözködés!
A TGYÁS-nál a szülés várható idejét megelőző 28. nap, de legkésőbb a szülés napja (erre az időre jár a szülési szabadság = 168 nap). A GYED - a TGYÁS lejárta, de legkorábban a szülés napja. A GYES - választás szerint - a GYED lejárta után a gyerek 3 éves koráig, vagy a születés napja.
Egyik sem jár automatikusan - mindent igényelni kell. Időben, idő előtt....
Előzmény: Elm (498)
Elm Creative Commons License 2002.09.29 0 0 498
Meg mindig kotozkodnek: mit jelent a jogosultsag kezdo napja?
Gondolom a szulestest sajnos. :-(
Pedig a GYED ugye fel evvel utana kezdodik, akkor igenylem...
Előzmény: csotrog (488)
quizas Creative Commons License 2002.09.29 0 0 497
Kedves Malwin!

Én hasonló cipőben jártam. Ahhoz, hogy biztosítottként szüljek, kötöttem szerződést a 7. hónapban, és másfél hónapra rá szültem.
A gyás és a gyed is járni fog (ha valami lényegesben nem változott a törvény tavaly tavasz óta); a gyást elvileg a minimálbér alapján számolnák, de nekem pl. összeszámolták a 180 napra vetített jövedelmem (egyetemi hallgató már nem voltam, másutt dolgozgattam megbízási szerződéssel, meg alapítványi ösztöndíjam volt, ami nem számít, de egyetemistaként talán a minimálbér 2*ese a számítás alapja), a gyedet viszont, mivel az a szülést követő 168. napon igényelhető, már a SZERZŐDÉS SZERINTI ÖSSZEG után kapom. Én szép nagy összegre kötöttem, amit befizettem, már többszörösen visszakaptam. ha százezer után fizeted a 14%-ot, akkor nem a maximális gyedet kapod; ha viszont úgyis közel a szülés, én a helyedben nagyobb összegre kötném, szülés után úgysem kell fizetned, amíg gyás vagy gyed jogosult vagy, és a túlfizetést is vissza tudod kérni.

DE! Én 2001-ben voltam érintett, azóta változhattak a dolgok.
quizas

Előzmény: malwin (495)
csotrog Creative Commons License 2002.09.29 0 0 496
Malwin!
Keress meg mást is az EB pénztárnál, a 3 hónap valószínűleg sok! (Most nem lelem a ide vonatkozó paragrafusokat, de a jövő héten utána nézek, érdeklődöm én is)
A megállapodás tudomásom szerint csak 6 hónap megfizetése után jogosít pénzbeni ellátásra.
Azt, hogy feküdnöd kellett = keresőképtelen voltál - erről mindenképpen szerezz be az egész időtartamra orvosi igazolást.
Készülj fel, hogy esetleg méltányosságit kell kérned - 97 évi 83 tv,50 §, 217/97 korm r 31/A.
Előzmény: malwin (495)
malwin Creative Commons License 2002.09.28 0 0 495
Most írok először, de most komoly gondom van. Egyetemre jártam amikor teherbe estem, éppen ötödéves voltam. Sajnos komoly problémáim voltak a babával így feküdnöm kellett. Az évet sikerült befejeznem csak az áll. vizsga maradt el. Így jun. 30-ig voltam biztosítva. Az állandó fekvés miatt most mentem utánna az ügyeknek. Szegeden azt a tájékoztatást kaptam, hogy kössek okt. 1-től biztosítást 100 ezer Ft-re és akkor kapok GYED-et meg mindent. Meg is kötöttem. De aggaszt a 3 havi szakadás a mv-ban. Azt mondták hogy nem gond, de mi van ha tévednek? Tud-e erről vki vmi biztosat, pl paragrafust, amire hivatkozhatok?
shana_ Creative Commons License 2002.09.28 0 0 494
"A főosztályvezető elmondta: szeptembertől 20 százalékkal emelkedik a családi pótlék összege, így októbertől az egygyermekes családok 4600 forintot, az egy gyermeket nevelő egyedülállók 5400 forintot, a kétgyermekes családok gyermekenként 5600 forintot, a két gyermeket nevelő egyedülállók pedig gyermekenként 6500 forintot kapnak.

Három- vagy többgyermekes család esetén gyermekenként 7100 forint, három vagy több gyermeket nevelő egyedülálló esetén gyermekenként 7600 forint, tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos gyermek esetén pedig 12600 forint lesz a családi pótlék összege."

shana_ Creative Commons License 2002.09.28 0 0 493
Találtam egy oldalt, ahol kerületenként le van bontva, hátha másnak is segitséget nyújt.

http://www.motivacio.hu/Magyar/Szockal/ellatas.html

Előzmény: shana_ (492)
shana_ Creative Commons License 2002.09.28 0 0 492
Na mostan elakadtam. Eddig mindig azt a felvilágosítást kaptam a TB-től, hogy a gyesen kivül nem jár semmi támogatás, és most ezt találam a törvénytárban: Nem jogosult ápolási díjra a hozzátartozó, ha rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve a külön törvényben meghatározottak szerint megállapított gyermekgondozási segélyt. Asszem hétfőn telefonálgatok.
Előzmény: shana_ (491)
shana_ Creative Commons License 2002.09.28 0 0 491
Köszi. :)
Előzmény: csotrog (490)
csotrog Creative Commons License 2002.09.28 0 0 490
Úgy emlékszem: 20 100.- Ft
Előzmény: shana_ (489)
shana_ Creative Commons License 2002.09.28 0 0 489
Lányok, meg tudjátok nekem mondani, hogy mennyi jelenleg az öregségi nyugdíj legkisebb összege? Gyesen vagyok tartósan beteg babával, viszont a minimum összeget kapom. Hátha az ápolási dij nagyobb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!