Keresés

Részletes keresés

roli100 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 620

Lemeradt 40- órás munkahét túlóra pótlék 50%

Előzmény: Törölt nick (618)
roli100 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 619

13-14havi fizetés itohon azt sem adjákide ami jár nem még pluszba.

Előzmény: Törölt nick (618)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 618

Mi ne lenne ebben lehetséges?

Előzmény: roli100 (616)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 617

Én is bicajjal járok, esetleg motorral, nincs is messze kb 8 km.

De "sajnos" mi nagy kirándulósak vagyunk, havi 1000km összejön mindig, ehez jönnek még a hosszabb utak. Évente egy-két nyaralás, meg ugyan ennyi hauzaút, néha bevásárolni, stb.

Évi 20-25 ezer km :-(

Előzmény: Szipolyka. (615)
roli100 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 616

Sziasztok köszönöm (kovács szaki) az infót. Tegnap kaptam ozstrák álás ajánlatot következő szerepel benne 11E netto/ óra, napi 15E lakástámogatás, 6 hvonta 1 havi bér ösztönző 13-14 havi fizetés 20-nap szabi/év. Lehetséges???????????!!!!!!!!

Előzmény: Kovács szaki (594)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.09 0 0 615

> Pl én havonta 50 Euróból nem jönnék ki a tankolás terén, de duplájából sem.

 

Jó, hogy mondod. Ez azért van így, mert általában biciklivel járunk a munkahelyre, csak péntekenként autóval (nagybevásárlás), meg ha szakad az eső.

A családnak 1 azaz egy bérlete van a tömegközlekedésre, hétvégén együtt használhatjuk, hétközben a fiam jár vele az iskolába (a lány gyalog megy, az ő sulija közel van).

Szóval mi ritkán használjuk az autót.

Előzmény: Törölt nick (614)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 614

Persze ebben igazad van, én arra értettem, hogy minden embernek mások a fix költségei, mert ez függ attól hány gyermeked van,(van e egyáltalán), milyen autód van, költséges hobbid, mennyi és milyen biztosítást akarsz magadnak, milyen és mekkora lakást akarsz magadnak és milyen környéken, stb.

Én úgy látom család és család között lehet kiadásban akár többszörös különbség is!

Persze a felsoroltakból lehet következtetni a várható költségekre, de ez eltérhet is ettől. Pl én havonta 50 Euróból nem jönnék ki a tankolás terén, de duplájából sem.

Előzmény: Szipolyka. (601)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.07.08 0 0 613

Az éves végelszámolás nem szokott meghökkentö lenni, mert a közös költség, szemétdíj, lépcsöháztakarítás, kéményseprö, központi fütés azért viszonylag elöre ismert összegek. A villany, gáz, telefon, nincs benne ebben, azt még külön fizeted!

Előzmény: Anett&Dani (609)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 612

Ahha, még jó hogy megkérdeztem, mert lehet hogy simán becsaptam volna magamat!

Köszi, ennek nem örülök. Akkor bútort is kell venni. Itthonról nyilván nem fogom kivinni...egyrészt mert már ezeket is le kéne cserélni, másrészt meg azért mert azért az nem lenne olcsó mulatság (mondjuk a bútorvásárlás sem olcsó, gondolom ott sem adnak ingyen ágyat).

Előzmény: Kovács szaki (611)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.07.08 0 0 611

A lakások döntö többsége bútorozatlan. Viszont a legtöbbször konyha azért van benne. Olyan elöfordul, hogy a használt konyhabútort, ami a lakásban van, meg kell vennetek, ha a lakást kéritek. Ez akkor szokott elöfordulni, ha a konyhabútort az elözö bérlö vette a lakásba és kiköltözéskor nem akarja magával vinni.

Ha fényképeken bútorozott lakást láttok, az nem azt jelenti, hogy úgy adják ki! Ha a hirdetés szövegében az szerepel, hogy "möbliert", akkor bútorozott, különben nem.

Előzmény: Anett&Dani (608)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 610

(jah és ugyanezt eljátszák a gázzal is)

Előzmény: Anett&Dani (609)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 609

És a becslés a valóságtól jelentősen nem tér el, ugye?

Végelszámolás??? Ez meghökkentő összeg szokot lenni? (csak mert itthon fizetek havi 20e ft-ot a villanyszámlára és a végelszámolásnál általában kijön még vagy 100e ft, és hát ez nagyon nagyon rosszul szokott esni).

 

A lakás tulajjal miért nem "megy" az egyeztetés?? A nyelv tudás hiánya miatt, vagy esetleg más ok van?

Előzmény: Kovács szaki (607)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 608

Lehet, hogy már erről is beszéltetek; lakásokat CSAK bútorozatlanul adnak ki??

Nézegettem már a meinestadt-de - n az albérleteket és rengeteg van mindenfelé ahol bútorozva vannak, legalábbis a képen. Ez is fontos dolog.

Kovács szaki Creative Commons License 2011.07.08 0 0 607

Nem, lehet közvetlenül a tulajtól is, de az nehezebb. Akkor megveszed a helyi újságokat, kinézed a hirdetéseket és felveszed a kagylót... Sokaknak ez nem megy, ezért kell az ügynök.

Nézegessetek ezen a honlapon is: www. null-provision.de. Itt csak olyan lakások vannak, amit közvetlenül a tulaj ad ki, de rengeteg az érdeklödö, mert az inagatlanos jutalékát mindenki meg akarja spórolni, nemcsak ti.

 

Az árak költségek nélkül értendök (Kaltmiete). Minden lakás kiadásakor a plusz költségekre általában adnak elöre egy becslést, hogy az mennyi szokott lenni, azt külön kell havonta fizetni, év végen meg van egy végelszámolás.

Előzmény: Anett&Dani (602)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 606

> Ez egy óriási igazság! A legtöbb költség (költözködés, lakásbérlés, kaució, bútorok kiegészitése, munkahelykeresés, okmányok fordíttatása, stb.) az elején merül fel, csöstül! Ès sajnos ilyenkor a legtöbb kivándorlónak  még nincs munkája.

 

Ez is nagyon igaz.

Ugyanakkor teljesen más egy egyelőre gyerektelen fiatal pár és egy gyerekes család.

A férjemmel annak idején fél évet töltöttünk Amerikában (egyetem ötödévben), és egy-egy húszkilós bőrönddel mentünk ki. Ráadásul nem is egy városban laktunk.

Ha rávisz a szükség, megoldható - lakás helyett lehet szobát keresni, akkor a konyha és a berendezés pl. már adott. Csak hát nem magad vagy akkor.

Minden attól függ, mennyire elszánt az ember. És mennyire hajlandó az elején lejjebb adni úgy, hogy a fellendülés időpontja ismeretlen.

 

Egyébként mi is nagyon takarékosak vagyunk. Csakis ennek köszönhető, hogy építkezni tudtunk. A mi keresetünket nagyon, nagyon, nagyon könnyű és gyors művelet lett volna eltapsolni (például még életemben nem jártam étteremben, max. a munkámmal kapcsolatosan). Nyaralni is csak nagyon ritkán és Tesco gazdaságosan :-D És más nőktől eltérően szökőévenként veszek cipőt. Ésatöbbi, ésatöbbi.

Előzmény: Csopaki malom (600)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 605

Igen, igen, logikus abszolut, de mondjuk lehet, hogy kezdésnek első lépésnek nem egy drága várost kéne nézni, ha valaki szűkölködik akkor inkább előszőr olcsóbb helyre kéne mennie, és ha rendbe jön akkor lehet továbbállni. Vagy rosszul gondolom?

Előzmény: Törölt nick (599)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.07.08 0 0 604

Persze, részben igazad van.

De a müncheni lakások bérleti díja átlagosan majdnem 14 euro/m2, amíg a német átlag 6-7 körül mozog. Münchenben munka van, a keresetek jók, de nem kétszer olyan magasak mint Németország más területén. Legalábbis nem azokon a területeken, ahová honfitársaink igyekeznek. Egy bajor ács nem keres kétszer annyit mint egy hamburgi. Ha a müncheni lakosság átlagkeresetéröl van szó, akkor mindig szédítö összegek jönnek ki, mert itt és Starnberg környékén a legmagasabb az ezer emberre esö milliomosok száma.

 

A lakásbérlésröl már beszéltünk. Münchenben gyakorlatilag nincs olyan lakás, amit az elöbb említett kauciók és jutalékok nelkül ki tudsz vennni. Máshol azért ez sokkal lazább, lehet, hogy az ingatlanos 1 havi jutalékkal is megelégszik, vagy a tulaj egy banki kezességet (Kautionsversicherung) is elfogad a leperkált kaució helyett.

 

Nem is hinnéd, hány honfitársunk keres Münchenben àgybérletet! Nem lakást, nem szobát, csak ágyat! Azért mert mást nem találnak vagy egyszerüen nem tudnak kifizetni! Csak sajnos ezt ök elöre nem tudták, vagy nem akarták elhinni.

Előzmény: Törölt nick (599)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 603

Egyetértek, és nekünk, akik nem éltünk kint, és nem tudjuk hogy mi hogy merre, ez hatalmas előrelépés, van mihez viszonyítani, ebből azért rájön az ember, hogy ha talál munkát és minimum mennyi lesz a fizetése, és mennyi az amennyit maximum fizetget ide-oda, akkor abból kiderül, hogy megénénk-e, és ha igen akkor kb mire számíthatunk. Ezek valós számok, akkor azért nagyon nagy meglepetés (kellemetlen meglepetés) nem érheti az embert.

Előzmény: Szipolyka. (601)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 602

Köszönöm!

Ingatlanügynök??? Csak rajta keresztül lehet lakást kivenni???

A havi 500euro az már mindennel együtt (gondolom nem) vagy csak a bérleti díj?

Az 1000-1500 euro mint fizetés a "bevándorlóknak" azt nettoban értitek vagy bruttoban?

Ott kb hány %-ot vonnak le a fizuból? (adó, mny, tb stb)

Előzmény: Kovács szaki (598)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 601

> A mások költségeinek bogarászása nem vezet sehova.

Ezzel speciel nem értek egyet. A felsoroltakból ki lehet válogatni és összeadogatni azokat a tételeket, amik nem megúszhatók. Így már lesz némi fogalma az embernek, hogy kábé mire számítson, mint alapköltség.

Előzmény: Törölt nick (597)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.07.08 0 0 600

Az elején egy ilyen váltás viszi a pénzt, és nem is keveset!

 

Ez egy óriási igazság! A legtöbb költség (költözködés, lakásbérlés, kaució, bútorok kiegészitése, munkahelykeresés, okmányok fordíttatása, stb.) az elején merül fel, csöstül! Ès sajnos ilyenkor a legtöbb kivándorlónak  még nincs munkája.

Előzmény: Törölt nick (597)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 599

Na de kérem szépen, a drágább tartományokban jobb a kereset is, nem?

Meg több a munka is!

Pl München esetében!

Drága, drága (bár nem drágább mint ahol én élek), de munka van bőven és Német viszonylatban jól fizetnek.

Türingia biztosan olcsóbb, de van munka? ha van, mennyiért?

Előzmény: Kovács szaki (598)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.07.08 0 0 598

Bajorország a legdrágább, Baden-Württenberg szintén nem olcsó. Viszonylag jobb a helyzet a keleti és az északabbra fekvö tartományokban.

Tanulmányozzátok a lakásbérlési szokásokat/költségeket is, mert nagyon húzós is lehet a dolog.

Kauciót szinte mindenütt kérnek (mifelénk ez 3 havi lakbér), az ingatlanügynöknek pedig 2 havi lakbér + áfa a jutaléka.

Szipolykának most is igaza van, ha pénzszükében vagytok, Münchent kerüljétek, mint a tüzet! Itt egy garzont havi 500 euro alatt csak nagy szerencsével találtok!

 

Előzmény: Anett&Dani (581)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 597

A mások költségeinek bogarászása nem vezet sehova. Mindenkinek mások az igényei, szokásai.

Én speciel takarékos típus vagyok, vagyis mindig többet keresek mint amit költök.

Ennek ellenére vannak dolgok amikre nekem megy a pénz. Pl fényképezés, motorozás, autó, étterembe járás. Ezenkívül biztosítás mániás vagyok. Én úgy tartom, erre menjen a pénzem inkább és ne legyen baj, mint fordítva, hogy baj van és nincs biztosítás:-)

Sokan nem így gondolják .-)

Másoknak meg cigire, meg az est 6-8 sörre megy a pénzük, meg focimeccs belépőkre, luxus nyaralásokra, játékgépezésre, stb.

 

Minden ember más.

Egy viszont biztos. Nyugatra akkor érdemes menni, ha ezzel javítasz az életeden. Annak nincs sok értelme, hogy ezentúl egy másik ország lecsúszott, kuporgató polgára legyél.

Csak akkor menjen külföldre aki akar, ha ezzel javít az életminőségén.

És pénz nélkül meg se próbáljátok. Az elején egy ilyen váltás viszi a pénzt, és nem is keveset!

Előzmény: Törölt nick (596)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 596

Ezt így kijelenteni nem lehet. Ezek az  fix havi költségek. Ezen felül kitalálunk magunknak projekteket amik viszik a pénzt.

Pl néha kell autót cserélni, nagyobb értékű műszaki cikkekre beruházni, nyaralni, stb.

A házat persze hogy hitelből venném, hisz kb 80 millió forintnak megfelelő összegről van szó! Ennek csak a minimálisan szükséges része áll rendelkezésre :-(

 

Én szakácsként jöttem ki és jelenleg éppen mozdonyvezető vagyok két és fél éve és remélhetőleg maradok is a nyugdíjig -)

Előzmény: Anett&Dani (589)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 595

Örülök, hogy hasznosnak találtátok az infót. Akkor hát jó bogarászást. Ha valami nem világos, kérdezzetek nyugodtan.

Kovács szaki Creative Commons License 2011.07.08 0 0 594

A honosítást a majdani lakóhelyed szerinti illetékes kereskedelmi kamara (Handelskammer) végzi. Szerencsédre a szakmád olyan, hogy nem kötelezö a szakmád elismertetése, de nagyban segíthet, ha van egy hivatalos német papír a kezedben, amelyben tanusítják, hogy a német szakmunkással egyenértékü a képzésed. A német mesterlevél kiadását szintén az említett hivatalnál intézik. A Magyarországon a szakmában elvégzett éveket - amelyeket hivatalosan igazolni kell - természetesen beszámítják.

Előzmény: roli100 (565)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.08 0 0 593

Én is köszönöm.Úgy látom a lakásbérlésen lehet a legtöbbet spórolni,elég drága..de hol nem az?Más az élet az biztos.. De így legalább tudjuk mi is hogyan fogjunk bele.Köszi

Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.08 0 0 592

Nagyon szépen köszönöm, nem csak nekem, biztos vagyok benne hogy másnak is segítettél ezzel. Nagyon sokat! És mégegyszer ne haragudj. Na ezzel a kis összegzéssel most el leszek egy darabig. :) Kielemzem, kivesézem a mi esetünkre is!

Komolyan köszönöm, nagy segítség!

Előzmény: Szipolyka. (590)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 591

Mi a fix? Mindenkinek más.

Nekem albérlet, közös költség, rezsi, villany, tv, telefon, internet, élet-,baleset-, egészség-, autó-, jogvédelmi-biztosítás, Casco, Lányomnak rakok félre pénzt havi rendszerességgel, magunknak, Bausparkasse.

 

De ez mindenkinek más!

Előzmény: Eleonoora (586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!