Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 541
A trilla-fele horror kicsucsosodoban....
Mire raszantam magam, hogy memegyek a TB-hez, legyurtem az ebbol adodo fizikai rosszulletet (miert is nekem kell asztalt csapkodnom egy jogosan jaro, am nem juttatott "juttatas" miatt????)
Szoval, mire osszeszerveztem ki tud elkiserni, es eljutottam a Lehel terig, az alkalmi bebicsosz, civilben sogorno utanamtelefonalt, hogy a TB irt nekem.

Az derult ki, hogy nem csatoltam foglalkoztatoi igazolast es a magannyugdijpenztari belepesem masolatat. Javitsatok ki, aki onalloan adja le,le van ez irva valahol hogy ezeket csatolni kell? vagy en vagyok huje, vagy csak hujere vesznek.

(hopp a gyerekem attolatott a szoba masik felebe...)
Na ujabb kortelefonok, kiderult mi kell. Hurra. A ceg konyveloje kozolte hogy O most nem er ra, szerezzem be en a nyomtatvanyokat :(

Es akkor most jon a dolog felhaborito resze, ami megerne egy kort jogilag, pusztan csak korbeszaglaszni.
Be kellett ugye csatolni a gyerek szul.anyakonyvi kivonatat, mert erre vezetik ra hogy mikor milyen ellatast igenyelt az ember.
idezek a levelebol: "2002.07.29-en erkezett igenye ...." a tovabbi az blabla...
idezek az anyakonyvi kivonatrol: TGYAS-t, GYED-et igenyelt 2002.10.03-an.

Naakkor hogy is van ez? Elpukkant az agyam, telefonalgatni kezdtem es megkerestek a papirjaimat, aztan ha mar kezben volt elkezdtek foglalkozni vele? Vagy mi tortent a 2 idopont kozott? es ha valami hianyzik, es ez kiderul 07.29-en, akkor miert nem szolnak azonnal?

A csaladi potlek meg ennyire sem egyszeru esetemben. Ugye azt sem kapom. Na jo, felig en vagyok a ludas, mert nem figyeltem oda hogy mashova koltoztek, es nem a Teve utcaba, igy sutty egy boritekba az osszes igenyles, es feladtam. Namost a kerdes az lenne, hogy a kislany aki kinyitotta, es felfogta hogy ez nem ide valo, vajom mit csinalt vele?
Atkuldte esetleg a Loportar utcaba, mert ugye nem hiszem hogy egyedi eset lett volna, avagy ez nem a mienk felkialltassal kidobta?
Sajnos ezt is fel tudom tetelezni.
Mindenesetre ugy tunik, ez ugyben nem tudok mit intezni,csak ujra megigenyelni, de a csaladi potlek jellegzetessegebol fakadoan, csak visszamenoleg 2 honapra, nem 4-re, amennyi idos a Kolok.

Vagy azonnal reklamacioval kezdjek a CSP ugyben, legjobb vedekezes a tamadas, es ugyis tuti hogy elkavartak? :)

Na... ezt inteztem.
Es ha bekuldom/viszem a hianyzo papirokat, akkor ujabb 30 nap az elbiralasi ido... Pont lejar a TAGYs-om, mire az elso fillert megkapom. Hogy ez alatt a 30 nap alatt mibol elek, ne is kerdezzetek...

trilla

simine Creative Commons License 2002.10.16 0 0 540
Bocsi, 2003 januárig
Előzmény: simine (539)
simine Creative Commons License 2002.10.16 0 0 539
Rollller!

Úgy látom profi vagy számolásban:)
Én korábban nem kaptam megnyugtató választ arra kérdésre, hogy ha 2003-ig kapom a max. Gyed-et, majd jön a gyes és májusban a kistesó, akkor mekkora gyásra ill. gyedre számíthatok a 2. babánál? Tudsz Nekem segíteni?
simine

Előzmény: rollller (532)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.15 0 0 538
Mzs, mindent a munkahely intez es fizu-napon utaljak a penzeket.

MuTeR

Előzmény: mzsperx (534)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.15 0 0 537
enyem nem az, holnap megyek arenazni :(
Előzmény: mzsperx (534)
mzsperx Creative Commons License 2002.10.15 0 0 536
köszi! :-)
Előzmény: Maminti (535)
Maminti Creative Commons License 2002.10.15 0 0 535
Mzs, az enyém is tb-kifizető hely, szerencsére eddig még semmivel sem csúsztak. Nálam az egyszeri segélyt is ők intézték.
Előzmény: mzsperx (534)
mzsperx Creative Commons License 2002.10.15 0 0 534
sokszor írtátok, hogy csúsznak a pénzek.
pontosan milyen pénzek csúsznak? mindenkinek? akinek tb kifizetőhely a munkahelye, azoknak is?
konkretizálom. az enyimné kifizetőhely. most mentem táppénzre. erre számíthatok? tgyás? gyed? szóval mire készüljek?
még valami: az egyszeri segélyt hol kell igényelni? vagy azt is intézi a munkahely?
Szellőke Creative Commons License 2002.10.15 0 0 533
köszi rolller, egyre kíváncsibb vagyok.
Előzmény: rollller (532)
rollller Creative Commons License 2002.10.15 0 0 532
bocs szelloke osszekevertem a datumaidat, a 99et azert kevertem bele, megprobalom vegigszamolni megegyszer:)
Előzmény: Szellőke (531)
Szellőke Creative Commons License 2002.10.15 0 0 531
Nem volt munkaviszonyom előtte, 98.08.31-én lejárt a szerződésem a fősulin, ahol tanítottam, ezután passzív táppénzen voltam a nagyobbik fiam 1999. 03.08-ai születéséig. Egész 99-ben GYES-t kaptam, sőt 2000. első két hónapjában is. Ha jól emlékszem az havi 18e körül volt.
Nem értem továbbra sem, hogy számolták ki ezt az összeget, amit most kapok. Hátha te ki tudod sütni valahogy. Azt sem értem, egy 2001. decemberi szülésnél miért nem a 2000.év jövedelme számítana (volt 180 nap feletti biztosításom).
Előzmény: rollller (530)
rollller Creative Commons License 2002.10.15 0 0 530
szelloke szvsz nem szamoltak el, mi a helyzet a 2000 marc 1 elotti munkaviszonyoddal? elvben az 1999es bered az alap, ha folyamatos volt a munakviszony, egy 1999es havi 89e ftos atlagfizunak epp az altalad emlitett oszeg a gyedje
Előzmény: Szellőke (529)
Szellőke Creative Commons License 2002.10.15 0 0 529
Szia rolller, ezeket (szja, nyuddíj) már beleszámítottam. Szóval kézhez kb. 45 ezret kapok, de az átutaláson szerepel, hogy mennyit vontak az előbbi két okból. Tehát tényleg a bruttó a 62e. Ezek szerint szerinted is elszámolták a pénzemet?
Előzmény: rollller (528)
rollller Creative Commons License 2002.10.15 0 0 528
szelloke: szja es nyugdijjarulek az oka, ha volt tgyasod, akkor abbol is vontak szjat
Előzmény: Szellőke (527)
Szellőke Creative Commons License 2002.10.14 0 0 527
Rájöttem, hogy butaságot kérdeztem, a max GYED bruttó összege 83 e, ugye?

No, akkor aki tudja , hogy kellene számolniuk a Tb-nél, segítsetek légyszi.

A most érvényes munkaviszonyom kezdete: 2000.03.01. 183 napot dolgoztam, havi 105e brutto bérért. 2000. 09.01-én GYED-re mentem a nagyobbik fiammal. 2001. 03.08-án betöltötte a 2. évet, GYEd lejárt, én másnap, 9-étől visszamentem dolgozni. Dolgoztam 12 napot, 2001. 03.27-étől betegszabin, 04.16-tól táppénzen voltam veszélyeztett terhesként egészen a szülésig. 2001. dec.4-én született a kisebbik fiam.

Józan paraszti logikával a mostani GYED-em alapja a 2000. évben ledolgozott 180 nap alatt járó 105e havi brutto bér, nem? Akkor viszont miért nem ennek a 70%-át, 73500 Ft kapom, hanem 10e-rel kevesebbet? Van esetleg valami, amiről én nem tudok?

Ha valaki tudja a választ, világosítson fel, köszi!

Szellőke Creative Commons License 2002.10.14 0 0 526
Sziasztok,
valaki, aki tudja, hogy a max. GYED-et kapja, meg tudná nekem írni, hogy az mennyi?

Én úgy tudom, hogy azt kellene kapnom, de a brutto 62 875 Ft (amit utalnak) sehogyan sem jön ki.
Köszi: Szellőke

simine Creative Commons License 2002.10.13 0 0 525
Meso!

119 ezer forintra kell kötni a szerződést, aminek a 14 %-át, tehát 16660 Ft-ot kell havonta a szülésig befizetni.

simine

Előzmény: Meso (523)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.12 0 0 524
sajnos brutto :-(
Előzmény: Meso (523)
Meso Creative Commons License 2002.10.12 0 0 523
Sziasztok! Engem az érdekelne mekkora összegre érdemes szerződést kötni a TB-vel, hogy a max. GYED-et kapjam? Azt nem tudom, hogy a max 83 ezer az brutto vagy netto? Ez a max. és aztán ebből megy le az adóelőleg meg a 8%, vagy a levonások után ez a 83 ezer a maximális kifizethető összeg? Ha tudja valaki irja meg nekem! Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 522
Sziajsztok!
Jo hireim tovabbra sincsenek, de van nektek valamim!

Ha minden igaz, ma este, de legkesobb holnap felteszem az adatoknal megadott lapra a GYAS/GYED/kutyafule igenyleshez szukseges formanyomtatvanyokat....

idoben adjatok le, mindenre figyeljetek, mert en meg mindig szivok :))))

trilla

csotrog Creative Commons License 2002.10.09 0 0 521
Habszegfű
jól tudod a dolgokat. Pontosítom a végét: az emelt fizuval legalább 1/2 évet (180 nap) kell dolgozni, hogy az legyen a a tp,.... stb alap.
Előzmény: habszegfu (519)
mzsperx Creative Commons License 2002.10.07 0 0 520
en valahogy ugy emlekszem, higy a tappenz es a tgyas az elozo ev es az idei visszafele idobol szamolando, de csak a ledolgozott sszamit... igazabol ugyis mindegy, azt kapjuk, amit kapunk... varialni mar nem lehet...
habszegfu Creative Commons License 2002.10.07 0 0 519
Bibe,
nem akarlak elkeseriteni, de tudtommal a táppénz, tgyás és egyéb hasonló juttatások az előző naptári évi fizetésed alapján megy. Éves bruttó fizu*70% ha jól tudom, /365, aztán az adott hónapban szereplő napokkal felszorozva. Ki van ez találva. A megemelt fizetésed meg csak akkor számit, ha már újra dolgozol :-).
Előzmény: Törölt nick (516)
odibaby Creative Commons License 2002.10.07 0 0 518
kriszi, roll,
köszi!

Odi

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.07 0 0 517
Na hurra.... beszeltem a TB-vel...
nem utaltak most sem, majd bekerik az anyagomat (honnan?), es visszahivnak.

Csaladi potlek ugyben nem tud valaki egy telefonszamot? Cegledre? mert azok sem utaltak....
a hocsukam tele

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.04 0 0 516
Szerintetek, hogyha táppénzen vagyok, és közben jelentősen megemelték a fizetésemet, akkor az jelentkezik a táppénz összegében, vagy az alapján a fizetés alapján kapom továbbra is, mint az utolsó bérem, mikor még dolgoztam?
A TGYÁS-t mikortól számolják, úgy értem, hogy a táppénzre menetel előtti fizetés alapján, vagy, hogy mennyi a szüléskor? (remélem nem túl zavaros amit írok, de kicsit össze vagyok zavarva.....)
rollller Creative Commons License 2002.10.03 0 0 515
odi raer utana is persze, az a lenyeg, hogy a munkaugyes tudja, hogy melyik naptol vagy tgyason, azt illik minel hamarabb jelezni, r.
Előzmény: odibaby (512)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.03 0 0 514
En 3 hettel inteztem es nem volt keso!
Előzmény: odibaby (512)
kriszi Creative Commons License 2002.10.03 0 0 513
Odi,
Az én munkahelyem TB-kifizetőhely, én mindent előre megbeszéltem, milyen papír kell etc. Aztán szülés után a férjem beballagott a papírokkal, meg egy meghatalmazással, és mindent elintézett. Az anyaságit a meghatalmazás alapján azonnal ki is fizették neki. 1x ugyan újra kellett mennie, mert a abab TB-száma csak később jön meg, de addig is mindent elintéztek és kifizettek. Pl. nekem azonnal jött a TGYÁS is, a szokásos fizu napon. Aztán meg minden változásnál küldtek papírt, nem nekem kellett a naptárat figyelni.
Előzmény: odibaby (512)
odibaby Creative Commons License 2002.10.03 0 0 512
roll,
úgy tudom, hogy TB kifizetöhely a munkahelyem (legalábbis elég nagy cég hozzá...). De ezt szülés UTÁN kell majd intézni? Vagyis ha a szülés napjától veszem ki, akkor gondolom, hogy szülés után kell intézni, de van valami határidö, hogy meddig? Mert ugye szülés után pár nappal az embernek vagy egyéb dolga is...

Odi

Előzmény: rollller (511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!