Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5235
Jaj de jó! Rokonlélek és nem is akármilyen. Boldogan összevetem veled a hátamat.:-)))
Előzmény: Goldman Emma (5233)
kambekk Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5234
nincs lincs :)
de nekem ez a mai Kálévintér sohhasenem fog tudni bejönni!
Előzmény: Goldman Emma (5233)
Goldman Emma Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5233
Gyere, Boszi, a hátunkat egymásnak vetve talán védekezhetünk a lincselők ellen. :-)
Előzmény: Boszorka (5232)
Boszorka Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5232
Éppen ma gondoltam rá, mután tegnap egész nap külföldön készült, a mienknél sokkal jelentéktelebb város képeit, raktam fel a netre, hogy ha én itthon beindulnék százával tudnám a szebbnél szebb képeket készíteni. Persze nincs profi felszerelésem se tehetségem, de akkor is. Ezek a képek fantasztikusak.

A Kálvin teret (most meg lehet engem lincselni) nem tartom olyan borzalmasnak. Persze én végig olvastam hallgattam anno... mikor a Stephansdom mellé építettek az u.n. Haas házat Bécsben, ami szintén tiszta üveg és ma már mindenki szupernak tartja, mikor tükröződik benne a templom képe. Viszont a hév és a Soroksári út közé benyomott förmedvénytől minden esetben rosszúl leszek ha arra járok. Az Erzsébettéri kietlenségtől se tudok lelkesedni. Nekem ott igenis hiányzik egy ház, legyen annak bármilyen funkciója.

Előzmény: kambekk (5229)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5231

„Az első meglepetés az új évezred második évében érte a gyanútlan városlakót, amikor meglátta az Üllői és a Baross utca sarkán kibontakozó, füstüveggel burkolt építményt. E jócskán megkésve modernkedő, kisstílű, a tértől teljesen idegen jellegű építőipari létesítményre csak azért érdemes szót vesztegetni, mert ijesztően negatív tendenciát jelez a felsorolt eredmények mellett. Ilyesfajta, városképet rontó, silány házakat manapság már nem építenek, hanem bontanak a nálunk előbbre járó országokban és szerencsésebb városokban. Tervezőjéről, megbízójáról annyit árul el a látványa, hogy jóban lehetnek az üveggyárosokkal.”

Kérek mindenkit, még a legbalosabb érzelmű olvasót is, NE SZAVAZZUK MEG a következő ciklusra ezt a társaságot! Ezt mindennemű politikai mocskólódás, indulat nélkül kérem Tőletek, akik olvassák!
Még a legliberálisabb nézőpontúaknak is szól ez, épp a szabadság miatt váltsunk hatalomkört.
12 évig esélyt adtunk nekik, végső soron megbuktak. Ennyi idő után mindenképp egészséges lenne egy másik embert választani. Friderikuszhoz hasonló öntömjénező látszat beruházásokkal operáló rabló banda.
Szavazzuk már le őket!!

Előzmény: Törölt nick (5230)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5230
Köszönjük a további anyagokat, ajánlókat.

Még 5157. hozzászólásomban ajnálottam rengeteg hasznos cikk között egy városépítészeti párbeszédet.
Némileg ebből kiágazva rá pár nappal megjelent egy írás a Kálvin térről, az ott épült förtelemről.
Tehát:A Kálvin tér fekete korszaka
Ugyanezen napon jelent meg azÓriás barlang a Rózsadomb alatt.

A lentebb ajánlott világító reklámalkalmatossághoz a közvetlen elérés itten, leledzik, illetve a jegyzet.

kambekk Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5229
ARIBOY Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5228
Sziasztok!

Egy cikket ajánlanák figyelmetetekbe:http://www.budapest.hu/engine.aspx?page=szavazascikk

Üdv:ARIBOY

ARIBOY Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5227
Szia piscator!

Tényleg nem rosszak ezek a régi reklámok!
A Filmmúzeumon is ment régebben egy ilyen összeállitás régi reklámokból!
ARIBOY

Előzmény: Törölt nick (5225)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.01 0 0 5226
Van egy virtuális kiállítás Neonfémyes Budapest címmel. Nem annyira anno, de bizonyára az lesz egyszer. Talán a fiatal fotósnak is vannak idevágó anyagai.

Nem tudok közvetlen linket adni, mert valami javascriptes vacakban nyílik meg, de a http://www.epicmedia.hu/gallery címen felülről az ötödik kiállítás az, biztos megtalálod.

Én is remélem, hogy ez sem Te vagy :)

Előzmény: Tegnapi manó (5192)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.30 0 0 5225
Yogi Creative Commons License 2004.01.30 0 0 5224
Tegnap épp régi térképeket nézegettem, és meglepődtem, hogy ahol ma a Vasas gyakorlópályái vannak, ott 58-ban még utcák voltak, a Forgách utca meg folytatódott a Béke út után is.
Egész véletlenül nem tudtok valamit a Forgách utca 32-ről? Olyan jó lenne egy régi kép.
Előzmény: banyaszbeka (5223)
banyaszbeka Creative Commons License 2004.01.30 0 0 5223
A Filmszemle programjában látom, hogy az Urániában vasárnap 9 órától vetítik Ember Judit Angyalföld-Kertváros c., három részes, hat órás (!!) (nyilván) dokumentumfilmjét.
Fogalmam sincs, mi ez, a neten róla semmi, és nem tudom, van-e ember, aki ezt egyben végig tudja ülni (nyilván azért tették akkorra, amikorra) - de Angyalföld-rajongóknak érdemes róla tudni, gondolom.
Tegnapi manó Creative Commons License 2004.01.29 0 0 5222
Köszike
:)
Előzmény: azbeszt (5217)
kambekk Creative Commons License 2004.01.28 0 0 5221
A Gozsdu Udvar felújítása kapcsán az építészfórumon felpörögtek az események. A beruházó Magyar Ingatlan ügyvezetője is képviseli magát a fórumon, és a szívesen megválaszolja a hozzá beérkező kérdéseket.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.28 0 0 5220
máshol ugyanez van, csak mondjuk az adott ország hiradóját nem nézed. Ez ugyanis nem nemzetközi hír. Meg ez nem verseny. Jobbak leszünk attól vamiben, hogy nálunk több bombát találtak? nem. Mondhatjuk, hogy mi vesztettük a legtöbbet? nem. Mert ez nem versen
Nem érdekel a többi ország.
Előbb rendesen rendezni kéne az önbecslésünket, történelmünket, aztán.
Miért jön mindenki Varsóval?
Nem akarok versenyezni borzalmakban.
CSAK MAGYARORSZÁGON NŐTTEM FEL, ÉS ENNEK A NÉPNEK A SZENVEDÉSEI ÉRDEKELNEK, érintenek meg, ám emelett számba veszem a világ más részét.
Szerintem pl sokat bántottak minket, de ezen a történelem teljes ismeretében túl kell egy idő után lépni, de nem elfelejteni, de nem is rágodni, az élet megy tovább.
Ez a végén azért írtam le, hogy lásd, nem vagyok egysíkú látásmódú - ebben a kérdésben- példáúl.

Szóval nem verseny.
Minket bombáztak, szentségtelenítettek meg, nem érdekel az a szláv nemzedék, max emberileg, hogy nem voltunk egyedül.

Előzmény: mestska (5209)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.28 0 0 5219
Igen azokra.
Nem lehet, biztos.
Nekem mindegyik egy kocka, nem igazán érdekelnek.
Az amerika, ez magyarország.
Előzmény: mestska (5212)
azbeszt Creative Commons License 2004.01.28 0 0 5218
Régi törekvés, hogy indok találtassék közhasznú, közönséges földi halandók által is látogatható kulturális intézményeinknek a jobban is "hasznosítható" értékes ingatlanokból való kipaterolására. Az OSZK is előkerül időről időre, bepróbálkoznak vele. Biztos, hogy megvan már az a tőkeerős és jóságos tulajdonos, aki egy budavári szuper-ingatlanért örömmel oldja majd meg (magának) azokat a problémákat, amelyeket szegény OSZK és szegény gazdája - láthatjuk - már képtelen kezelni.

Már nem sok kell hozzá, hogy a Budavár teljes területéről biztonsági őrök tartsák távol az oda - valljuk meg - nem való bennszülött lakosságot.

Előzmény: courage the dog (5216)
azbeszt Creative Commons License 2004.01.28 0 0 5217
Tresk javasolta, hozzam ide avíttas budafoki képeimet, de az elején már kitárgyaltuk, hogy Budafok anno az nem Budapest anno (300 körül volt).

Ide inkább hoznék egy kis Blaha-anno-t az én gyerekkoromból, mai kattintásban.


Üdv: slr, aki átmenetileg azbeszt harcos

(nézzétek meg kültelki étlapomat itt. Aztán nézzetek át a budafok.tk-ra is)

courage the dog Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5216
"Széchényiről díszítőelem? Te viccolsz. Nem volt már ott egy darab se."

hat azert csak akad:

Életveszélyessé vált a nemzet könyvtára
2004. január 27. 15:32

origo.hu
Az Országos Széchényi Könyvtár teteje lyukas, homlokzatáról négy-öt kilós kődarabok zuhannak az utcára, elektromos hálózata elavult. A budavári épület életveszélyes mind az ott dolgozók, mind a környéken sétálók számára. A fenntartónak, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának csak a legszükségesebb karbantartásokra van pénze - írja az origo.hu.

"Két hete majdnem kigyulladt a raktár a több mint ötvenéves vezetékek miatt"- mondta Monok István főigazgató korábban az MTV-nek. Az elöregedett alumíniumvezetékek nem bírják a terhelést, és hamar kisülnek, ha egyszerre minden számítógépet bekapcsolnak. Így ha mindenki egyszerre dolgozik, az embereknek arra is figyelniük kell, hogy nehogy valahol tűz keletkezzen.

A főigazgató szerint a teljes elektronikus rekonstrukció mintegy 300 millió forintba kerülne, a tető megjavítása ugyanennyibe, a homlokzat felújítása pedig körülbelül félmilliárdba.

Előzmény: Goldman Emma (5200)
Goldman Emma Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5215
Kövez a fene, de azért megsúgom: ha még olvastad volna egy darabig, gyönyörűséged telt volna benne. Ezt csak a ballib médiaizére mondom, meg az előítéletekből fakadó tévedésekre. :-))
Előzmény: courage the dog (5207)
Hamster Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5214
De nem is szép az az épület ott, nem is illik oda! Ott van a már-már túlzottan is szépséges Graben, ott a Stephansdom, és akkor vele szembe odaraktak egy pont olyan semmilyen üvegfalat, mint amikkel itt is kísérleteznek. egyetlen előnye van, hogy visszatükröződik benne a templom, de azért ettől még nem lesz szép :)
Előzmény: mestska (5213)
mestska Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5213
Egy klasszikus, szép belvárosi részbe egy ilyen üvegszatyor épphogy nem passzol

Er nem feltétlenül van így. Pl. Bécsben a Stephanskirchvel szemben is üvegépület van, pedig a a környék aztán belvárosi.

Előzmény: messengerina (5157)
mestska Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5212
meg amerikai felhőkarcoló módi alapvetően funkcionalitásnak rendeli alá az épületet

ameriaki felhőkarcoló módi.. mire gondolsz? a vasbeton üveg csodákra? azok, lehet, hogy tényleg funkcionalisták, de nézd meg közelebbről a régieket, az ismerteket is elég, az Empire State Buildinget, a Chrysler Buildinget.. Na, azok bizony nem funkcionalisták.

Előzmény: Törölt nick (5141)
mestska Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5211
nem, de aze` lyo, nem?:)

nem jó. Meg akkor már kétszintes híd. Tudod, olyan is van...

Pragaban talan lebontottak az ovarosi reszt, csakhogy konnyebben lehessen a Moldvan atmenni?
Jéé.. A pesti belvárost csak nem az általad favorizált régi Erzsébet híd építésekor bontották el???

Előzmény: courage the dog (5133)
mestska Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5210
De ha mar ez megtortent, meg egy dolog, mert hat en szerintem is a legszebb Bp.-I hid VOLT
Elég érdekes dolognak tartom, hogy egyfelől visszasírod a régi belvárost, még a szabályozások előttit. Másrészt bizonyos esetekben kegyelmet teszel, és elnézed, mert neked szubjektíven a régi Erzsébet híd tetszett.

mar a Monarchia koraban is borzalmas bunoket kovettek el modernizacio fedonev alatt
Tudod, ebben a korban épült ki az Andrássy út, és ekkor alakult ki a tulajdonképpeni körutas szerkezet. Úgy gonodlom a városnak igen jót tett ez, így a borzalmas bűn az elég erős kifejezés.

raadasul a mostani varosszerkezet, amit nem elorelatoan terveztek meg, okozza azt, hogy a belvaroson keresztul omlik a forgalom
A mostani közlekedési szerkezetet a forgalom a és a város rég túlnőtte, ez okozza a problémákat. Amikor a mai úthálózat kialakult, a forgalom mértéke jelentősen kisebb volt, megfelelt a kor igényeinek. A probléma ott van, hogy a város terjeszkedését nem követte az úthálózat bővülése.

Osszegzes:ha a haboru utan eszrevettek volna, hogy eszakon es delen kell hidakat (esetleg alagutakat) epiteni, akkor most nem lenne kutyaszoritoban a varos, es egy potolhataytlan muemlekkel tobb lenne

Újabb ellentmondás: tegyük fel: visszaállítják az Erzsébet hidat, rengeteg acéllal, még több költséggel. A többi híd újjáépítése emiatt késik, már az akkori igényeket se elégítette volna ki. Persze tudom, nem akkor éltél, így ez 50 év távlatában nem túlságosan zavar.
És képzeld, a háború után észrevették, hogy bővíteni kell a hidakat. Szélesebb lett szinte az összes híd. Az Árpád hidat meg végül is ekkor tekinthetjük véglegesnek. És ez a sávszám az igényeket a 80-as évek végéig _kielégítette_. Akkor viszont már nagyon hiányzott a Lágymányosi, majd annak megépültével már az aquincumi híd.
Alagutak: nagy szerencsének tartom, hogy nem épült meg a sokáig favorizált Csalogány utcai.

Előzmény: courage the dog (5120)
mestska Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5209
Jó, szegény Varsóiak.
ez egy kissé, gúnyos, nem?

de azért az beszédes, hogy még félévszázaddal a világháború után is találnak mindenféle bombákat a városban.
máshol ugyanez van, csak mondjuk az adott ország hiradóját nem nézed. Ez ugyanis nem nemzetközi hír. Meg ez nem verseny. Jobbak leszünk attól vamiben, hogy nálunk több bombát találtak? nem. Mondhatjuk, hogy mi vesztettük a legtöbbet? nem. Mert ez nem verseny.

(mellesleg könnyen beszélek, mikor még apám se élt akkor)

hogy szomszédos Csepel helyett, mellett, véletlenül, vagy direkt, de a belvárosát eléggé szétbombázták

ez máshol is előfordult. Megértem, hogy helyi kötödésűként ezt emeled ki, de nem jó dolog így minden más fölé emelni.

bizonyos (anyagi)megfontolásokból inkább a még helyre állítható házakat újrarakták
nem értetted meg amit írtam. Varsó nem azért nem választotta a helyreállítható házak újjáépítését, mert nem engedhette meg magának, hanem, mert (szó szerint) két ép téglából nem tudod visszaépíteni a házat. Így Varsó új város lett, "némi" szovjet várostervezői segítséggel.

Előzmény: Törölt nick (5109)
Yogi Creative Commons License 2004.01.27 0 0 5208
Én az első számot megvettem, aztán többet sem. Nem politikai okokból; egyszerűen rossz volt, vagy mondjuk úgy: nem tetszett.
Előzmény: courage the dog (5207)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.26 0 0 5207
nos korabban, amikor nagyobb terjedelmu volt, a keruleteket kulon kivesezte, akkor meg nem is volt annyira rosszde veszteseges volt mar akkor is.amikor meg lecsokkentettek az oldalszamot,olvashatatlan lett.

OFF

tudom, most megkoveztek, es a polforumba valo tavozasomat kovetelitek, de

ez egy kis pofon a ballib mediaoceannak.nbar neha en is vettem-eleinte, de nem sajnalom oket.annyira nem volt nagy szam.

Előzmény: kambekk (5202)
courage the dog Creative Commons License 2004.01.26 0 0 5206
na mennye` ma`. azert a homlokzatan akadt, ha nem is sok.
Előzmény: Goldman Emma (5200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!