Keresés

Részletes keresés

Meso Creative Commons License 2002.11.21 0 0 586
Sziasztok!
Lehet, hogy már volt róla szó, de most nem érek rá utána olvasni. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem baj, hogy volt 3 hónap megszakítás a mv-ban, akkor is jár a TGYES. De most mégis küldtek egy papirt, hogy nyilatkozzam arról a 3 hónapról. Nem merek válaszolni, nem tudom mit tegyek. Jul 1.-től, szept 30-ig van a luk, és nov 19-től járna a juttatás. Jár vagy nem?
Köszi a választ.
Meso
csotrog Creative Commons License 2002.11.21 0 0 585
Elm és akit érint:
Kevésbé kapkodva:
- a HVG külön-t még nem néztem, megjelent - jó korán.
- az ellátások eddig: az igény megnyilásának időpontjában érvényes törvények és mértékek szerint járnak. Nem hiszem, hogy ehhez hozzányúlnának - ennnyire nem vagyunk gazdagok. Néhány esetben van, hogy visszamenőleg is vonatkoznának a módosítások - többnyire akkor, ha nem túl nagy kört érint, vagy nem sikerült a tv harmonizálás.
- az anyasági (+ csal.p. és a GYES, GYET) a Családtámogatási tv-ben van - a születéshez kapcsolódik, az idén az öregségi legkisebb nyugdij arányában jár. Ennek 150%-a. 180 napon belül lehet igényelni, kifizetni. A terv, amit ismerek az 200%.
- a csal.pótlékot csak 2 hónapra visszamenőleg fizetik ki, az igénybenyújtástól számítva. Ezt is sürgősen be kell adnotok.

Bocs a kapkodásért!!

Előzmény: Elm (580)
csotrog Creative Commons License 2002.11.21 0 0 584
Megint hiba:
az Eddig.... a Gyeddel kapcsolatos.
Előzmény: csotrog (583)
csotrog Creative Commons License 2002.11.21 0 0 583
Elm
Valóban elütöttem - a 20100 (legkisebb öregségi másfélszerese) = 30150.- most.
A jövő évit plusz 50%-kal láttam tervezni - de a legkisebb öregs.ny. összegét meg még nem hagyták jóvá.
Eddig - mivel a szüléshez kapcsolódóan járt, az akkori jogszabályok szerint kellett megállapítani - de: a maximum emelése miatt viszont a folyosításokat át kellett számolni.
Jövőre.....?
Előzmény: Elm (580)
Elm Creative Commons License 2002.11.21 0 0 582
Es meg egy keres eszembe jutott:

Nem tud valaki valami uj infot arrol a torvenyrol, amit osszel reklamoztak, hogy januar 1.-tol az apak egy het plusz szabadasagot kapnak a gyerek ket honapos koraig? Lesz belole valami? Ha igen, akkor a kozlony szama kellene majd, aztan megkeresem...

thnx
Elm

Elm Creative Commons License 2002.11.21 0 0 581
Helyzetjelentes:

-szuletesi anyakonyvikre kb. ket percet vartam az onkorinal, mondjuk sirtam nekik telefonba, ugyhogy fogadtak ugyfelfogadasi idon kivul, igy nem kellett sorban allnom.

-TAJ szamok: a Teve utcai oepnel tenyleg 25 ablak muxik. Na igen, de ujszulott tajkartyat csak egy ablaknal adnak ki, de itt se vartam 10 percnel tobbet (5en voltak elottem, ugyhogy megy mint a karikacsapas). Es kulturalt korulmenyek kozott, bar eleg sok ember volt... (amugy az onkormanyzat is at kuldi a papirokat es asszem postan is kikuldik a tajkartyakat, csak az ido...)

Elm Creative Commons License 2002.11.21 0 0 580
csotrog,

az anyasagi most is 30100 koruli, felreutottel, nem?
Amugy egy kerdes: Ha november kozepen szuletett gyermekek utan csak januarban/februarban ( tehat meg idoben, a 180 napon belul) kerem, akkor lehetseges, hogy az emeltet kapjam? Magyaran a szuleteskor hatalyos, vagy az igenyleskor hatalyos osszeg jar vajon?

thnx
Elm

Előzmény: csotrog (575)
Szellőke Creative Commons License 2002.11.20 0 0 579
OK, itt leszek, de lécci ne kérj bocsánatot.:))))
Nincs miért, eleve kösz, hogy foglalkozol a dolgommal.
Előzmény: rollller (578)
rollller Creative Commons License 2002.11.20 0 0 578
ezt jol elfelejtettem bocsanat:( holnap este nezz be ujra, jo?:)
Előzmény: Szellőke (577)
Szellőke Creative Commons License 2002.11.20 0 0 577
Szia Rolller,
egy pár hete szó volt róla, hogy segítessz átszámolni a gyedem, amit szerintem 10ezerrel soványabban kapok, mint kellene.
Azóta benézek mindennap, hogy észrevegyem ha írsz. Bocs, hogy ilyen türelmetlenül zaklatlak. Persze, ha nem jön ez össze, akkor sincs gond, érdeklődöm majd máshol. Azért ha ki tudnánk valamit sütni, az szuper lenne.
Köszi: Sz.
savanyujoska Creative Commons License 2002.11.20 0 0 576
Kedves Mindenki!

Van azóta új hír ikres duplagyessel kapcsolatban?
Felhívtam az ESzCsM-et, a megadott mellék eddig 100/100 arányban foglalt volt.
A hivatalos oldalakon semmi.
Azt rebesgetik, hogy január 1-től lép életbe.
Remélem nem úgy fog működni, mint a lakáscélú támogatás, hogy dec. 1 előtt kötött szerződésekre sovány.
Azér aggódok, mer a lányaim a január közepe-végére vannak prognosztizálva, de hát mint tudjuk 'két dudás egy csárdában'.... :o)
Mondtam is a nejemnek, mese nincs, szilveszterig nem 'szülünk'! :o)

Előre is köszönök minden infót!

Üdv, Savanyu

Előzmény: Elm (558)
csotrog Creative Commons License 2002.11.20 0 0 575
Iricc
Eltartott nem kap jövedelmet - nem jár pénzbeli ellátás - nincs miből vonni a 3%-t.
Lehet megállapodást is kötni a TB-vel - most hosszú.
Ha "bejelentettek", akkor a 180 nap után jogosult leszel mindenre. Igaz, csak a minimálbér alapján. (A nyugdijhoz is lesz szolgálati időd.)

Kata
A jövő évi összegek megjelentek már a HVG különben - de a költségvetést még nem fogadták el - változhat.
Az anyaságit a szülő nő kaphat, ha volt 4x terhesgondozáson. Idén 20100.- (jövőre kb 50%-kal több). A családi pótlékkal együtt a TÁH-nál lehet igényelni - 180 napon belül. A csp-t csak 2 hónapra visszamenőleg fizetik ki!!!

Előzmény: iricc (573)
iricc Creative Commons License 2002.11.20 0 0 573
egy kerdes. 180 ledolgozott nap kell, v eleg a folyamatos biztositottsag (pl az en esetemben anyukam felnott eltartottja)? ugyanis en eddig az voltam, de nov 1-tol be vagyok jelentve minimalberre es 2003 juni 9re vagyok kiirva. ha nem muszaj (tehat eleg felnott eltartott hozzatartozonak lennem, v egyeni szerzodesben lennem a TBvel,) akkor inkabb nem szivesen lennek (szivessegbol) bejelentett.
csotrog Creative Commons License 2002.11.18 0 0 572
Csokis
A minimálbér kétszerese akkor igaz, ha a szerződés szerinti bére magasabb mint a min.bér kétszerese. Ha kevesebb, akkor a tényleges, szerződés szerinti bér az alap. (min.bér, vagy kevesebb)
Ugyanannyit kell kapnia GYED-re is, mint TGYÁS-ra. Illetve a GYED max 83000.- bruttó.
Előzmény: csokis3 (571)
csokis3 Creative Commons License 2002.11.18 0 0 571
Sziasztok

Az esetünk a következő:

Feleségem ez év január 15-ig dolgozott.
Minimálbérre volt bejelentve. Utánna betegállományban volt július 5-ig, mikor megszületett a kisfiunk. Jelenleg a 168 napos terhességi gyermekágyi segélyen van kb. dec 19-ig. Ezután szeretnénk igényelni a GYED-et.
A kérdésem a következő:

Olvastam hogy, ha az igénylőnek az igénybejentést megelőző évben nincs 180 ledolgozott napja akkor a GYED-et a minimálbér kétszerese alapján allapítják meg. Ha ez így van akkor érdemesebb jövőre igényelni, hiszen ezévben csak 15 ledolgozott napja van.

Kösz az észrevételeket: Csokis

csotrog Creative Commons License 2002.11.06 0 0 570
Gábriel
Nézz be az Adózás (Törzsasztal) topicba, de ha 4-5 lappal előre mész, itt is volt már róla szó, milyen lehetőségek és kötelezettségek vannak egy vállalkozással, és a bérekkel kapcsolatban, ahhoz, hogy valamit vissza is kapj.
Előzmény: gabriel_ (569)
gabriel_ Creative Commons License 2002.11.06 0 0 569
3%? Ja, hogy az eb-jarulek ugy jon ossze, hogy 8% munkaltato, 3% alkalmazott?

Ha teszemazt most fizetnek neki jutalmat (ami utan ugyanugy kell adozni, jarulekozni mint a jovedelem) az megfelelo?
A konyvelom egy hulye, nem foglalkozik velem, jovore le is valtom.
Szamolnek, gondolkoznek, de ahhoz adatok, tenyek, szazalekok kellenek. Ezek meg itt is elegge osszevissza vannak. Azert gondoltam, hogy osszeirnam a valaszokbol, felraknam a webre, es aztan ha abban van hiba, akkor ott kijavitom, es egy helyen megvan jol az egesz. Esetleg egy szamolo-progit is irnek hozza...

Udv,
gabriel

Előzmény: csotrog (567)
rollller Creative Commons License 2002.11.06 0 0 568
es szerzodni nem lehet a fizetes mellett, h noveld az alapot, csak akkor lehet szerzodni, ha semmilyen mas biztositotti jogviszony nincs,
amugy a kerdeseidet a legjobb, ha az ugyfelfogadasi idoben szemelyesen kerdezed meg,
kifejezetten segitokeszek az ugyintezok, foleg ha direkt keresel olyat, aki a kulonszerzodesekkel foglalkozik,
amugy egyedileg szerzodni mar csak dec. 1-vel tudnatok, az meg mar felesleges,
r.
Előzmény: gabriel_ (565)
csotrog Creative Commons License 2002.11.06 0 0 567
gabriel
Ajánlom, rágd át magad a könyvelőddel a témán. Esetleg beszélj az EB pénztárral.

Annyi jövedelem után jogosult (jövőre) pénzbeli ellátásra a delikvens, amennyi után az idén 3%-t fizetett. (alapeset)
Ha sokat van tp-n, nincs olyan jövedelme, amiből fizetné, vonnák - ha meg jövedelme van, nem kaphat tp-t.
Számoljatok, gondolkozzatok!

Előzmény: gabriel_ (565)
csotrog Creative Commons License 2002.11.06 0 0 566
trilla
Van méltányossági lehetőség az egyedi esetekre.
Előzmény: Törölt nick (557)
gabriel_ Creative Commons License 2002.11.05 0 0 565
En is felteszem ide az esetemet... igerem a megoldast osszegyujtve felteszem a webre... :)

Tenyallas: felesegemmel kozosen van 1 cegunk. O 60 bruttora van bejelentve (most mar sejtem, hogy ez rosszabb, mint az 50 brutto).
Varhatoan aprilis 21-en fog szulni.

Kerdes: hogyan/mennyit fizessunk, milyen jogcimeken es kinek ahhoz, hogy a legjobban jojjunk ki belole?

Reszletkerdesek:
- elvileg doki kiirta oktobertol, azaz mostanaban kell bejelenteni, hogyha tappenzre akarna menni. Akarjon vagy ne? Tisztan a befizetendok/visszakapott penzek aranyabol szamoljunk...
- ha az jon ki, hogy kene emelni a 2002-es bruttojat, akkor eleg azt egy jutalom formajaban kifizetni, vagy az egesz eves berszamfejtest lehet ujracsinalni/korrekcio? Esetleg ha megemelem az utolso havi beret?
- olvastam itt arrol, hogy lehet a tb-vel szerzodni ellatasert...? Lehet ezt pluszban a ceges fizetes melle tenni? Milyen hosszan kell ezt fizetni ahhoz, hogy emelt GYEDet kapjon?
- TGYAS osszegebe csak a fizu szamit, vagy a tb-szerzodessel lehet emelni?
- tappenz alatt lehet-e szerzodni tb-vel? Azaz ha most elmegy tappenzre, de fizeti az emelt ellatasert a szerzodott dijat, akkor kaphat emelt TGYAS-t, GYED-et?

Elore is nagyon koszi a valaszokat, annak meg jobban orulnek, ha aki valaszol, elkuldi nekem mailben is. :)

Udv,
Gabriel

dalia Creative Commons License 2002.11.05 0 0 564
nem, sajnos nem :(

De már az se működik, hoyg felemelnék a fizetését, hisz ugye a szülést megelőző évi átlagfizetést vesznek figyelenbe, ez nálatok a 2002-es, ez a két hónap ami hátravan már nem nagyon dobna az összegen...

Előzmény: gabriel_ (563)
gabriel_ Creative Commons License 2002.11.05 0 0 563
Lehet ugy szerzodni, hogy en ugyan biztositva vagyok, de szeretnek magasabb ellatast kapni, es a kulonbozetet fizetnem be? Felesegem terhes, apr 21-re varjuk a babat, jo lenne max. koruli GYED-et kapni.

Koxi,
Gabriel

Előzmény: csotrog (561)
kriszi Creative Commons License 2002.11.05 0 0 562
GYES-t nem tudom, de GYED-en biztosan lehet az apa 1 éves kor alatt a babával. Kipróbáltuk, így első kézből való info. :-)
Előzmény: Törölt nick (557)
csotrog Creative Commons License 2002.11.05 0 0 561
Ha nem vagy sehol "biztosítva", de van annyi pénzed, hogy befizetheted magadnak a nyugdijhoz, vagy az egészségügyi ellátások igénybevételéhez a szolgálati, biztosítási idő megváltást, szerződhetsz a TB-vel. Általában előre kell fizetni, bizonyos idő eltelte után még táppénzre is jogosult leszel. Legalább a minimálbér után kell fizetni, több után lehet. Nyugdijjugosultsághoz a 18+8%-t, eü ellátásokhoz a 11+3%-t kell megfizetni.
Előzmény: sonee (560)
sonee Creative Commons License 2002.11.05 0 0 560
Elnézést a tudatlanságomért, de mit jelent az, hogy szerződést kötni a TB-vel?
dalia Creative Commons License 2002.11.05 0 0 559
Csehák Judit azt nyilatkozta a napokban eyg rádióműsorban, hoyg egy évvel késöbb, tehát 2004-től a két, vagy többgyerekeseknek is átalakítják a GYES/GYED szabályokat, most erre még sajnos nincs keret...
Előzmény: Elm (558)
Elm Creative Commons License 2002.11.05 0 0 558
Most volt itt a penzugyis csajunk, azt mondta, most kerdezte meg valakitol (gondolom illtetekes helyen) az uj dolgokat, es azt valaszoltak, hogy meg ok se tudnak semmi biztosat, de amint lesz vegleges szoveguk, ami a kozlonybe is megy, akkor elfaxolja nekunk. Ugyhogy per pillanat meg semmi.

Annyit mondott viszont, hogy az ikresek dupla gyest fognak kapni. En orulok ennek, mert mi azok leszunk, de szerintetek ez nem igazsagtalan a ketgyerekesekkel, de nem ikrekkel szemben?

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.05 0 0 557
Sziasztok!
Amennyire tudom, az a bornirt marhasag van jelenleg ervenyben, hogy 2 eves korig ugyan lehet Apa gyes-en, de 1 eves kor alatt nem....

na akkor mi tortenik a TGYAs lejarta es a gyerek egy eves kora kozott ha a csalad kenyszerito helyzetbe kerul?

De ez csak hallomas, reszinformacio, es nagyon remelem hogy tevedes. HA azonban nem, ugy az illetekeseknek ajanlom figyelmebe.

Előzmény: Elm (556)
Elm Creative Commons License 2002.11.05 0 0 556
Ezeket tervezik jan.1.-tolbevezetni, ugye? Mert akkor december elott valszeg tenyleg nem nagyon lesz olvashato...

Viszont nem tud valaki valamit az uj, ket honapos korig kiveheto apai szabadsagrol?
Arrol volt szo, hogy ez november1.-tol vagy december1.-tol lep eletbe, es az elobbi mar elmult... vagy ez is csuszik a januari csomagba?

Előzmény: quizas (554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!