Keresés

Részletes keresés

Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1324
Csatlakozom. Az a derbi, amin az ember 80-82 % közötti átlagpulzuson megy, az már futóverseny.
Előzmény: olipapa (1322)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1323
Inkább mennyé' ki futni! Különben csak úgy jön össze az-az egy másodperc előnyöd amire már most büszke vagy, ha a hátamon viszlek, oszt magam elé doblak a célban. :-))))
Előzmény: Lúdtalp (1321)
olipapa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1322
mán hogyne lenne futóverseny, jövő héten csapatjuk! Csak pár helyen szoktam gyalogolni közben, így a futóverseny elnevezés bőven helytálló.
Előzmény: oszkar00 (1310)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1321
Addig el is kell ám jutni.... Jobb ha már most el kezded szervezni magadnak a mentést Lajosforrásra. Álmodsz itt a Kevélyről heti egy edzéssel...muhaha... ;-)))
Előzmény: JB** (1317)
olipapa Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1320
Kulacs és zsáktisztítás: kevés domestos, víz 1/3 ig, pár kanál rizs, rázd erősen fél percig (lezárva), majd jól öblítsd ki. Ha szaga, vagy íze maradt, szódabikarbónát rakj bele vízzel és hagyd állni egy éjszakát.
Előzmény: CSERMANEK (1314)
J a a t Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1319

 

  MB+Kisnána bejárás inkább arról szól majd, hogy hol is tartunk a testi,lelki felkészülésben..:)

 

 máj 15 környékén szeretnénk /Vajonmerrével/ bejárni Galyatető I.-Muzsla-Diós patak szakaszt

 

 egy hétre rá pedig Diós patak- Gyöngyöstarján szakasz következik- ezt a részt már sötétben szeretnénk bejárni is....:)

 

hááát lenne még 1-2  útvonal alternatívám....

 

Markazi kapu után a K sávról jobbra S sáv Rózsaszállásig, balra S+ Gabi haláláig- onnét balra K+ Sas bérc, jobbra K sáv Kékes

 

a másikat már le sem merem írni.....:) Ágasvár után lehetne még elvinni a népet a

 P sáv, Z ngyt Mátraszentimre, onnét KO Szent kút, majd

 ZO Fallóskút, aztán pedig S+ Mkeresztes:-))

 

na befejeztem......még mielőtt....:)

 

 

 

Előzmény: medvegyu (1318)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1318
Szép elgondolás, de én most nem vállalom, aznap még borkóstolóba szeretnék menni Gyöngyöstarjánba.

A Kisnána - Jagus szakasz különben jól követhető, a jelzés sűrű, a talaj is kényelmes (mátrai viszonylatban), semmi extrára nem kell számítani.

Van lehetőség Mátra 115 bejárást úgy is kombinálni a Mátrabérccel, hogy ne legyen benne oda-vissza. Mondok pár eccerűbbet:

1. Ágasvár - Fallóskút - Mátrakeresztes - Hidegkúti-th - Nagyparlag - Muzsla-nyereg - Muzsla. Ez nem nagy kitérő, de hasznos bejárni ezt a szakaszt.

2. Galyatető - Mátraalmás - Galyavár - Mátraalmás

3. Mátraszentistván - Szorospatak - Ágasvár

4. Akaraterő próbája :-): Diós-patak - Galagonyás-bérc - János-vára - Nagyparlag - Muzsla - Diós-patak


Átszámoltam az utolsó szakaszt és finomodtak az adatok:

116,2/6532

Mindez úgy adódott, hogy 700m-t rövidített az S+ levágás (igazából ezért találtam ki a Fallóskutat kompenzációnak), Fallóskút meg betol plusz 109 m szintet és 1,3km-t, tehát a valóságban nem olyan horrorisztikus a dolog. Fallóskút azért is jó, mert a P sáv, P keresztet mindenki végigásítozná, hiszen már ezerszer járt arra a Mátrabércen.
A szint azért is nőtt, mert Kisnána - Kékes között nagyalapszintközű térképen számolt értékeket vettem figyelembe a tuhu helyett (különben a tuhun napról napra nő a szint és a táv, ahogy rakják fel az újabb adatokat...).
Előzmény: J a a t (1311)
JB** Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1317

Én a Kevély-nyereg pirosában hiszek. Vagy ha az sem, akkor a Csúcs-hegyiben.

a Prédi csak bemelegítés:-)

Előzmény: Lúdtalp (1316)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1316
Különösen a Prédikálószék betámadása lehet hálás feladat - garantált négykézlábas finis... :-)
Előzmény: norb29 (1308)
CSERMANEK Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1315
05:30-kor:-(
Előzmény: CSERMANEK (1313)
CSERMANEK Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1314

Az én zsákom képes arra, hogy két T100 között atomra bepenészedjen. Ezen segíthetnék, ha közben kinyitnám, de eddig kétszer is eljátszottam ezt.

 

Én az ecetre esküszöm. Leszed mindent, öblítés, és kész. Nincs utóíz.

 

CS.

Előzmény: [Martye] (1296)
CSERMANEK Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1313

50:30-kor megébredés, cuccfelmarkolás, autóbaülés, Dömösrehasítás, majd rövid piroskeresés. 6:15-kor megindulás, vadregényezés, emelkedés, emelkedés, emelkedés, vadállókőkerülgetés, átbucskázás, prédikálószéknél világszéléreérkezés-érzés, háromszögön gurgulázás, piroskeresztnél tétovázás, emlékekből építkezés, balra elindulás, halvány jelzés, nincs is jelzés, pofáraesés, négyágú kereszteződésnél végérvényes jelzésvesztés, kétségbeesés, visszafordulás, felfelé is suhanás, lemászás a meredeken, a még meredekebben, és a legmeredekebben, Dömösre visszaérkezés, nempontígyterveztem de távra-edzésre parádés. Kólaivás, csokievés, autóbaülés, hazaérés, fürdizés, munkahelyrebeérés letörölhetetlen vigyorgás.

 

~ 21 km. 2:45 

 

 

6:50
vajonmerre Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1312
ismerek egy jó tisztítási praktikát : futás-túra után hazaérve azonnal (tehát mielőtt vacsoráznék, fürödnék vagy csak úgy simán elterülnék) rendberakom, kitisztítom a teljes felszerelést
tehát az ivózsákot, szopókáját vegyesen meleg-hidegvízzel többször átmosom, majd kilógatom száradni a többi cucc mellé, így igen kis valószínűséggel rohad bele bármi is
Előzmény: [Martye] (1296)
J a a t Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1311

 

 M115 bejárás 1.1

 

 

 a MB túrán kiegészítéseként szeretném bejárni egy pöti oda-vissza letérővel a

 M115 Kisnána- K sáv szakaszát ez cca. + 12-14 kil, és 450 m szint többletet jelent a MB távjához képest.

 

Rajtolni 6 órakor szeretnék, és MB szintidőn belül beérni:-)

 

olyan oldszkúlos formában:-))

 

ha érdekel vkit, és csatlakozni szeretne akkor, emilen vagy telefonon jelentkezzen.

 

Jaat

oszkar00 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1310
Kicsit szebben hangzik, hogy:
X.Y. a T100-at szintidőn belül nem teljesítette. A verseny útvonalát 17 óra + 53 perc alatt végigjárta.

A Mátrabércen (jó, az nem futóverseny) úgy csinálják, hogy a "Gipsz Jakab a Mátrabérc 200x teljesítménytúrát szintidőn belül teljesítette" részből az oklevélen kihúzzák a szintidőn belül részt, és nem adnak jelvényt. Olcsó és egyszerű megoldás.
Előzmény: sistergő (1307)
Pepexy Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1309
En egyszer sokaig nem oblitettem ki, isoital utan, a csobe belepeneszedett a cucc. A vegyi tisztitas nem oldotta fel a megtelepedett organizmust, fizikalisan is ki kellett surolni. Csak egy jo hosszu drot vegere tekert pici rongydarabbal tudtam kitisztitani.
Erdekes, hogy akkor is csak a csobe rohadt bele a cucc, a zsakba nem!
Előzmény: [Martye] (1296)
norb29 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1308
Mondjuk, ha úgy fogtok futne az emelkedőkön mint a bejáráson, akkor már nem lesz gond a hajrával
Előzmény: Lúdtalp (1306)
sistergő Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1307
" 17 óra a meghirdetett szintidő, viszont a bejárás során felmerült többünkben, a kérdés, hogy jó-e ez így."

Természetesen a rendezők dolga eldönteni, de sajnos van közöm hozzá.
Kalkulációm (első 50-es) szerint jelenleg száraz időben is 10-20 perccel kicsúszhatok a 17 órából.

Én 1 percet sem gondolkodnék a 17 óra meghosszabbításán. Teljesítménytúra sok van, rangos terepfutóverseny kevesebb. Ezenkívül lehet választani a T50-et, ott barátságosabb a szintidő. Ha szavazni lehetne, maradjon a 17 óra.


Amin viszont el lehetne gondolkodni, hogy maradjon-e helyén még 1-2 órát a rendezőség /pontőrők, célszemélyzet/ és aki kicsúszott a szintidőből de beért a célba az pólót ne kapjon, oklevelet meg valami hasonlót:

X.Y. a T100-at nem teljesítette. A verseny útvonalát 17 óra + 53 perc alatt végigjárta.
Előzmény: Lúdtalp (1290)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1306
SC tanított sprintelni, úgyhogy ne bízd a legvégére...
Előzmény: JB** (1299)
procaliber Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1305

Izo után ha sokáig sima vízet raksz bele akkor az is elveszi a régi ízt, színt a zsáktól.

Tisztításra a kulacsoknál már bevált módszer is működik kis rizst teszel bele víz, domestos kombóval kicsit rázod és utána sokszor öblíted:)

Előzmény: Elm (1300)
sistergő Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1304
Ha már belerohadt, akkor fogkrémes vízben hagyd állni, akár hetekig is. Ezután ssukott szemmel újszerű lesz.
Előzmény: [Martye] (1296)
[Martye] Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1303
Köszi a gyors választ!
Én igazából nem futáshoz veszek zsákot, hanem ilyen megállás nélkül gyorsan gyaloglós, néha belekocogós hosszútávú túrázáshoz...csak gondoltam itt van a legtöbb tapasztalata az embereknek ilyesmivel kapcsolatban... én asszem valami kicsit nagyobb decathlonos tatyóra ruházok be...
köszi még1szer!
Előzmény: Elm (1300)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1302
Annyiban lehet, hogy igazad van, hogy a bejárás bruttó 13,5 óra idejéből (7+6,5) csalóka kiindulni, hiszen a számtalan megállás (fényképezés, büfézés) széttördelte a tempót.
Előzmény: JB** (1295)
norb29 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1301

Azt gondolom, hogy a T-50 mindazok számára "könnyen" teljesíthető táv aki a TUK valamelyikén már részt vett. Akár a Margitáról beszélünk akár a nehezebb L. Alpineról vagy a Montrail Bükkről.

Előzmény: JB** (1299)
Elm Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1300
Tudomasom szerint ezek a zsakok valami rohadasallo muanyagbol vannak. Nekem legalabbis normal kulacsban tenyleg napok alatt berohadt a le, akar viz is, de ebbe, ha kioblitem, es partvisnyelre huzva szaritom, akkor nem. Pedig a sarkokban megall a viz akar mit csinalok.
Lehet kapni tisztito tablettat is, meg ilyen trukkos valfa-feleseget, amin jobban lehet szaritani.
En rakok bele izoitalos-gyumolcsleves-plussztablettas kevereket, az elso utan benne maradt az ize, es kicisit a sarga szint is atvette a zsak, de nekem szemely szerint nem zavaro. Ha csak vizet rakok bele, akkor picit lehet erezni ezt a narancsos izt, de amugy mas nem. Szoval en csak jol atoblitem csapvizzel parszor, a csovet/szopokat is, aztan szaradasra megy es kesz. Egyelore nem peneszedik...

OFF
Amugy, ha erdekel, van egy 1.5l tartanyu North Face Sailfin tatyom elado. Viszonylag kicsi, csak futashoz szvsz idealis, bringas/turas dolgokhoz mar nem annyira. Irj emilt, ha erdekel.
Előzmény: [Martye] (1296)
JB** Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1299

Taktika? Odamegyek, lefutom oszt hazajövök! :-)

 

Nyilván lesz valami taktikám. Eredménye (reményeim szerint):  Lúdtalp célidő minusz 1 másodperc :-)

 

 

 

Előzmény: norb29 (1298)
norb29 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1298

Annyiban igazad van, hogy a T-50-ben sok a jól futható rész, szóval inkább futós mint hegyen-völgyön mászós. Egy-két helyen van benne bokaforgató-óvatos-sétálos. Így emlékeim szerint 3-4 rész van, ahol biztos gyalogolnék. Remete-szurdok után, Nagykovácsi mellett és egy rész Dobogókő előtt, illetve a Prédikálószék előtt (ez mondjuk odab..sz). A köztes részeken kimondottan futható gyors suhanós. 52 km de csalódott lennék, ha 6:10-n belül nem oldanám meg. 52-75 ig szerintem suhanós és ha jól emlékszem 2-3 helyen indokolt a séta. (Fellegvár, Moli pihenő)

JB azért megnézem mi lesz a taktikád :-) azaz inkább mi valósul meg belőle.

Előzmény: JB** (1295)
sistergő Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1297
"késeléssel végződő megbeszélés"

Ezek szerint emléktúra lesz?
Előzmény: Lúdtalp (1290)
[Martye] Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1296
Sziasztok!

Most készülök venni egy ilyen ivózsákos hátizsákot, és az lenne a kérdésem, hogy valóban igaz-e, h cukros löttyöket nem lehet/érdemes a zsákba tölteni, mer belerohadnak? Vagy vannak tisztítási praktikák, amivel ez kiküszöbölhető? Meg amúgy általában bármi jótanácsot szívesen fogadok, ne kíméljetek...

Előre is köszi!

üdv,
Marci
JB** Creative Commons License 2009.04.16 0 0 1295

Átgondolva a bejáráson tapasztaltakat, én mégis az eredeti szintidő mellett kardoskodnék, mert

1. mégis csak futóversenyt szerveztek

2. a pálya nagyrésze kényelmesen futható (pl. Klastrompusztáig 25 km, Dobogókő-Dömös 7 km, Prédi után 7 km)

3. a szintemelkedés nagyja rövid, meredek szakaszokra koncentrálódik (Remete-hegy, Pilis-nyereg előtt és után, Prédi, Lajosforrás előtt. Talán csak a Kevély-nyereg és a Csúcs-hegyi nyereg tűnik hosszúnak, de 85 felett már amúgy is a gyaloglásé a főszerep.)

 

A fentiek miatt a pálya gyors, a szintes részek meggyaloglásával nem veszít sok időt az ember, ugyanakkor a soknak tetsző szintemelkedés többsége kipipálva. Ezért a 17 órát elégségesnek találom.

 

A pálya nehézsége inkább abban rejlik, hogy azok, akik az egészet (legalább 80-90%-át) futni szeretnék, könnyen elszámíthatják a tempót az első részen és ez a végén visszaüthet. De a szintidőhöz ennek semmi köze. 

Ha valaki a futható (enyhén lejtős/sík) szakaszokat megkocogja és az emelkedőket szigorúan "csak" tempósan meggyalogolja, akkor bőven a 17 órás szintidőn belül érkezik be (15 - 15,5 órára saccolom ezt a fajta taktikát).

Előzmény: Lúdtalp (1290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!