Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zordon_ Creative Commons License 2002.09.03 0 0 738
Ha fenyő alatt parkoltatok, állj ki vele szépen a sunshine-ra, és délidőben egy szimpla ronggyal felitatható (ne töröld mert csak elkened).

Alatta nem tudom mi maradt a fényezésből...

Előzmény: Lokator (736)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.09.03 0 0 737
En denaturalt szesszel szedtem le az ilyesmit.
Előzmény: Lokator (736)
Lokator Creative Commons License 2002.09.03 0 0 736
Sziasztok!

Apam kocsijara Horvatorszagban rafolyt egy farol valami gyanta-szeru trutyi, majd jol ra is szaradt. Mivel lehet leszedni, mert eleg makacsnak tunik. Bogareltavolito spray jo lehet? Mas egyeb?

Kosz, udv: L.

kopiteki Creative Commons License 2002.08.31 0 0 735
Köszi fiúk, nekem metálfényezésű az autóm, megpróbálom!

kopiteki

SzaboZE Creative Commons License 2002.08.29 0 0 734
Majd a hangyák leeszik :)))

SzaboZE

Előzmény: zordon_ (724)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.29 0 0 733
Attol fugg milyen allapotu a fenyezesed.Ha jo, kar nekiesni a geppel, a pasztas wax minden igenyt kielegit.
Ha mar oreg, kopott, akkor erdemes a folyekonnyal probalkozni, vagy geppel persze.
Előzmény: stevie wonder (732)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.29 0 0 732
Slimstevie,

glicerin, patikabol. 1 deci 100 ft.

Kopiteki,

a szinkodos kenceket csak akrilfestekes autokon erdemes kiprobalni. Nekem a Ferrari-piros automon bejott, de a metal festesre eszembe nem jutna kiprobalni. Ez a Turtle Wax cucc szintelen, mindenfele metalfenyezesre jo.

De igazan latvanyos eredmenyt ugyis csak a gepi polir hoz :-)

Előzmény: Slimstevie (731)
Slimstevie Creative Commons License 2002.08.29 0 0 731
hali
szelvedo peremenenl tomites gumi csik (nem tudtam jobban korulirni:-) nehany helyen kezd kicsit oregedni. Mivel lehetne annak elejet venni, hogy tonkremenjen, van ra valanmi jo apoloszer?
Szilikon pl? Bar allitolag vigyazni kell, nehogy az ablakra menjen, mert igen nehezen jon le, ha egyatalan lejon.

Koszi

kopiteki Creative Commons License 2002.08.29 0 0 730
Szia Clarvoyant!

Kezdő lennék a szépítgetésben, ezért inkább kérdezek:
Írtad, hogy jók a tapasztalataid a Turtle Vax Metallic pasztával. Ez szintelen, vagy létezik több szinben is? A legjobban hasonlító árnyalatot kell kiválasztani, vagy fix szinek vannak? Lécci segíts!

kopiteki

Előzmény: Clarvoyant (722)
kivi Creative Commons License 2002.08.29 0 0 729
Esetleg próbálj ki egy zsírkaparót amit a Pur reklámban emlegetnek. :-))))) Igaz, hogy itt nincs zsír, de akkor is jó lehet... :-))))))))))
Előzmény: zordon_ (724)
Macimedve Creative Commons License 2002.08.28 0 0 728
(Kék) Clin aktív zsíroldó. Mindent levisz. De csak az üvegre, a fényezés nem nagyon szereti.
Vagy ha van, isopropil alkohol. (ezt kicsit hígítva lehet fényezésre is)
Előzmény: a2c (727)
a2c Creative Commons License 2002.08.28 0 0 727
Hát a rovareltávolító spré tuti jóval agreszívebb anyag, mint a szélvédőmsó.
zordon_ Creative Commons License 2002.08.28 0 0 726
Ilyen vackokat tartalmaz a hígítatlan ablakmosó folyadék is nem?
Előzmény: a2c (725)
a2c Creative Commons License 2002.08.28 0 0 725
Még jó hogy nem vitte át a szélvédőt! :) Esetleg kinyilhatott volna a légzák is, ha kicsit kövérebb:)
Node. Próbáltad rovaroldó sprével? Vagy alkohol,ilyesmi.
zordon_ Creative Commons License 2002.08.28 0 0 724
Hello topic, egy érdekes bogárgondot kérdeznék.

Egy héttel elütöttem valami nagyot (lódarázs), 15 centis plecsni lett a szélvédőn, amit egyből ablakmosóval letöröltem, de lett az ablaktörlőgumi nyomán egy fél centi széles csík végállástól végállásig ahol elkente (nem tudom miért, 8e km van az autóban, Astra), meg marad egy két centis plecsi odaragadva.

sz*rtam rá :) Nem kellett volna.

Most egy hét múlva meg már nem jön le.

Próbáltam:

kézi mosó, csuti nagynyomású víz + szivacs
gépi mosó full full mosatás
kézi levakerászás a kútnál a nyeles vacakkal
Ablakmosó folyadék rongyra és sűrű kapirgálás.

Eredmény 0.

Úgy néz ki, mintha valaki egy 2 centis ragasztópöttyöt tett volna a szélvédőre, és azt az ablaktörlő ívével végighúzta volna a szélvédőn.

Van valami 5let hogyan szedjem le? Olyan mint a megszáradt ragasztó.

Lehet hogy ragasztót evett lódarázs volt?

Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.27 0 0 723
akkor azért mégis csak megdobhatnál azzal a címmel

köszi

Előzmény: fargo (721)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.27 0 0 722
Gondoltam most spontan is megnyilatkozom.
Szoval nagyon jo tapasztalatom van a Turtle Wax Metallic pasztaval nagyon szep lesz tole a fenyezes.Csak fel kell kenni meg kell varni mig megszarad, es letorolni.Aztan fenyesre kell torolgetni az egeszet.Nincs vele sok munka.
Ja, es a femdoboz is szepen leszankazik utana a karosszerian.Egesz mas tapintasa van a karosszerianak pasztazas utan.
Na, ennyi.
fargo Creative Commons License 2002.08.27 0 0 721
Nem a Kotánék, ez egy maszek kis szerviz valahol fenn a hegyen...
Előzmény: Ordas Farkas (720)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.27 0 0 720
hát ha a Kotánékra gondolsz, akkor inkább ne is mondd. :-(
Azt mondta, nem tudja mennyi lesz a lengőkar javító készlet, mert múlt évben 15 ezer volt darabja, most biztos több. Én meg idén vettem 7800-ért darabját, boltból, számlával.

Megcsinálták a bal első perselyem, most 2 hónappal később megint nyikorog... na bravo

a kocsi csak 2 nappal később volt kész, mint ahogy ígérték... pedig csak olajcsere volt, meg eza persely ( másik kollegának 1 óra volt, azóta se nyikorog)

elsőre ennyi

Előzmény: fargo (719)
fargo Creative Commons License 2002.08.27 0 0 719
Ja, amúgy ismerek Budafokon egy szerelôt, akinek az Austin Mini a heppje, áll is nála a kertben vagy 2-3 darab...

De nem mondom meg ki az, beeeeee :-P

fargo Creative Commons License 2002.08.27 0 0 718
"szerinted bárki is fusiban megcsinál egy 50000 km-es garanciás kb 2 éves autót?"

Oh igen, ismerek ilyen embert. Olyant is tapasztaltam, hogy valaki a vadiúj S-Klasse Mergájához keresett 18"-os (?) Barum gumikat, mert azok olcsók.

...fényezőműhelyben műszefalat...

...megcsinálják.

Amúgy én valamikor tavaly nyár elején fényeztettem át a lökhárítóimat, mert még az elôzô tulaj meghúzta mind a kettôt. Márkaszervizben csinálták, s mivel ismernek hogy kekeckedôs maximalista állat vagyok, nagyon szépen csinálták meg. Azóta sincs rajta egy fél repedezés sem, hátul idôközben belecsattant egy motoros, kicsit megkarcolta, de nem hámlik. A fényezés után ugyanolyan textúrája lett, mint az eredetinek, (mikor erre rákérdeztem azt mondták "ez magától értetôdik" -- nem tudom, hogyan csinálják, ne is kérdezd,) ugyanolyan apró rücskös a felülete. Szerintem nem is nagyon lehet megmondani hogy nem az eredeti műanyag felületet látod hanem egy már fényezett elemet.

(Ja, a kocsi lökhárítója kétrészes, egyik fele színre fényezett, de a másik meg natúr szürke műanyag. Ezt csinálták rücskösre.)

Előzmény: Ordas Farkas (708)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 717
rokon autója volt, még most is megvan, garanciába lefújták mégegyszer
Előzmény: stevie wonder (716)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.26 0 0 716
Honnan tudod, hogy gyarilag volt hibas a fenyzés és nem javitottat lattal?
Előzmény: Ordas Farkas (715)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 715
épp ezt mesélem, hogy láttam már nem karambolos, gyárilag rossz fényezést a lökhárítón, bár tényleg nem gyakori, elismerem....
Előzmény: stevie wonder (714)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.26 0 0 714
Az uj autokon tipikusan csak akkor latsz fenyezesi hibat a lokhariton, ha nem a megfelelo technologiaval fenyeztek ujra valami serules miatt.

De azert egy agressziv tisztito/restauralo szert erdemes lenne kiprobalni...

Előzmény: Ordas Farkas (712)
Mogorva Creative Commons License 2002.08.26 0 0 713
Ezzel csak az a baj, hogy a srác kocsija elég ritka típus, mondhatni fehér holló... Ha jól emlékszem Austin Metro. Még a kerékmérete is eléggé egyedi, abroncsot sem nagyon lehet hozzá egyszerű venni, akkor a bontott műszerfal esélye konvergál a nullához.
Előzmény: Clarvoyant (711)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.26 0 0 712
mondjuk nem annyira egyszerű újat szerezni, mert ugye angol autó, az meg ritkaság a bontóban...

de azért már érdeklődtem egy két külföldi bontóból hozó embernél... meglátjuk mi lesz

inkább cserélném, mert sok rajta a hasadás, folt, karc ilyesmi... persze ha csak aranyárban van bontott, akkor felejtős és marad a felújítás

25 ezerért csinálja meg a autokarpitos.hu + kiszerelés, de nem szólt semmiféle alapozásról...

Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.26 0 0 711
Autobontokban kerdezoskodj, nagyon jo allapotu alkatreszek vannak.Lehet, hogy olcsobban talalsz egy olyat amilyet szeretnel, mint hogy lefestetned a mostanit.
Előzmény: Ordas Farkas (708)
Mogorva Creative Commons License 2002.08.26 0 0 710
Ne szídd fel megint magad, semmi rosszindulat nincs bennem irántad. Nem tagadom mulatok néha, de egyéb érzést nem igazán tapasztaltam magamban irányodba, így megnyugodhatsz. :)

Szerintem bátran kérdezz meg egy jónevű fényezőműhelyt a műszerfal festéssel kapcsolatban. Persze nem lesz olcsó, mivel ki fogják szerelni, de utána rá sem ismersz. A kérdés csak az megér-e annyit neked...

Egy ARMORALL pumpás cockpit tisztító és regeneráló is lehet, hogy csodát tenne, ha nincs kirepedezve a műanyag...

Előzmény: Ordas Farkas (708)
SzaboZE Creative Commons License 2002.08.26 0 0 709
Szerintem a neolux lesz oda a legjobb.... :)))

SzaboZE

Előzmény: Ordas Farkas (708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!