Keresés

Részletes keresés

itiati. Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113778

Fussál ennek neki még egyszer, légyszi.....

Előzmény: Zsákó dúc (113773)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113777

Csak egy gondolat! Amit írsz a külföldi munkavállalókkal kapcsolatban az nagyon messze van az igazságtól.

 

1.

Tb -n, kívül több, mint 2400 milliárd dollárt utaltak haza magyar bankokba a kint dolgozó emberek.

Ennek egy része - bekerül a gazdasági vérkeringésbe, ekkor a legtöbb dolgon 27 % -os ÁFA, ismét az Államkincsátárba vándorol, emellett Bankadó formájában is visszakerül az államhoz bőven meg egy sor más csatornán is betagozódik az államkasszába.

Ez a GDP majdnem 2 % -szóval a külföldön dolgozó magyarok, nagyon nagyon komolyan hozzájárulnak a nyugdíj stabilitásához, amellett, hogy az adót külföldön fizetik.

 

2. A  nyugdíjas az nem eltartott! Vesz élelmiszert, vásárol, kirándul, tankol -ilyen formán mindenért adót is fizet egyben.   Rengeteg vállalat a nyugdíjasokból él többek között. Pénzük nagy része ismételten bekerül a gazdaságba.

 

3. "....De kérdem én mikor? Hol van az már"

Ahogy írtam a 2. pontban, mindennap ;-) És a nyugdíjas aki nyugdíjba megy, szintén egy életen át adott a közösbe!

 

Nagyon leegyszerűsítve látod ezt, és végtelenül pontatlanul.

 

Ennek alapján egy tűzoltó is csak egy eltartott, mert az életfenntartásához szükséges pénzösszeget, nem  vállalati profitból szerezte, hanem mi közösen segítettük ki, és ezért cserébe eloltja a tüzet ....

 

 

 

 

 

Előzmény: Zsákó dúc (113773)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113776

Fontos hír: frissíteni kell több Benzing óra szoftverét!

Frissíteni kell a Benzing órák egy részének szoftverjeit – áll abban a közleményben, amelyet az e típust forgalmazó vállalkozás nevében Gajda Gergő minden tagszövetséghez eljuttatott. A változásokra a szigorodó szövetségi előírások miatt van szükség.

A fontos frissítés elvégzésére egy felkészült kis csapat állt össze, amely a kerületekkel és az egyesületekkel egyeztetve bejárja az országot és a helyszínen végzik el munkát. Természetesen nem tudnak felkeresni minden Benzing-tulajdonost, de egy adott napra összegyűjtve az órákat, megoldható e nagy szakértelmet igénylő feladat.

 

Gajda Gergő írásban is szétküldött tájékoztatójából kiderül: az új verziójú programok telepítésének elrendelése nem vonatkozik a 2013-ban és a 2014-ben gyártott vagy már szervizelt órákra!

A program telepítésének költsége 3000 forint, de természetesen meg kell téríteni a kiszállási díjat is.

Felhívják a figyelmet arra is, hogy a Benzing órák esetében az alapnevezéseket csak az arra kijelölt személyek végezhetik, országos szinten 13,  továbbképzésen részt vett alapnevező! Az alapnevezések elkészítésének befejezésekor az alapnevezők a nevezések egy példányát a
3022 Lőrinci, Erőmű tér 7. 1/3 címre elküldik.

Csak az új szoftverrel működő órák, és a Benzing-Pro-1 Hitag-S típusú chipgyűrűk, illetve csak a szakszerűen elvégzett alapnevezések esetén javasoljuk a versenyengedély kiadását – írják közleményükben. Az alapnevezés költsége egységesen az egész országban galambonként 50 forint.

Az egyesületekben 2015-ben csak a Benzing Club System használatával lehet versenyezni, illetve a Benzing Pro-1 chipgyűrű használata is kötelező.

Fontos hír, hogy a Benzing rendszerek kompatibilisek lesznek a Bricon rendszereivel, de továbbra is csak a saját kiegészítőivel működnek (chip, antenna).

Akinek további információra van szüksége, telefonon is érdeklődhet Gajda Gergelynél a 70/601-6090-es telefonszámon, illetve szeretettel várnak minden érdeklődőt a 34. Postagalamb Olimpián a Benzing cég standján. ♦

Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113775

Sokkal érdekesebb az, hogy mért kell az órákat frissíteni? Nem gondolod?

Én viszont arra gondolok te arra vagy kíváncsi mennyit kaszálnak ezen a Gajdáék?

De ha már játék, játszunk! A típus mindegy a gyártási év és a frissítés dátuma fontosabb!

Kb. 3500 versenyző ebből a Benzinget használok aránya kb. 1500 fő! Ebből a számból kikövetkeztetve a 2013 óta nem frissíttet órák száma nem haladhatja meg az 500 db-ot!

Tehát az összeg amire kíváncsi vagy 500 db x 3000 Ft =1 500 000 Ft + a kiszállási díjak!

Ez az én tippem!

Előzmény: 46os kopasz (113764)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113774

Csak a pontosság kedvéért bemásolom a vonatkozó határozatot! Mert nem helyesen fogalmaztam!

 

3. A sportszövetségi tagság tagdíjköteles. A tagegyesület tagdíjának mértéke
nyilvántartott tagjainak létszámával arányosan állapítandó meg. A versenyzői
csoportok tagjai személyenként külön tagnak számítanak.
A Sportszövetség kiállításhoz a tagszövetségek az elnökség által meghatározott
díjjal járulnak hozzá.
A jogi személyek, (tagegyesületek) azonos feltételek mellett fizetnek eltérő
összegeket a tagok létszáma, illetve a tagok alapszabályunkban rögzített
kedvezmények (személyenkénti) mértéke szerint. Ennek négy kategóriája van. 1:
ifjúsági (18 év alatt) 50 %, 2. Senior I. (62-70 év között) 50 %, 3. Senior II. (70 év
felett) 100 %, 4. Rokkant 50 %.

Előzmény: Zsákó dúc (113773)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113773

A szüleimet ne sajnáld ők roppant büszkék rám, hisz ők teremtettek a hibáimmal együtt elfogadnak és szeretnek!

 

Tisztelettel kérlek enged meg nekem, hogy helyére tegyem benned az írásommal kapcsolatos dolgokat! 

Nem az osztogatást és a nyugdíjfolyósítást hasonlítottam össze hanem a rendszert! Ami a mindennapjainkban jelenlévő társadalmi probléma az sajnos a "galambásztársadalomra" is érvényes!

Mit értek ezalatt?

A való életben is sok a nyugdíjas a társadalom jelentős részét is ők képezik tehát az állam által eltartottak! Amit kapnak azt a közösből kapják amit valamikor már ők befizetek! De kérdem én mikor? Hol van az már? Jelenleg abból a pénzből kapják a nyugdíjat amit a most kereső képes réteg befizet!( A minimál bérből a fekete munkából, stb-stb..)

Folytatom! A kereső képes réteg jelentős része külföldön vállal munkát tehát oda adózik! Abból a Magyar nyugdíjas nem sokk ló f@szt kap!

Az a kevés aki itthon próbál boldogulni(Köztük én is) és be tesz a közösbe ők azok akiktől kapják a nyugdíjasok minden hónapban a járandóságukat! Véleményem szerint azonban ez nem elég a teljes összegre amit minden hónapban folyósítanak a nyugdíjasoknak! Ha a rendszer egyszer összeomlik akkor lesz majd nagy baj mert a sok nyugdíjas hiába lesi majd a postást!

Az én szüleim nyugodtak mert tudják, hogy támaszkodhatnak ránk, így kérlek ne sajnáld, inkább irigyeld őket!

Kérdezhetnéd, hogy mégis hol itt a hasonlóság? De én is csak kérdezem a galambászok hány %-a nyugdíjas és ilyetén tagdíjmentes? Ki és menyit tesz be a közösbe? Remélem gyógyszer nélkül is sikerült megértened mert ennél egyszerűben még a te kedvedért sem sikerülhetne megfogalmaznom!

A nick nevedben a 46-os számra azt hittem az élet kórod, de közben rájöttem az a születési dátumod! Így már érthetőbb a reakciód, de ne háborogj inkább reménykedj abban, hogy még élsz lesz ki befizeti a nyugdíjra valót!

Ha esetleg tiszteletlenek érezted a hozászolásomat kérlek olvasd vissza a tiedet!

Ha a beszélgetést folytatni szeretnéd örülnék ha megtudhatnám a nevedet? Nem szeretnék egy nick névvel tovább beszélgetni!

 

Üdv. Zsákovics István

 

 

Előzmény: 46os kopasz (113771)
bucko77 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113772

Szóval ez a fő indítatásom ami miatt árulom a galambjaim ! Egy univerzális törvény melynek értelmében " Ne tégy olyant mással amit nem szeretnéd ha veled is tennének ,, a másik : A mind egy érted ? érted. A Harmadik : A Versenyzés az egó meghoszabítot keze és ha ezt élőlényeken keresztül teszed akkor duplán hat vissza rád.

Előzmény: szálkaaszemben (113742)
46os kopasz Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113771

 

 

        Úgy látom elgurult a gyógyszered,keresd meg gyorsan és vedd be,mert különben nem fogod

        megérteni amit  írok.

        A nyugdíj nem osztogatott adomány,hanem a munkás évek alatt befizetett járulékok után

        kiszámolt járandóság.

        A kettőt összerhasonlítani nagy tudatlanságra vall.

                         Sajnálom szüleidet.

Előzmény: Zsákó dúc (113704)
Hajas63 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113770

Csak a Benzingböl szerintem nincs ennyi!!!Brikon,Tipes,Mega rendszer is elég sok van,és sokan még csattogosat használnak,de majd kiderül.

Előzmény: 46os kopasz (113769)
46os kopasz Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113769

             Igazad van.Ö majd megírja a tutit!

 

            Én tagságunk közel felére 2300-2400-ra gondoltam.

Előzmény: -gedeon--2 (113766)
Kisgombócka Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113768

Így már értem. Köszönöm!

Előzmény: Schill (113754)
Hajas63 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113767

Én 900 drb ra tippelek!!!!!!

Előzmény: -gedeon--2 (113766)
-gedeon--2 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113766

1850db  :) 

nézzük ki nyer:)))) Gajda Gergö pontosabban tudja:)

Előzmény: 46os kopasz (113764)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113765

:-D 

Előzmény: dart-40 (113763)
46os kopasz Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113764

 

 

      Saccoljunk!

 

     Hány ezer Bensing Atis és Expres elektromos versenyóra lehet kis hazánkban?

dart-40 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113763

Ahhoz, hogy utáljanak valakit nem kell feltétlen bajnoknak lennie, megy az anélkül is.

Előzmény: FvT (113762)
FvT Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113762

Kívánom, hogy sikerüljön!

 

De amint mondod, már most vannak negatív élményeitek a győzelemmel kapcsolatban.

Mi lesz ha a nagy sikerek csúcsán még több és rosszabb élményeket kaptok?

Miből merítetek erőt a folytatáshoz?

 

Amúgy én nagyon rossz beszélgetőpartner vagyok ebben a témában, már nagyon régen éreztem ezt a nyerni akarást , amit most Ti.

Valahol sajnálom, hogy elmúlt ez a motiváció, ugyanakkor viszont ha hiszed, ha nem örülök is neki.

 

Ennek megítélése szigorúan személyre szabott . Ha valakinek totálisan rendezett a háttere ,minden szempontból, és máshoz nincs kedve , annak jó móka lehet beletemetkezni a sikerekhez vezető munkába.

Viszont kevesen vannak ilyenek. És főleg ezekkel kell majd versenyeznetek.

 

Azt azért ne feledd, hogy elsősorban a közvetlen környezetet kell majd legyőzni, és ha olyan magasságokba juttok ,amiről álmodozol, azért az nyomasztó lesz a többieknek. Magyarul, akár meg is utálhatnak ezért....

És ha ez netán eljön, a siker mint motiváció, már nem fog játszani. Inkább a presztízsért, a fiatalonkénti 40 ezerért, a kudarctól való félelemért , stb fogtok melózni....

Előzmény: Zsákó dúc (113752)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113761

Köszönöm szépen a válaszod!

Előzmény: Schill (113749)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113760

OK :-), :-(

Előzmény: Zsákó dúc (113756)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113759

Ilyen persze, hogy nem lesz mert most már velünk kell versenyeznetek! :) (D-07; D-06; D-05) 

Előzmény: Schill (113757)
Schill Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113758

Nagyon elkapták a fonalat,2000m/s feletti sebességnél nem szoktunk helyezni.....

Előzmény: Schill (113757)
Schill Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113757

Nézd meg a 2012-es Mikulovot a Dél-Dunában. Az első 93 galamb D-13-as,az öreg 5 galambbal kezd. Szokás szerint abból 4 nullás van,így én nyertem a csapatot.:-))) Na ilyen nem lesz mostanában.

Előzmény: Zsákó dúc (113752)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113756

A dúcon belül is gratulálunk egymásnak mivel ketten vagyunk!(Épp annak ki tett többet a sikerért!) Az egyesületben mi nyertünk de a röpcsoportban nem, így aki légyőzőt minket annak jár a gratuláció!

De igazából rosszul fogalmaztam arra gondoltam, hogy ha nem mi nyertünk mi gratuláltunk! Ha viszont mi nyertünk nem gratuláltak! Tisztelet a kivételnek!

Előzmény: szálkaaszemben (113753)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113755

Sokan a versenyek végén még párba rakják a versenygalambjaikat (Az özvegyeket) leginkább azért, hogy a galambok életciklusát visszaállítsák! A tenyészek alól már nem szeretnének fiatalokat, így azok előbb szétválasztásra kerülnek!

Persze van kivétel főleg, ha valaki megrendelésre tenyészt!

De szerintem a lényeg az, hogy a galambok legyen az tenyéssz vagy verseny tökéletes állapotban induljanak neki a nagy vedlésnek! Mert a versenyek végén indul a következő verseny szezon, nincs megállás!

Előzmény: Kisgombócka (113751)
Schill Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113754

A tenyészek együtt vannak a párosítástól,fiatal már a 3. költésből sem kell,egyszerűbb tisztán tartani,ha külön vannak,meg minek tojjon 5-6 szor a tojó? Ha előbb szétválasztom,akkor a tojók összepárosodnak és tojnak.  A versenygalambok egyet nevelnek a versenyek után,közben letojnak,a 8. napon szeretném elválasztani. Azért akkor,mert a pépelés a vedléssel ellentétes hormonális folyamatot indít el. Ha szétválasztom őket,gyorsabban beindul a nagyvedlés,no meg naponta fél lapát szar van,nem fél vödör.:-))

Előzmény: Kisgombócka (113750)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113753

" Mi minden verseny alkalmával gratulálunk az elsőknek a környezetünkben, sajnos ez viszont nem igaz!"

Ezt lehet, hogy csak én nem értem?

Előzmény: Zsákó dúc (113752)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113752

Mi is a siker? Szerintem ez minden embernél más és mást jelent! Mi inkább célokat fogalmaztunk meg magunknak és ezek a célok nagyon hosszútávúak! Vannak állomások a megfogalmazott cél eléréséig és mindig a következő állomás elérése a motiváció! Bajnokok akarunk lenni, példaképek! Nem véletlen kiugró eredményeket szeretnénk hanem tudatosan elért tartós sikereket. Olyat amit nem irigyelnek tőlünk,(Mert látják mennyi munka van benne!) nem csalásra gyanakodnak a hátérben hanem követendő példaként állítják a versenytársak maguk elé!

Nem szeretünk(Leginkább én!) veszíteni, de a vereséget emelt fővel viseljük, mert tudjuk azt mi mindent megtettünk a győzelemért! Csak épp volt nálunk akkor jobb! Mi minden verseny alkalmával gratulálunk az elsőknek a környezetünkben, sajnos ez viszont nem igaz! Ez is egy cél, hogy ezt megváltoztassuk!

A legnagyobb motiváció viszont az álmunk! Úgy csapat első helyet szerezni az adót verseny legmagasabb összevetésében,hogy az első öt galamb a mi csapatunk versenyzője!

Cél a totális győzelem ez számunkra az abszolút siker!

Előzmény: FvT (113736)
Kisgombócka Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113751

Miért nem jó egyszerre mindet (versenyt, tenyészt) szeptember elején?

Kisgombócka Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113750

A tenyészeket miért egy hónappal elöbb? Ha szabad kérdezni?

Előzmény: Schill (113749)
Schill Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113749

A tenyészeket augusztusban,a versenyzőket a fiatalok versenye után. Azért akkor,mert nincs elég helyem. Jövőre lesz,csinálok egy voliert az özvegy tojók dúcához és szeptember elején szétválasztom a versenyzőket is. A hímek október elején átmennek a fiatalok dúcába december végéig,a versenydúc belsejét szétszedem,fertőtlenítem és pihentetem. 

Előzmény: Heim Olivér (113711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!