Keresés

Részletes keresés

csotrog Creative Commons License 2002.12.03 0 0 626
Ha ped., akkor TÁH - nemrég költöztek a XI. Bartók B. u. 102-be (asszem jó a szám)
Ha minden papir kézben van, azonnal ki lehetne, kellene fizetniük.
Előzmény: Elm (625)
Elm Creative Commons License 2002.12.03 0 0 625
Jah, csak a munkaltato es a munkahely nem mindig ugyanaz. A pedamokus (nej) az iskolaban tanit, de a munkaltato az onkormanyzat GAMESZ-a, vagy FAKISZ-a, vagy a rak tudja mije. Ezert vagy oda viszem, vagy az iskolaba, de akkor a suliban ott kell hagyni a papirokat...
Előzmény: csotrog (624)
csotrog Creative Commons License 2002.12.03 0 0 624
MX
Ha kifizetőhely a munkahelyed, v. a nejedé, mindent ott lehet - ami normál menetben jár - igényelni. Ott is fizetik: anyasági támog., csal.p., Tgyes, Gyed,..
Viszed az anyakönyvi kivonatot, kitöltöd az igénylést, nyilatkozol, adsz meghatalmazást, hogy eljárhatsz stb....
Előzmény: mzsperx (622)
Elm Creative Commons License 2002.12.03 0 0 623
Az anyasagit elvben asszem szinten a TAH-hoz tartozik (XIII. Loportar u. 3/b, 350-2481, vagy van ilyenem is, bar ez nem tudom mi: 2701102)
Nalunk intezi a munkahely (iskola), csak be kell adni boritekba a papirokat (nyomtatvany kitoltve, taj kartyak, adokartya a csaladipotlekhoz, meg fene tudja meg mi). Aszontak, hogy jol lekonyvelik, es nem fog elveszni semmi.

OFF
Koszi, jol van mindenki, edesednek... :-)

Előzmény: mzsperx (622)
mzsperx Creative Commons License 2002.12.02 0 0 622
köszi az infokat, kicsit csalódott vagyok, olyan biztosnak tűnt ez a dec 1... na mindegy, a baba úgyis akkor születik, amikor :-)

off:
megnéztem a tieidet, nagyon édesek :-))))
on

az anyasági segélyt hol kell igényelni? vagy ezt is intézi a munkahely, ha kifizető?

Előzmény: Elm (621)
Elm Creative Commons License 2002.12.02 0 0 621
mzsperx:

szerintem nem szamit a ket nap, mert ELMeletileg ugy volt, hogy a gyerek ket honapos koraig jar egy het (?), tehat nekem (nov14. szulettek) is jarna, ha legkesobb januar elsejevel eletbe lepne.
Csakhogy nemigen fog ugy nez ki. Probaltam a ESZCSM-et hivni, de ott egy laposagyu no pampogott csak, hogy majd lesz , nem tudjuk mikor, nem tudjuk hogyan, nem tudjuk miert, semmit sem tudunk. Hogy mi, tervetet? Hat olyat nem adunk ki, majd ha megjelenik a kozlonyben, akkor okosodjak. Egyszoval bekaphatjak.

Vagyis en mar lemondtam rola, ha igy mennek a dolgok, akkor tarok tole, hogy Ti is...

Előzmény: mzsperx (610)
rollller Creative Commons License 2002.11.30 0 0 620
nekik "ingyer" van a banki szolgaltatas, mert az allamhaztartasbol utalodik ki ez a penz, de mint tudjuk, semmi sincs ingyen, vhol megjelenik a koltseg, de ez mar egy masik tortenet, r.
Előzmény: Agallis (619)
Agallis Creative Commons License 2002.11.30 0 0 619
ahhhaaa. Logikusnak nem nagyon tűnik abból a szempontból, hogy tételenként kell fizzessék az átutalásokat nem? Ez így elég sok többletköltséget okozhat nekik. Hacsak nekik nem ingyér' van a banki szolgáltatás.

Agallis

Előzmény: Törp (618)
Törp Creative Commons License 2002.11.30 0 0 618
Szia!

Azért nem egyben mert gyerekenként kell nekik nyilvántartani és állambácsi zsebe felé adminisztrálni :)

Lucus!
Már in is megkaptam mindent pedig én később adtam be mint Te :). mondjuk én nem bp-i vagyok

t.

Előzmény: Agallis (614)
Lucus Creative Commons License 2002.11.30 0 0 617
Sziasztok

2002. október 1-én adtam be az igényemet a TGYÁS-ra és a CSP-ra. 2002. november 26-án már utaltak is. Fel a fejjel csak 2 hónapot kell kibirnia annak akinek nem kifizetőhely a munkahelye :)
Remélem innentól kezdve folyamatos lesz a dolog :)

Lucus

Agallis Creative Commons License 2002.11.29 0 0 616
mondtammár, hogy angyal vagy, de hogy még mikulás is? szórod itt nekem a jóhíreket:)!!!

Agallis.a.teljesen.tudatlan

Előzmény: csotrog (615)
csotrog Creative Commons License 2002.11.29 0 0 615
Mielőtt újra megijednél - az emeléseket novemberben kapod (szept, okt) a havival együtt.
Nagyjából nov-re 14800.-t kapsz.
Előzmény: Agallis (614)
Agallis Creative Commons License 2002.11.29 0 0 614
csotrog te angyal:)))))))))))))))))))))))))))))

2x 4700-at kapok, tehát akkor minden rendben!!

csak azt nem értem ezt miért nem egy összegben utalják?

köszönöm, most akkor jelentem megnyugodtam:)))

Agallis

Előzmény: csotrog (613)
csotrog Creative Commons License 2002.11.29 0 0 613
Agallis

Két gyerek után havonta 9 400.- Ft-t kell kapnod. (2x4700.-)
Ha ezt kapod kétszer, és a munkahelyeden igényeltétek meg, oda kell betelefonálnod.
Ceglédről kapod, oda csak levélben lehet írni.
Esetleg próbálj érdeklődni a TÁH Semmelveis utcai ügyfélszolgálatánál: 42953 99. (ma szereztem meg a számokat, a vége még lehet - 25, v. -85)

Előzmény: Agallis (611)
rollller Creative Commons License 2002.11.29 0 0 612
agallis, buntetest nem kapsz, mert nem te igenyelted duplan (remelhetoleg legalabbis), de ha jol tudom, neked a munkahelyed igenyelt (ha ok szurtak el, akkor ok a felelosek), nekik is kell orvosolni a helyzetet, es vagy egyben kell visszafizetned, vagy kerhetsz reszletfizetest, az bonyolit, en nem tennem a helyedben ha meg tudjatok oldani, tehat elso kerdes a munkahely fele menjen, r.
Előzmény: Agallis (611)
Agallis Creative Commons License 2002.11.29 0 0 611
sziasztok én most nagyon butát fogok kérdezni, bocsánat.

szóval a Pest megyei TÁH 2.sz. telephely az mit jelent? Ugyanis tőlük kapom a családi pótlékot és hónapok óta 2x kapom meg minden hónapban. Két gyerekem van 2x utalják napra, névre pontosan a 4700 Huf-ot. Biztos vagyok benne, hogy majd én leszek a hibás és nem ők emiatt a rosszul lekönyvelt kettős kiadás miatt, de azt sem tudom merre induljak. A tb-t kell hívni? (úgysem veszik fel) vagy mit?
És véd-e engem a törvény vmiféle büntetéstől mert csak most szólok? Egyáltalán kiróhatnak-e vmi kamatfélét, vagy 1 összegben kell visszafizetnem? Vagy tud-e vmelyikőtök más megoldást?

köszi: Agallis

mzsperx Creative Commons License 2002.11.29 0 0 610
elm: mit tudsz arról, hogy végül az apai szabadságot megszavazták? és mikortól él? két napot még csak kibirunk egyben :-Ö
csotrog Creative Commons License 2002.11.28 0 0 609
Remélni merem csak - a költségvetési tv még nem jelent meg. Azután lehet csak biztosan állítani.
Meg ha valóban teljes az egész idei éved!
Előzmény: csotrog (608)
csotrog Creative Commons License 2002.11.28 0 0 608
Ellie
Megfelelő, ha egy "receptre" ráírja a doki, hogy mennyi idős terhes vagy, és hogy az adók.-hez állította ki.
A jövő évi tp nem kavar már bele - jól tudod.
Előzmény: Ellie (606)
Elm Creative Commons License 2002.11.28 0 0 607
A gyermekek utan jaro adokedvezmeny ervenyesitheto az adoeloleg levonasakor, tehat ha szolsz a berszamfejtesnel (es viszed a papirokat, orvosi igazolas, ami kell), akkor mar kevesebbet fognak vonni. Nem kell egyosszegre varnod...
Előzmény: Ellie (606)
Ellie Creative Commons License 2002.11.28 0 0 606
Hozzáért?k, segitsetek, pls.
2003. májusára várom a 3. babómat. Úgy tervezem, hogy idén még dolgozom, viszont januártól táppénzen lennék itthon. Ugye, jól tudom, hogy ebben az esetben jár nekem a GYED az idei (2002-es) fizetésem alapján? Nem kavar ebbe bele a táppénz? A 2 éven belüli 180 nap biztositási id? megvan.
A másik kérdés az adókedvezmény, ami ett?l a hónaptól a 3. után is járna. Igényelhetem most, hogy havonta vegyék figyelembe bérszámfejtésnél, vagy majd csak az adóbevalláskor igényelhetem vissza?
Köszönöm el?re is a segitségeteket.
E.
Norcee Creative Commons License 2002.11.25 0 0 605
A többiek biztosan többet tudnak mondani a tb-kártya érvényességével kapcsolatban, én csak a magam példájával tudok szolgálni, hogy egyetem befejezése, és Phd tanulmányaim szünetelése után kb. fél évig éltem csak úgy, mindenféle bejelentés, munkanélküli stb... nélkül, és közben is voltam orvosnál, ahol kellett a tb kártya, és mindenki elfogadta, nem látszott róla, hogy "üres" lenne. Mondjuk nekem régitípusú papir tb kártyám van.
Szóval én a helyedben a pozitív tesztkor szólnék a főnökömnek, ha meg mégsem jelent be, akkor én magam személyesen kötnék szerződést a tb-vel, addig meg rezzenéstelen arccal használnám a tb-kártyám.
Norcee
bobe6666 Creative Commons License 2002.11.24 0 0 604
Sziasztok! Talán tud valaki nekem tanácsot adni. Jelenlegi munkahelyemen nem vagyok bejelentve, de a főnököm megígérte ahogy terhes leszek megteszi és a maximumra jelent be. Mivel tisztába vagyok azal hogy a szülés előtti 180 nap mit jelent, nem is bánom. Viszont egy bibi van. Ahhoz hogy sikerüljön a baba, vizsgálatokra kellene mennem, UH, hormonvizsgálat stb. De mivel nincs tb-kártyám, vagyis tavalyról van, nemtudom igy mehetek-e? Jó-e a tb-kártya akkor is, ha 11 hónapja nem fizettem be rá semmit? Amugy magán rendelésekre járok, de ezeket a vizsgálatokat csak kórházban csinálják. Van mégegy lehetőség, hogy bejelenkezem én magam az alap ellátásra a tb-nél, ami havi 5500 forit, de nemtudom az nem kavar-e be a 180 napnak. Mivel az igérte az én drága főnököm, hogy 180 nappal előtte bejelent bruttó 130 -ra. Ha én meg elkezdem fizetgetni a havi 5500-öt nemtudom jó-e? Szóval örögi kör, nem könnyű elhihetitek, de sajna rávagyok kényszerítve. Segítsetek légyszi: köszi
Szellőke Creative Commons License 2002.11.22 0 0 603
Köszi, roller, jó hír, mert ha mindkettőnknek gyanús a dolog, akkor simán lehet, hogy lóg nekem a Tb valami 6 számjegyűvel, az elmúlt 1 évre visszamenőleg. Ami mellesleg disznó dolog. Nem először fordul velem ez elő, a nagyobbik kisfiam alatti Gyed ideje alatt hatszázharmincezret "elfelejtettek" átutalni, úgy kellett utánarohangálnom. Persze azért utólag is örül az ember a pénznek.
Szóval ha kiderült hogy mi az ábra, jelentkezem.
Szia: Sz.
csotrog Creative Commons License 2002.11.22 0 0 602
Köszönöm én is! :-D

Sok sikert kívánok!

Előzmény: iricc (601)
iricc Creative Commons License 2002.11.22 0 0 601
csotrog nagyon szepen koszi a segitsegedet, kuldtem neked vmit az itteni mailedre :-))
pusz iricc
csotrog Creative Commons License 2002.11.22 0 0 600
Kata
Mail ment!
Sürgős, és fontos!!!!!!

Jó pihenést!

Előzmény: Törölt nick (597)
csotrog Creative Commons License 2002.11.21 0 0 599
Kata
Lehet, hogy más is megkötheti Rád - de mondom - Beszéni KELL a Teve utcával, kerül amibe kerül.
aztán egy jól megfogalmazott levél mehetne a EP főigazgatójának - finom részletekkel, ha nem áll össze másképp.
Előzmény: Törölt nick (597)
Meso Creative Commons License 2002.11.21 0 0 598
Szia Kata31!
Nem tudom, meddig van tanulói jogviszonyod, de az lenne a jó, ha folyamatos lenne. A szerződést 1.-étől lehet kötni, de nem lehet visszamenőleg, sajna. 120 ezerre kell kötni a max. GYED-hez, és ennek 14%-át kell fizetni, de csak addig, amíg a szülés várható időpontja előtt 4 héttel megigényled a gyerekágyi segélyt. Ahhoz pedig a tan.jogviszony is elég. Akkor ha nincs jövedelmed, a min.bér kétszeresének 70%-a. DE mivel az majdnem 6 hónapig jár, a GYED-ig meglesz az időd.
Remélem érthető voltam!
Meso
Előzmény: Törölt nick (592)
csotrog Creative Commons License 2002.11.21 0 0 596
Kata
Mail ment - de!
A törvény 6 hónapot ir előtte - az EB-vel kellene beszélned, tekintettel a sulira, lehet, hogy van ötletük, házi szabályuk, stb.... Megoldható Tőled?
Nekem több ötletem nem nagyon van!

Esetleg másnak?
Topic társak, segítsetek Katának!

Előzmény: Törölt nick (595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!