Keresés

Részletes keresés

tomkay Creative Commons License 2008.03.28 0 0 675

Üdv mindenkinek!Új vagyok itt.

tyuktartó Creative Commons License 2008.03.28 0 0 674
Kösz a választ.Akkor bizom benne,hogy jól választottam fajt.
Előzmény: bükköny (673)
bükköny Creative Commons License 2008.03.27 0 0 673
A Texán az egyik legjobb költő és nevelő, persze megfelelő takarmányozás, elhelyezés és egészségi állapot mellett.
Előzmény: tyuktartó (672)
tyuktartó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 672
Helló mindenki.Új vagyok itt.Lenne egy kérdésem.A texán mennyire jól költő fajta?Válaszokat előre is kösz.
Tomi82 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 671
A gyuruzes utan kezdenek elhulni
Előzmény: bükköny (670)
bükköny Creative Commons License 2008.03.27 0 0 670
Lehet, hogy szalmonella(paratífusz) fertőzésed van. Ekkor szoktak a kikelés után elpusztulni a fiókák, vagy még ki sem kelnek. Pontos diagnózist persze csak bélsárvizsgálat után lehetne mondani. Jobb minél hamarabb a végére járni a dolognak, mert egy valamire való utód sem lesz, és még a felnőtt galambok is megsínylik. 
Előzmény: Tomi82 (667)
Tomi82 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 669
Most hétvégén lessz a Zegi börze? Melyik megyében van Zeg, mihez van közel?
Tomi82 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 667
Volierben tartok galambokat, egészségesek, de döglenek a fiókok, vagy besülnek. Eddig szabadon voltak csak két hónapja vannak volierben.
Több emésztőt kéne adni? Tudtok valami cimet a neten ahol találok standard leirásokat, főleg díszgalambokról, leginkább Német dobosról, milyen árban mozognak a német dobosok, nem-e tudtok valami jó tenyésztőket.
Tomi82 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 666
Hello, a szójának magas tápértéke van? Milyen arányban kell etetni? Ajánlott pörkölni? A Zalaegerszegi börze mekkora a Monorihoz képest? És az árak körülbelül egyformák? Az utóbbi Monori börze elég nagy volt, csak sok volt a román akik felnyomták az árakat. A Zalaegerszegin kívül lessz még börze mostanában?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 665
A dajkákkal én is elkéstem, de majd a második eresztésre talán ők is tojnak már
Előzmény: bükköny (664)
bükköny Creative Commons License 2008.03.25 0 0 664

Én már befejeztem a párosításokat, a "leggyorsabb" pár fiókáját már meg is gyűrűztem. Viszont van egy másik tojóm aminek rendszerint késik a begyteje, az ő kicsijét másnap ki kellett dobnom. Pedig dajkáim is vannak , de mivel nemrégen költöztünk új helyre, ezek a madarak még ömlesztve vannak egy külön helyiségben.     

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 663

Szevasztok!

Senki nem akar hozzászólni, kérdezni mindenki párosít? Igaz álmosító idő van, de galambászkodni kell. Üdv: István

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.11 0 0 662

SzevaszGábor

Nem az két tojó volt. (szerintem) Egy hölgy árulta a pontos címet nem tom valahol veszprém megyében laknak. A tojónak sajnos van a váll bubján egy kevés fehér toll.volt nála más színben is,de én nekem csak fekete kell. De amúg yszép állásuak. Nekem is letojtak, de csak eg y tojást ez az első költésük. Holnap megnézem fias- e. Pározni láttam őket. Üdv: István

 

Előzmény: cservig (661)
cservig Creative Commons License 2008.03.10 0 0 661
Helló István!

Mondta bátyám,hogy beszéltetek a Sirályka Klub gyűlésén,meg azt is,hogy üdvözölsz.Nos én is üdvözöllek így utólag is.Igen sikerült vennem egy pár vörös taganrogit,meg egy csoki tojót.Én "eddig"elégedett vagyok velük.Nem azt a pár feketét vetted meg,amin nem volt gyűrű?A ketreces Varga Lászlónál láttam őket.Várom a képeket.A hétvégén én is csinálok képeket az újakról,meg a többiről is.Ja meg már van 5 db taganrogi fióka is.Minden jót.
Előzmény: Törölt nick (659)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.10 0 0 659

Szevasz Gábor

Tegnap Monoron találkoztam bátyáddal, de elfelejtettem kérdezni tőle , h ott vagy-e. Jól elbeszégettünk. Mondta, h vettél galambot. Sikerült venni egy pár taganrogitnekem is, igaz nem a legszebbek, de jó az állásuk, ha végre rászánom magam a fényképezésre teszek fel képeket. Üdv: István

Előzmény: cservig (657)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.07 0 0 658

Szevasz Gábor

Ha találok akkor én is akarok venni egy vagy két párat. De én csak feketét.

Előzmény: cservig (657)
cservig Creative Commons License 2008.03.06 0 0 657

Helló István!

 

Semmi baj,csak már nagyon kíváncsi vagyok rájuk.Én Monoron akarok még venni Kiss Sándortól egy vörös tojót meg egy pár vörös taganrogit még.Képek meg a kiállítási eredmények alapján jó taganrogikai vannak.

Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 655

Szevasz Gábor

Igen sajnos még nem vot annyi időm,h fényképezzek

 

Előzmény: cservig (646)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 654

Köszi igy már ismerem, de tényleg még nem hallottam

Előzmény: Kondorkeselyu (653)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.05 0 0 652
Sajnos a kákicsot nem ismerem van valamilyen más neve is? Mire hasonlít? A tyukhurt már lehet adni, de először csak módján mert hasmenést csinál. Sajnos a madarak nem tudják és tavasszal amennyit adunk mindet feleszik.
Előzmény: Kondorkeselyu (651)
Kondorkeselyu Creative Commons License 2008.03.05 0 0 651
sokan nem is etetnek zöldet , pedig amikor lehet szedni akkor a legolcsóbb vitaminforrás.Tele van C-vitaminnal , ami fontos immunrendszererősitő , amelett tele van nyomelemekkel. Én a salátát , kákicsot és a tyukhurt szoktam etetni. A kákics amelett még gyógynövény is.
Sok helyen még emésztőgritett sem etetnek ,aztán meg csodálkoznak a következményeken.....
Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.05 0 0 650
Nem vagyok olyan biztos, hogy a granulátumban minden bent van aminek kellene, ill. ami rá van írva. Én is próbálkoztam vele, de nem mindegyik zsák tartalmát ették meg rendesen, ha új zsákot kezdtem meg. Azért következtettem arra, h nem mindegyik keverés (zsák) nem egyforma minőség. Azonos gyártótol. A vitaminokat és az emésztőket természetesen nekünk kell adni, de az lehet zöld takarmány is pl. sóska.Lehet drága a kevert szemes takarmány , de nem pazarolnak és nem poros, stb.
Előzmény: geler (648)
Kondorkeselyu Creative Commons License 2008.03.05 0 0 649
régen ugy volt h a galambok kijártak a mezőre és maguk szedték fel a gyommagvakat és az emésztőt , szinte alig kellett a gazdának takarmánykiegészitést adni. Azonban a mai galambászat más : a galambok zárva vannak és nekünk kell számukra a megfelelő eleségről és emősztőről gondoskodni.
Tehát a tartásmód válltozott meg és sokkal intenzivebb lett , mint 100 évvel ezelőtt , ezért is kell intenzivebb takarmány.DE : lehet h minden megvan a granulátumba , de azt a galamb csak nagy pazarlással eszi meg és igy többletköltségen kivül még az egereket is vonnza. Persze a granulátum az elég drága , viszon vitaminok megfelelő arányba vannak belekeverve.
Előzmény: geler (648)
geler Creative Commons License 2008.03.05 0 0 648
Nem érdemes a tápok ellen ideológiai alapon hadakozni. A természetes táplálék sok hiányossággal rendelkezik, főleg nyom-, mikroelemek és aminosavak tekintetében. Ezeket pótolhatjuk táppal, abban sok olyan van, amely a természetből nem szerezhető meg.
Előzmény: Kondorkeselyu (644)
Kondorkeselyu Creative Commons License 2008.03.04 0 0 647
én is pörklit meg bázist etetek ,főleg azért mert jó arányba vannak benne a magok , viszont az ára zsákonként 3500 ft
Előzmény: Törölt nick (645)
cservig Creative Commons License 2008.03.04 0 0 646
Helló István!

Még mindig várom a képeket a taganrogikról.Néztem a honlapod,de ott se a galériában,se a taganrogi menüpont alatt nem találtam.Minden jót.Üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 645
Én "pörtli és bázis" mag keveréket etetek. Lehet drágább mint ha külön venném meg a magokat, de ezek tiszták pormentesek! és nem kell minden fajta magért más felbvásárlóhoz mennem.
Előzmény: Kondorkeselyu (644)
Kondorkeselyu Creative Commons License 2008.03.04 0 0 644
én személy szerint nem szeretek tápot etetni ( persze csak a granuláltról van szó) , mert a természetes táplálékok mellett állok ki akármit is mondanak mások , h drágább meg nincs meg benne minden. A legutóbb nagyon felháborodtam mikor az álltalam etetett keverékben fehér babot is kevertek , amit még a csirkék se ettek meg.Nem is tudom h miért raktak bele babot hiszen a galambok le se tudják nyelni.
Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.03 0 0 643
Abban igazad van, h vannak mérgező anyagot termelő magok is, de még soha nem hallottam, h a galamboknak, vagy bármilyen baromfi félének valaki is hőkezelte volna a magokat. Olyat igen, igaz vagy fél száz éve, h a penészes magokat leforrázzák, megfőzik. Ill. főzték mert régen nem etettünk előre kevert takarmányt. De akkor is galambászkodtunk és bizony a kicsit dohos, penészes búzát kukoricát is megetettük. Csak " hőkezeltük".
Előzmény: Kondorkeselyu (642)
Kondorkeselyu Creative Commons License 2008.03.03 0 0 642
Kedves pirosvillám!

vannak hasznos antinutritiv anyagok is , de vannak károsak. Ilyenek a fehérjeemésztést gátló inhibitorok , glikozidák és a csersav.Ezek hőlabilis vegyületek , amelyek igy inaktiválhatók.Ilyen kros antinutritiv anyagokból sokat tartalmaz a szója és a csillgfürt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!